sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. sadece "kadın" olduğu için "erkek" cinsi tarafından daha güçsüz, daha değersiz, daha arka planda görüldüğü/görülmesi gerektiği düşünüldüğü için çeşitli sebeplerle, kadınların erkekler tarafından şiddet görmesi ve öldürülmesidir.

  (link: http://anitsayac.com/ anıt sayaç)'tan 2008-2016 yıllarında öldürüldüğü bilinen kadınların listesinde ulaşılabilir. kadınları koruyamayan devlete, bu korkunç listeyi görmezden gelen ve "kadına şiddet abartılıyor" gibi cümleler kuran her erkeğe, her kadına, her insana yazıklar olsun.

  ukte: (yazar: enkurusuislakmendillerin)

  8 mart 2016 15:02 8 mart 2016 15:03

  2. Kadını, hoşuna gitmediğinde, hiç uğraşmadan üzerine basılıp ezilecek bir "böcek" gibi gören insan olamamış yaratıkların yaptıkları veya akıllarından geçen faaliyettir. Elbette cinayet, mağduru erkek ya da kadın olması farketmeksizin, meşru müdafaa dışında akıl dışı bir olay zaten. Ancak burada acı olan şey, "kadın cinayetleri" teriminin yerleşmesindeki nedenin, mağdurun kadın olması sebebiyle yaşam hakkına saygı gösterilemeyecek kadar değersiz görülmesi algısına dayanmasıdır.

  8 mart 2016 15:25

  3. ne söyleyeceğimi,nereden başlayacağımı bilemiyorum.ülkece neden bu kadar normalleştirdik bunları? Son yıllarda fazla yaşandığından mı? Bundan önce az mı yaşanıyordu?

  Peki ya şuna ne demeli,her ölenin ardından bir bahane çıkarılması?? Her ölenin ardından mutlaka onu suçlayacak söylemler,açıklamalar yapılması neden?

  Özgecan öldü,o saatte ne işi varmış oldu

  Cansel öldü zaten ilişkileri vardı oldu (ki olsa bile ne yazar koskoca öğretmenin öğrencisiyle ne işi var!)

  Gülay öldü zaten erkek arkadaşıyla günü birlik evdelermiş kesin sevişmeye gittiler oldu

  Neden birilerinin hayatı hep başka birilerinin ağzında? Bu birileri hiç mi kimseye el sürmüyor bakir yada bakire mi yaşıyor? Evlilik sizin namusunuzu kurtaracak şey değil kaldı ki nikahsız sevişince de namusunuz kirlenmiyor.kafanızdaki namus kavramı nedir çok iyi biliyorum ama sosyal medyada,aile içinde şurada burada insanlar hakkında ileri geri konuşuyorsunuz ama o konuştuğunuz gibi olmadığınızı herkes -siz de dahil- biliyorsunuz.sadece kendinizi kandırıyorsunuz.namus dürüstlüktür,şereftir,onurdur,saygıdır.gece yastığa başınızı koyduğunuzda vicdanınız rahat uyuyabiliyorsanız,ben çalmadım çırpmadım,kimsenin hakkını yemedim,kimseye zarar vermedim,kimseye yalan söylemedim diyebiliyorsanız namuslusunuzdur işte o kadar

  1 nisan 2016 22:13

  4.

  uzaktan da olsa tanıdığım bir kadın, 13 yaşında sevip olaylı bir şekilde kaçtığı adam 3 çocuğunun gözü önünde vurmuş. 8 yıl geçirmiş o adamla, ama neler yaşadıysa ölsem o eve dönmem demiş.adam öldürmüş. engel olmaya çalışan komşu ölmüş. çocuklar ziyan, ana baba perişan.

  adam kaçmış.

  ne istiyorsunuz kadınlardan? şiddet neyi çözüyor? severken bu noktaya gelmek kimin suçu?

  kendi acizliğinizi ancak şiddet ile örtmeye çalışıyorsunuz.

  31 ocak 2017 10:10

  5. Olaya istinaden sozcude şu paragraf geçiyor "Duruşmada, olay gününe ait güvenlik kamerası görüntüleri izlendi. Anne Yasemin Koç'un, ‘Katil, katil' diye bağırması üzerine, sanığın kardeşi ‘Namus' diyerek cevap verdi."

  Topluca siktirin gidin arabistana

  Çıldırıyorum. Dininizi imanınızı sizin

  15 aralık 2017 00:02 15 aralık 2017 00:04

  6. (link: https://youtu.be/OfZ2dW4Wz0Q Bu videoyu) az önce seyrettim. Pelin öztürk’ün özgecan’ın ölümünün üçüncü yılında hazırladığı kadın cinayetleriyle ilgili mini bir belgesel gibi. Pelin öztürk’ün adını ilk kez duydum, sırf bu videosu için kanalına ne koyduysa izleyeceğim şimdi. Hepimizin bildiği, duyduğu şeyleri yüzümüze bir kez daha çarpıyor. bunları yazarken ellerim titriyor hâlâ, ağlamaktan başım ağrıdı, her anlamda midem bulanıyor. Elimden izleyip paylaşmak geldi sadece İşte. Buradan başka sosyal medyada paylaşabileceğim bir yer yok belki sizler izleyip yayarsınız.

  12 şubat 2018 11:52

  7. Şengül Vatansever ayrılmak istediği erkek arkadaşı tarafından üzerine benzin dökülerek yakıldı ve hayatını kaybetti.

  failin tedavisi sürüyormuş.tez vakitte haberini almayı diliyorum.ceza indirimlerinden faydalanacağına yeryüzünden silinmesi insanlık için en iyisidir.(link: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/tek-kelime-ile-vahset-benzin-dokerek-yakti-40970143?utm_source=t.co&utm_medium=post&utm_campaign=tek-kelime-ile-vahset-benzin-dokerek-yakti-40970143&utm_term=post haber)

  28 eylül 2018 13:40

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar