sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (176)
 • medya (2)

176. Kendi kendime yaptığım eylem...otur, yol arkadaş kendini kuaföre gidip hem para verip hemde mutsuz ayrılacağına; zira şimdiye kadar iyi bir kaş alan Kuafor görmedim,bilmiyorum.

8 eylül 2018 00:12 9 eylül 2018 00:21

175. Kaşlarım orta kalınlıkta kendinden kavisli ve şekilli. Birkaç sene önceye kadar kaşlarımın ortasını almak hariç hiç dokunmuyordum bunu yapma ihtiyacı duymuyordum. Sonra etrafını temizlemeye ve ön kısımlarını kesmeye başladım. Hep kendim yaptım başkasına hiç dokundurmadım çünkü tek ihtiyacım biraz kesip etrafını temizlemekti ki o bile olmasa olurdu çünkü çok ince kıllar vardı alıp almadığım dikkatlice bakılmadığı sürece farkedilmiyordu bile. Aslında bende kuaföre gidip kaş aldırmak istemiştim ama arkadaşlarım sakın gitme inceltirler mahvederler vs dediği için hep kendim alıyorum. Üstleri incecik kestiğim ağda bantlarıyla alıyorum ortasını cımbızla alt kısmı da 3-4 ayda bir tek tük çıkan birkaç teli alıyorum son olarak da her ay ön kısımlarını yukarı doğru tarayıp kesiyorum. Bence ifadeye anlam kazandırıyor bu önleri kesme işlemi.

7 eylül 2018 23:52

174. üniv. yıllarımda arkadaşlarıma heveslenip kuaförde aldırmaya başladım güzelim kaşlarımı. incecik kalacak şekilde alıyorlardı tabiki. şimdi kaşlarımı kendi haline bırakım ve sürekli aldırmaktan kaynaklı ufak tefek yersiz çıkan kaşı da kendim alıyorum. oh be dedim resmen :) kuaförde aldırmak tam bir işkenceydi çünkü. sürekli hapşırtıyordu beni her nedense kaş aldırmak. bir de derim ince olduğundan olsa gerek, iple alınan yerler kanayıp kabuk bağlıyordu. rahatım şimdi. kalınlığı da şekli de güzelmiş meğer kaşlarımın. keşke heveslenip aldırmaya başlamasaydım. şimdi beni uğraştıran dağınıklıklar da olmayacaktı.

7 eylül 2018 17:55

173. kendim alıyorum, eğer şekli bozulduysa kuaföre gidiyorum, ondan sonra tekrar kendim alıyorum... bu döngü böyle devam ediyor.

7 eylül 2018 14:28

172. Kesinlikle İSMEK kurslarina gidip de kuaför oldum diyen yere gitmeyin! Yahu kalın kası illa incelticez diye resmen içine siciyorlar. Çıkıyor mu bu kas daha soylesene gerizekalı? İlk aldırdıgim zaman bir abla vardı gayet doğal bir şekilde almışti. Normalde hangi kuaföre gitseniz direkt eline makas alır keserdi ama bu abla öyle değildi. Ben de hiç makas sürmedim ondan beri çünkü her hafta uğraşmak gerekiyor. Ugrasamam. kaia gerber ki kız 16 yaşında o bile diyor kaslarınızı kesmeyi diye

31 temmuz 2018 18:25

171. Kaşımı aldırdığım kuaföre sevgilimmişçesine bağlıyım. Başkası dokunsa kaşsız kalırmışım gibi davranıyorum. Benim için çok önemli bir bakım ritüeli yani. Bir de yanlış yerden kaş alınca kaşı küstürme efsanesine acayip inanıyorum. 

30 temmuz 2018 23:51

170. Yine bir kuaför faciasından sonra öğreneceğim ve kendim yapacağım diye kafaya taktığım bela. Benim için gerçekten eziyet. Dağınık ve seyrek kaşlarım var. Üniversite zamanı bir kuaför tutturmuştum. O zamanlar kaşım bu kadar seyrek değildi ve gayet güzel bir kavise sahipti. Aradan yıllar geçti. Farklı kuaförde yanlış alına alına ne kavisim kaldı ne kaşım. Güzellik salonu diye geçinen para tuzağı yerlerin öve öve bitiremediği kaş çizdirme yöntemine mahkum kaldım resmen. Henüz bunu yaptıracak kadar güvenecek yer bulamadım tabi orası ayrı. Kaşını kendisi alan süslülerden talimat bekliyorum. Altları toplamak kolay ama üst kısımlara benim aklım çok ermiyor. Belki ustura ile daha rahat şekillendirebilirim diye düşünüyorum.

30 temmuz 2018 19:30

169. İlk aldırdığınız bir yıl kaşlarınız çok güzel giderken, aynı kuaförede gitseniz bir süre sonra kaşınızın şeklini üzülerek söylüyorum bozuyorlar, artık kaşımı aldırmamaya karar verdim.

Kaşımı kendim çizip istediğim şekli verip, kendim alıyorum. Altlardan alırken acıyor, bu yüzden altlara fazla dokunmuyorum bunu birde doğal kaşımmış görüntüsü vermek içinde yapıyorum aslında.

Sizede bunu öneriyorum düzgün aldığınızda hani o iple alınan kaş gibi durmasada gayet düzgün bir sonuç alıyorsunuz.

17 temmuz 2018 00:29

168. acısını falan geçtim süslüler ben hep bir kaşımı yuvarlak diğerini düz alan kaşçılara denk gelmekten çok yoruldum :( iki kaşı eşit almak neden bu kadar zor geliyor anlamıyorum. bir de doğal olarak tek kaşım hafif daha yüksek olduğundan biraz deneyimsiz biri alınca mimik yapan emojilere dönüyorum ya :(

17 temmuz 2018 00:26 17 temmuz 2018 00:26

167. Baskasinin kasima dokunmasindan korkuyorum, seklini bozucak diye. Kendimi bildim bileli kas razoriyla aliyorum. Sertlesme, yayilma vs olmadi.

16 temmuz 2018 15:20

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar