girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (55)
  • medya (0)

55. Kesinlikle inanıyorum böyle birşeye.

Arkadaşın gibi görünüp kendinin yapamadığı veya sahip olamadığı birşey sende varsa içten içe mutsuz olur ve bazen bunu yüzüne de yansıtır.

Hiç tanımadığın hatta adını bile bilmediğin insanların sana garip garip bakarak ağızlarının içinden birşeyler gevelemesi.Hatta muhattap bile olmayacağın seviyedeki insanların sana komik laf sokma çabaları ve senin onları dinlememen bile.Daha uzar gider bu liste.Erkeklerden zaten yeterince kötülük görürken;bir de bu olaylarla uğraşmak...

8 kasım 21:03

54. kadının kadına yaptığı kötülüğü daha hiçbir erkek bir kadına yapamadı. eski sevgilisini benzin döküp yakan adam dahil.

8 kasım 02:47

53. kadının başka bir kadın yüzünden kendine yaptığı kötülük var bir de. üstüm olacak kadınla anlaşamayacağımızı, enerjilerin uyuşmayacağını düşündüğüm için cazip bir işi listemden çıkardım. ama erkek olsaydı da aynı şeyi yapardım. o zaman burada cinsiyetçi davranmış oluyor muyum?

7 kasım 22:53


52. en yakın arkadas postuna bürünüp içten içe kankam dediği arkadasıyla rekabet icinde olmak, mutluluğuna sevinmek yerine için için hasetlenmek.

Bu zamana kadar insanların özünde iyi olduklarını düşünüp,kız kardeşlik gibi kavramlara inanan biri olarak bana bile iki kadının birbirine asla tam anlamıyla yakın olamayacağını düşündürtmüştür.

Başıma gelen kötülük ise zamanında en yakınım diye düsündüğüm üzüntümü derdimi bırakın cebimde kalan son kuruşu dahi paylaştığım iki yakın arkadasımın da, beyin yıkama seansları ve verdikleri yanlış ilişki tavsiyeleri sonucu benim o zamanki ilişkime geri dönülemeyecek kadar büyük zarar vermem. Aklımı biraz dinleseydim böyle olmazdı ancak en yakın arkadasların olunca insan malesef belki benim farkedemediklerimi farketmişlerdir diye verilen akılları dinliyor.

Diyeceğim odur ki kendinizi acacağınız insanları iyi seçin, dost kazığının erkeği kadını olmaz, size atılan kazıklarla ortada kalakalırsınız.

7 kasım 16:30

51. Soru cevap aparatında biraz gezinmek bile bize bu konuda baya fikir verir. Özellikle şu son 3 gündür.

7 kasım 12:24

50. Kötülüğün cinsiyeti olmaz.Kadın da yapar erkek de. Ancak kadınlar daha sinsi yaparken erkekler daha göz önünde pek saklamadan yapar .Hani bir laf vardır '' Düşman kör nişancıdır da dost bilir nereden vuracağını '' bu yüzden belki hemcinslerimizden gördüğümüz kötülük daha bir acıtıyor .İstiyoruz ki çoğu derdimiz aynıyken kollayalım birbirimizi ama olmuyor işte.

6 kasım 20:06

49. böyle bir şey vardır. çok kişiyle bu yüzden arkadaşlığımı kestim.diğer kız arkadaşlarımla aramı bozmaya çalışan liseden arkadaşımı mı sayayım,en zor durumunda diğerleri sırt çevirirken yardımcı olduğum sonra kıçıma tekmeyi basanı mı,yoksa yediğim içtiğim ayrı gitmeyen arkadaşımın bana evinde misafirken kötü davranmasını mı,sevgilime sevgilin varsa da fark etmez senden hoşlandım diyen kızı mı,öz teyzemi mi hangisini sayayım? istediğiniz gibi düşünebilirsiniz bu benim düşüncem ve tecrübe ettiğim bir şey.hiçbir erkek arkadaşım tarafından aşağılama,laf sokma ya da yukardaki gibi olaylar yaşatılmadım.erkeklerin arkadaşlığını bir raddeye kadar daha samimi buluyorum.

6 kasım 20:00 6 kasım 20:00


48. Geçen gün gayet geniş koridorları olan bir avm' de yürürken adamın biri bana resmen omuz attı koskoca yerde. Arkadaşım tutmasa kesin yere yapışmıştım.

"Azıcık dikkat edin" diye seslendim. Yanındaki benden nerden baksan 30 yaş büyük bayan anında dönüp suratımdan 10cm ötede bağırmaya başladı "görmemiş olabilir. Ne yapsın adam..." diye arsızca bağırmaya başladı. "Özür dilerim diyebilir" dedim o an bu sırada adam kadını kolundan tutup çekmeye "boşver uğraşma" demeye başladı.

Kadın geri çekilip yürürken bile hala "bütün hayvanlarda bizi buluyor. Burda bile arsız insanlar var." diye kendini yırtıyordu bağırırken şimdi ben daha böyle bir olay daha yeni yaşamışken nasıl diyim kadının kadına yaptığı kötülük yoktur diye?

6 kasım 19:35

47. bence böyle bir şey var. ben erkekler arasında hiç küsen görmedim. çok nadir. özellikle erkeklerin bir arkadaş grubu oluyor ve dostlukları daha kalıcı oluyor. alınmıyorlar birbirlerine. ama kız arkadaş grupları hiç öyle değil. hele 3 kişi takılıyorlarsa o gruptan birisi dışlanıyor. kilo alınca canım biraz kilo mu aldın tarzında sorular geliyor. saçın olmamış, makyajın olmamış tarzında eleştiriler yapıyorlar. ben açıkçası bir kusur varsa o kusurun kadınlar tarafından yüze vurulduğuna daha çok şahit oldum. whatsupp grubu açılır içinden 3 kişi ayrı bir dedikodu grubu açar. arkadaşlıklar da kadınlarda daha az kalıcı. bir hastaneye gitmiştim. doktor kadınlar sekreter kızı eze eze yerin dibine soktular. kız hüngür hüngür ağladı. bazı kadınlar gerçekten başarılı oldukça mesela altında kadın bir çaycı çalışıyorsa o çaycıya yapmadığını bırakmıyor. stresini o kadın üzerinden atıyor. çalıştığım kurumda bir temizlik personeli vardı. müdür kadın önemsiz bir konu üzerinde gerizekalıdan başladı kadın ağlayana kadar durmadı hakaretleri. aynı yerde bir de erkek personel vardı. bir gün erkek personel dayanamadı ve kadına ağzına geleni söyledi. kadın sus pus oldu. işten de çıkarmadı. bunu o diğer kadın yapsa böyle olmazdı ama eminim. eski bi yeşilçam filmi vardı. orada öğretmen erkek öğrencilere iyi davranıp, kızlara kötü davranırdı. bence iş hayatında da o şekilde . erkeklere daha bi kibar ama kadınlara asla. arkadaş ortamında da iş ortamında da kadınların hayatı bence daha stresli. bunu da kendileri yapıyor. bu durum erkeklerde de vardır ama bana göre daha az.

6 kasım 19:15 6 kasım 19:16

46. insanın insana kötülüğüdür o. gencin yaşlıya, yaşlının gence, erkeğin erkeğe, farklı cinsiyet, farklı cinsel kimliktekilerin birbirine yaptığı kötülükten ne fazla ne eksiktir.

6 kasım 18:58