sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (240)
 • medya (29)

240. 2 sene çok severek kullandığım, çok sevdiğim bir hocam beni seneler sonra kızıl görünce “kızım bu ne yeni boşandım kızılı (gizlinot: halbuki çok da doğal duran bir irlanda kızılıydı herkes kendi rengim sanıyordu) yaptırmışsın saçlarını” dedikten sonra aşşşırı üzüldüğüm ve uğraşmaya ciğerim dayanmadığı için sonunda kendi rengime döndüğüm saç rengi. Özellikle irlanda kızılı gibi açık bakır tonlarındaki kızıllar dibi çok gösteriyor, renk çok çabuk soluyor ve parlaklığını yitiriyor. 2 haftada 1 cila ve kızıl renkler için şampuan kullanıyordum ben. çok dikkat çeken bir renk, saçınıza verdiğiniz her şekil, örgüden maşaya kadar açık renk saçta daha çok kendini belli ediyor zaten. Kızılken ördüğümde millet sokakta çevirip nasıl yaptınız diye sorardı, şimdi ördüğümde gayet sıradan duruyor mesela. 

zaten medyalarda paylaşmışım 2 sene kadar önce ama, o tonlarda bir kızıl için açılmış zemine 1 tüp igora 7.77 + 3/4 tüp de 8.77 katıp karıştırmanız yeterli olacaktır. Daha açık istiyorsanız 8.77’nin miktarını arttırıp 7.77’yi azaltabilirsiniz. 

Çok Özledim ama hiç uğraşamam ya. :(

28 mayıs 17:43

239. davines boya ile evde kendim boyamaya başladığımdan beri yüzümü güldüren saç rengi. ayda bir dip boya yapıyorum. fiyatı gayet pahalı ama değiyor, haricindeki markalar hep çile. saçımı boya sonrası durularken yumuşattığını hissediyorum, mis gibi kokuyor, çok dayanıklı, akıyor ama saçma sapan bir renge dönüşmüyor kesinlikle. daha ne olsun.

11 mayıs 13:46

238. Kullanmaya başladığımdan bu zamana kadar anladığım bir şey varsa o da, ilk boyattığınızda kızılın hangi tonunu elde ettiğinizin çok da önemli olmadığıdır. her canlı ölümü tadacaktır misali her kızıl saç çabucak akacaktır efenim, akar yani, akıyor.(gizlinot: swh) 

Nitekim benim saçların dibi bile geldi artık, akacağı kadar akıp hayat süresini doldurdu yani. Ve ben kendisini bu haliyle bile sevdiğim için şimdilik devam diyorum, tekrar boyayacağım, yoksa çekilecek dert değil bence.

Not: cila konusunu hiç bilmiyorum tabii, o yüzden bulaşmadım da zaten.(gizlinot: (:)

11 mayıs 03:05


237. Dogustan kıvırcık kızıl sacliyim. Cocukken havuç, salça kafa, bonus, kırmızı kafa gibi söylemlere maruz kaldım:) Ancak büyüdükçe olumsuz yorumlar yerini iltifatlara bıraktı. Dezavantaji dogal kizilsaniz gunes isigindan cok iyi korunmak gerekiyor. Yaz kis gunes kremi kullanmak lazım. Aksi takdirde yuzunuzu ciller vucudunuzu lekeler basabilir:)

8 mayıs 09:16

236. 9-10 yaşlarıma kadar koyu turuncusuna sahiptim ama büyüdükçe kestane-kızıl kimsenin karar veremediği bir renk haline geldi. büyüklerimin beni gördükleri yerde küçükken kınalı kınalı saçların vardı söylemlerine maruz kalırım hep. yine de seviyoruz efendim, kızılın her türlüsü adamdır. 

30 nisan 00:11 1 mayıs 22:25

235. 4. yılıma gireceğim vazgeçilmez rengim. Bu renk bana öyle yapıştı ki ben bile kendi saç rengim nasıldı, nasıl görünüyordum unuttum. Hiç açıcı kullanmadım, evde kendim alıştıra alıştıra geçtim bu renge. Bazen içine bakır katıp kullandım, bazen şarap kızılına boyadım ama şunu fark ettim ki eğer saçlarınız benimki gibi kuru, mat ve çatallanmaya meyilliyse bakır kızıldan uzak durun çünkü özellikle aktığında saçı çok bakımsız gösteriyor. O yüzden ben nihai olarak garnier çarpıcı renkler 4.60 yoğun koyu kızılda karar kıldım ve yoluma bununla devam ederim diye düşünüyorum. Kızıl insana aşk-nefret ikilemi yaşatır. Akar, yastık kılıflarını havluları batırır, sürekli tazelenmek ister ama bir yandan da vazgeçemezsiniz :D eğer doğru ton bulunursa herkese de yakışır. Aklınızda varsa deneyin derim.

30 nisan 00:04

234. Koyu olanına yeni sahip oldum. Ne zamandır istiyordum. Bir daha ne zaman fırsat bulacağım ki? Sonbahar kızılı 6.88 ile boyadim.esmer tenimde alışmaya çalışıyorum

29 nisan 21:03


233. Dün itibariyle koyu kızıl saçlara sahibim.(gizlinot: Canım sıkıldı hadi kızıl olsun dedim neden??) Koyu kestaneydi saçlarım. Uçlarını hafif açıp boyayı kırdım, dibi doğal saçımdı zaten sıkıntı olmadı. Arada bir kısım koyu kaldı sadece. Şarap kızılıyla kor ateş kızılını karıştırıp yaptım. Yakıştı bence,çok sevdiğim kahverengi farlar,rujlar çok daha yakışıyor şimdi. Ama sanırım her yeri eşitlensin diye sonbahar kızılı vuracağım üstüne. Şimdiki hali biraz zemin gibi oldu. Emin olamadım o yüzden. İstediğim tonu tutturursam wow omg olacağım.

20 mart 10:18

232. Tüm bir saçın kızıl olmasından ziyade, siyah saçın aralarına attırılan kızıllar çok daha çekici ve hoş duruyor. Hem bakımı da daha kolay.

13 mart 09:45

231. Lise biter bitmez gittim saçımı kızıl yaptırdım, ama ne kızıl. İlk kuaföre boyatmıştım o tabi bi karışımlar bişey. Sonra öğrenci bütcem her ay boya parasını kaldıramaz diye kendim boyamaya başladım. Bazen palette 6.888 bazen koleston kor ateşi kızılı mı ne. Yurtdışında olduğum dönemde de tabi bu renkleri bulamadım lorealin plum diye bir rengine boyadım. Hep de yakın tonlar oldu. Beyaz tenliyim, kahverengi gözlüyüm,gayet de çok yakışıyordu. Ömrümün sonuna kadar benimlesin diyordum kızılım. Sonra 7yıllık seviyeli yer yer tutkulu birlikteliğimizi aptal gibi kumrala dönme isteğimle bitirdim. Kumralı sevmedim simsiyah yaptım. Yine içimde bir kızıl aşkı. Siyahtan döndüm kızıla bi baktım ki o kızıl o kızıl değil. Aynı ton ı ıh mümkün değil olmuyor. Küsmüş bebeğim bana. Ben de zaten sıkıldım uğraşmaktan şu an başka bi renkle aşk yaşıyorum. Özetle kızıl saç bir tutkudur.

Edit:bakımı da çok zor değildi onu eklemek istedim. Ayda bir boya. Bazen 3haftada bir. Ama ben 4-5ay boyamadığımı biliyorum. Biraz şans işi sanırım. İki üç tane de kırmızı renkli havlu edinin muhakkak. 

12 mart 12:38 12 mart 12:41