yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (56)
  • medya (6)

  56. yüz maskelerini özellikle nemlendirici krem kullanamadığım zamanlarda hızlı bir şekilde yüzümü nemlendirmek için; haftada bir iki kez kullanıyorum ve aslında kağıt formdaki maskelerden de düzenli kullanımda cildimi nemlendirme ve aydınlatma konularında ortalamanın üzerinde bir verim alıyorum. bu zamana kadar yüzümde herhangi bir irritasyon ya da sivilce yaratmayan tek kullanımlık tüm yüz maskelerini burada tek girdide yazmak istedim. bu maskelerin ortak özelliği; drugstore marketlerden ya da indirim zamanlarında çeşitli online mağazalardan uygun fiyata temin edilebilir olmaları, vaadettiklerini tam olarak yerine getiremeseler bile nemlendirme konusunda başarılı olmaları ve genellikle de karma cilt için uygun olmaları. değerlendirmelerimde bu hususlara özen gösterdiğimi de belirtmek isterim.

  yüz maskelerini kullanmadan önce cildi bir misel su ile temizlemek ve durulamak; aynı şekilde kullandıktan sonra da temiz su ve havlu ile durulayıp kurulamak verim almak açısından faydalı olacaktır. nemlendirici özellikli kağıt yüz maskelerini, kullandığınız bir kil maskesi cildi gerdiği için sonrasında yatıştırma amaçlı da kullanabilirsiniz. kil maskeleri gibi, kağıt maske kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise ciltte aktif sivilce bulunmadığında bu ürünleri kullanmak olacaktır. maskeler genel olarak sivilceleri yayma eğiliminde oldukları için aktif sivilcelerinizin olduğu cildinize maske uygulamamanızı tavsiye ederim.

  cettua clean&simple kağıt yüz maskesi: sadece gratislerde satılan, indirim zamanlarında 5 tl'ye normal zamanlarda ise 8 tl'ye satılan, kore menşeili, nispeten temiz içerikli ve vaadettiği özellikleri yerine getirme konusunda başarılı maskelerdir. anti-aging, pore control, oil control ve hydrating olmak üzere dört çeşidi olan bu maskelerin en etkili olanının pore control, en etkisiz olanının ise oil control olduğunu düşünüyorum. hydrating maskesi normal bir nemlendirme sağlıyor, anti-aging olanı ise yüze bir gün kadar bir aydınlık veriyor ve bu yüzden genç gösteriyor. çok hafif derecede parfüm içeriyorlar ancak benim parfüme duyarlı bünyemde herhangi bir hassasiyet yaratmadılar. parfüm alerjiniz yoksa denemenizi tavsiye edebilirim.

  beauty friends 2 kağıt yüz maskesi: yine sadece gratislerde satılan, indirim zamanlarında 4-5 tl'ye normal zamanlarda ise 7-8 tl'ye satılan, kore menşeili, nispeten temiz içerikli maskelerdir. maskelerin genel vaadi cildi canlılık kazandırmak ve nem vermek olduğu için bu özelliğini başarıyla yerine getirdiğini düşünüyorum. patates, domates, yosun, yeşil çay, nar, salatalık, limon, vitamin, tahıl, inci, arı sütü, yılan salgısı, ginseng çeşitleri bulunuyor. ben hepsini denedim ve nem vermek konusunda en başarılı bulduklarım yosun, yeşil çay, nar, salatalık, inci, arı sütü ve ginseng maskeleri olmuştur. yine çok hafif derecede parfüm içerdiklerini ancak bende hassasiyet yaratmadıklarını belirtmek ister ve indirim zamanında bir ya da birkaçını denemenizi tavsiye ederim.

  isana hydro booster ve isana active kohle kağıt maskeler: sadece rossmann'larda satılan cilde arındırılmış, temiz ve parlak bir görüntü verme konusunda başarılı olan indirimsiz haliyle yaklaşık 8-9 tl fiyat ile satılan çok başarılı maskelerdir. içeriklerinin temiz olması ve ciltte yapış yapış bir his bırakmadan makyaj öncesi maske gibi de kullanılabilmesi açısından güzel ürünlerdir. aktif kömür maskesi ciltteki fazla yağı alma konusunda da oldukça başarılıdır.

  skinlite essence yüz maskeleri: bu zamana kadar kullandığım kağıt yüz maskeleri arasında kore menşeili nemlendirici esans içeren tek maskelerdir. cildi yağlandırmadan hızlıca nemlendirme konularında çok başarılıdır. kullanmadığım birkaç çeşidi olmakla birlikte salatalık, aloe vera ve yeşil çay esanslı kağıt yüz maskeleri gayet başarılıdır. indirimde 5-7 tl civarına eveshop'larda bulabilirsiniz.

  skinlite energy serisi jel nemlendiricili kağıt maskeleri: normal jel maskelerden hissiyat olarak hoşlanmayan benim gibi huylu(!) kişiler için biçilmiş kaftan olan, yoğun nemlendirici jel esanslardan oluşan ve parfüm kokusu olmadığı için hiçbir şekilde rahatsız da etmeyen maskelerdir. bu maskelerin paketlerinin; renklerine göre farklı içerikleri bulunduğu iddia edilse bile her renk maskeyi kullanmış biri olarak yüze verdiği etkinin aşağı yukarı aynı olduğunu ve cilt tipine göre de bir ayrım gözetmediklerini söyleyebilirim. sadece siyah olan maske karbon da içerdiği için yağlı ciltler için belki biraz daha güzel bir gözenek sıkılaştırma etkisi vermekte. bu maskeleri indirim zamanında yaklaşık 7 tl fiyatla eveshop'larda bulabilirsiniz.

  snp fruits gelato jel maskeler ve snp fresh vita jelly yüz maskeleri: yine aynı şekilde yoğun bir şekilde jel esans içeren ama yüzünüzde deniz anası var hissiyatı oluşturmayan, indirim zamanlarında 7 tl civarında fiyatla watsons mağazalarında ve bazı online alışveriş sitelerinde satılan kore menşeili maskelerdir. yoğun şekilde parfüm içermesi nedeniyle sevmeyebilirsiniz ama bana gerçek manada terapi hissettiren kokular barındırdıkları ve sonrasında cildimde herhangi bir irritasyona sebep olmadıkları için ben çok sevdim. içerikleri de nispeten temiz. indirim zamanlarında denemenizi öneririm.

  missha real solution kağıt yüz maskeleri: missha mağazalarında ve bazı online alışveriş sitelerinde, indirim zamanlarında yaklaşık 10 tl fiyat ile satılan; yoğun içerikli ve üzerinde yazdığı vaatleri tam anlamıyla yerine getiren, yoğun parfüm içermeyen ve nispeten temiz içerikli kağıt maskelerdir. içerisindeki esans miktarı fazla olduğu için tek bir kağıt maske, neredeyse iki kez kullanım için uygundur. bu maske ile ilgili en sevmediğim özellik biraz yoğun olması nedeniyle uygulandıktan sonra muhakkak durulama gerektirmesidir. nemlendirme ve cilde aydınlık görünüm kazandırma konusunda karma ciltler için en başarılı bulduğum versiyonu ise arı sütü içeren propolis'tir.

  uygun fiyatlı başka maskeler keşfettikçe bu girdiyi güncellemeye çalışacağım.

  edit:

  snp ice bear cica mask: paket içerisinde fazla fazla ürün var öncelikle bu gerçekten güzel. kağıt maskenin yüzüme oturması, serinlik hissi vermesi, kullandıktan sonraki gün dahi cildime nem verdiğini hissettirmesi ve gözeneklerimi nispeten küçültmesinden memnun kaldım. indirimde 8 tl'ye alınabilen bir kağıt maske için performansı gayet yüksek. cica mask olduğu için ufak çaplı bir yatıştırma etkisi de bekliyordum, peeling sonrası hafif kızaran yüzümü de güzel sakinleştirdi. indirimde olduğu sürece yeniden satın alır, kullanır ve özellikle özel gün makyajları öncesi cildini nemlendirmeye ihtiyaç duyan süslülere bu kağıt maskeyi tavsiye ederim.

  frudia air mask24 snowy: hafif kremsi ve yapışkan yapıda; gayet temiz içerikli ve benzer fiyat aralığında satılan muadilleri arasında en iyi sonuçları aldığım kore menşeili birkaç kağıt maskeden biridir. tek paket içerisinde bol bol kullanılabilecek ürün oluşunu, maskesinin kağıt değil bez bir maske oluşunu, maskenin cildime verdiği serinletme ve nemlendirme etkisini çok sevdim. amaskenin içeriğinde ilk sıralarda niacimide gibi güzel içerikler bulunuyor, bu bakımdan da güzel. indirim ile 7-8 tl'ye alınabilecek bir kağıt maske olarak ben bu üründen çok memnun kaldım. maske ile ilgili dikkat edilmesi gereken tek bir husus var ki o da kullanım sonrası beyaz ve kremsi kalıntılar bıraktığı için mutlaka durulanarak ciltten temizlenmesi gerekliliği ki bence bu büyük bir problem değil.

  13 kasım 2019 22:46 4 aralık 2019 09:27

  55. Kore cilt bakımının popüler olması ile keşfettiğim ve kullanmaya başladığım maske.

  Önceden çeşitli kozmetik markalarının kil, peeling maskelerini kullanıyordum ancak fazlaca bir etkilerini göremedim.Şimdilerde kağıt maskelerini özellikle de By wishtrend in natural vitamin maskesini kullanıyorum. c vitamini içeriyormuş ve cildi yenileme özelliği varmış. internetten satın aldım, fiyatı diğer maskelere göre biraz fazla ama ayda 3-4 kullanım yeter de artar bile. kullanımı rahat, sadece kullandıktan sonra cildinizde kalanı iyice yedirmeniz gerekiyor. kullanmaya başladığımdan beri  cildin baya nemli ve yumuşak ancak tam etkisini düzenli kullanım sonunda görmek lazım.

  11 ekim 2019 16:55

  54. Normalden kuruya dönük cildimde Bu yıl farklı çeşitlerini denemeye başladığım cilt bakım ürünü. Bir gün önceden gece yapıldığı zaman etkilerinin ertesi güne iyice azaldığını düşündüğüm için gün içinde yapmayı daha mantıklı buluyorum genelde gece yapılan bir ürün olsa da. Fakat bazılarında da ürünü yedirme problemi oluyor. Genel olarak hepsinin ortak özelliği nem, cilde verdiği canlılık ve ışıltı oluyor ama öyle birkaç gün etkisi sürenini hiç kullanmadım tabiki, olduğundan da emin değilim. Misal (link: https://www.suslusozluk.com/by-wishtrend-natural-vitamin-21-5-enhancing-sheet-mask?tab=entries&p=1 şu ürünün) etkisini 2-3 gün gözlemlediğini söyleyenler çok fazlaydı ama ben bunu gözlemleyemedim. Özel günlerde kullanmak için indirim zamanlarında 1-2 tane alıyorum ben büyük paralar yatırılmasını pek mantıklı bulmuyorum. özellikle missha markasından tercih ediyorum. Genel olarak en sevdiklerim (link: https://www.suslusozluk.com/cosrx-one-step-pimple-clear-kit bu setin içindeki kağıt maske) ve (link: https://www.suslusozluk.com/missha-real-solution-tencel-sheet-mask bu) oldu. en sevmediğim ise A’pieu orange slice sheet mask oldu. girdisini açmaya bile gerek duymadım hatta o kadar işe yaramıyor bence

  28 eylül 2019 12:30


  53. romantik komedi filmlerinde sevgilisinden ayrıldıktan sonra kız kıza buluşup kafa dağıtmak için yapılan pijama partilerinin vazgeçilmez ürünüdür. ama hiçbir işe yaramaz, sadece bakımlılık hissi verir. ha bide kasa önünde gördüğümüz zaman dayanamayalım diye tatlış tatlış ambalajları olur ki illaki o sepete bir tane atılır.

  27 eylül 2019 17:10

  52. kullanım kolaylığı olarak her ne kadar işlevsel olsa da bence para tuzağıdır. Drugstore olan maskelerin cildime etkisi ancak gün sonuna kadar olduğundan ben almayı bıraktım. Aktardan aldığım kil ile hayatıma devam ediyorum. Mutluyum. 

  27 eylül 2019 11:30

  51. bence para tuzağı.. bunlara teker teker para harcayacağıma güvendiğim bir markadan klasik kutuda 1 adet temizleyici 1 adet de nemlendirici maske alıp bir sene kullanıyorum. onu da dene bunu da dene derken daha çok harcıyoruz bence..

  26 eylül 2019 15:29

  50. Ben Sanshot' tan mamonde rose ve magnolia maske alıyorum. Cildim parlak ve neme doymuş oluyor.

  25 eylül 2019 22:07


  49. işe yaradığına emin olmamakla birlikte çok sevdiğim maskeler. Watsons indirimlerinden snp ve frudia markalı olanları stokluyorum. Nemlendirici olanlar tercihim. kendinizi iyi hissediyorsunuz bu benim için yeterli sebep aslında

  25 eylül 2019 18:54

  48. Birkaç defa kagıt maske alıp,kullandım.Normalde haftada 3 gün maske yapıyorum ama ben bu kâğıt maskeleri hiç sevemedim. Kağıdın yüzümde ağırlık yapmasından hoslanmıyorum,maske yüzüme çok büyük geliyor rahat edemiyorum,kağıdı çıkarınca bile ürünün ambalajında kalan maskenin çoğu ziyan oluyor(yüzüme sürsem de üründdn yeteri kadar faydalanamadığımı düşünüyorum).Tek kullanımlık oldukları için pek hesaplı da sayılmazlar.Ben o yüzden tüpte veya kavonozda olan,uzun süre kullanabilecegim maskeleri tercih ediyorum.

  25 eylül 2019 18:11

  47. indirim döneminde sephoranın kağıt maskelerinden almıştım baya hem yüz için hem göz altları için. bana göre de çok faydası yok bunların ama psikolojik olarak iyi hissettiriyor kendini şımartıyormuşsun gibi falan hissediyorsun. ama şunu da söyleyebilirim watsons ya da gratisten aldıklarıma göre de daha iyi olduklarını düşünüyorum. en azından yüzümde yanma batma kızarıklık kaşıntı yapmadı hiçbiri. bir de makyaj öncesi cildi gerçekten makyaja güzel hazırlıyor. onun dışında bir numarası yok zaten.

  25 eylül 2019 12:29