sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (51)
  • medya (0)

  51. Kesinlikle inanıyorum böyle birşeye.

  Arkadaşın gibi görünüp kendinin yapamadığı veya sahip olamadığı birşey sende varsa içten içe mutsuz olur ve bazen bunu yüzüne de yansıtır.

  Hiç tanımadığın hatta adını bile bilmediğin insanların sana garip garip bakarak ağızlarının içinden birşeyler gevelemesi.Hatta muhattap bile olmayacağın seviyedeki insanların sana komik laf sokma çabaları ve senin onları dinlememen bile.Daha uzar gider bu liste.Erkeklerden zaten yeterince kötülük görürken;bir de bu olaylarla uğraşmak...

  8 kasım 2018 21:03

  50. kadının kadına yaptığı kötülüğü daha hiçbir erkek bir kadına yapamadı. eski sevgilisini benzin döküp yakan adam dahil.

  8 kasım 2018 02:47

  49. kadının başka bir kadın yüzünden kendine yaptığı kötülük var bir de. üstüm olacak kadınla anlaşamayacağımızı, enerjilerin uyuşmayacağını düşündüğüm için cazip bir işi listemden çıkardım. ama erkek olsaydı da aynı şeyi yapardım. o zaman burada cinsiyetçi davranmış oluyor muyum?

  7 kasım 2018 22:53

  48. benim icin yargilamaktir kadinin kadina yapabilecegi en buyuk kotuluk. kendi hayatimdan degil, genel durumdan bahsediyorum. bir kadinin baska bir kadinin yargilamasi, ozellikle cinsel hayatiyla yargilamasi (aldatma gibi durumlari saymiyorum tabii ki) bir erkegin yargilamasindan daha etkili oluyor cunku boyle olunca erkekler daha da gaza geliyor.

  ozgecan aslan oldugunde bile "onun da o saatte disarida ne isi varmis" diyen kadinlardan bahsediyorum. evlilik oncesi cinsel iliski yasayan kadinlarin tecavuzu hakettigini soyleyen, hatta tecavuzlerini tecavuzden saymayan kadinlardan bahsediyorum. siddet magduru kadin evliyse "amaan kocan nolacak sanki" diyen, evli degilse "oh iyi olmus kesin haketmistir" diyenlerden bahsediyorum. bu kadinlarin yaptigi yorumlar bana erkeklerin yaptigindan daha cok koyuyor. "ben boyle bi insanim, bu da benim dusuncem" deyip yargilamayla dusunceye sahip olmanin farkini bilmeyen, bilmek istemeyen kadinlar cok yoruyor beni.

  hepimize anlayis dolu, empati dolu seneler diliyorum cagnim susluler. hepimiz vallahi cok degerliyiz, ama nolur kadinin degerini kadina kanitlamak zorunda kaldigimiz durumlar bitsin artik.

  edit: imla

  7 kasım 2018 18:08 4 ocak 02:13

  47. en yakın arkadas postuna bürünüp içten içe kankam dediği arkadasıyla rekabet icinde olmak, mutluluğuna sevinmek yerine için için hasetlenmek.

  Bu zamana kadar insanların özünde iyi olduklarını düşünüp,kız kardeşlik gibi kavramlara inanan biri olarak bana bile iki kadının birbirine asla tam anlamıyla yakın olamayacağını düşündürtmüştür.

  Başıma gelen kötülük ise zamanında en yakınım diye düsündüğüm üzüntümü derdimi bırakın cebimde kalan son kuruşu dahi paylaştığım iki yakın arkadasımın da, beyin yıkama seansları ve verdikleri yanlış ilişki tavsiyeleri sonucu benim o zamanki ilişkime geri dönülemeyecek kadar büyük zarar vermem. Aklımı biraz dinleseydim böyle olmazdı ancak en yakın arkadasların olunca insan malesef belki benim farkedemediklerimi farketmişlerdir diye verilen akılları dinliyor.

  Diyeceğim odur ki kendinizi acacağınız insanları iyi seçin, dost kazığının erkeği kadını olmaz, size atılan kazıklarla ortada kalakalırsınız.

  7 kasım 2018 16:30

  46. Kötülüğün cinsiyeti olmaz.Kadın da yapar erkek de. Ancak kadınlar daha sinsi yaparken erkekler daha göz önünde pek saklamadan yapar .Hani bir laf vardır '' Düşman kör nişancıdır da dost bilir nereden vuracağını '' bu yüzden belki hemcinslerimizden gördüğümüz kötülük daha bir acıtıyor .İstiyoruz ki çoğu derdimiz aynıyken kollayalım birbirimizi ama olmuyor işte.

  6 kasım 2018 20:06

  45. Geçen gün gayet geniş koridorları olan bir avm' de yürürken adamın biri bana resmen omuz attı koskoca yerde. Arkadaşım tutmasa kesin yere yapışmıştım.

  "Azıcık dikkat edin" diye seslendim. Yanındaki benden nerden baksan 30 yaş büyük bayan anında dönüp suratımdan 10cm ötede bağırmaya başladı "görmemiş olabilir. Ne yapsın adam..." diye arsızca bağırmaya başladı. "Özür dilerim diyebilir" dedim o an bu sırada adam kadını kolundan tutup çekmeye "boşver uğraşma" demeye başladı.

  Kadın geri çekilip yürürken bile hala "bütün hayvanlarda bizi buluyor. Burda bile arsız insanlar var." diye kendini yırtıyordu bağırırken şimdi ben daha böyle bir olay daha yeni yaşamışken nasıl diyim kadının kadına yaptığı kötülük yoktur diye?

  6 kasım 2018 19:35

  44. bence böyle bir şey var. ben erkekler arasında hiç küsen görmedim. çok nadir. özellikle erkeklerin bir arkadaş grubu oluyor ve dostlukları daha kalıcı oluyor. alınmıyorlar birbirlerine. ama kız arkadaş grupları hiç öyle değil. hele 3 kişi takılıyorlarsa o gruptan birisi dışlanıyor. kilo alınca canım biraz kilo mu aldın tarzında sorular geliyor. saçın olmamış, makyajın olmamış tarzında eleştiriler yapıyorlar. ben açıkçası bir kusur varsa o kusurun kadınlar tarafından yüze vurulduğuna daha çok şahit oldum. whatsupp grubu açılır içinden 3 kişi ayrı bir dedikodu grubu açar. arkadaşlıklar da kadınlarda daha az kalıcı. bir hastaneye gitmiştim. doktor kadınlar sekreter kızı eze eze yerin dibine soktular. kız hüngür hüngür ağladı. bazı kadınlar gerçekten başarılı oldukça mesela altında kadın bir çaycı çalışıyorsa o çaycıya yapmadığını bırakmıyor. stresini o kadın üzerinden atıyor. çalıştığım kurumda bir temizlik personeli vardı. müdür kadın önemsiz bir konu üzerinde gerizekalıdan başladı kadın ağlayana kadar durmadı hakaretleri. aynı yerde bir de erkek personel vardı. bir gün erkek personel dayanamadı ve kadına ağzına geleni söyledi. kadın sus pus oldu. işten de çıkarmadı. bunu o diğer kadın yapsa böyle olmazdı ama eminim. eski bi yeşilçam filmi vardı. orada öğretmen erkek öğrencilere iyi davranıp, kızlara kötü davranırdı. bence iş hayatında da o şekilde . erkeklere daha bi kibar ama kadınlara asla. arkadaş ortamında da iş ortamında da kadınların hayatı bence daha stresli. bunu da kendileri yapıyor. bu durum erkeklerde de vardır ama bana göre daha az.

  6 kasım 2018 19:15 6 kasım 2018 19:16

  43. insanın insana kötülüğüdür o. gencin yaşlıya, yaşlının gence, erkeğin erkeğe, farklı cinsiyet, farklı cinsel kimliktekilerin birbirine yaptığı kötülükten ne fazla ne eksiktir.

  6 kasım 2018 18:58

  42. Kadının kadına yaptığı kötülük diye bir şey yok, erkeğin erkeğe yaptığı kötülük diye bir şey olmadığı gibi. İnsanın insana yaptığı kötülük diye bir şey var. Bir insan kötüyse ayırt etmeksizin erkeğe de kadına da kötülük yapar zaten. Bunu kadının kadına yaptığı kötülük diye adlandırırsan bu da bir nevi cinsiyetçilik olur. Neden? Çünkü kötü bir kadın neden başka bir kadına yapacağı kötülükten sırf hemcinsi diye vazgeçsin ki? gönül ister kötülükten tamamen vazgeçsin hiç yapmasın kötülüğü tabii ama sırf karşısındaki kadın olduğu için vazgeçmesini beklemek pozitif ayrımcılık, dolayısıyla da cinsiyetçiliktir.

  6 kasım 2018 18:49 6 kasım 2018 19:11