yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

  3. Gün geçmesin ki kore kozmetiği ile ilgili cahil cühela şeyler okumayalım sözlükte.

  Öncelikle Formata yerini bulsun diye ;

  K-glam netle ben çisem'in önerisi üzerine tanıştım ve yağlıya dönük karma cildimle aşk yaşayan Purito bb crem ve good morning jele karşı artık alıştığı için tepki vermeyen yüzüme darbe yapan PURITO From Green Deep Foaming Cilt Temizleyici yalnızca burada satıldığı için yaklaşık 8 aydır düzenli olarak k-glamden alışveriş yapıyorum. Aynı zamanda yanlış renk bb seçtiğimde beni değişim sürecinde asla üzmemiş ve tester konusunda cimri davranmamış ve justinbeauty gibi gerçekten üç kuruş etmez cildimle alakasız mizon serumlar yerine satın aldığınız ürünle cilt tipinize uyum sağlayacak testerleri göndermeye çalışan (gizlinot: trendyol alışverişlerinde de tester veriyorlar ) iletişim odaklı bir k-kozmetik sitesi. Tamamen vegan ürünler satıp onlarda da genelde pyunkang yul gibi içindekiler kısmında 7-8 madde yazan temiz güvenilik markalar satmaya çalışıyorlar.

  Buralardaki fiyat farkına gelen eleştiriye gelince;

  farklı bir sektörde ithalat yapan biri olarak söylüyorum;

  Gerçekten kore uzantılı siteden ürünün kore wonuyla fiyatına bakıp burada fiyatının 2 katı olmasında nasıl yakınıyorsunuz şaka mısınız? yani doların 18 olmasının tek etken olduğunu nasıl düşünebilirsiniz ya da? vergi yükümlülükleri, taşımacılık vesaire bunlar aynı kalıyor mu sanıyorsunuz. hani bir kremi 200 den alıp 400 e satarken 200 gibi bir rakamın yarısından fazlasına devlet el koyuyor ve ürün başına 40-50 lira gibi komik rakamlar kar kalıyor bu insanların cebine bunu nasıl göremeyip malum kişilere kesilmesi gereken faturaları başkasına kesiyorsunuz. lütfen artık gözünüzü açın. sizin nasıl alım gücünüz düştüyse satıcının da emin olun düşüyor.

  tüm bunlara rağmen evet bu sözlüğe her girdiğimde korendy'e ben de kin kusuyorum hep de devam edeceğim ama korendy'de tekelleşmenin ve büyümenin verdiği umursamazlık, duyarsızlık, açgözlülük var ve senelerdir başka başka skandallara imza atmış belli ki köylü kurnazlarının elinde olduğu için konuşuyoruz.

  Koreden kozmetik,k-glam gibi daha dar kitlelere ulaşan sitelerin ürünleri diğer sitelere göre 3-5 kuruş fazla satmak zorunda kalmasının bir sebebi de şu:

  korendy gibi büyük siteler atıyorum bir ayda 500 tane good morning jel satıyorsa koredenkozmetikte 100 tane satılıyor ve gümrükten geçerken aynı parayı ödeyen bu iki satıcıdan elbette küçük olanı daha pahalıdan satmak durumunda kalıyor.

  Yani bu tutup bim'de süt 15 lira diye mahallenizdeki gariban bakkalla sen neden 20 ye satıyorsun diye kavga etmek gibi bir şey. Bakkal amcanın bim gibi bir toptan alım kapasitesi yok arkadaşlar anlayın artık. yormayın.

  son olarak; neden buradan düzenli alışveriş yapmaya karar verdim derseniz, artık korendy ve justinde satılan kaine, whamisa gibi birçok markanın balon olması ve bilmem farkında mısınız zaten klairs ve cosrx gibi markaların her ihtiyaca yönelik ürünü varken her yeni gün başka sponsorluk ve campaign ile yeni bir marka zortlatılması ve hiçbir yeni vasfı olmayan ürünleri sırf yeni diye must have psikolojisiyle aldırılmaya çalışması. her yeni gün yeni markayı aşerecek psikoloji kalmadı bende. öte yandan her ne kadar fiyat olarak tuzlu gibi görünse de purito'dan aldığım hiçbir üründe "eşe dosta rezil olamayalım diye diyemiyorum ama bir ton para verdim hiç de faydasını göremedim. " demedim.

  cilt bakımı ne kadar az, ne kadar öz olursa o kadar iyi.

  bir temizleyici, bir nemlendirici, bir güneş kremi yeter. inanın yeter.

  cidden yeter.

  görümcenizden selamlar.

  21 kasım 16:34 21 kasım 16:36

  2. son zamanlarda kurt gibi türeyen kore kozmetiği satan internet sitelerinden biri. 

  en son then i met you living temizleme balmını satışa sundu. ürünün fiyatı 38 dolar. güncel kuru yuvarlayarak falan hesapladığımızda 342₺'ya tekabül ediyor. k-glam bu ürünü 640₺'dan satışa sundu. ama biliyoruz ki maşallah bir kozmetik vergisi var. e ama bu sadece k-glam için mi geçerli? korendy babasının hayrına vergileri bize ödetmeyerek mi getiriyor mesela ürünleri? korendy'i örnek verme sebebim fiyat politikası en kötü giden sitelerden biri olmasıydı(gizlinot: -dı çünkü artık bu şöhretini k-glam'a bıraktı) i'm from fig temizleme balmının fiyatı 30 dolar. yine kuru yuvarlayıp hesapladığımızda 270₺'ya tekabül ediyor. korendy bu ürünü 297₺'dan satışa sunuyor.

  purito ürünleriyle başlangıçta ilgimi çeken bir site idi fakat son fiyatlandırmasından sonra koşarak uzaklaştığım bir site oldu.

  15 temmuz 2021 14:10

  1. Kore kozmetik cilt bakım ürünleri satan bir alışveriş sitesidir.

  İlk Çisem Çakır'da siteyi görüp ben de Puritodan bir ürün almıştım. Yaklaşık 15-16 tester eklemişler tr şartlarında bu bir ilkti,tek eksisi fiyat yüksekliği sanırım. henüz sitenin indirim yaptığını da görmedim.

  8 temmuz 2021 23:27