yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (2)

  1. kadıköy'ün semtlerinden birinde doğdum. büyüdüm. kadıköy benim için çocukluğum, ergenliğim ve gençliğim ( gerçi hala gencim(: ) demek.

  kadıköy'de genelde her aradığınızı bulursunuz. arkadaşlarınızla buluşmak için ideal ilçelerdendir. her türlü ortama sahiptir. her gün kalabalıktır. her çeşit insan bulunur.

  evlendiğim için maalesef çook uzaklara taşındım. özlüyorum..

  15 aralık 2015 20:21

  2. Memleketim:)ne diyelim ki kadıköy için.Taksi bekleyen insanların kendiliğinden kuyruk oluşturduğu,hala kasabın manavın var olduğu,esnafla muhabbet ettiğiniz denizi güneşi havası bambaşka olan semt..semtimiz..Kimsenin kimseyi rahatsız etmediği nadir yerlerden biri..

  Seviyoruz seni kadıköy..Değişme..hep böyle kal...

  15 aralık 2015 20:22

  3. doğup büyüdüğüm hala semtlerinden birinde yaşadığım ülke genelinde en yaşanılır yer olduğunu düşündüğüm ilçe.

  ilkokuldayken merkezinde yaşıyorken sadece haftaiçleri tek başıma dolaşmama izin olurdu, haftasonu kalabalığı nedeniyle. (gizlinot: gerçi o hak da bir lüks sayılırmış) şimdi ise o zamanların haftasonu kalabalıklığı haftaiçi deneyimlenebiliyor. fazla kalabalıklaştı, aynı istanbul gibi.

  o yüzden haftaiçi merkezini tercih ediyorken haftasonu merkezden uzak semtime daha çok çekiliyorum. (gizlinot: genç yaşta sahip olduğum yaşlı huysuzluğu sağ olsun)

  en yaşanılır demekle beraber standart bir işte çalışılan hayatta kadıköy bile çekilmez. ara sıra mecburi olarak çalışan insanların evden işe, işten eve gittikleri saatlerde dışarıdaysam hele aklım almıyor. (gizlinot: toplu taşımada kişisel alanıma saygı duyar mısın diye çemkirecekken -tıslayacakken- kalabalığa bakıp son anda kendini tuttu)

  15 aralık 2015 21:18


  4. Çocukluğum, ergenliğim, hayatım kadıköy'de geçti ve hala geçmeye devam ediyor. Ne zaman Avrupa yakasından Kadıköy'e doğru vapura binsem kendimi eve dönüyor gibi hissediyorum. İstanbul'da bir yerde yaşanılacaksa kuşkusuz Kadıköy olur.

  Kadıköy sakin, huzurludur. Ne Taksim gibi kalabalık ne Beşiktaş gibi boğucudur. Ah keşke şimdi orada olabilseydim diyorum. "Kahrolsun bağzı uzaklıklar."(gizlinot: sıla hasreti)

  15 aralık 2015 21:28

  5. Kediköy (gizlinot: ^.^ )

  15 aralık 2015 21:32

  6. Kosuyolunda dogdum, liseyi modada okudum. Simdi ankaradayim universite nedeniyle. Ve kadikoyu cok ozluyorum.

  15 aralık 2015 22:20

  7. Barlarını çok seviyorum, taksim barları gibi saçma sapan insanlar doluşmuyor. Ayrıca barları loş ışıkları ve odacıklarıyla tam yiyişme mekanı gibi ahshjsjd.

  Ara sokaklarında gezmek de çok zevkli, pazarı falan derken sahile iniveriyor insan.

  15 aralık 2015 23:19 15 aralık 2015 23:19


  8. Doğma büyüme acıbademliyim ve hayatım kadıköyde geçti. Okulum, dersanem. Üniversitede ayrılmak zorunda kaldım ama eve her gelişimde aynı zevki alıyorum semtimden. Bir kadıköylü zorunda kalmadıkça taksime nişantaşına ihtiyaç duymaz. Onun mis gibi sahili de vardır, barlar sokağı da, butik kahvecisi de, çay bahçesi de. Kadıköy'ü sadece kadıköylüler, taksimi ise turistler sever. Kadıköy demek samimiyet, mahalle ruhu, özgürlük, aidiyet demektir.

  16 aralık 2015 11:05

  9. ayn zamanda güzel bir ezginin günlüğü şarkısıdır. (link: https://www.youtube.com/watch?v=1lVigZa_BQQ kadıköy)

  16 aralık 2015 13:39

  10. doğup büyüdüğüm, hala yaşadığım yer ve bir semtten çok daha fazlası bana göre.

  o ortama, rahatlığa, kimsenin kimseyi rahatsız etmemesine alışınca ve öyle bir yerde yetişince özellikle bir kız çocuğu/genç kız ve sonrasında kadın olarak, istanbul'un görece tutucu semtleri çok itici geliyor insana. çok küçükken bile aradaki farkı anlar, anneme sorardım neden orda şöyle de, burda böyle şeklinde.

  kadıköy moderndir. istediğini giyersin, istediğin saatte dolaşırsın. çok seslidir, içinde çok fazla kültür barındırır. özellikle moda'da rum vatandaşlarımız fazladır. esnafı köklüdür. bizim kasabımız benim bebek arabasındaki halimi biliyor, 26 yaşımdayım hala aynı kasaptan alışveriş yaparız. ecevitler, gözde şarküteri, mercan, baylan, ankara pastanesi,brezilya kuruyemiş hala ayaktadır. konservatuarın önünden geçerken içerden opera, piyano, çello sesleri gelir hatta perdeler açıksa sınıfı bile görüp gülümseyebilirsiniz. ramazanda alkollü mekanlarda olanlara kimse cık cıklamaz, genç nüfusu malum ve herkesçe bilinen barlar sokağında bu yaşıma kadar sözle bile taciz edilen kimseyi görmedim. herkes kendi havasındadır, iki sohbette bir şişe biradadır. hayvan sever bir semttir. kedileri, köpekleri, kuşları besleyeni çoktur. belediyesi de bu konuda çok öncüdür. hatta belediyesinin twitter ve instagram hesaplarını incelerseniz ne kadar "genç kafayla" yönetildiğini anlarsınız.

  bilemiyorum bana göre çocuk yetiştirilebilecek ender semtlerden. haftasonu özellikle eminönü/karaköy hattından yoğun göç alır, o aralıklarda rıhtıma inmeyiniz(gizlinot: swh)

  16 aralık 2015 14:18