sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (129)
 • medya (0)

129. daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama bir halka ananas ya da üç adet orta boy mürdüm eriği yemek ve üzerine en az 2 bardak su içmek de kabızlığı engelliyor.

diyetisyenimin tavsiyesiyle uyguladığım, çok memnun kaldığım için de özellikle protein ağırlıklı diyet yapan süslülerimize tavsiye ettiğim bir yöntemdir.

28 eylül 09:55

128. aç karnına zeytinyağı içmek iyi gelse de bu sefer mideyi mahvediyor. uzun süreli olunca ağrı yapıyor, hemoroid yapıyor dikkat edilmesi lazım yani. ilaç kullandığım dönemlerde de şunu fark ettim, bağırsağı ilaca alıştırınca ilacı bıraktıktan sonra eskisinden de kötü oluyorsunuz bir süre toparlayamıyorsunuz.

çözümünü doğal yollarla aramak lazım, ev yoğurdu, zeytinyağlı yemekler, armut, kefir, kayısı, bol bol su içmek bu tarz şeyler geliyor aklıma.

bana en iyi gelen 2 şey kuru erik ve aktardan aldığım doğal kuru inciri 1 gece zeytinyağı içinde bekletip daha sonra sabah aç karnına sadece inciri yemek oldu. bir 10-20 dk bekleyip yapıyorum kahvaltımı.

ayrıca depresyon belirtilerinden biri olarak geçen rahatsızlıktır.

4 ağustos 00:42 9 ağustos 00:46

127. Roaccutane adlı sivilce ilacı çok afedersiniz kıçımdaki kakayı bile kuruttuğu için sürekli içinde bulunduğum durumdur. Anüs yırtılmalarım da cabası.

14 mart 18:48


126. Benim bazı kurtarıcılarım var. Şöyle ki;

Sabahları aç karna ceviz suyu içmek. Araştırabilirsiniz . Bir hayli yararlı bir şey zaten.

Limonlu su içmek. Tüm gün içiyorum bunu. Zaten iki suda detoks etkili.

Sabahları kuru kayısı yemek . 

Çiğ köfte yemek birde. En keyiflisi bu bence . Bol acılı böyle ımmmm. Direkt tuvalettesin zaten.

Yani su içmek . Günlük 2,5 litre içilmeli diye düşünüyorum . 

Birde Hindistan cevizi yağıyla yapılmış kahve.

14 mart 16:22

125. kendimi bok çuvalı gibi hissetmeme sebep olur. rahatsızlık verir. midem şişer,ağrı yapar. probiyotik yoğurt kurtarıcım olur. ancak farkettim ki kabız olma sebeplerimden bir tanesi şu içmemek. ne zaman şu içmeyi unutsam kabızlık is coming.

14 mart 16:07

124. sık sık yaşadığım durumdur. peki ben bununla nasıl başa çıkıyorum? yoğurt yiyorum ama prebiyotik/kombiyotik yoğurt olacak. annem bunların mayasını alıp mayalamıştı ilk başta. daha sonra kendi mayaladığı yoğurttan tekrar maya yapmaya devam etti ve mayayı sürekli yeniledi.

kayısı kurusu da aynı şekilde iyi geliyor. gün arasında iki üç tane yiyebilirsiniz. kesinlikle rahatlatıyor.

yiyecek dışında en iyi gelen şeylerden biri de hareket etmek. bu, en basitinden yürümek olabilir. ama tabi kabızlık durumunda bir doktora görünmek daha iyi olur. çünkü bütün bunları deneyip fayda alamayanlar da olabilir ve kabızlığın sebebi başka bir şey olabilir.

13 mart 19:46

123. Düzenli olarak kefir ve ev yoğurdu tüketmek. Hemen etki etmez ama sindirim sistemini düzene sokar. Zeytinyağı, bol yeşillik, akşamdan suda bekletilmiş günkurusu ve yulafı sık tüketmeye çalışın hızlı etki ediyor. 

13 mart 18:37


122. çok fazla yol denedim geçirmek için ama bence en kesin çözümü form çaylarından kayısılı olanı. 2 tane içince o kadar rahatlatıyor ki kabızlık sorunu çeken herkesin denemesini öneririm.

13 mart 17:14

121. çözümü "kefir"dir.

her gece yatmadan bir bardak kefir içmeyi alışkanlık haline getirirseniz bir süre sonra her sabah düzenli şekilde güzel güzel boşaltımınızı yapabilirsiniz. (gizlinot: based on a true story)

13 mart 13:35 13 mart 13:36

120. Lise 1'deyken ilk biyoloji dersimizde konu nerden açıldı bilmiyorum ama öğretmenimiz her gun ayni saatte mutlaka kakamizi yapmayı alışkanlık haline getirmemizi soylemisti. Biz de tabii ki ergenismuslar olarak gülmüştük. O da, 'şimdi gülüyorsunuz ama yaşınız ilerlediginde, her gün kakanizi yapmanin ne denli kiymetli bir sey oldugunu anlayacaksiniz.' demişti. Ah ah sevgili hocam, cok degil 27 yaşında anladim ne demek istediğini.

Ben yenmek icin ne yapıyorum? Kahvaltidan önce 2 yemek kaşığı ev yogurdunun icine yulaf ezmesi koyup yiyorum. Su içiyorum. Evde kepek, tam tahilli gibi ekmeklerden mutlaka bulunduruyorum, ekmek yiyeceksem onlardan tercih ediyorum. Et yemiyorum. Pilav olarak da bulguru tercih ediyorum. Buna ragmen hala saat gibi bir ritmim yok. :( lanet bir hastalik.

13 mart 10:49