sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (252)
 • medya (38)

252. Küllü sarı ombre faciasından kurtulmak için yıllardır hayalim olan kızıl saça cesaret ettim ve kuaförden yarım saat önce geldim. Ben vişne rengini seçtim, geldiğimden beri aynaya bakıyorum resmen. O kadar güzelsin ki kızıl saç, umarım beni üzmezsin!

ilgili medya:
1
28 mart 20:06

251. doğal saç rengimden sonra en sevdiğim saç rengi.en son saçlarımı kestirmeden önce boyatmıştım ama çok çabuk akıyo kızıl saç hele yaz mevsimindeyseniz(gizlinot: her gün duş almak,deniz vs.) herşeye rağmen çok yakıştırıyorum saçımı tekrar boyatırsam bu renk kızıl olur kesinlikle.

edit:saçım uzasın hemen kızıla boyatıcam eksileyenlere inat :))

ilgili medya:
1
19 mart 10:10 19 mart 14:11

250. cilt alt tonu olduğu gibi saç alt tonu da var mıdır diye düşürten saç rengidir zira biraz güneş görse kızıl olan saçlarım var. kestane kızılı saçlara sahip olduğum için de olabilir gerçi.

çok mutsuzum süslüler çünkü sedef hastalığı saç bırakmadı eski haline nispeten. ister çamur olsun da sağlıklı olsun diye içlendim şu an...

12 mart 00:10

249. Yakışmasının, beyazlıktan ziyade cildin ve saçların orijinal alt tonuyla alakalı olduğunu düşündüğüm saç rengi. Orijinalinde küllü saç renkleri olanlara genelde yakışmadığını, kendi saç rengi bakır ışıltılı olanlara yakıştığını gördüm. Bana bakır yansımalı kahve bile iğrenç oluyor mesela. İçinde kızıllık barındıran hiçbir şey yakışmamakla birlikte küllü sarı tonları oldukça güzel duruyor. Kızıl yakışanlara da genelde soğuk sarılar hiç yakışmaz. Victoria’s secret mankenlerini bir düşünün. Kızıl çok azına yakışır. Oysa çoğu da renkli gözlü. Oysa angelina jolie’ye de küllü sarılar çok kötü oluyor ve saçlarını kızıl kahve tonlarında yaptırıyor. 

11 mart 10:15

248. kızıl saçın doğal durabilmesi için saçınızı direk kırmızıya değil bakırımsı kızıla boyatmanız gereklidir. aksi halde teniniz süt beyaz da olsa doğal durmuyor. çünkü doğada direk kırmızı saç yok. sarı alt tonlulara yakışmıyor kızıl saç. nötr veya cool alt tonlu olanlara yakıştırıyorum. benim de sarıdan sonra tercih edebileceğim tek renk bakır kızıl saç grubuna giriyor. açık tenliyim alt tonum nötr. cool alt tonlu olsaydım belki daha çok yakışırdı bilmiyorum. 6 sene kullandığım saç rengidir bakır.

11 mart 08:45 11 mart 08:46

247. Yakışmasının beyaz tenden ziyade kaş -kirpik ve göz rengiyle bayağı alakası olduğunu düşündüğüm saç rengi. Beyaz Sarışınlara %70-80 yakışıyor. Kaşları, kirpikleri seyrek, mavi/yeşil/elâ/bal rengi gözlere yakışıyor. Ancak beyaz tenliyseniz ancak kirpikleriniz ve kaşlarınız siyahsa benim gibi, ve kaşlarınızı ince aldırmıyorsanız, yakışmıyor bence.

11 mart 08:32

246. doğal olmayanlara bile yakışanı mevcuttur. mesela emma stone, mesela youtuberlardan aygül yılmaz. dogal kızıl olmamalarına ragmen dogalmışçasına taşıyabilen nadir insanlardan.

ben de 3 sene evvel bi bakır kızılıdır kapıldım gittim ama yok, ben koyu kahve-siyah-kestane insanıyım yani olmuyor bana kızıl falan ne yazık ki :/ ama çok zarif bir saç rengidir bana göre.

11 mart 01:36

245. Kızıl saçtan vazgeçtiğim an hortlayan konu başlığı. Çok kullanışlı bir renk değildir. Her ay tekrar boyamak gerekir. Bunun yerine saçlarımın üstlerini açık küllü kumral yaptırıp altlarına platin ombre yaptırdım. Tabi şuanki saç rengimden anlayabileceğiniz gibi saçlarım kırmızı kızıl değildi. Ben bakır turuncu-sarı gibi kullanıyordum.

10 mart 22:12

244. ilk aklıma gelen weasley ailesi acaba sadece benim aklıma mı geliyor:)

10 mart 16:42

243. Bir dönem denediğim saç rengidir. Koyu tonunu tercih etmiştim. Ama bana o kadar olmadı ki anlatamam. Buğday tenliyim ama çok koyu değil ten rengim. Nasıl olduysa bu renk saç beni oldukça boğdu, olduğumdan daha bronz görünmeye başladım. Ve bana bronzluk zerre yakışmaz. Böyle bir yaşım arttı, ışığım söndü, garip bir şey oldum çıktım. Kaşlarımın da koyu renk olması limon sıktı üstüne zaten.

Bir de çok felaket akardı ki kızıl rengin akmış hali pek iç açıcı olmuyor. inanılmaz bakımsız, mat bir hale geliyor. O yüzden devamlı boya istiyor, dip boyamı yaparım kenara çekilirim saçı değil. İlla saç boyları ve uçları da nasiplenecek. E bu da yıpratıcı oluyor tabi. Cilayla falan çözülür belki de ama zaten cilanın ömrü de malum.

Sonraları akaju kahveler falan da denemişliğim oldu. Kızıl kadar kötü durmadı şimdi markasını hatırlamıyorum ama bir tanesini keşfetmiştim. Art arda epey boyamıştım, kafayı taktığım için mi bilmem çok sevmiştim.

Şimdilerde de kızıllık içermeyen küllü kumrallara sardım. Soğuk, orta koyulukta bir kumral elde edene dek durmayacağım. :) Önerisi olan varsa marka, numara, karışım rica eder ve beklerim.

10 mart 16:13