sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (337)
 • medya (42)

337. Favori saç modelim bobdur.daha modern daha havalı daha genç gösteriyo bence.

19 ocak 14:07

336. Neredeyse gögüs hizamda olan saçlarımı bir sarı bir kumral bir kızıl ve son olarak siyaha boyamamdan mütevellit saçlarım iyice mahvoldular. Peki ben ne yaptım akıllandım mı? Tabiki hayır. Biraz biraz kestirip omuz hizama getirdiğim saçımın iki tutamını açtırıp mora boyattım. Sonra peki akıllandım mı?! Hayır.. Bu böyle olmaz sıkıldım diyip siyah saçımı 20lik açıcıyla güvendiğim bir kuaförde açtırdım çok kontrollü açmasına ragmen saçlar pişmaniyeden hallice oldu haliyle. Yer yer yandı ve geneli çok yıprandı. Ve dün itibariyle ben o saçlardan kurtuldum çok mutluyum! Resmen kulak hizamda küt kestirdim evet bunu yaptım. Kare yüzüme gitmeyeceğini bile bile yaptırdım. Bence fena da olmadı hem uzarken sağlıklı ve güzel uzayacak diye avutuyorum kendimi. Kötü dahi olsa diyorum ki kendime saç bu ya uzar gider.. En fazla 6 ayı var😝 ve son olarak bir daha boyaya hayır... Hele hele açıcı mı aslaaa!

18 ocak 15:29

335. geleceğini 2 ay boyunca hissettiren krizim sonrası evde kendim yaptım bunu. Ağlaya ağlaya kestim, erkek arkadaşım okuldaydı. Geldi, ağladım yine. Ertesi gün birlikte onun berberine gittik. Benim iğrenç kesimim düzeltildi o da 10 aydır uzattığı saçlarını benimki kadar kestirdi. Birlikte geziyoruz yakışıklı yakışıklı. O olmasa bu dönemi nasıl atlatabilirdim bilmiyorum–ki hala tamamen atlatmış sayılmam ailem gerçek hayatta görmedi henüz, o savaşı da vermem gerekiyor–.

Çevrenizdeki insanların zeka seviyesini ölçmek için mükemmel bir turnusol. Nice terbiyesiz ve patavatsız insan gördüm bu saçı kestirmem sayesinde. bazen birini konuşarak dahi ne kadar incitebileceğini unutuyor insanlar. Saçı boyamak gibi değil sonuçta insanlar çirkin deyince hemen başka renge boyayamazsın. Ben her gün ağladım ilk hafta. Her gün.

Bu girdiyi de soru cevaptaki bir soruya görsel sağlamak için yazıyorum. Fotoğrafımı atıp geçmek istemedim. Aynı zamanda o çirkin deyip, lezbiyen porno oyuncularına benzetenlerin okumasını da istedim. Kalbim artık kırılmıyor ama bunun kemoterapi yüzünden döküleni var, benim gibi psikolojik rahatsızlıklarıyla savaşırken kendi bedenine zarar vermemek için yapan var, sırf canı istediği için yapan da var belki şaşıracaksınız ama.

Son olarak çok sevdiğim bir de söz iliştireyim;

''everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. be kind. always."

ilgili medya:
1
7 ocak 07:12

334. belime kadar uzanan saçlarımdan bir anda vazgeçip 2 yıldır kullandığım model. tabi kısacık değil ama omuz hizasından biraz aşağıda. uzun saçlarımı da özlemiyor değilim fakat bakım olarak kısa saç gerçekten favorim.

6 aralık 2018 12:40

333. Bundan 2 yil evvel platine kadar açık sarı sevdası uğruna saçlarım %40 peroksit kullanımı sonucu pöstekiye çevirdim. Kafamın ön tarafları hepten bitti, gittim makasla o ön tarafları 2 cm kalacak şekilde kestim (ki o 2 santimlik saçlar da kötüydü). Arkalar ne kadar uzunsa önler o kadar kısaydı. O yılın eylülüne kadar anca alnımı en iyi gösterebilecek kakül boyuna ulaşabildiler.

Tabii saçı yıkadıktan sonra saçımın kuruması 2.5 saat sürüyordu, o da lastikleşen saçlar yüzünden. Saçları tararken hem canım çok yanıyordu hem de saçlarım çok dökülüyordu. Saçlarımı o olaydan sonra 1.5 sene uzattım. Bu yılın Eylül sonlarına doğru taranamayan saçlarımı gittim evde omuzlara yakin bir boyda kestim. Fena da durmadı hani, kendi kestiğim saçı beğenmiştim cidden. Kuruma 2.5 saatten 1.5 saate indi, Tabii o lastik gibi saçlardan maalesef kurtulamamıştım; uçlarda duran saçlar yıkandıktan sonra kurumaması ve kuruduktan sonra da çalı süpürgesi gibi olması beni sinir ediyordu. Ayrıca o uçlar da diplerdeki saç rengimden fazla açıktı.

Vizelerimin bitişiyle omuzlarımı geçen orta boy saçlarımdaki iğrenç uçlardan tamamen kurtulmak ve de sürekli dökülen ince telli, hacimsiz saçlarıma hareket gelmesi amacıyla kuaföre gittim ve saçlarımı pixie cut modelinde kestirdim.

Uzun saçlarla çektiğim onca kötü şeylerden sonra neden daha önce kestirmediğime pişman oldum, kısa saç tam bana göreymiş. Yüzümü daha güzel gösterdi, saç dökülmem azaldı, hacimsiz saçlarıma hareket kattı. Üstelik yağlıyken bile saçlarım güzel görünüyor, yağlandığı zaman dipten uca argan yağı sürüyorum ve saçlar daha güzel duruyor, özellikle dumanlı göz makyajı ile güzel bir görüntü yakaladım. Kısa saçlarımla kendimi buldum cidden. Hem etek, elbise giymekten çok kot pantolon, sweatshirt, deri ceket, normal kumaş ceket, kazak ya da tişört giymeyi seven, rahatına düşkün ben gibi birine giden bir saç oldu.

Artık saçlarımı kısa tutmak için 1-2 ayda bir saçlarımı kestirmeye karar verdim; bu ay sonlarına doğru bir zamanda ilk işim saçlarımı, özellikle enselerimdekileri daha da kısalttırmak olacak. Belki kış ayında kafam ve boynum üşüyecek ama buna değer. İlkbaharın sonlarına doğru ve yaz aylarında da üstlerdeki saçları şu an kullandığım boydan 1-2 cm daha kısa bir boyda kullanmayı ve ensemdekileri 5-6 numara makine ile kısalttırmayı planlıyorum. Belki ileride erkekler gibi subay traşı ya da 3 numara traş bile yaptırabilirim, kim bilir? Tabii lafın gelişi bu, o kadar kısa kakül ve kakülsüzlük uzun alnıma gitmez.

Uzun saç istersem de çıtçıt takmak ya da kaynak yaptırmak yerine tül peruk kullanacağım. Hem uzun saçı 2-3 kutu ile nasıl boyayacağım, diplerden hacim söndü gibi bir derdim olmayacak.

Uzun saç mı?

Asla!

Bir daha asla saçlarımı uzatmayacağım. Dökülen, hacim almayan, yüzümü kötü gösteren uzun saçlara bir daha asla dönüş yapmayacağım, yapmam da.

Yaşasın kısacık saçlar!

5 aralık 2018 20:19 5 aralık 2018 20:20

332. avrupayi yüz hatları olan kadınlarda inanılmaz modern duruyor. benim gibi bazlamaya benziyorsanız yapmayın. sadece suratınız ön plana çıkıyor. daha erkeksi duruyor.

4 kasım 2018 14:14

331. kullanmaya başladığınızda bir süre sonra vazgeçemeyeceğinizdir. Bakımı uğraştırmaz, istediğiniz stile girer vsvs.

2 yıl önce belime yaklaşan dalgalı saçlarımı bir anlık cesarete gelip kestirdiğimde, ilk pişman olup sonrasında vazgeçemediğim, bağımlılık yapan modeldir

13 ekim 2018 17:10

330. uzun zamandır uzun kullandığım saçlarımı omzumun biraz üstünde kestirdim. beğendim gerçekten ama benim için kullanması daha kolay kısmı geçersiz. Saçlarım dalgalı ve uzunken kendi haline bırakabiliyorken kısayken dalgalanmak isteyip yapamayıp hepsi farklı yere kıvrılıyor.  Garip bir görüntü olduğundan ısıyla şekil vermem gerekiyor dışarı çıkarken. saçımı kestirdim rahatladım yazılarını hep imrenerek okuyorum. Benim için tek rahatlığı çabuk kuruması çünkü. 

13 ekim 2018 13:30

329. Bi süre sonra bağımlılık yapar. İlk kestirdim daha canlı durduğuna karar verdim böyle daha güzel gözüktü o günden beri sürekli kestirmek istiyorum. Aynısı kız kardeşime de oldu (5) sürekli kestirmek istiyoruz

13 ekim 2018 11:43

328. Erkek arkadaşımın ve yakın kız arkadaşlarımın ısrarı ile anlık kararla gittim kestirdim. Düz saç haricinde kullanılmıyor maalesef fakat saçı canlı ve güzel gösterdiğini farkettim diyebilirim. Düz saç sevenler hemen kestirsinn

13 ekim 2018 11:31

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar