yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (130)
  • medya (0)

  130. az su içmek ve kan ilacı - demir ilacı içiyorsam kaçamadığım durumdur.

  5 eylül 14:33

  129. Tavsiyelerim arasında hergün yeşil çay,bol su,mutlaka yeşil renkli sebze.Akut tedaviler arasında Nesfit markasının ballı bademli yulaflı gevreği var sütle bir kase yemek bağırsakları hızlıca çalıştırıyor.Bir de kayısı ya da incir hızlı etkili.

  4 eylül 18:25

  128. ben de zaman zaman yaşıyorum. başlarda zeytinyağlı su karışımı içtim, işe yarıyor. ancak sürekli aynı yöntem kullanıldığında bağırsak buna tepki vermiyormuş. fitil kullanıyordum ancak o da zaman zaman işe yaramamıştı. çok kanamam olunca bağırsaklarımı eğitmeye kadar verdim. tuvalette zaman geçirin. acele etmeyin. suyu unutmayın. kabız olacağınızı hissettiğinizde kuru fasulye, nohut gibi bağırsak çalıştıran besinler tüketin. elma ya da kuru kayısı yediğinizde arkasından bolca su için. ayrıca zorlandığımda karnımı saat yönünde ve saat yönünün tersine ovalıyorum, bağırsaklarımı hissederek avuçlayıp karnıma baskı uyguluyorum işe yarıyor.

  3 eylül 23:04 3 eylül 23:06

  127. Kabızlık çeken süslülerime tamamen yan etkisiz hatta kanser hastası olup tedavi sebebi ile kabızlık çeken çocuklara da verilen bir ilaç olan duphalac ı öneririm. Eczanelerde bulunuyor, şerbet gibi bir kıvamı ve tadı var. Sabah kahvaltısından sonra kendi kapağı ile 1 ölçek, kabızlık çok uzun süreli ise 2 ölçek kullandığınızda gün boyu hiç duymadığınız karın gurultuları yapan ama kesinlikle ise yarayan bir ilaç.

  3 eylül 22:23

  126. benimkisi kronik. aslında çoğunlukla rahatsızlık hissi yaratmıyor ama yediğim onca şeyin sürekli içimde birikiyor olması beni ürkütüyor. her gıdayı sömürüyorum resmen, vücudum sonuna kadar absorbe ediyor. kaç gün sonra tuvalete çıktığımda bile azıcık oluyor çıkan şey. kilolu değilim ama aşırı ince ve zayıfların çoğunun bağırsakları çok hızlı çalışıyor ve 2 gram bile yeseler tuvaletteler. hal böyle olunca kilo da almıyorlar. ben dünyaları da yesem tık yok, zeytinyağı, çaylar, keten tohumu, lif her şey denendi. diyetimde hep bolca su ve lifli gıda var. süt de dokunduğundan hayatımdan çıkardım çok nadir içiyorum kabızlık ve korkunç bir şişkinlik yaptığından. ama yani bir türlü düzene giremiyor bağırsaklarım. her gün tuvalete çıkmayı beklemiyorum ama yine de çok uzun sürüyor bende durumlar.

  3 eylül 20:07

  125. tanım: sindirim ve boşaltım sisteminin düzgün çalışmamasından kaynaklı yaşanan bir sağlık problemi. Sorun bağırsak kaynaklı, yenilen gıdadan kaynakli, rektum veya da anüs kaynaklı olabilir.

  İşin aslı yillardır çektiğim bir çile. Yemek yerim şişerim, gunlerce karnım taş gibi olur. Bir de herkesle aynı şeyi yiyorum bol yeşillik bol su her şey var ama yok düzelmiyor. Laktasif kullanmak zorunda kalıyorum bazen. E tabi uzun vadede bana bir de katkıları oldu bu durumun fissür gibi. 2 sene kadar da onun acısıyla yaşadım derken en son çare ameliyat oldum. Ne iyi geliyor bilmiyorum ama bisküvi, tatli ve beyaz undan yapılan şeyler çok etkiliyormus özellikle bisküvi yememi yasaklamıştı doktor. Herkese şifa diliyorum, sağlık önemli hastalığın küçüğü büyüğü olmuyor. Özellikle bağırsaklar vücudumuzun ikinci beyniyken çok daha önemli bir durum.

  28 temmuz 18:52

  124. Bugünlerde kullandığım bir ilaçtan dolayı ben de bu durumdan muzdaribim.Öncelikle ilk yöntemim şu ki 2 yemek kaşığı zeytinyağı içip peşinden bir bardak ılık su içmek.Gerçekten çok işe yarayan bir yöntem.İkincisi ise kayısı çayı.Bu çay,çayı  içtiğimden 5-6 saat sonra etkisini göstermeye başlıyor.Bende biraz karın ağrısı yapıyor ama gerçekten sorunumu çözdüğü için dayanıyorum.En sağlıklısı lifli beslenmek ve bu durumu en aza indirgemek  ama insanız sonuçta.Umarım yöntemlerimin size faydası dokunur.

  28 temmuz 15:46

  123. her regl öncesi yakalandığım illet. 3 gündür kabızım işin kötü yanı reglimde gecikti iştahım hunharca açık ama yok olmuyorum regl. yeminle totom büyüdü kabızlıktan.

  21 nisan 22:19

  122. Kronik bir kabızlığa sahip değilim ama her insan gibi bazen yaşardım bu illeti ta ki doğal Kefiri hayatıma katana kadar.

  2 senedir evde mayalıyorum her gece yatmadan önce bir bardak içiyorum,ilk düzene soktuğu organ bağırsak oluyor 

  içindeki milyonlarca probiyotik vücudun beyni denen sindirim sistemini adeta ele geçirip tüm vücuda enerji ve zindelik veriyor.Ödem,kabızlık bir daha uğramamak üzere sizi terkediyor

  14 ocak 20:49

  121. çocukluğumdan beri ömrümden ömür alan baş belası hastalık. annemin küçükken zorla ağzıma bir kaşık zeytinyağını sokmaya çalıştığını hatırlıyorum ama fayda etmiyordu o bile. stres yaparım kabız olurum, su içmem kabız olurum, kuru incir yemeyi unuturum kabız olurum, nefes alırım kabız olurum... bir de kabızlık olmasa bile zaten bağırsağım kabızlık sonrası iyice hassaslaştığı için acı çekmeden tuvalete gittiğim bir zaman dilimini hatırlamıyorum. ben üç günde bir tuvalete çıksam mutluluktan gözlerim yaşarırken her gün acı çekmeden boşaltımlarını gerçekleştiren insanlar benim gözümde nasıl bir lükse sahipler ah bir bilseler. allah kimseyi kasesi ile sınamasın. kase zor. kase önemli.

  13 ocak 23:53