yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (3)

  15. (link: https://www.instagram.com/p/CDQzZzrF4Uv/?igshid=h4awxl2c65ey Mutlaka bakın)

  Az önce okudum. Bunca tepkiye rağmen hala bir yerlerde yaşanıyor olması ve yasa çıkarılmaması çok çok üzücü:(

  30 temmuz 21:14

  14. Youtube’da bir kaç tane psikopat erkegi basrol yapan dizilerin yorumlarini okursaniz neden azalmadigini anlayabilirsiniz.

  Bence kadinimiz da erkegimiz de bu cinayetlerden bikti usandi . Ama yeterli bilinc olusmadi. 

  Amaan canim diziymis diyip geciyoruz ama oyuncu yakisikli oldugu icin ‘nefes vedat’a iyi davransaydi keske’ ‘nihan’i en cok emir sevdi’ ( sevdi dedikleri adam kizin gencligini,gelecegini,askini her seyi caldi) ‘psikopat ama guzel seviyo kiz bunu secmeli’

  Yani bir adamin dis gorunusu iyiyse zenginse sapik olmuyor sadik seven oluyor. Psikopat olmuyor sert tavirli oluyor. Umarim gercek hayatlarinda oyle tiplerle karsilasmazlar

  24 temmuz 19:15

  13. Kadın cinayetleri politiktir.

  Neden?

  Çünkü kadınların toplumdaki duruşunu belirlemek isteyen politikalar baskılayıcıdır.

  Çünkü katillerin ceza almaması yahut yetersiz ceza almaları politika sonucudur.

  Çünkü kadınların öldürülmelerine yeterli tepki verilmiyor.

  Çünkü medyatikleşmemiş kadın cinayetleri konu bile edilmiyor.

  Çünkü kadınların bedenleri ve varlıkları üzerinden siyaset geliştiriliyor.

  Çünkü kadınlara ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapılıyor.

  Çünkü kadınların insani yaşam koşullarına erişmesinin önü kesiliyor.

  Çünkü kadınların söz hakkı olmadığı kanunlar yapılıyor.

  Kadın cinayetleri politiktir. 

  Kadın cinayetlerinin sorumluları sadece katiller değil o katilleri yüreklendirenlerdir.

  Kadınlar korunması gereken aciz varlıklar değillerdir.

  Kadınlar ne giyeceklerine neye inanacaklarına nasıl yaşayacaklarına kendileri karar vermelidirler.

  Kadın cinayetleri toplum mühendisliğinin sonucudur!

  21 temmuz 17:52


  12. En fazla iki haftada bir bu akışta bir kadın ismi görüyorum. Altında hepimiz bu son olsun, yeter nidaları yazıyoruz. Sessiz çığlıklar atıyoruz. İki gün geçiyor biz unutuyoruz. Ardından bir isim daha görüyoruz. Bir önceki "vahşete" bizimle birlikte sessiz çığlıklar atan bir kadın daha "katledilmiş" oluyor. Kimse caydırıcı bir şekilde durduramıyor bu cinayetleri. Biz sadece yaşamak istiyoruz. En temel hakkımızı istiyoruz. Artık caydırıcı katı kurallar getirerek bizi koruyun. Ölüyoruz. Ö L Ü Y O R U Z !

  21 temmuz 14:10

  11. Malesef her gün erkeklerin o iğrenç zihniyetiyle iç içeyim erkek öldürdüğü için hak veren zihniyet.. çünkü kadın aldatmış..ama erkek olsa yapar erkektir. Midem bulanıyor gerçekten bu zavallı aşağılık zihniyete. Kadın dır dır ediyormuş kocasının parası kesmiyormuş.. saçma sapan igrenc nedenlerle kadına şiddeti kendilerinde hak görüyorlar. kadınlarda da var malesef. Ben bu yaşta okudum mesleğimi üç kuruşa yapıyorum en güzel yıllarımda. Evlenip çalışmamak daha kolay demek(!) Iste arkamızdan bunlar konuşuluyor iki kuruşla gecindiriyorlar evi diye. Ama bu zihniyeti malesef bu bahsettiğim erkek çocukları yetiştiren hemcinslerimiz değiştirmiyor ki bu insanlar bu zihniyet giderek çoğalıyor. Bu zavalli kalabalık nasıl rehabilite edilir !!

  Kadın olmak çok zor..

  Gece gece o kadar sinirlendim ki.

  Dün haberlerde izledim bir kız öldürüldü 19 yasında diyorum e sevgili yapmayın siz de diyor. Allah karetsin bu zihniyeti. Sevmis 19 yaşında çocuk o daha neyin ne olduğunu yeni anlıyor belki çok korkuyor küçücük saf aklıyla devam ettirmek zorunda hissediyor ve psikopat biri tarafından öldürülüyor ve arkasından acıma duygusundan yoksun birbirinin arkasını kollayan bir yığın kalabalık e sevgili yapmayın siz de! Diyor. Sevmek aşık olmak bile yasak. Korkutucu evet sizin gibi insanlar içinde en iyisi sevgili yapmamak!!

  6 aralık 2019 00:24 6 aralık 2019 00:34

  10. şule çet, münevver karabulut gibi toplumu derinden sarsan cinayetlerde hep erkek tarafının ailesini incelerim. merak ediyorum ben cinayet işlesem ailem ne yapardı? mesela babam bir gün eve geliyor, yerde kanlar içinde sevgilim yatıyor. ''yapmış bir hata'' diyip cesedi parçalamama yardım eder mi, sonra tüm para ve imkanlarıyla beni kaçırır mı? akrabalarım beni bağrına basıp, yüzleri kızarmadan savunabilirler mi? hatta beni haklı çıkarmak için karşı tarafa ahlaksız çocuğunuza sahip çıksaydınız diyebilirler miydi?

  demezlerdi. ben cinayet işlesem annem babam benim arkamda durmaz. bunu bilerek büyüdüm. onlar cinayet işlese anneleri ve babaları sonuna kadar destekler. bunu bilerek büyüdüler. cesaretleri, pişkinlikleri bu yüzden.

  biricik oğluşlarının hayatındaki değersiz bir kadın, bir anlık sinirle yapılmış hata, her zaman kadının aleyhinde işleyen, para ve güçle satın alınabilen bir adalet, öldürüldüğü için kadını suçlayan bir toplum... neden kızarsın ki bir erkeğin yüzü?

  5 aralık 2019 18:15

  9. politiktir.

  ilgili medya:
  2
  24 ağustos 2019 00:10


  8. biz kadınlar olarak yıllardır fırsat bulduğumuz her ortamda, gerek sosyal medya hesapları gerekse çeşitli kadın platformları aracılığıyla sesimizi duyurmaya, birilerinin sesi olmaya çalışıyoruz. yalnız dikkatimi çeken bir şey var ki, hemcinsleri kadınları sokak ortasında çoluk çocuk yanı falan dinlemeden boğazlarken, önce tecavüz edip, sonra olaya kaza süsü vererek bir yerlerden yuvarlarken, milimetrik detayları dahi hesap edip, öldürdüğü kadının cesedini parçalara ayırıp kıyma makinesine atacak kadar vahşileşirken neden her konuda mutlaka bir fikri olan erkeklerin hiç sesi çıkmıyor? olay sadece sosyal medya hesabı üzerinden bir iki gün, günün anlam ve önemine uygun paylaşım yapmak falan değil. kastettiğim o değil yani. kadın cinayetleri kadının kaderi değildir, kadın cinayetleri toplumun her bireyini yakından ilgilendiren sosyo kültürel boyutları olan bir çağ dışılıktır.

  evrimini tamamlayamamış, dişisine şiddet uygulayan en ilkel canlı olan insanın toplum üzerindeki yansımasıdır. işine gelince kadınların olduğu ortamlar bir başka tabii abi, yok biz de sizin gibi üzülüyoruz, şöyle böyle demekle olmuyor. siz de sesinizi çıkaracaksınız, siz de tepkinizi koyacaksınız. eşine şiddet uygulayan adamla muhabbetini kes mesela. erkek adam tabii karısına onu giydirmez, başka bir adamla konuşmasını normal karşılamaz diyen adamın sırtını sıvazlama. aman ya bu onların aile içi meselesi deyip, kadın sokakta yardım isterken görmezden gelme. en basit olayda fırsat buldu mu ona buna bağıran çağıran erkek, bir kadına şiddet uygulanırken polise bile haber vermekten kaçınıyor ya da kadın yaralı bir ambulans dahi çağırmıyor.

  mesele kadın ya da erkek meselesi olmaktan çoktan çıktı. insan olan, sadece insan olduğu için utanır. ben utanıyorum çünkü. bir kadın olarak değil, olayı hala sadece kadınları ilgilendiren bir şeymiş gibi gösterenlerin olduğu bu toplumda yaşayan bir insan olduğum için. insanlığımdan utanıyorum.

  23 ağustos 2019 20:43

  7. Şengül Vatansever ayrılmak istediği erkek arkadaşı tarafından üzerine benzin dökülerek yakıldı ve hayatını kaybetti.

  failin tedavisi sürüyormuş.tez vakitte haberini almayı diliyorum.ceza indirimlerinden faydalanacağına yeryüzünden silinmesi insanlık için en iyisidir.(link: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/tek-kelime-ile-vahset-benzin-dokerek-yakti-40970143?utm_source=t.co&utm_medium=post&utm_campaign=tek-kelime-ile-vahset-benzin-dokerek-yakti-40970143&utm_term=post haber)

  28 eylül 2018 13:40

  6. (link: https://youtu.be/OfZ2dW4Wz0Q Bu videoyu) az önce seyrettim. Pelin öztürk’ün özgecan’ın ölümünün üçüncü yılında hazırladığı kadın cinayetleriyle ilgili mini bir belgesel gibi. Pelin öztürk’ün adını ilk kez duydum, sırf bu videosu için kanalına ne koyduysa izleyeceğim şimdi. Hepimizin bildiği, duyduğu şeyleri yüzümüze bir kez daha çarpıyor. bunları yazarken ellerim titriyor hâlâ, ağlamaktan başım ağrıdı, her anlamda midem bulanıyor. Elimden izleyip paylaşmak geldi sadece İşte. Buradan başka sosyal medyada paylaşabileceğim bir yer yok belki sizler izleyip yayarsınız.

  12 şubat 2018 11:52

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar