yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (264)
  • medya (41)

  264. yaklaşık 3 senedir sahip olduğum, beni ne kadar yorarsa yorsun asla vazgeçmediğim saç rengimdir. şu ana kadar kızıl renklerini denediğim markalar; loreal, koleston, garnier ve sea color. loreal'in kızıl tonları canlı ve kalıcıydı. koleston'un kızıl renkleri de fena değildir. garnier'in bir kez kızıl rengini almıştım, sonuç hüsrandı. bir daha da almadım. sea color'ın da en son ateş kızılını uyguladım, loreal ve koleston'un renklerine göre hem daha canlı hem de daha parlak bir görünüm verdi saçlarıma. açıkçası bu kadar olacağını tahmin etmiyordum. bir de sea color'ın boyaları loreal ve koleston'a göre hem daha uygun fiyatlı hem de bir kutuda iki tüp boya var. yeniden satın alacağım sanırım. son olarak acacia markasının biber kızılını almıştım. saçlarımı biraz kısalttığımda kendim evde bu boyayı uygulamayı düşünüyorum.

  kızıl rengin korunmasına gelecek olursak, maalesef tüm kızıl renkler akıyor. fakat ilk günkü o canlılığı ve parlaklığı korumak için saçınızı çok fazla yıkamamaya özen gösterin. hatta ben saçlarım biraz yağlanacak gibi olsa mısır örgüsü yapıyorum. saçlarımı çok yıkamamaya çalışıyorum.

  30 eylül 17:28

  263. Çocukluktan beri hastası olduğum, bir gün "ben de kızıl olacağım, herkes beni kızıl saçlarımla tanıyacak" düşüncesi ve kendimi sürekli gaza getirmemle bir dönem boyadığım renk.

  İlk boyayıp kurutulduğunda "işte bu" diyorsunuz. Sürekli saçlarım görülsün diye boş boş yürüyüşe çıkıyordum. (sık boyamadan saçlarım zarar görse de vücudum için baya sağlıklı oldu (gbkz: Bgv)) ancak her duşa girdiğinizde engellenemez bir akma oluyor boyada. Özellikle saçlarınız yıpranmışsa bu akma 2 kat daha hızlı oluyor.

  O muhteşem renk saçımda kalsın diye 1 buçuk 2 haftada bir saçımı boyuyordum. Renk akmasın diye bakım da yapamaz hale geldim ve gün geçtikçe saçlarım çok kötü bir hal aldı. Ben de çareyi tekrar siyah saçlarıma dönmekte buldum. Eğer kızıl olacaksanız sağlıklı saç üzerine boyamanızı tavsiye ederim. Açıcı işlem görmüş saç ne kadar az yıpranmış olursa olsun üzerine kızıl tutturmak zor.

  (link: https://eksiup.com/p/5y210130brjv Bu da ilk boyanmış hali)

  Fotoğraftaki renk sea color 4.65 şarap kızılı.

  30 eylül 16:21

  262. akma sorununa çözüm bulduğum saç rengi.kıvırcık saçlıyım ve 2 günde 1 buklelerim bozulduğu için duş almak zorunda kalıyorum. Saçlarım uçlarım kuru olduğu için maskeler yapıyorum ve saçımın pembe yansımalı rengi 2. haftanın sonlarına doğru turuncumsu iğrenç bir hal alıyordu.Başka bir ülkeden renkli bir saç kremi aldım ve haftada bir kez duşta sürüp 10 dakika bekletiyorum.saç dökülmesi yaşadığım için bir süre boyamadığım saçlarımın uçları her zaman yeni boyanmış gibi.stoklarım bittiğinde jeans color gibi boyalardan alarak normal saç kremime karıştırıp kullanmayı planlıyorum.

  24 eylül 11:36

  261. neredeyse iki yıldır kestane tonlarındaki saçımın yerini alan saçtır kendisi. Aİlemde çok fazla ginger olduğundan ten rengim de uygun.

  Çok koyu olmayan bir renkten açıldığı için kuaförüm tümden renk açmak yerine, hafif bir renk açıcıyla aynı anda uyguluyor boyayı, teknik tabirleri bilmiyorum üzgünüm. Doğal bir kızıl da kullandığımdan hem çok doğal duruyor, hem de hiç bir yere bulaştığını görmedim akınca. Zaman içinde saç açılıyor doğrudur ama o zaman da tatlı bir karamel rengini alıyor.

  15 eylül 08:09

  260. Lise bittikten sonra yıllar boyunca açıklı koyulu birsürü tonunu denediğim saç rengi. Beyaz tenli oluşumdan ve yüzüme yakıştığı söylendiğinden ayrı bi mutlu oluyorum. Akması, havluyu yastığı boyaması falan umrumda değil. Doğru tonu tutturduktan sonra aynaya baktığımda resmen kendimi baya beğeniyorum. Bazen diyorum acaba kahverengiye mi dönsem, eski fotoğraflarıma bakıyorum. Ama insan bu kızıl saça bir defa bulaştı mı bırakması çok zor. Bırakan varsa nasıl yapmış bana da söylesin. Yapıştı kaldı üstüme ama mutluyum da. Kafam karışık süslü sözlük..

  14 eylül 13:40

  259. Uzun bir dönem kullandım kızıl renkleri. Turuncusu kırmızısı pembesi. Daha yeni yeni güç bela kendi rengime döndüm. Aslında hala arada bir eski fotoğraflara bakıp boyayasım geliyor ama orijinal halime çok sayıda pozitif geri dönüş aldığımdan şimdilik tutuyorum kendimi. Zor renklerdir kızıllar ama. En ufak nemlilikte akma potansiyeli var, tüm beyaz havluları pembeye çevirme olasılığından bahsetmiyorum bile. Öte yandan ciddi anlamda çekici de duruyor(gizlinot: Tam bir sex machine görüntüsü) uzaktan fark edilmesi de güzel bir bonus sayılabilir.

  9 eylül 23:27

  258. Yıllarca sahip olduğum saç rengi. 18 yaşımdan yaklaşık 25’e kadar kızıldım. Her tonunu kullandım. Genelde pembe alt tonlu açık tonları severim. Zaman zaman özlesem de kullanması çok zor olduğu için tekrar elimi atmaya korkuyorum. 

  9 eylül 21:40 9 eylül 21:41

  257. Koleston aşk alevi ile boyadım 4 ay boyunca, koyu kestane saçım bu şekilde az da olsa açılmıştı ve daha sonra yoluma akos-cilek ile devam ettim ve gerçekten benim icin devrim niteliğinde bir değişim olmuştu. Şuan saçım pembe-kizil arasında ve çok mutluyum.

  Ama her yere bulasmasindan, yağmurdan kaçmaktan ve bilhassa ayda bir dibimin gelmesinden bıktım.

  9 eylül 21:25

  256. Doğalsa aşk yaşadığım saç rengi. Bana hep Weasley ailesini hatırlatır.

  Boyayla elde edilen kırmızı kızılı itici buluyorum.

  6 eylül 18:54

  255. Yaklaşık 2 yıl kadar kullandığım saç. Çok doğal duruyordu ve bana kahverengiden daha çok yakıştığını düşünüyorum. Fakat 2 yılın sonunda saçlarımı o kadar çok yıprattı ki doğal rengine boyatmak zorunda kaldım. Kestire kestire şu an sadece 3-4 cmlik kısım kaldı boyalı olarak. Doğal saçın yumuşaklığı, şekillenmesini gördükçe tekrardan boyatma isteğimden vazgeçecek gibi oluyorum. Ama o kadar farklı ve güzel duruyor ki sanırım yine aynı hataya düşeceğim:(

  Bir de; kızıl saça ben açıcısız doğal kahverengi saçlarımı kendim boyaya boyaya geçtim. Arada başka boyaları denesem de en beğendiğim loreal 7.43 oldu bu zamana kadar. Kızıl saçın az akmasını sağlamak içinse boyayı şampuansız soğuk suyla akıtıyordum. Böylece 1-2 haftada soluk durmaya başlayan rengi en az 1 hafta daha canlı gözükmesini sağlıyordu.

  12 ağustos 17:04

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar