sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (338)
 • medya (38)

338. belime kadar uzanan saçlarımdan bir anda vazgeçip 2 yıldır kullandığım model. tabi kısacık değil ama omuz hizasından biraz aşağıda. uzun saçlarımı da özlemiyor değilim fakat bakım olarak kısa saç gerçekten favorim.

6 aralık 12:40

337. Bundan 2 yil evvel platine kadar açık sarı sevdası uğruna saçlarım %40 peroksit kullanımı sonucu pöstekiye çevirdim. Kafamın ön tarafları hepten bitti, gittim makasla o ön tarafları 2 cm kalacak şekilde kestim (ki o 2 santimlik saçlar da kötüydü). Arkalar ne kadar uzunsa önler o kadar kısaydı. O yılın eylülüne kadar anca alnımı en iyi gösterebilecek kakül boyuna ulaşabildiler.

Tabii saçı yıkadıktan sonra saçımın kuruması 2.5 saat sürüyordu, o da lastikleşen saçlar yüzünden. Saçları tararken hem canım çok yanıyordu hem de saçlarım çok dökülüyordu. Saçlarımı o olaydan sonra 1.5 sene uzattım. Bu yılın Eylül sonlarına doğru taranamayan saçlarımı gittim evde omuzlara yakin bir boyda kestim. Fena da durmadı hani, kendi kestiğim saçı beğenmiştim cidden. Kuruma 2.5 saatten 1.5 saate indi, Tabii o lastik gibi saçlardan maalesef kurtulamamıştım; uçlarda duran saçlar yıkandıktan sonra kurumaması ve kuruduktan sonra da çalı süpürgesi gibi olması beni sinir ediyordu. Ayrıca o uçlar da diplerdeki saç rengimden fazla açıktı.

Vizelerimin bitişiyle omuzlarımı geçen orta boy saçlarımdaki iğrenç uçlardan tamamen kurtulmak ve de sürekli dökülen ince telli, hacimsiz saçlarıma hareket gelmesi amacıyla kuaföre gittim ve saçlarımı pixie cut modelinde kestirdim.

Uzun saçlarla çektiğim onca kötü şeylerden sonra neden daha önce kestirmediğime pişman oldum, kısa saç tam bana göreymiş. Yüzümü daha güzel gösterdi, saç dökülmem azaldı, hacimsiz saçlarıma hareket kattı. Üstelik yağlıyken bile saçlarım güzel görünüyor, yağlandığı zaman dipten uca argan yağı sürüyorum ve saçlar daha güzel duruyor, özellikle dumanlı göz makyajı ile güzel bir görüntü yakaladım. Kısa saçlarımla kendimi buldum cidden. Hem etek, elbise giymekten çok kot pantolon, sweatshirt, deri ceket, normal kumaş ceket, kazak ya da tişört giymeyi seven, rahatına düşkün ben gibi birine giden bir saç oldu.

Artık saçlarımı kısa tutmak için 1-2 ayda bir saçlarımı kestirmeye karar verdim; bu ay sonlarına doğru bir zamanda ilk işim saçlarımı, özellikle enselerimdekileri daha da kısalttırmak olacak. Belki kış ayında kafam ve boynum üşüyecek ama buna değer. İlkbaharın sonlarına doğru ve yaz aylarında da üstlerdeki saçları şu an kullandığım boydan 1-2 cm daha kısa bir boyda kullanmayı ve ensemdekileri 5-6 numara makine ile kısalttırmayı planlıyorum. Belki ileride erkekler gibi subay traşı ya da 3 numara traş bile yaptırabilirim, kim bilir? Tabii lafın gelişi bu, o kadar kısa kakül ve kakülsüzlük uzun alnıma gitmez.

Uzun saç istersem de çıtçıt takmak ya da kaynak yaptırmak yerine tül peruk kullanacağım. Hem uzun saçı 2-3 kutu ile nasıl boyayacağım, diplerden hacim söndü gibi bir derdim olmayacak.

Uzun saç mı?

Asla!

Bir daha asla saçlarımı uzatmayacağım. Dökülen, hacim almayan, yüzümü kötü gösteren uzun saçlara bir daha asla dönüş yapmayacağım, yapmam da.

Yaşasın kısacık saçlar!

5 aralık 20:19 5 aralık 20:20

336. avrupayi yüz hatları olan kadınlarda inanılmaz modern duruyor. benim gibi bazlamaya benziyorsanız yapmayın. sadece suratınız ön plana çıkıyor. daha erkeksi duruyor.

4 kasım 14:14


335. kullanmaya başladığınızda bir süre sonra vazgeçemeyeceğinizdir. Bakımı uğraştırmaz, istediğiniz stile girer vsvs.

2 yıl önce belime yaklaşan dalgalı saçlarımı bir anlık cesarete gelip kestirdiğimde, ilk pişman olup sonrasında vazgeçemediğim, bağımlılık yapan modeldir

13 ekim 17:10

334. uzun zamandır uzun kullandığım saçlarımı omzumun biraz üstünde kestirdim. beğendim gerçekten ama benim için kullanması daha kolay kısmı geçersiz. Saçlarım dalgalı ve uzunken kendi haline bırakabiliyorken kısayken dalgalanmak isteyip yapamayıp hepsi farklı yere kıvrılıyor.  Garip bir görüntü olduğundan ısıyla şekil vermem gerekiyor dışarı çıkarken. saçımı kestirdim rahatladım yazılarını hep imrenerek okuyorum. Benim için tek rahatlığı çabuk kuruması çünkü. 

13 ekim 13:30

333. Bi süre sonra bağımlılık yapar. İlk kestirdim daha canlı durduğuna karar verdim böyle daha güzel gözüktü o günden beri sürekli kestirmek istiyorum. Aynısı kız kardeşime de oldu (5) sürekli kestirmek istiyoruz

13 ekim 11:43

332. Erkek arkadaşımın ve yakın kız arkadaşlarımın ısrarı ile anlık kararla gittim kestirdim. Düz saç haricinde kullanılmıyor maalesef fakat saçı canlı ve güzel gösterdiğini farkettim diyebilirim. Düz saç sevenler hemen kestirsinn

13 ekim 11:31


331. belimde olan saçlarımı omuz hizamda kestirdim anlık bir kararla ama verdiğim en doğru kararlardanmış sanırım. çok sevdim ve çevremdeki herkesten de olumlu tepkiler aldım. kesinlikle benim gibi zayıf, yıpranmış uzun saçları olan varsa en azından omuz hizasında kestirmeyi düşünebilir. bana kalırsa sağlıklı ve parlak duran orta veya kısa saçlar her daim yıpranmış uzun saçtan çok daha elegant ve zarif duruyor. yalnız, kat atmayın (bence) (gizlinot: önlerine dahil) ilk kestirdiğimde bütün saçımın boyu aynıydı ama ben rahat durmadım ve ön kısımlarını biraz kısalttırıp burun hizama getirdim. o keskin ve şık görüntüsü biraz bozuldu gibi ama yine de yıpranmış uzun saçlarımdan iyi göründüğünü düşünüyorum.

ayrıca "kısa saç bağımlılıktır" derlerdi de inanmazdım. gerçekten bir kere kestirdi mi insanın daha çok kısaltası geliyormuş. onun dışında çabuk kuruması, çabuk şekil alması vs. vs. zaten en büyük avantajları. kısa saçlara bakıp iç geçiren fakat tereddüt eden süslüler varsa bence bir denesin. nasılsa en geç 1 yıla saç uzuyor.

13 ekim 00:17

330. Zamanında belime gelen saçlarımı Victoria Beckham modeli küt kestirmiştim. Yüzüme çok yakışmıştı ancak özellikle ense kısmi kısa olduğu için terlediğimde falan sırılsıklam duruyordu ve sabah kalktığımda mutlaka düzleştirmek zorunda kalıyordum çünkü tüm saçım havaya kalkmış oluyordu. O model saç bence kurutma dışında kullanımı çok zor bir saç ve hiçbir model yapılamadığı için insan sıkılıyor. Ayrıca uzama aşaması tam bir işkence, aşırı şekilsiz oluyor.

12 ekim 21:18

329. Bir senedir omuzlarımın bir tık yukarısında küt saç kullanıyorum . İlk kestirirken yakışmaz diye korktum ama saçımdaki boyadan kurtulmak için kestirdim bi cesaret .cidden ayrı bi havası ve rahatlığı oldu .  Bir sene boyunda ayda bir ya da iki ayda bir uzadıkça kestirdim . Birde Brezilya fönü yaptırmıştım ki değmeyin keyfime . Ama şu an Brezilya fönünün etkisi geçti ve benim kabarık saçlarım ortaya çıktı . Abartı kabarık değil ama fönlü ve hep bakımlı duran saçlardan sonra beni üzdü . Düzleştirmiyorum ki kırılıp uzaması durmasın . 

Ha birde bence kısa saça en yakışan şey geniş , biçimli omuzlar. Onlarda bende yok. Birde son zamanlarda iyice zayıfladım , çocuk gibi oldum . Yani işin özü iyidir hoştur ama uzun saçta özleniyor . Herkes bir kere de olsa kısa saçı  denemeli. 

12 ekim 14:53 12 ekim 14:54