yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

  1. ikidir bende derby marka jiletin ucunu kırarak kaşlarıma yapıyorum bu işlemi, tabii çok dikkatli olmak kaydıyla. fazla girerim diye korkacak bir durum yok, zaten hemen çıkıyor, önemli olan ince tüy formunda olaanları kalınlaştırmak, hadi hayırlısı bakalım, güzel sonuçlar alırız inşallah. bu arada kaş usturası bulursam onunla almaya devam edeceğim, diğeri gerçekten çok tehlikeli.

  21 mart 2015 10:32 28 ocak 2016 00:21

  2. usturaya ne gerek var diyerek(gizlinot: aferin bana! ) makasla ince kaşlarımın uçlarını kesmeye çalışırken kirpiklerimi kesmeme neden olmuştur.(gizlinot: evet ağladım) niyetliyseniz bilen birine yaptırın ya da eliniz yatkınsa da mutlaka kaş usturası alarak yapın. (gizlinot: benim de elim yatkındı halbuki :( )

  not: kendi tecrübelerimden ve yaptıran arkadaşımdan gördüğüm kadarıyla olan kaşlar kalınlaşıyor, gürleştirmiyor.

  21 mart 2015 14:49

  3. geçen hafta dayanamadım bi cesaret jiletle yaptım ufaktan..

  jiletle yapmak çok zor, tedirgin oluyor insan. bi bölgeye biraz fazla girmişim yapacak bişey yok. uzayana kadar kalemle dolduracağız.

  şekil tam istediğim gibi olmadı ama kaşçımın aldığı kaşlardan daha iyi olduğu bir gerçek. ardell'den her an alabilirim usturayı elim gidip gidip geliyor süslüler.

  21 mart 2015 15:18


  4. Bir arkadaşımın kaşının başlangıcı seyrekti.korka korka jiletlemiş orayı (gizlinot: böyle diyince sanki kesmiş gibi geliyor ama traş etmiş işte ) her gece badem yağı sürmüş,dışarı çıkarken kalemle çizmiş.şimdi gayet iyi durumda.bunu gördükten sonra ben de mi yapsam acaba diye düşünüyorum ama sadece düşünüyorum,cesaret gelmiyor yani :/ bir de ya beceremezsem diye korkuyorum :/ yaza kalacak gibi

  12 ocak 2016 17:09

  5. kaşa ustura şekli verme (bkz: yaran yanlış okumalar)

  edit : özür dilerim yanlış okuduğum için affet (gizlinot: beğenmeyen arkadaşım size sahip sesleniyorum)

  12 ocak 2016 17:45 12 ocak 2016 17:49

  6. akşam tıraş bıçağının ucundaki plastik kısmı kırarak denediğim iş.boyut olarak geniş olduğu için beni oldukça zorladı milim milim hareket ettim ama sonuç güzel oldu. internetten kaş usturası araştırdım ardell olanların fiyatları 32-40 tl arasında değişiyor. gittim aliexpress den 1.25 dolara ikili bir paketini aldım.gelince burayı editlerim.

  29 mayıs 2016 19:57

  7. Kaş usturası arayanlar rossmannda dun gordum 2li paket 4.25 tlydi

  20 temmuz 2016 09:29


  8. Esmeray Yıldırım bu konuda çok başarılı. Kaşları hem usturayla hem de doğal olarak şekillendiriyor. Kaşlarım 2 senedir ona emanet.

  20 temmuz 2016 11:04

  9. Şöyle bir video gördüğümden beri korktuğum eylemdir. (link: https://www.youtube.com/watch?v=4zEpTGyLLmk tık tık)

  20 temmuz 2016 12:10

  10. her ne kadar yazılanları okusam, videoları izlesem de yapmakta zorlandığım şey. çok ayrıntıya girilmemiş çünkü.

  bendeki ustura açılır-kapanır ve bıçağı tırtıklı olanlardandı. bacağa kullandığımız traş bıçaklarını cilde yatay olarak tutmuş oluyoruz uygularken ama bu usturayı cilde dik tutmak gerekiyormuş, bunu anlayana kadar uğraştım biraz.

  bir de kuru kuru yapmak pek iyi değil. uygulama sırasında ne kadar deriyi gersem de bazen cildime takıldı, hatta kırt kırt diye ses çıktı resmen. bu nedenle bir dahakine iyi bir krem sürüp öyle yapmaya çalışacağım.

  ayrıca videolardaki gibi kılın çıkış yönünde uygulama yaptığımda almadı, fakat ters yönde sürünce alabildi. fakat bazı yerleri tam kesmemiş. oraları da yarın rötuşlayacağım.

  bu detaylardan pek bahsedilmemiş ama önemli detaylar bence.

  ayrıca benim cildimde kızarıklığa sebep oldu. bu nedenle yatıştırması için çinko oksit içeren pişik kremini sürdüm. hassas ciltliyseniz yatışırıcı bir krem almadan bu işe kalkışmayın.

  kaşını yıllar içinde cımbızla aldıkça belli bölgelerde kelleşme olmasından çekinenler için kesinlikle rutin olması gereken bir işlem bu. benim amacım kaşlarımı gürleştirmek(gizlinot: gürleşmeyi sağladıktan sonra bir daha dokunmayacağım) ama kaşlarımı alıyor olsaydım cımbız yerine bunu tercih ederdim. çünkü usturayla alınan bölgelerin kelleşmesi seyrelmesi gibi bir olasılık yok. uzun vadede tercih edilebilecek bir yöntem. özellikle de kaşlarının şeklinden sıkılan, bir kavisli bir düz yapanlar için en iyi yöntem.

  10 nisan 2017 20:18