sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (72)
  • medya (1)

  72. büyük ihtimalle hayatınızda en zıt olduğunuz kişidir. hatta bazen kardeşim olmasa buna selam bile vermem diyecek seviyeye getirir sizi. fakat gelin görün ki canınız ciğerinizdir bir yerine bir şey olsa ya da biri üzse dünyayı yıkarsınız. eğlenceli kısmına gelecek olursak hiç arkadaşınız olmasa bile eksiklik duymazsınız. doğuştan bir dedikodu makinasıyla doğarsınız. kıyafetler için her zaman fikrini sorabileceğiniz yegane kişidir.

  8 kasım 2018 13:59

  71. bugün sınıf başkanı olan öğrenci okul değiştirdiği için yeniden başkan seçimi yapmışlar. az önce eve gelir gelmez kardeşim (7) ben sınıf başkanı oldum abla dedi, neden sen oldun ablacım dedim. napayım abla başkan kız gitti sınıfım başkansız mı kalaydı dedi. bu kadar fedakâr bir kız kardeşim olduğunu bilmiyordum ahahah

  7 kasım 2018 18:35

  70. ablası ya da kız kardeşi olan kişileri hep şanslı bulmuşumdur. benden 1-2 yaş büyük ya da küçük bir tanesine sahip olabilmeyi çok isterdim. hem en yakın arkadaşım hem de kardeşim olurdu. birbirimize destek olurduk, eğlenirdik, gezer tozardık.

  4 kasım 2018 01:39

  69. Benim için bu dünyada beni kıskanmadığına emin olduğum 2 kadından biri ablamdır, diğeri de annem.

  hayatımdaki her şeyi en yakınım bile olsa %100 paylaşmam fakat ailem hariç.

  Başım sıkıştığında onu ararım telaş içinde çünkü bilirim ki o benim bir üst sürümüm gibi. :) ben ne yaşadıysam o an, ablam zaten daha önceden yaşamış ve tecrübe etmiştir. 

  İyi ki varlar, değerini bilin.

  Edit: biz küçükken beni hep kandırırdı. :d dedem bana 1₺ vermişti ona 50 kuruş. Koşarak yanıma gelmişti, benim okumam yazmam falan yok tabii. 50 mi büyük 1 mi demişti bana. Ben de 50 demiştim. 1 liramı almıştı ardından bana sende daha çok para var şu an demişti, ben de çok mutlu olmuştum. :d:d

  Edit2: eksileyenler sanırım kız kardeşi olmasını isteyip de olamamış süslüler :d

  11 eylül 2018 20:57 ed.12 eylül 2018 17:31

  68. kan bağıyla sahip olamadığımdır. bende kendime dışardan bir tane buldum. kendi kız kardeşim olsa bu kadar olurdu herhalde. bir bakışından, yüzündeki tek tebessümden, parmağını oynatışından anlarım ne olduğunu. o da aynı şekilde en ufak bir hareketimden anlar o gün nasıl olduğumu.

  biz birbirimizi kendimiz seçtik. dertlerimizi, sevinçlerimizi her zaman birlikte yaşadık. hayatta şüphe etmeyeceğim tek insan benim için.

  birlikte çok geceyi sabah ettik, birlikte aç kaldık, birlikte yedik içtik, kalp kırıklıklarımızı birlikte yendik.

  iyi ki varsın, iyi ki benim kız kardeşimsin.

  11 eylül 2018 18:20

  67. ne olursa olsun bir kız kardeş isterdim. Bir tane abim var. Herşeyimi konuşabiliyorum hemde herşeyimi. Kavga ettiğimiz zamanlar çok nadirde olsa oldu. ama birbirimizi gördüğümüz an sarılarak gezeriz. İlk üniversiteye gittiğinde gelmesine ayrı gitmesine ayrı üzülüyordum. Otogar ve havalimanlarından nefret etmiştim. Bağlılığımız hala aynıdır. 31 yasında yeri geldi babam yeri geldi ablam yeri geldi en yakın arkadaşım oldu <3

  Kendime çok kızkardeş aradım. Yakın arkadaşlarım oldu ancak hiç biri kan bağın gibi olamaz sanırım. (gizlinot: çok kazık yiyen birinin kimseye güvenmemesi)

  11 eylül 2018 09:46 12 eylül 2018 17:16

  66. Annem kardeşime hamileyken cinsiyetini öğrenmemişlerdi. Doğana kadar her gün gece yatarken lütfen kız olsun diye dua ediyordum. Kız oldu iyi ki de kız olmuş. Bir kız bir erkek ne kadar birbirini sevse de her şeyi anlatamıyor. Ama iki kız her zaman yanında birinin olduğunu biliyorsun. Hee her zaman toz pembe mi değil. Deli gibi kavga edersin ama sonra sarılarak yatarsın yani iyi ki kız kardeşim var 

  10 eylül 2018 23:15 11 eylül 2018 21:19

  65. Beni sürekli hacklemeye çalışmasa iyi kız aslında...

  10 eylül 2018 23:02

  64. İyi ki dediğim. Kimselere anlatamadığımı anlattığım, hiçbir şekilde kötü niyet ve menfaat barındırmadığını bildiğim, tereddüt etmeden güvendiğim insan.

  Zor zamanlarımda hep yanımda olur dert ortağım. Şu dünyada birbirimize destek olacağımız yoldaşım.iyiki var :)

  10 eylül 2018 22:38

  63. Eskiden derdim ki, iyi ki olmamış ben zaten onu kıskanırdım,dayamazdım babamın onunla zaman geçirmesine annemin ona kıyafet seçmesine. O kadar aptalcaymış ki. Keşke olabilse. Annemin 2 kız kardeşi var, ve yaş ilerledikçe mantıklı düşünce işin içine girince ben ilerde kiminle dertleşeceğim konusu baş gösteriyor. Annemleri görüp çok özeniyorum her şeylerini birbirlerine anlatabiliyorlar. Hiçbir zaman böyle olamayacak olmak beni çok üzse de 3 kız kardeşim var 2 siyle kan bağım var diğeriyle hiç Yok ama o canım. 

  Kan bağım olan dayımın iki kızı. Küçüklüğümüzden beri Dayım ve yengem beni onlardan ayırmadı. Annem de onları benden. Şimdi gerçek kardeş gibiyiz. Hatta bazen bazı yerlerde dayımlar bizim 3 kızımız var der ve bu beni çok mutlu eder. 

  Asıl kan bağım olan abim var. Aramızda 5 yas var. Eskiden onun için ölse de kurtulsam derdim. İnş dua niyetine geçmemiştir. O olmasa çoğu şeyim yarım kalacakmış. Benim ben olmamı sağlayan çoğu şeyi o gösterdi o öğretti. Şuan en büyük destekçilerimden. Anne babamdan bana daha yakın. Ama bunda sevgili eşinin katkısı büyük. Çünkü o da bana kan bağı olmadan kız kardeş nasıl olunur gösterdi. Her şeyime koşar, bana hiç kıyamaz en gizli dedikodular onunla yapılır, gıybetin dibine vurulur, akıl danışılır, her şeyin muhabbeti kız kardeşle döner. İyi ki var. 

  10 eylül 2018 21:16