girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (81)
  • medya (1)

81. büyük ihtimalle hayatınızda en zıt olduğunuz kişidir. hatta bazen kardeşim olmasa buna selam bile vermem diyecek seviyeye getirir sizi. fakat gelin görün ki canınız ciğerinizdir bir yerine bir şey olsa ya da biri üzse dünyayı yıkarsınız. eğlenceli kısmına gelecek olursak hiç arkadaşınız olmasa bile eksiklik duymazsınız. doğuştan bir dedikodu makinasıyla doğarsınız. kıyafetler için her zaman fikrini sorabileceğiniz yegane kişidir.

8 kasım 13:59

80. bugün sınıf başkanı olan öğrenci okul değiştirdiği için yeniden başkan seçimi yapmışlar. az önce eve gelir gelmez kardeşim (7) ben sınıf başkanı oldum abla dedi, neden sen oldun ablacım dedim. napayım abla başkan kız gitti sınıfım başkansız mı kalaydı dedi. bu kadar fedakâr bir kız kardeşim olduğunu bilmiyordum ahahah

7 kasım 18:35

79. ablası ya da kız kardeşi olan kişileri hep şanslı bulmuşumdur. benden 1-2 yaş büyük ya da küçük bir tanesine sahip olabilmeyi çok isterdim. hem en yakın arkadaşım hem de kardeşim olurdu. birbirimize destek olurduk, eğlenirdik, gezer tozardık.

4 kasım 01:39


78. Az önce "kızım" dizisinde elma soyan bir erkek karakter görünce "inanmıyorummm ilk defa elma soyan bir erkek görüyorum." Diye bağırdı. "Erkeklerin yemek yaptığını falan biliyordum, ama bunu hiç düşünmemiştim." Ben bu çocuğun kafasında cinsiyetler böyle kodlanmasin diye 5 senedir uğraşıyorum, renklere, mesleklere bilmem nelere herkese dikkat ettiriyorum, bebenin şaşırdığı şeye bak. (gizlinot: Swh) evde de baba yok ki uzun bir elma soyma mesaisi yaptırayım.

4 kasım 01:20

77. Bugün benimkinin dert ettiği şeyi duyun da bir gülün, kendisi 5 yaşında. Gelmiş yanıma üzgün üzgün bakıyor. "Birinci sınıfa gittiğimde ya kusarsam da okula gidemezsem? Artık kendimi tutup kusmamam lazım, yoksa okuma-yazma öğrenemem. Çok zor olacak." Ya senin birinci sınıfına daha bir yıl var gece gece nereden aklına geldi bu?

31 ekim 23:38

76. kan bağıyla sahip olamadığımdır. bende kendime dışardan bir tane buldum. kendi kız kardeşim olsa bu kadar olurdu herhalde. bir bakışından, yüzündeki tek tebessümden, parmağını oynatışından anlarım ne olduğunu. o da aynı şekilde en ufak bir hareketimden anlar o gün nasıl olduğumu.

biz birbirimizi kendimiz seçtik. dertlerimizi, sevinçlerimizi her zaman birlikte yaşadık. hayatta şüphe etmeyeceğim tek insan benim için.

birlikte çok geceyi sabah ettik, birlikte aç kaldık, birlikte yedik içtik, kalp kırıklıklarımızı birlikte yendik.

iyi ki varsın, iyi ki benim kız kardeşimsin.

11 eylül 18:20

75. bir küçük kız kardeşim olsun isterdim. ona bir sürü şeyler öğretip yaşı geçmeden belli eğitimleri filan aldırırdım. tam kız kardeş projesi. ama kendim şimdi eksikliğini hissettiğim, keşke zamanında biri şu eğitimi aldırsaydı dediğim şeyleri denetirdim. ben dünya vatandaşı yetiştirecektim ama bizimkilere kardeş istiyorum diyince yok, olmaz dediler. son.

11 eylül 14:47


74. ne olursa olsun bir kız kardeş isterdim. Bir tane abim var. Herşeyimi konuşabiliyorum hemde herşeyimi. Kavga ettiğimiz zamanlar çok nadirde olsa oldu. ama birbirimizi gördüğümüz an sarılarak gezeriz. İlk üniversiteye gittiğinde gelmesine ayrı gitmesine ayrı üzülüyordum. Otogar ve havalimanlarından nefret etmiştim. Bağlılığımız hala aynıdır. 31 yasında yeri geldi babam yeri geldi ablam yeri geldi en yakın arkadaşım oldu <3

Kendime çok kızkardeş aradım. Yakın arkadaşlarım oldu ancak hiç biri kan bağın gibi olamaz sanırım. (gizlinot: çok kazık yiyen birinin kimseye güvenmemesi)

11 eylül 09:46 12 eylül 17:16

73. Annem kardeşime hamileyken cinsiyetini öğrenmemişlerdi. Doğana kadar her gün gece yatarken lütfen kız olsun diye dua ediyordum. Kız oldu iyi ki de kız olmuş. Bir kız bir erkek ne kadar birbirini sevse de her şeyi anlatamıyor. Ama iki kız her zaman yanında birinin olduğunu biliyorsun. Hee her zaman toz pembe mi değil. Deli gibi kavga edersin ama sonra sarılarak yatarsın yani iyi ki kız kardeşim var 

10 eylül 23:15 11 eylül 21:19

72. Beni sürekli hacklemeye çalışmasa iyi kız aslında...

10 eylül 23:02