yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (259)
  • medya (40)

  259. Yaklaşık 2 yıl kadar kullandığım saç. Çok doğal duruyordu ve bana kahverengiden daha çok yakıştığını düşünüyorum. Fakat 2 yılın sonunda saçlarımı o kadar çok yıprattı ki doğal rengine boyatmak zorunda kaldım. Kestire kestire şu an sadece 3-4 cmlik kısım kaldı boyalı olarak. Doğal saçın yumuşaklığı, şekillenmesini gördükçe tekrardan boyatma isteğimden vazgeçecek gibi oluyorum. Ama o kadar farklı ve güzel duruyor ki sanırım yine aynı hataya düşeceğim:(

  Bir de; kızıl saça ben açıcısız doğal kahverengi saçlarımı kendim boyaya boyaya geçtim. Arada başka boyaları denesem de en beğendiğim loreal 7.43 oldu bu zamana kadar. Kızıl saçın az akmasını sağlamak içinse boyayı şampuansız soğuk suyla akıtıyordum. Böylece 1-2 haftada soluk durmaya başlayan rengi en az 1 hafta daha canlı gözükmesini sağlıyordu.

  12 ağustos 17:04

  258. 1 yıl kadar kullanmıştım kendim boyayarak. fakat en güzel tonu 2 kutu bakır 1 kutu kızıl karıştırarak elde etmiştim. O zaman cidden kıpkırmızı olmuştu ve bayılmıştım. saçıma da hiç açtırma işlemi yaptırmadım direkt koyu kahve- siyah olan saçıma boyadım. ilk kızılları o zaman beğenirdim ama kaşlarım siyah olunca kötü duruyomuş şimdi fark ettim. bir yanım kızıla dön diyor, çünkü direkt siyaha boyadım eski rengime dönmek icin alttan hala kızıl gözüküyor ve cabuk akıyor, ama kızılın da dibi çabuk geliyordu yine boya yine boya.

  7 ağustos 00:11

  257. Ne zaman saçını koyu ve soğuk bir kızıla boyamış birini görsem iç geçiriyorum süslüler

  Çünkü bu rengi hem kendim istiyorum hem de erkek arkadaşım bana yakışacağını düşünüyor ama çevremde saçını kızıla boyayan ama o renk akınca bir garip çirkin renkle kalanlar ve tekrar boyasa da kızıla bir türlü dönemeyenleri gördükçe cesaretim kırılıyor (gizlinot: Belki onların başarısızlığıdır tabi denemediğimden bilmiyorum )

  Yaklaşık 5 senedir falan saçımı kınayla bi tık da olsa kızıllaştırmaya çalışıyorum ama saç rengim koyu kahve olduğu için anca güneşte belli olan koyu bir kızıla dönüyor böyle idare ediyoruz iste :(

  6 ağustos 23:22

  256. Üç yıldan uzundur kullandığım renk. Ben oldum olası kuaförde saç boyatmayı sevmiyorum, kendim yapabilirim diye düşünüyorum ve evde boyuyorum. Hem daha ekonomik oluyor, hem de istediğim tonlarda bir renk elde edebiliyorum. İlk zamanlar 40 vol. oryal vurup (saçım siyah olduğu için) ardından manicpanic, jean colors gibi yarı kalıcı boyalarla boyardım çünkü siyah saçı açmadan kızıllaştırmak imkansız sanıyordum. bir de ben kestane kızıl gibi değil de çilek kırmızı gibi daha canlı, daha kırmızı kızılları seviyorum ve oksidanlı boyalarda bir türlü istediğim sonucu elde edemiyordum. Fakat son zamanlarda saçım çok yıpranmıştı her ay açılmaktan canıma tak etmişti artık. Ben de internette araştırırken lorealin majicontrast isimli boyasına denk geldim, süslüler inanamaycaksınız ama siyah boyayı bile açmadan kıpkızıl yapan harika bir boya. Artık dibim beni rahatsız ettikçe (genelde 2-3 ayda bir boyuyorum çünkü biraz pahalı bir boya) loreal ile boyuyorum, sonrasında da rengi attıkça igora royal ya da jean colors’ın kızıllarıyla cila atıyorum. fotoğrafını da ekleyeceğim medyaya bulup. 

  ilgili medya:
  1
  6 ağustos 00:39

  255. Yaklaşık 4. sefer geri döndüğüm renk. Ben koleston aşk alevi kullanıyordum ama bu sefer içine igora 0.88 kırmızı yoğunlaştırıcı ekledim. Boyaların yapısı mı değişti nedir önceden sadece havlum batardı ama artık yastıklarım ve kıyafetlerim de battı. Boyadıktan 2 hafta sonra tatile çıktım ama tatil boyunca sürekli deniz-havuz olaylarına girdiğim halde bile akmaya devam ediyor. Önerisi olan varsa çok açığım yoksa sonum koyu kahve olacak.

  25 temmuz 02:02

  254. Geçen gün aniden google'ın karşıma çıkarttığı eski fotoğraflarıma bakıp iç çektikten sonra 8 aylık hasreti sonlandırıp geri döndüğüm canım renktir. Kendi saçlarıma dönme hevesiyle bir yola çıkmıştım ama dayanamadım yine boyadım. Sen benden gitsen ben senden gidemem kızıl. Belalımsın.

  2 temmuz 23:44

  253. toz kına ile sahip olduğum saç rengi. yaklaşık 7 yıldır saçlarımı bu şekilde boyuyorum ve kızıl renk vazgeçilmezim oldu. saç boyası kullanmak benim gibi her gün saç yıkayan biri için oldukça zahmetli olacağı için kına kullanıyorum. doğal saç rengimden (gizlinot: orta ton kumral) daha çok yakıştırıyorum kendime. 

  ateş kızılı gibi bir renk sonuç veriyor bende, mutlu bir beraberliğimiz var. 

  öyle ki doğal saç rengim diplerden geldikçe kendimi çirkinleşmiş gibi hissediyorum, bütünleştik kızıl renkle. 

  24 nisan 23:45

  252. yaklaşık bir ay önce kendi çabalarım sonucu ulaştığım saçtır. neden kendi çabalarımla onu anlatmak gerekirse, saçımın yarısında akmış siyah boya (palette deluxe 1-0, şaka yapmayan bir siyah) vardı. kızıla boyatmayı istediğimi söylediğimde kuaför "neden siyaha boyattın ki, çok zor olur" dedi, mırın kırın etti. ben de iş başa düştü diyerek uzun uzun araştırdım ve sonunda gözümü karartıp saçlarımı kendim boyadım.

  elimdeki boyalar palette'nin meşhur sonbahar kızılı, koleston'un 66/48'i ve azıcık majirogue 6/66 idi. saç boyama işleminden 2 gün öncesinden başlayarak boyalar için alerji testi yaptım. bu aşama çok önemli, her zaman kullandığı boyayı kullanıp yine alerji olan, derisi tamamen kabaran tanıdıklarım var. işi sağlama alıp derinin küçük bir bölgesine boya sürmeki bu işlemi de belirli aralıklarla yineleyerek vücudun tepki gösterip göstermeyeceğini test etmekte fayda var.

  bu süreçte ufak ufak tutam testleri yaptım. %30 oksidan + oryal ile saçımın boyalı kısmı ne kadar sürede açılıyor, boyasız kısmı için ne kadar süre ne kadar oksidan gerek hepsini test ettim. bu aşama da saçları boyadıktan sonra bir sürprizle karşılaşmamak açısından önemli.

  açma/boyama işleminden önce saçlarımın tamamına hindistan cevizi yağı sürdüm, özellikle saç diplerine yağı yedirdim. ardından saçlarımın yalnızca boyalı olan kısmına iki ölçek %30 oksidan bir ölçek toz oryal karışımmı uygulayıp renkte bir açılma görene kadar, yaklaşık 50 dakika bekledim. saçlarımı turuncu olacak kadar açtım, sarı olmasını beklemedim. bu aşamada en büyük hatam saçlarımı toplamamak oldu çünkü enseme yakın olan saçlar vücut sıcaklığımın etkisiyle saçlarımın geri kalanına oranla fazla açıldı ve sarı oldu. bu da hem saçlarımı yıprattı hem de ufak da olsa bir ton farkı yarattı.

  saçlarımın uçları açılırken boyalı olmayan üst kısımlarına da oryal karışımını uyguladım. saç derimin zarar görmemesi için diplere oryal uygulamadım. saçlarımın boyasız hali yaklaşık 4. seviye renginde. o nedenle oryali uzun süre bekletmedim, yaklaşık bir ton kadar açılınca saçlarımı yıkadım.

  ertesi gün bir kutu sonbahar kızılı, yarım tüp 66/48 ve çeyrek tüp marijogue boyayı karıştırıp (gizlinot: yemek tarifi gibi oldufhfhfh) önce uçlarına, sonra diplerine uyguladım. yarım saat bekletip duruladım. sonuç(gizlinot: bu mesaj subliminal maşallah içermektedir): (link: https://www.suslusozluk.com/kızıl-saç?i=55794 1)

  yaklaşık bir aydır bu renge sahibim ve bahsedildiği kadar akma yapmadı. saçlarımı her zamanki sıklıkta, 2-3 günde bir soğuk suyla, boya koruyucu şampuanla yıkıyorum. duşta biraz akıyor, saçlarımı kurularken de havluyu boyuyor o kadarcık. saçlarım hala yeterince kızıl.

  sonuç olarak yok siyah boyadan geri dönüş yokmuş, yok evde oryal yapılmazmış dinlemeyin bunları efendim. kendinize güveniyorsanız canınız ne istiyorsa onu yapın. ayrıca sarı alt tona yakışmaz, şuna gitmez buna gitmez denmiş, bunları da dinlemeyin. kızılın onlarca tonu var, her cilde uyacak bir kızıl bulunabilir kanımca. sarı alt tonlu cildim ve bakır yansımalı kızıl şahane oldu.

  24 nisan 16:55 24 nisan 17:29

  251. Küllü sarı ombre faciasından kurtulmak için yıllardır hayalim olan kızıl saça cesaret ettim ve kuaförden yarım saat önce geldim. Ben vişne rengini seçtim, geldiğimden beri aynaya bakıyorum resmen. O kadar güzelsin ki kızıl saç, umarım beni üzmezsin!

  ilgili medya:
  1
  28 mart 20:06

  250. doğal saç rengimden sonra en sevdiğim saç rengi.en son saçlarımı kestirmeden önce boyatmıştım ama çok çabuk akıyo kızıl saç hele yaz mevsimindeyseniz(gizlinot: her gün duş almak,deniz vs.) herşeye rağmen çok yakıştırıyorum saçımı tekrar boyatırsam bu renk kızıl olur kesinlikle.

  edit:saçım uzasın hemen kızıla boyatıcam eksileyenlere inat :))

  ilgili medya:
  1
  19 mart 10:10 19 mart 14:11