girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (133)
  • medya (0)

133. Roaccutane adlı sivilce ilacı çok afedersiniz kıçımdaki kakayı bile kuruttuğu için sürekli içinde bulunduğum durumdur. Anüs yırtılmalarım da cabası.

14 mart 18:48

132. kendimi bok çuvalı gibi hissetmeme sebep olur. rahatsızlık verir. midem şişer,ağrı yapar. probiyotik yoğurt kurtarıcım olur. ancak farkettim ki kabız olma sebeplerimden bir tanesi şu içmemek. ne zaman şu içmeyi unutsam kabızlık is coming.

14 mart 16:07

131. sık sık yaşadığım durumdur. peki ben bununla nasıl başa çıkıyorum? yoğurt yiyorum ama prebiyotik/kombiyotik yoğurt olacak. annem bunların mayasını alıp mayalamıştı ilk başta. daha sonra kendi mayaladığı yoğurttan tekrar maya yapmaya devam etti ve mayayı sürekli yeniledi.

kayısı kurusu da aynı şekilde iyi geliyor. gün arasında iki üç tane yiyebilirsiniz. kesinlikle rahatlatıyor.

yiyecek dışında en iyi gelen şeylerden biri de hareket etmek. bu, en basitinden yürümek olabilir. ama tabi kabızlık durumunda bir doktora görünmek daha iyi olur. çünkü bütün bunları deneyip fayda alamayanlar da olabilir ve kabızlığın sebebi başka bir şey olabilir.

13 mart 19:46


130. Düzenli olarak kefir ve ev yoğurdu tüketmek. Hemen etki etmez ama sindirim sistemini düzene sokar. Zeytinyağı, bol yeşillik, akşamdan suda bekletilmiş günkurusu ve yulafı sık tüketmeye çalışın hızlı etki ediyor. 

13 mart 18:37

129. çok fazla yol denedim geçirmek için ama bence en kesin çözümü form çaylarından kayısılı olanı. 2 tane içince o kadar rahatlatıyor ki kabızlık sorunu çeken herkesin denemesini öneririm.

13 mart 17:14

128. çözümü "kefir"dir.

her gece yatmadan bir bardak kefir içmeyi alışkanlık haline getirirseniz bir süre sonra her sabah düzenli şekilde güzel güzel boşaltımınızı yapabilirsiniz. (gizlinot: based on a true story)

13 mart 13:35 13 mart 13:36

127. Her zaman yaşadığım, peşimi bırakmayan illet. Sebze yemekleri yediğimde biraz geçiyor gibi oluyor ama sanırım ölene kadar bununla yaşayacağım

26 şubat 17:12


126. an itibariyle içinde bulunduğum durum.

öyle bir şey ki dokunana carlamak istiyorum.

başlıkta tavsiye veren arkadaşların yazdıklarını sıraya aldım,hepsini tek tek uygulamaya çalışacağım.

umarım ölmem.

25 şubat 21:38

125. bunun ilacı bol sıcak su içmek süslüler. bağırsakları yumuşatıyor. sıcak dediğim de ılıktan biraz daha sıcak su, üfleye üfleye içeceğiniz kadar sıcak olmasına gerek yok. sıcak suyun güzel yanı, ne kadar çok içseniz de idrara çıkmak zorunda kalmıyorsunuz uzun süre, iş yerinde okulda içmek için ideal.

25 şubat 18:46

124. kabızlığın sadece fiziksel değil, ruhsal-psikolojik olduğunu söyleyenler var. şöyle ki; kim hazmedemediği bir olay yaşarsa, o kişi kabızlık problemi çekermiş. ne kadar doğru bilemem, aslında oylarla katılıp katılmadığınızı belli etseniz ne güzel olur.

24 şubat 23:20