sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (251)
  • medya (39)

  251. 3 yıl önce ilk defa boyattım ve ardından yaklaşık 6-7 ay evde kendim boyadım. Saçtan çok çabuk akması, renginin kısa sürede turunculaşıp sarıya dönmesiyle çok zahmetli bir renk kesinlikle. 3 haftada 1 boyuyordum ben. Koleston, palette ve syoss denedim marka olarak, en çok syoss'u beğendim. Diğer iki markaya nazaran daha kalıcıydı fakat kızıl tonlarında hatırladığım kadarıyla yalnızca 2 rengi vardı. Birisi turuncuya yakın bir kızıl, diğeri Mora yakın bir kızıl. Ben Mora yakın olanını kullanıyordum. Renk açısından bu markaları yorumlarsam eğer Koleston'un şarap kızılını ve aşk alevini daha çok sevmiştim.

  Tüm kozmetik giderlerimi kendi harçlığımdan karşıladığım için bütçemi sarsmıştı 3 haftada bir boyamak ve eski rengine dönmek için para harcamaya başladım bu defa. Boyalar tutmadı üzerine. Şu an saçımın yalnızca ucunda 2 parmak kadar kaldı, o da turuncuya döndü. İlerleyen yıllarda bütçemi oturttuğum zaman tekrar kızıla dönmeyi çok istiyorum, vazgeçemiyorum bir türlü.

  Edit: ekleme

  25 nisan 19:50 25 nisan 19:55

  250. toz kına ile sahip olduğum saç rengi. yaklaşık 7 yıldır saçlarımı bu şekilde boyuyorum ve kızıl renk vazgeçilmezim oldu. saç boyası kullanmak benim gibi her gün saç yıkayan biri için oldukça zahmetli olacağı için kına kullanıyorum. doğal saç rengimden (gizlinot: orta ton kumral) daha çok yakıştırıyorum kendime. 

  ateş kızılı gibi bir renk sonuç veriyor bende, mutlu bir beraberliğimiz var. 

  öyle ki doğal saç rengim diplerden geldikçe kendimi çirkinleşmiş gibi hissediyorum, bütünleştik kızıl renkle. 

  24 nisan 23:45

  249. yaklaşık bir ay önce kendi çabalarım sonucu ulaştığım saçtır. neden kendi çabalarımla onu anlatmak gerekirse, saçımın yarısında akmış siyah boya (palette deluxe 1-0, şaka yapmayan bir siyah) vardı. kızıla boyatmayı istediğimi söylediğimde kuaför "neden siyaha boyattın ki, çok zor olur" dedi, mırın kırın etti. ben de iş başa düştü diyerek uzun uzun araştırdım ve sonunda gözümü karartıp saçlarımı kendim boyadım.

  elimdeki boyalar palette'nin meşhur sonbahar kızılı, koleston'un 66/48'i ve azıcık majirogue 6/66 idi. saç boyama işleminden 2 gün öncesinden başlayarak boyalar için alerji testi yaptım. bu aşama çok önemli, her zaman kullandığı boyayı kullanıp yine alerji olan, derisi tamamen kabaran tanıdıklarım var. işi sağlama alıp derinin küçük bir bölgesine boya sürmeki bu işlemi de belirli aralıklarla yineleyerek vücudun tepki gösterip göstermeyeceğini test etmekte fayda var.

  bu süreçte ufak ufak tutam testleri yaptım. %30 oksidan + oryal ile saçımın boyalı kısmı ne kadar sürede açılıyor, boyasız kısmı için ne kadar süre ne kadar oksidan gerek hepsini test ettim. bu aşama da saçları boyadıktan sonra bir sürprizle karşılaşmamak açısından önemli.

  açma/boyama işleminden önce saçlarımın tamamına hindistan cevizi yağı sürdüm, özellikle saç diplerine yağı yedirdim. ardından saçlarımın yalnızca boyalı olan kısmına iki ölçek %30 oksidan bir ölçek toz oryal karışımmı uygulayıp renkte bir açılma görene kadar, yaklaşık 50 dakika bekledim. saçlarımı turuncu olacak kadar açtım, sarı olmasını beklemedim. bu aşamada en büyük hatam saçlarımı toplamamak oldu çünkü enseme yakın olan saçlar vücut sıcaklığımın etkisiyle saçlarımın geri kalanına oranla fazla açıldı ve sarı oldu. bu da hem saçlarımı yıprattı hem de ufak da olsa bir ton farkı yarattı.

  saçlarımın uçları açılırken boyalı olmayan üst kısımlarına da oryal karışımını uyguladım. saç derimin zarar görmemesi için diplere oryal uygulamadım. saçlarımın boyasız hali yaklaşık 4. seviye renginde. o nedenle oryali uzun süre bekletmedim, yaklaşık bir ton kadar açılınca saçlarımı yıkadım.

  ertesi gün bir kutu sonbahar kızılı, yarım tüp 66/48 ve çeyrek tüp marijogue boyayı karıştırıp (gizlinot: yemek tarifi gibi oldufhfhfh) önce uçlarına, sonra diplerine uyguladım. yarım saat bekletip duruladım. sonuç(gizlinot: bu mesaj subliminal maşallah içermektedir): (link: https://www.suslusozluk.com/kızıl-saç?i=55794 1)

  yaklaşık bir aydır bu renge sahibim ve bahsedildiği kadar akma yapmadı. saçlarımı her zamanki sıklıkta, 2-3 günde bir soğuk suyla, boya koruyucu şampuanla yıkıyorum. duşta biraz akıyor, saçlarımı kurularken de havluyu boyuyor o kadarcık. saçlarım hala yeterince kızıl.

  sonuç olarak yok siyah boyadan geri dönüş yokmuş, yok evde oryal yapılmazmış dinlemeyin bunları efendim. kendinize güveniyorsanız canınız ne istiyorsa onu yapın. ayrıca sarı alt tona yakışmaz, şuna gitmez buna gitmez denmiş, bunları da dinlemeyin. kızılın onlarca tonu var, her cilde uyacak bir kızıl bulunabilir kanımca. sarı alt tonlu cildim ve bakır yansımalı kızıl şahane oldu.

  24 nisan 16:55 24 nisan 17:29

  248. Küllü sarı ombre faciasından kurtulmak için yıllardır hayalim olan kızıl saça cesaret ettim ve kuaförden yarım saat önce geldim. Ben vişne rengini seçtim, geldiğimden beri aynaya bakıyorum resmen. O kadar güzelsin ki kızıl saç, umarım beni üzmezsin!

  ilgili medya:
  1
  28 mart 20:06

  247. doğal saç rengimden sonra en sevdiğim saç rengi.en son saçlarımı kestirmeden önce boyatmıştım ama çok çabuk akıyo kızıl saç hele yaz mevsimindeyseniz(gizlinot: her gün duş almak,deniz vs.) herşeye rağmen çok yakıştırıyorum saçımı tekrar boyatırsam bu renk kızıl olur kesinlikle.

  edit:saçım uzasın hemen kızıla boyatıcam eksileyenlere inat :))

  ilgili medya:
  1
  19 mart 10:10 19 mart 14:11

  246. cilt alt tonu olduğu gibi saç alt tonu da var mıdır diye düşürten saç rengidir zira biraz güneş görse kızıl olan saçlarım var. kestane kızılı saçlara sahip olduğum için de olabilir gerçi.

  çok mutsuzum süslüler çünkü sedef hastalığı saç bırakmadı eski haline nispeten. ister çamur olsun da sağlıklı olsun diye içlendim şu an...

  12 mart 00:10

  245. Yakışmasının, beyazlıktan ziyade cildin ve saçların orijinal alt tonuyla alakalı olduğunu düşündüğüm saç rengi. Orijinalinde küllü saç renkleri olanlara genelde yakışmadığını, kendi saç rengi bakır ışıltılı olanlara yakıştığını gördüm. Bana bakır yansımalı kahve bile iğrenç oluyor mesela. İçinde kızıllık barındıran hiçbir şey yakışmamakla birlikte küllü sarı tonları oldukça güzel duruyor. Kızıl yakışanlara da genelde soğuk sarılar hiç yakışmaz. Victoria’s secret mankenlerini bir düşünün. Kızıl çok azına yakışır. Oysa çoğu da renkli gözlü. Oysa angelina jolie’ye de küllü sarılar çok kötü oluyor ve saçlarını kızıl kahve tonlarında yaptırıyor. 

  11 mart 10:15

  244. kızıl saçın doğal durabilmesi için saçınızı direk kırmızıya değil bakırımsı kızıla boyatmanız gereklidir. aksi halde teniniz süt beyaz da olsa doğal durmuyor. çünkü doğada direk kırmızı saç yok. sarı alt tonlulara yakışmıyor kızıl saç. nötr veya cool alt tonlu olanlara yakıştırıyorum. benim de sarıdan sonra tercih edebileceğim tek renk bakır kızıl saç grubuna giriyor. açık tenliyim alt tonum nötr. cool alt tonlu olsaydım belki daha çok yakışırdı bilmiyorum. 6 sene kullandığım saç rengidir bakır.

  11 mart 08:45 11 mart 08:46

  243. Yakışmasının beyaz tenden ziyade kaş -kirpik ve göz rengiyle bayağı alakası olduğunu düşündüğüm saç rengi. Beyaz Sarışınlara %70-80 yakışıyor. Kaşları, kirpikleri seyrek, mavi/yeşil/elâ/bal rengi gözlere yakışıyor. Ancak beyaz tenliyseniz ancak kirpikleriniz ve kaşlarınız siyahsa benim gibi, ve kaşlarınızı ince aldırmıyorsanız, yakışmıyor bence.

  11 mart 08:32

  242. doğal olmayanlara bile yakışanı mevcuttur. mesela emma stone, mesela youtuberlardan aygül yılmaz. dogal kızıl olmamalarına ragmen dogalmışçasına taşıyabilen nadir insanlardan.

  ben de 3 sene evvel bi bakır kızılıdır kapıldım gittim ama yok, ben koyu kahve-siyah-kestane insanıyım yani olmuyor bana kızıl falan ne yazık ki :/ ama çok zarif bir saç rengidir bana göre.

  11 mart 01:36