yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (2)

  12. Malesef her gün erkeklerin o iğrenç zihniyetiyle iç içeyim erkek öldürdüğü için hak veren zihniyet.. çünkü kadın aldatmış..ama erkek olsa yapar erkektir. Midem bulanıyor gerçekten bu zavallı aşağılık zihniyete. Kadın dır dır ediyormuş kocasının parası kesmiyormuş.. saçma sapan igrenc nedenlerle kadına şiddeti kendilerinde hak görüyorlar. kadınlarda da var malesef. Ben bu yaşta okudum mesleğimi üç kuruşa yapıyorum en güzel yıllarımda. Evlenip çalışmamak daha kolay demek(!) Iste arkamızdan bunlar konuşuluyor iki kuruşla gecindiriyorlar evi diye. Ama bu zihniyeti malesef bu bahsettiğim erkek çocukları yetiştiren hemcinslerimiz değiştirmiyor ki bu insanlar bu zihniyet giderek çoğalıyor. Bu zavalli kalabalık nasıl rehabilite edilir !!

  Kadın olmak çok zor..

  Gece gece o kadar sinirlendim ki.

  Dün haberlerde izledim bir kız öldürüldü 19 yasında diyorum e sevgili yapmayın siz de diyor. Allah karetsin bu zihniyeti. Sevmis 19 yaşında çocuk o daha neyin ne olduğunu yeni anlıyor belki çok korkuyor küçücük saf aklıyla devam ettirmek zorunda hissediyor ve psikopat biri tarafından öldürülüyor ve arkasından acıma duygusundan yoksun birbirinin arkasını kollayan bir yığın kalabalık e sevgili yapmayın siz de! Diyor. Sevmek aşık olmak bile yasak. Korkutucu evet sizin gibi insanlar içinde en iyisi sevgili yapmamak!!

  6 aralık 2019 00:24 6 aralık 2019 00:34

  11. şule çet, münevver karabulut gibi toplumu derinden sarsan cinayetlerde hep erkek tarafının ailesini incelerim. merak ediyorum ben cinayet işlesem ailem ne yapardı? mesela babam bir gün eve geliyor, yerde kanlar içinde sevgilim yatıyor. ''yapmış bir hata'' diyip cesedi parçalamama yardım eder mi, sonra tüm para ve imkanlarıyla beni kaçırır mı? akrabalarım beni bağrına basıp, yüzleri kızarmadan savunabilirler mi? hatta beni haklı çıkarmak için karşı tarafa ahlaksız çocuğunuza sahip çıksaydınız diyebilirler miydi?

  demezlerdi. ben cinayet işlesem annem babam benim arkamda durmaz. bunu bilerek büyüdüm. onlar cinayet işlese anneleri ve babaları sonuna kadar destekler. bunu bilerek büyüdüler. cesaretleri, pişkinlikleri bu yüzden.

  biricik oğluşlarının hayatındaki değersiz bir kadın, bir anlık sinirle yapılmış hata, her zaman kadının aleyhinde işleyen, para ve güçle satın alınabilen bir adalet, öldürüldüğü için kadını suçlayan bir toplum... neden kızarsın ki bir erkeğin yüzü?

  5 aralık 2019 18:15

  10. Olabilecek en kötü şey oldu, kanıksadık. Bence artık ne şaşırıyoruz ne de içten bi şekilde üzülüyoruz. Duyduğumuz his tamamen öfke. Göz göre göre nasıl bunların olduğunun öfkesi. En acısı da o video olmasa ana haberde duyar “yazık olmuş, bu son olsun” derdik. Çünkü kadın cinayeti o kadar “sıradan” bi olay haline geldi ki. Bu da unutulacak. Hatta başkaları öldüğünde onlar için de bu son olsun diyeceğiz. Çünkü ülke gerçeği bu. Altta bi yazar görsel paylaşmış sayın devlet büyüklerimizin ettiği laflarla alakalı. soru cevapta “arkadaşlar siyaset her şey değildir lütfen  bunların ayrımını iyi yapın, siyaset yüzünden insanlarla araya mesafe koymak aptallık” diyen zavallılar bunlar yeni Türkiye gerçekleri. O katiller, o şeref yoksunları bu sözlerden güç aldı, almaya da devam edecek. Takım elbise giyecek, allah diyecek ceza almayacaklar. Türkiye’de siyaset “her şeydir”. Şu an böğrümüze oturan acıların failleri bellidir. Kendinizi  kandırmaya devam etmeyin ya da edin artık bu bataklıkta hep birlikte debeleneceğiz zaten 

  24 ağustos 2019 00:38


  9. politiktir.

  ilgili medya:
  2
  24 ağustos 2019 00:10

  8. biz kadınlar olarak yıllardır fırsat bulduğumuz her ortamda, gerek sosyal medya hesapları gerekse çeşitli kadın platformları aracılığıyla sesimizi duyurmaya, birilerinin sesi olmaya çalışıyoruz. yalnız dikkatimi çeken bir şey var ki, hemcinsleri kadınları sokak ortasında çoluk çocuk yanı falan dinlemeden boğazlarken, önce tecavüz edip, sonra olaya kaza süsü vererek bir yerlerden yuvarlarken, milimetrik detayları dahi hesap edip, öldürdüğü kadının cesedini parçalara ayırıp kıyma makinesine atacak kadar vahşileşirken neden her konuda mutlaka bir fikri olan erkeklerin hiç sesi çıkmıyor? olay sadece sosyal medya hesabı üzerinden bir iki gün, günün anlam ve önemine uygun paylaşım yapmak falan değil. kastettiğim o değil yani. kadın cinayetleri kadının kaderi değildir, kadın cinayetleri toplumun her bireyini yakından ilgilendiren sosyo kültürel boyutları olan bir çağ dışılıktır.

  evrimini tamamlayamamış, dişisine şiddet uygulayan en ilkel canlı olan insanın toplum üzerindeki yansımasıdır. işine gelince kadınların olduğu ortamlar bir başka tabii abi, yok biz de sizin gibi üzülüyoruz, şöyle böyle demekle olmuyor. siz de sesinizi çıkaracaksınız, siz de tepkinizi koyacaksınız. eşine şiddet uygulayan adamla muhabbetini kes mesela. erkek adam tabii karısına onu giydirmez, başka bir adamla konuşmasını normal karşılamaz diyen adamın sırtını sıvazlama. aman ya bu onların aile içi meselesi deyip, kadın sokakta yardım isterken görmezden gelme. en basit olayda fırsat buldu mu ona buna bağıran çağıran erkek, bir kadına şiddet uygulanırken polise bile haber vermekten kaçınıyor ya da kadın yaralı bir ambulans dahi çağırmıyor.

  mesele kadın ya da erkek meselesi olmaktan çoktan çıktı. insan olan, sadece insan olduğu için utanır. ben utanıyorum çünkü. bir kadın olarak değil, olayı hala sadece kadınları ilgilendiren bir şeymiş gibi gösterenlerin olduğu bu toplumda yaşayan bir insan olduğum için. insanlığımdan utanıyorum.

  23 ağustos 2019 20:43

  7. Şengül Vatansever ayrılmak istediği erkek arkadaşı tarafından üzerine benzin dökülerek yakıldı ve hayatını kaybetti.

  failin tedavisi sürüyormuş.tez vakitte haberini almayı diliyorum.ceza indirimlerinden faydalanacağına yeryüzünden silinmesi insanlık için en iyisidir.(link: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/tek-kelime-ile-vahset-benzin-dokerek-yakti-40970143?utm_source=t.co&utm_medium=post&utm_campaign=tek-kelime-ile-vahset-benzin-dokerek-yakti-40970143&utm_term=post haber)

  28 eylül 2018 13:40

  6. (link: https://youtu.be/OfZ2dW4Wz0Q Bu videoyu) az önce seyrettim. Pelin öztürk’ün özgecan’ın ölümünün üçüncü yılında hazırladığı kadın cinayetleriyle ilgili mini bir belgesel gibi. Pelin öztürk’ün adını ilk kez duydum, sırf bu videosu için kanalına ne koyduysa izleyeceğim şimdi. Hepimizin bildiği, duyduğu şeyleri yüzümüze bir kez daha çarpıyor. bunları yazarken ellerim titriyor hâlâ, ağlamaktan başım ağrıdı, her anlamda midem bulanıyor. Elimden izleyip paylaşmak geldi sadece İşte. Buradan başka sosyal medyada paylaşabileceğim bir yer yok belki sizler izleyip yayarsınız.

  12 şubat 2018 11:52


  5. Olaya istinaden sozcude şu paragraf geçiyor "Duruşmada, olay gününe ait güvenlik kamerası görüntüleri izlendi. Anne Yasemin Koç'un, ‘Katil, katil' diye bağırması üzerine, sanığın kardeşi ‘Namus' diyerek cevap verdi."

  Topluca siktirin gidin arabistana

  Çıldırıyorum. Dininizi imanınızı sizin

  15 aralık 2017 00:02 15 aralık 2017 00:04

  4.

  uzaktan da olsa tanıdığım bir kadın, 13 yaşında sevip olaylı bir şekilde kaçtığı adam 3 çocuğunun gözü önünde vurmuş. 8 yıl geçirmiş o adamla, ama neler yaşadıysa ölsem o eve dönmem demiş.adam öldürmüş. engel olmaya çalışan komşu ölmüş. çocuklar ziyan, ana baba perişan.

  adam kaçmış.

  ne istiyorsunuz kadınlardan? şiddet neyi çözüyor? severken bu noktaya gelmek kimin suçu?

  kendi acizliğinizi ancak şiddet ile örtmeye çalışıyorsunuz.

  31 ocak 2017 10:10

  3. ne söyleyeceğimi,nereden başlayacağımı bilemiyorum.ülkece neden bu kadar normalleştirdik bunları? Son yıllarda fazla yaşandığından mı? Bundan önce az mı yaşanıyordu?

  Peki ya şuna ne demeli,her ölenin ardından bir bahane çıkarılması?? Her ölenin ardından mutlaka onu suçlayacak söylemler,açıklamalar yapılması neden?

  Özgecan öldü,o saatte ne işi varmış oldu

  Cansel öldü zaten ilişkileri vardı oldu (ki olsa bile ne yazar koskoca öğretmenin öğrencisiyle ne işi var!)

  Gülay öldü zaten erkek arkadaşıyla günü birlik evdelermiş kesin sevişmeye gittiler oldu

  Neden birilerinin hayatı hep başka birilerinin ağzında? Bu birileri hiç mi kimseye el sürmüyor bakir yada bakire mi yaşıyor? Evlilik sizin namusunuzu kurtaracak şey değil kaldı ki nikahsız sevişince de namusunuz kirlenmiyor.kafanızdaki namus kavramı nedir çok iyi biliyorum ama sosyal medyada,aile içinde şurada burada insanlar hakkında ileri geri konuşuyorsunuz ama o konuştuğunuz gibi olmadığınızı herkes -siz de dahil- biliyorsunuz.sadece kendinizi kandırıyorsunuz.namus dürüstlüktür,şereftir,onurdur,saygıdır.gece yastığa başınızı koyduğunuzda vicdanınız rahat uyuyabiliyorsanız,ben çalmadım çırpmadım,kimsenin hakkını yemedim,kimseye zarar vermedim,kimseye yalan söylemedim diyebiliyorsanız namuslusunuzdur işte o kadar

  1 nisan 2016 22:13