girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (60)
  • medya (2)

60. girdiniz kabine gitti diye üzülmeyin artık. biliyorum çok can sıkıcı bir durum ama şunu da unutmayın ki bu sözlükte bazı kemikleşmiş düşüncelerin dışında bir fikir beyan ettiğiniz anda eksi yağmuruna tutulacaksınızdır. eksi, artı önemli olmamalı. mühim olan düşüncelerinizi belirtmeniz (gizlinot: güzel bir üslup ve saygı tabii önemli burada). ama şunu belirtmeden geçmek istemiyorum ki şikayet edilen girdilerin çoğu yazım hatalarından, ölçüsüz "smiley" kullanımından geliyor. düzgün yazarsanız sadece eksilenirsiniz, fikrinizi biri beğenmedi diye kabine gitmez. böyle bir seçenek yok zaten.

dün 21:10 dün 21:17

59. (yazar: Sessizsedasiz) o kadar haklı ki... 

Kurallara uyulup yazılan girdiler gördüm. Kadın, kilosunu yazmış zayıf olduğundan kıskananlar eksileye eksileye kabine göndermişler. Bu olay böyleydi diye hatırlıyorum. İçler acısı durum...

Not: eksilemeye devam bu girdiyi de kabine yollatırsınız belki. 

Edit: düzenleme. 

dün 20:46 dün 20:51

58. random gülüş koymam nedeniyle kabine gitmiş bir girdim. kendi kendime bayağı güldüm çünkü burada ne aldığım eksi oyları ne de kabine gitmiş girdiyi umursarım. "burası whatsapp mı" yazmışlar not olarak. o zaman ben de cevaben şöyle bir şey yazıyorum. ha ha ha. oldu mu şimdi?

burası whatsapp değil ama burası sözlük kurallarının uygulandığı bir platform da değil üzgünüm. göz kanatan girdilerden geçilmiyor akışta. cinsiyetçi başlıklar, kadınlar kulübünden hallice soru cevap aparatı, asla kullanılmayan noktalama işaretleri hangi kurallara uyuyor? sanki bana kaşgarlı mahmud.

dün 15:17


57. İlk defa bir şikayet sebebine güldüm ksjjsks

Ama ne diyeceğimi bilemediğim için oylamadım.

ilgili medya:
1
13 eylül 19:46

56. Artık bu işle kim ilgileniyorsa onların *şahsi fikrine* göre bazı şeylerin yanlış bazı şeylerin doğru kabul edildiğini düşünüyorum. Kabine gönderilme gerekçesinin aksine herhangi hukuki ya da başka bi dayanağı olduğunu da düşünmüyorum.

13 eylül 11:49

55. Bambi başlığına 'lisedeki lakabım' yazmıştım. Kabine bilgi içermiyor sebebiyle gönderilmiş. Olaya bakış açımı sizinle paylaşmak istiyorum katılmayanlar olursa mesaj kutuma beklerim.

Başlık bambi olarak açılmış, herhangi bir marka, kuruluş olduğu belirtilmiyor sonuçta. Yani ben bambi olarak okuduğumda aklıma sadece bambi markası gelmiyor olabilir ya da insanlar zaten güzel ürün yorumları yaparken ben yorum yapmak yerine bana güzel anılar hatırlatan bir girdiyi profilimde yedeklemek istemiş olabilirim. Sonuçta sözlükte bir profile sahibim, her başlığa yazdığım girdi benim blogumu oluşturuyor neticesinde. Bu yüzden yeri geldiğinde bilgi paylaşmak yeri geldiğinde özgün fikrimi yazmak ve bunu insanlarla paylaşmak isterim..

13 eylül 01:51

54. Süslülerin vücut ölçüleri başlığına yazdığım girdi de kabine yollanmış ve düzeltilmiş. Gerekçesi ise türkçe imla kuralları. Neymiş 82 65 95 yazarken araya - koymak gerekiyormuş(çünkü herkes koymuş başlıkta) ve istirem değil istiyorum yazmak gerekiyormuş(espri diye bir şey var) sözlükte kimse belli yöre ağızlarında yaygın kelime formlarını da kullanamıyor demek ki(bunun da daha önce hiç örneğini görmemiştim gerçekten). Bu gereksiz girdiyi yazmama sebep olmuş sistemdir. Tabii ki kendimce tepkimi koyarak ilgili başlıktaki girdimi sileceğim. Bakalım daha neler göreceğiz?

12 eylül 19:21


53. Sözlükte girdinin, içeriği ile ilgili yazım yanlışı,kullanım hataları,anlatım bozukluğu nedeniyle gönderilmediğini düşündüğüm şeydir.

Kişiler,Kesinlikle duymak istemediği şeyler hakkında gönderiyorlar ya da türkçeleri yetersiz. (gizlinot: Önce dil bilgisi öğren sonra artislik yap)

Okuduğunu da mı anlamıyorsun kardeşim?

Insanların (hakaret etmedikçe) özgür düşüncesinin engellenmeye çalışıldığını düşündüğüm uygulama, amaca yönelik kullanılmıyor.

12 eylül 06:23 12 eylül 06:24

52. az önce bir girdimin içinde bulunduğunu öğrendiğim sistem. sevindim acaba bilmediğim bir kural mı var gözümden kaçmış bir şey öğrenmiş olurum filan diye. (bkz: süslülerin tartıda görmek istediği rakamlar) başlığına ''sayıdır o sayı, rakam olsa duramazsın'' diyerek bu cümleye bkz vermişim. kabine gönderilme gerekçesi de 'olmayan' bir başlığa bkz vermiş olmam. çünkü bunu yapan ilk kişiydim ve şimdi de sonuncu olacağım kabine gönderildiği için. bir sürü kişi beğenmişti ama inadım inat değil mi düzenlemeyeceğim. daha önce de yazarların olmayan başlığa bkz verdiğini gördüm ya da ürünün adını eksik/hatalı yazıp bu şekilde bkz vermiş ve bu sayede teknik olarak olmayan başlığa bkz vermiş olan. herkese aynı muamele edilse amenna ama böyle bir kişi bir hatayı tespit edip başka bir hata gözden kaçınca hiç de adil olmuyor. bkz verilen başlığın var olması madem bu kadar önemli, bir sistem oluşturulsun ya da algoritma eklensin her neyse. yazarların olmayan başlıklara bkz, gbkz veya yazarlara referans vermesine direkt izin vermesin. sadece veriler arasında olan başlık ve yazar isimleri seçilebilsin. bakalım daha neler göreceğiz?

11 eylül 14:35

51. bu işi kontrol eden kişi kesinlikle duygu özaslan fanı. ama hayır o entry'i düzenlemeyeceğim. ülkenin sözlüğü bile özgür değil. şaka gibi.

11 eylül 02:21