sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (19)
 • medya (0)

19. Kaşlarımı iple alırken çok canım yandığı için artık bu levele geçmeyi düşünüyorum ama uygulamaya alışana kdar cart diye kaşımın yarısını götürmekten korkmuyor da değilim. Kaşlarım ince ve yer yer küs. İpin ağdanın şimdiye kadar çok bir faydasını görmedim. En kısa sürede deneyeceğim. Yanlışlıkla hepsini almadığım sürece tüylerin kalınlaşma korkusu olmayacağından kaybedicek çok birşey yok gibi.

12 ocak 16:30

18. Kaş altını cımbızla hallediyorum da kaş üstü cımbızla istediğim keskinlikte olmuyor. Bu yüzden en pratik ve güzel çözümü usturada buldum. İlk zamanlar kullanmayı beceremiyordum ama zamanla elim alıştı ve şimdi vazgeçilmez yöntemlerimden biri. 

12 ocak 04:05

17. son 2-3 yıldır yaptığım işlem, iki güne çıkmak dışında beni sinir eden bir yanı yok ama inanılmaz kolay, rahat bir durum, acele bir şekilde kaşlardan kurtulmak için gayet uygun.

10 ocak 19:48


16. Son bir bucuk iki yildir kullandigim yöntem kas usturasi bulamadigim zaman jilet venusle deneyip kasimin yarısına veda etmek zorunda kaldigim da oldu 

Sekil vermek hem cok kolay hem acisiz hemde pratik  

10 ocak 18:20

15. İlk defa burada okuyup denediğim yöntem. senelerdir neredeymiş! kaşlarımı simetrik hale getiremeyen kuaförlere inat istediğim şekli veriyorum. daha hızlı çıkıyor cımbızla aldırmaya göre ama en azından acısız bir yöntem. kaş dediğimiz şeyin de gür çıkmasını istediğimiz için bence hiçbir sorun yok.

ancak daha önce bahsedildiği gibi mümkünse kuru biçimde uygulamamak gerek. çok tahriş edebiliyor.

10 ocak 15:07

14. her ne kadar yazılanları okusam, videoları izlesem de yapmakta zorlandığım şey. çok ayrıntıya girilmemiş çünkü.

bendeki ustura açılır-kapanır ve bıçağı tırtıklı olanlardandı. bacağa kullandığımız traş bıçaklarını cilde yatay olarak tutmuş oluyoruz uygularken ama bu usturayı cilde dik tutmak gerekiyormuş, bunu anlayana kadar uğraştım biraz.

bir de kuru kuru yapmak pek iyi değil. uygulama sırasında ne kadar deriyi gersem de bazen cildime takıldı, hatta kırt kırt diye ses çıktı resmen. bu nedenle bir dahakine iyi bir krem sürüp öyle yapmaya çalışacağım.

ayrıca videolardaki gibi kılın çıkış yönünde uygulama yaptığımda almadı, fakat ters yönde sürünce alabildi. fakat bazı yerleri tam kesmemiş. oraları da yarın rötuşlayacağım.

bu detaylardan pek bahsedilmemiş ama önemli detaylar bence.

ayrıca benim cildimde kızarıklığa sebep oldu. bu nedenle yatıştırması için çinko oksit içeren pişik kremini sürdüm. hassas ciltliyseniz yatışırıcı bir krem almadan bu işe kalkışmayın.

kaşını yıllar içinde cımbızla aldıkça belli bölgelerde kelleşme olmasından çekinenler için kesinlikle rutin olması gereken bir işlem bu. benim amacım kaşlarımı gürleştirmek(gizlinot: gürleşmeyi sağladıktan sonra bir daha dokunmayacağım) ama kaşlarımı alıyor olsaydım cımbız yerine bunu tercih ederdim. çünkü usturayla alınan bölgelerin kelleşmesi seyrelmesi gibi bir olasılık yok. uzun vadede tercih edilebilecek bir yöntem. özellikle de kaşlarının şeklinden sıkılan, bir kavisli bir düz yapanlar için en iyi yöntem.

10 nisan 2017 20:18

13. Bir yıldır yaptırdığım acayip rahat ettigim kaş şekillendirme yöntemi. Kendim yapamıyorum profesyonel birine yaptırmak daha iyi bence. Usturaya başladığınızda diyeceksiniz ki ip ve ağda iskencesini bu zamana kadar niye çekmişim. Ne acı ne kızarma ne sivilce hiç bir sorun olmuyor mis gibi acısız bir yöntem, ayrıca cılız olan kaşlarım daha sağlıklı bir şekilde çıktı ve gürleşti

29 ocak 2017 14:05


12. Bunu kesfedeli iki üç hafta oldu. Böyle bi rahatlik yok. Cirt cirt iki dk da hallediyorum. Daha onceden kuafore gitmek için uzamasini beklemek zorundaydim. Ayrıca Iple ya da cimbizla bu temiz görüntüyü saglayamadim. Seyrek olan yerler canlandi. Makasla da kesmiyorum artık. Usturayi yan tutup kesebiliyorum. Makas tan daha risksiz ve düzgün sonuç elde ettim. Eve den üçlüsünu 10 liraya aldim gayet de iş goruyolar.

28 ocak 2017 17:15

11. ahaha bunu yıllar önce kaşlarından rahatsız olan en yakın arkadaşıma zorla uygulamıştım. keko bana saatlerce giydirmişti. :) ama sayemde usturaladığım yerlerden güzel güzel kaşları çıktı ve şu an kaşlarından çok memnun.

20 temmuz 2016 11:30

10. Esmeray Yıldırım bu konuda çok başarılı. Kaşları hem usturayla hem de doğal olarak şekillendiriyor. Kaşlarım 2 senedir ona emanet.

20 temmuz 2016 11:04