sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (33)
 • medya (6)

33. En ucuzunun dahi ekonomik olmadığı maskeler. Hangi markadan alırsam alayım bir kutu/tüp nemlendirici maskeyi 6-12 ay arasında kullanıyorum kil maskeleri çok daha uzun süre gidiyor ki düzenli kullanıyorum. haliyle 5-6-8-14-24 lira bu arkadaşlara vermektense cilt ihtiyacınıza göre bir nemlendirici bir yağ sökücü maskeniz olsun; hem aynı ürünü düzenli kullandığınız için verimi artar hem de daha iyi içeriklerle daha verimli bir bakım yapmış olursunuz. Yüksek fiyatlı markalar yılda 2-3 kez %40-50 indirime giriyorlar alacağınızı ürün de bir kutu oluyor zaten araştırıp alın beni hatırlayacak teşekkür edeceksiniz. Cilt önemli dostlar çoluğunun çocuğunun rızkını maskelere yatırmış, çok çekmiş biri konuşuyor inanın.

Normalde missha önerirdim ama türkiye’ye kur farkı adı altında 3-4 katı fiyatlı ürün pazarladıkları için sinirliyim kendilerine. Yurtdışına giden eşiniz dostunuzdan isteyebilirsiniz ama tabii gideceği şehirde hangi mağazada satılıyor var mı yok mu kontrol edip isterseniz, arkadaşınız için daha kolaylık olacaktır.

23 mart 01:41

32. (link: https://www.amazon.co.uk/Face-Shop-Nature-Facial-Sheets/dp/B078L7B3SY Face shop) marka olanları sıkça kullandığım ürün. Kağıt maskeler genel olarak hem büyük rahatlık hop yapıştırıyorsun suratına hem de işini hakkıyla yapan maskeler gerçekten cildinize ihtiyacı olan neyse onu veriyor. Ben maskeyi yüzüme yapıştırdıktan sonra paketin içinde kalan fazla ürünü de boynuma, dekolte bölgeme ve kollarıma kadar yayıyorum. Memnunum.

23 mart 01:20

31. Ara ara yaptığım ama içten içe para tuzağı olduğunu düşündüğüm maske türü. Çok uzun vadeli etki yaratmadığını düşünüyorum. Yaptığınızda nemleniyor,psikolojik olarak daha iyi hissediliyor ama ertesi gün puf her şey eskisi gibi. En dandiklerinin fiyatları bile el yakıyor üstelik. Bence üç dört liraya falan düşmedikleri sürece almak gereksiz, onun yerine kavanozda düzenli kullanabileceğimiz kaliteli bir maske almak daha mantıklı diye düşünüyorum.

23 mart 01:03

30. pahalı olduğunu düşündüğüm maskelerdir. iki üç tane tek kullanımlık maske almak yerine aynı parayla tam boy bir ürün alınabilir. minisoda satılan sıkıştırılmış kağıt maskelerden alıp elimdeki serum/esans/toniklerle kendi kağıt maskemi yapmayı tercih ediyorum. hem maskenin içindeki ürünü istediğim gibi hazırlıyorum, hem de çok daha uygun fiyatlı.

3 aralık 2018 16:09

29. skinfood ve dr jart en güvendiklerim. özellikle skinfood'un havyar ve somonunu çok sık aldım ve memnun kaldım. doğrusu salatalık e viamini yeşil çay gibi her yerde rahat bulunan içerikleri maske olarak kullanmayı tercih etmiyorum daha zor bulunan içeriklerin maskeleri tercihim

2 aralık 2018 21:59

28. Anlık etki için oldukça yararlı buluyorum. Bütün gün dışarda kalmışım. Suratıma rüzgari yemişim. Artık sızlama boyutunu aşıp acıma boyutuna gelmiş bir yüze sahibim. Hemen yapıyorum bir tane. O acıyı alıyor. Ferahlatıp nemlendiriyor. Cildimi oldukça iyi bir hale getiriyor. Her zaman ve düzenli kullanmıyorum ama bu tarz yüzümün fazla tahriş olduğu günler için her zaman bulundururum. Yararını görüyorum.

2 aralık 2018 01:51

27. Para tuzağı ama diğer yandan da psikolojik tatmin sağlıyor. O ferahlatan "kendim için iyi bir şey yaptım" duygusu. Para tuzağı deme sebebim ürünlerin bomboş olması değil, verim almak için tek kullanımlık bir maskenin mucize yaratmayacağını bilmem. Bir de evi, oturmuş düzeni olan için değil ama sık seyahat edenler, geç saatlere kadar mesaiye kalanlar vs için uygun olduğunu düşünüyorum. Geç saatlerde çalışırken ve kendinizi yıkık dökük hissederken canlandırıcı bir maske ile birkaç dakikada modunuz yükselebilir. Böyle zamanlar için birkaç kağıt maskem benim de var tabii ki.

Mesela japonya'da çılgınlık seviyesinde yaygındı bu maskeler. Kaldığım en dandik otelde bile şampuan, duş jeli, pamuk vs ürünlerden oluşan kitlerin içinde kore'de üretilmiş bu maskelerden vardı. Yeşil çaylı, yorgunluk giderici olanları özellikle. Duş sonrası çok iyi hissettirmişti. 

2 aralık 2018 00:05

26. Düzenli olarak alınıp kullanmadıkça hiçbir işe yaramayan maskelerdir.

Her hafta bir kere aynı maskeyi yaparak ancak faydalarını görebiliriz. Sephora' nin kağıt maskelerini ve skin food' un kağıt maskelerini tavsiye ederim ama alınca en az 1 ay kullanmanız gerektiğinden ne yazık ki 4 tane birden almanız lazım ben bir tane alayım bütün ay yararını göreyim olmuyor ne yazık ki. Istikrar önemli.

1 aralık 2018 19:38

25. Kullandığım tek kağıt maske sephoranın pembe paketli (sanırım pearl) maskesi idi.

Yüzümde ıslak bir maske ile beklemek fikri hiç hoşuma gitmedi. Ayrıca ilk defa kullandığım için alerji olur mu diye korkmadım da değil. Yüzümü yıkadıktan sonraki verdiği etkiyi (mat ve aydınlık) aslında beğendim. Ama yine alır mıyım, sanırım almam. Hem uygulaması hoşuma gitmedi, hem de etkisi çok kısa süreli malum.

1 aralık 2018 19:27

24. neutrogena markalı olanlarını gayet başarılı bulduğumdur.

1 aralık 2018 17:02