girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (190)
  • medya (7)

190. lise yıllarımdan beri kaşlarımı hep kendim alıyorum bu zamana kadar 2 belki 3 kez kuaföre aldırmışımdır. tabii ilk zamanlar korkunç ince, korkunç kavisli alıyor hatta bazen makasın ucunu fazla kaçırdığım için yamuk yamuk da kesiyordum. zamanla alıştım artık rahatça şekil verebiliyorum. kaşlarım zaten ince olduğu için sadece dağınıklıkları topluyorum sayılır aslında. gür kaşlı olsaydım yine cesaret edebilirmiydim bilmiyorum.

seneler içinde kaşlarımı ağda, ip, cımbız gibi farklı yöntemlerle aldım ama anlamlı bir farklılık gözlemleyemedim. belki kalınlaştırır, gürleştirir diye kaç kez uçlarına komple ustura vurdum, kaç farklı çeşit yağ denedim hatırlamıyorum bile. bu tip yöntemler sanırım sadece "küstü" dediğimiz kıllarda işe yarıyor.

26 ekim 18:34

189. Düzenli olarak kendim alıyorum ama şekli konusunda kuaförüme çok şey borçluyum,çok çok uzadığında gidiyorum sadece 2 ayda 1 şekli tekrar toparlansın diye. Bursa'da bulunan süslülerim ben 1 yıldır lido kuaförde cerene gidiyorum,çok memnunum.

İyi bir yer arayanlar bakabilirler

26 ekim 16:15 26 ekim 16:44

188. bugüne dek sadece ve sadece bir kuaförün bu konuda başarılı olduğunu gördüm. ancak daha sonra gittiğimde kadın işten ayrıldığı için başka yerlerde kaşlarımı aldırmak zorunda kaldım. ince kaş sevmiyor, her defasında kaşlarımı inceltmemelerini istiyor, gerekli ise de bana gösterdikten sonra yapmalarını rica ediyorum. lakin ve lakin hepsinin yaptığı şu; alttan ve üstten kaşı istedikleri gibi bir ya da iki sıra almak, makasla sevimsiz ve küt biçimde kesmek ve son olarak iple etrafındaki tüyleri almak. (gizlinot: saç keserken müşterinin istediğinden daha fazla kesen kuaför ile aynı mantık) yahu sanki tüm kadınlar adnan hocanın kedicikleri gibi tek tip gezmek zorunda! doğal, kendi modelinden çok fazla uzaklaşmadan kaşa şekil vermek bu değil. o nedenle şimdilik kaşlarıma elimden geldiğince şekil veriyorum, bu alanda uzman birini bulduğumda güncellerim burayı.

26 ekim 15:18 26 ekim 23:43


187. Bir ara kendi kendime güzel yapardım bu eylemi. Hatta kaşlarıma iltifat alırdım. Sonra niyeyse alışım değişti. Annem kaşlarıma baktığında uçlarının kısa ve havada olduğunu söylüyordu. Bense inanmıyordum. Çünkü tam karşıdan bakınca kaşlarım gayet istediğim gibiydi. Şimdi bir selfie çekeyim dedim fotoğrafın ayna görüntüsüne bir baktım. Bitişi adeta yok olmuş bir kaş ve yanında onun daha kalını. Tamamdır bu iş bitti yani. İyice uzatıp benefit brow bar'a gideceğim. Badem yağı, hint yağı, sarımsak dışında işe yarayan başka önerileri olan süslüleri mesaj kutuma bekler, küçüklerimin gözlerinden, büyüklerimin ellerinden ve yaşıtlarımın yanaklarından öper, memleketteki herkese selam ederim.

25 ekim 20:35

186. Oldukça gür ve kalın olan kaşlarımı 16 yaşındayken kendim alıp şekil vermiştim, o günden beri de hep kendim alırım. Mütevazi olamayacağım, bence bu bir yetenek, teşekkür ederim allahım.

22 eylül 14:04 22 eylül 20:35

185. tam olarak beceremediğimdir. yahu bir insanın bu kadar mı el kabiliyeti olmaz bir kadın olarak? özellikle cımbız tutma ve kılı çekmede insanlar arasında en sonuncu olabilirim. hoş düz çizgi bile çizemeyen ben için aslında normal olmalı belkide. çarem hep en iyi şekilde bu işi yapan arkadaş. sağolsun.

bu konuda becerikli olan tüm süslüleri tebrik ediyorum gerçekten.

17 eylül 23:39 18 eylül 01:25

184. Hiç kuaföre aldırmadım ben. Zaten kaşlarım seyrek, cımbızla kenarları tek tük ben toplasam ve biraz da kavisini belirginleştirsem yeterli geliyor.

Ne zaman sinirlerim bozulsa cımbızı alıp aynanın karşısına geçerim, başlarım almaya. Sinirlerimi bu şekilde çok iyi yatıştırdığımı fark ettim. Normalde beyaz bir göz kalemiyle çerçevelerim kaşlarımı, çerçevenin dışında ve üzerinde kalan kısımları alırım. Sinirliyken bunu yapmıyorum ve dün gece sinirle kaşlarıma giriştiğim zaman daha simetrik aldığımı fark ettim.

16 eylül 20:21


183. her alinista canımı hep aynı derece yakıyor.annem demişti ki alındık sıra canın acısı geçer yoo anne yoo hiç öyle olmadı.neyse benim kaşlarım dağınık ve kalın kavis vereceğiz diye kasımın uçlarını resmen yok ettiler sürekli çeşitli yağlar sürüp kaslarımı tekrar çıkarttım ve kaşlarım suan taylor hill kaşları gibi aynı tek farkı aralıklı olması.çok dağılmiş olanları kendim alıyorum ve kuaförlere o 15 lirayı asla vermiyorum...

16 eylül 14:05

182. Kaşlarını güzel alan kuaför bulan insanlara o kadar özeniyorum ki. Ben bir yere gidiyorum beğeniyorum ikinciye gidiyorum eve gelince ağlama krizlerine giriyorum. Hafif bir kavisi olsun diye oturuyorum Kleopatra gibi kalkıyorum. Artık pes ettim kendim alıyorum herkes de çok beğeniyor fakat ben o doğal görüntüden çok hoşlanmıyorum biraz daha netlikten keskinlikten hoşlanıyorum. Ama asla Allahu Ekber dağlarına ulaşan bir keskinlikten değil.

15 eylül 20:11

181. İfadeyi, tipi inanılmaz değiştiren olay. Yahu iki kılı koparmak bu kadar fark eder mi? İlginç durum.

Makyajsız güzel görünmek için yüze uygun, güzel kaşlar da önemli.

15 eylül 02:37