yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (2)

  10. Tam olarak (link: https://www.google.com/amp/s/m.sabah.com.tr/yasam/2021/03/05/son-dakika-kocasinin-sevgilisini-olduren-kadina-haksiz-tahrik-indirimi/amp Budur.) Büyük çoğunluğunu kadınların oluşturduğu bir sitede sıkça yapılandır. Kocan seni aldatıyor ama sen gidip kocanı değil diğer kadını öldürüyorsun. Bu tiplerden sözlükte bolca var. Ne zaman bir aldatma sorusu açılsa her daim ikinci kadına söverler ama altın yar*aklı eşlerine/kocalarına söz geçiremezler. Bakın idolünüz sizin aklınızdan geçeni geçen yıl yapmış. Direkt gidip vurmuş kadını. Sonuç olarak 15 yıl ceza almış. Eee cinsiyetiniz kadın olunca öyle cinayet işleyip ceza almamanız mümkün olmuyor. Yine de öldürdüğü kişi bir kadın olduğu için cezası indirilmiş. Kadını değil kocasını öldürseydi kesinlikle müebbet alırdı.

  Bir kadın hapiste diğeri mezarda. Altın penisli abimiz keyfine bakıyordur artık.

  6 mart 00:47

  9. Kadın öldürülse bile kadını suçlu çıkartmalarıyla arşa çıkmış düşmanlıktır.

  ilgili medya:
  1
  6 haziran 2020 21:04

  8. Özellikle de popüler sözlüklerde boy gösteren.

  Ekşi sözlük te bir kullanıcıya rastladım. "bu yaratıklar..." diyor, "doğumdan itibaren insan kandırmaya programlandığı için kati suretle hiçbirine yüz vermem. Bu zamana kadar hiçbiriyle birlikte olmadım. Kendi varlığımı bunlarla kirletemem"

  Bildiğin heteroseksüel ama seks yapmama yemini etmiş bir erkek kullanıcı bu. Kan dondurucu.

  Benim bildiğim ben doğduğum zaman kimse bana çip falan takmadı. Yani takmış olsalar annem söylerdi. Hadi annem de kadın, kandırma programı yüklü onda desek... Babam da söylemedi. Normal doğum bi de benimki. Bu kadınları kim nasıl hangi teknoloji ile programlıyor arkadaş ya. İşletim sistemimiz ne acaba.

  Bir insan kendisiyle aynı biyolojik özelliklere sahip bir kitleye nasıl "yaratık" der ben bu anlayış karşısında kitlenip kalıyorum.

  Bizleri görür görmez kafasında üç sıfır geride başlatan adamların gözüne girmek için çabalayıp duruyoruz uzun süredir. Boşa koşuyoruz. Boşa paslaşıyoruz. Boşa gol şansı arıyoruz. Böyle durumlarda en iyisi maça çıkmamak sanırım. Hükmen mağlup sayılmak daha iyi.

  İçinde insan sevgisi, mantık, değerlendirme vs. namına hiçbir şey taşımayan erkeklerin uğruna yitip gitmeyin. Bütün erkekler demiyorum ben bakın. Kimse bunları böyle programlamadı. Ama böyle bir topluluk var. Gün geçtikçe de çoğalıyor. Bunlardan takdir toplamak yerine içimizden geldiği gibi, gerekirse tüm klişeleri de uygulayarak yaşamak lazım. İçinizden geliyorsa "biz ne zaman evlenicez semih ya!" deyin. İçinizden gelmiyorsa kollarınızdaki kılları almayın. İçinizden geliyorsa trip atın. Türkçe pop dinleyin. Dinletin. "ufff sana ne be salak" deyin. Klişe olurum, Kezban olurum, beni beğenmez semih diye düşünerek zaten baştan kaybettiğiniz cephelerde zayi olmayın. Değmez bir semih için.

  Bu arada semih kim... Bilmiyorum. Niye semih... Hayatımda semih diye birini tanımış değilim. İlginç.

  13 ağustos 2018 19:13


  7. (link: https://cdn.suslusozluk.net/gorseller/24826_16510_1486406145_18d377.jpg budur). hayır o ellerinde tuttukları japonya bayrağı değil, dünkü maçta karşı takımın yenilmesiyle birlikte verilen "size tecavüz ettik, bekaretinizi bozduk" mesajı.

  kadınlar çiçektir, böcektir, evin süsüdür, el değmemiş kadın şöyle güzeldir, böyle özeldir laflarını küfür olarak almayan kaldı mı aramızda? ataerkiyi bir mesele, bir problem değil sanki içine doğduğumuz, değişmesi gerekmeyen ya da değiştirilemeyecek bir şey olarak algılayan kaldı mı? neden kadın kadına omuz omuza durmamız gerektiğini anlamayan ya da? eğer kaldıysa bu fotoğrafa iyi bakın. işte kadının toplumsal konumu, işte kadın bedeninin politikası, işte değerimiz. işte savaşma nedenimiz.

  6 şubat 2017 21:36

  6. boyutunu bu linkte detaylıca görebileceğimiz düşmanlıktır. (link: http://kadincinayetleri.org/ http://kadincinayetleri.org/)

  bunlar yalnızca medyaya yansımış cinayetlerin bilgisidir. görüldüğü üzere endişe verici boyutlardadır ve durdurmak için ne yapıldığı konusunda düşündürmektedir.

  21 ekim 2016 00:55

  5. Mesleki hayatım açısından benim için önemli olan bir dersin hocası istisnasız her dersinde kadınları aşağılıyordu.

  Malesef kendisi de kadın.iran kökenli türkçesi bozuk bir kadın.

  Her derste 'kadın dırdır yapıyorsa dayağı hakediyordur'

  'Geçen bir kadınla avmde tartıştık suratına çakacaktım iki tane eşimi de zor tuttum'

  'Sınıfa girdiğimde sürekli bir parfüm kokusu var,beni düşünmüyorsunuz erkek arkadaşlar rahatsız olacak çok dikkat çekmek isteyen açık alanda sıksın'

  Bu ve bunun gibi sürekli kadını aşağılayan,cinsiyetçi cümleler söylüyordu.bir iki üç derken patladım en sonunda ve biz sınıfın ortasında büyük bir tartışma yaşadık çıktım gittim dersten,çok sevdiğim,öğrenciye değer verdiğini düşündüğüm bir hocamın yanına gittim ve konuştum.hoca adı vermeden anlattığım olayı şu hoca dimi diyerek sonlandırdı.

  Şikayet ettim kendisini ve dersine girmeyi reddettim.

  Sonuç dersi alttan kaldı tabi ki bu sene de girmiyorum dersine,şikayetim işe yaramadı gördüğünüz üzre hala okul çatısı altında.

  Bir kadının bir kadına bukadar net nefretini ilk kez gördüm ve haline acıdım.

  20 ekim 2016 23:53

  4. özellikleri kadınların eleştirdiği, toplumsal farkındalık oluşturmaya çalıştığı, ancak yine kadınların kendi içlerinde birbirlerini ötekileştirerek aslında en büyük "Kadın düşmanlığı"nı yapmış oldukları aşikar...

  19 ocak 2016 17:17


  3. Estetik kaygılar ile bir insana ne kadar müdahale edilebilir ya da edilebilir mi acaba. Tartışmada taraf değilim Ben kendimle ilgili birşeyler Söylemek istedim. Bir arkadaşım var zayıflayınca acımasızlaşanlardan. Biz aynı dönemde bir çöküntü yaşadık, birimiz mutsuzluğumuzu yemekle gidermeye çalıştık birimiz ise sporla. Haliyle ben kilo alırken o zayıfladı. Bir süredir laf arasında iğneleyip duruyor, duymazlıktan geliyorum. İşi büyütüp diğer arkadaşlarımızın yanında da laf sokmaya başladı, hafif hafif savruşturdum. En son artık iş iyice çirkinleşti, sen o göbekle o kazağı giyemezsin, sen o bacaklarla skinny pantolon nasıl giydin, zayıfken ne güzeldin şimdi şu haline bak, görsel zevkimi bozuyorsun'a kadar getirdi. Estetik Kaygı yüzünden değil sağlık için Zayıflamak istediğimi biliyor, ama bunun onun için hiç bir Önemi yok. Daha da kötüsü bu ara hormonal problemlerinin olduğunu, ameliyat olmam gerektiğini ve bu yüzden kilo veremediğimi de biliyor. Dün artık dayanamadım ben bu güzellikle nasıl birini bulamıyorum sana bile asılan var dediğinde demekki mesele görsel olarak tatmin etmekte değil, dünyanın en güzel Kadınları bile aldatılıyor, dışına yatırım yapacağına içini güzelleştir önce dedim. Şimdi Duygu'nun bacak kılları üzerine dönen muhabbetle ilgili bir nokta var, bende üst bacağımı çoğu zaman almıyorum zira sarı ayva tüyleri gibiler ve bunlar beni rahatsız etmiyor, Başkasını da etmemeli değil mi, değil işte bana da çok laf gelir yazın özellikle, bunu da sadece kadınlar yapıyor çünkü çok ince bakıyor. Sözlükte yazın paramount ruj başlığında bir görsel paylaşmıştım, dudak üstümde Tüyler belli olmuş, ben dudak üstümü cımbızla alıyorum, tamamen asla tertemiz olmaz, ince tüyleri de kalınlaştırmak istemem çünkü. Bir arkadaş uyardı, demekki dedim bu bana problem teşkil etmemesine rağmen başkası için ediyor, kaldırdım resmi, alınmadım kırılmadım. Bu çok önemli değil kılıma tüyüme laf edeni alttan alabilirim, haklısın ama ben böyle mutluyum derim, olur biter. Ama değiştiremeyeceğim birşey için laf söylenmesi bence düşmanlıktır, boyuma kaşıma gözüme laf ediliyorsa bunun sadece can sıkmak için söylendiğini düşünürüm.

  19 ocak 2016 16:26

  2. Uyarı yapınca her şeyi kadın düşmanına bağlamayın deniliyor sözlükte de o düşmanlık girdilerini sadece biz mi görüyoruz?

  Okey arkadaşıymış gibi laubali şekilde sinirini ondan bundan çıkaranlar var. Dobralıkla kabalığı birbirine karıştırıp adına eleştiri diyenlere gayette kadın düşmanı da derim. Yapıcı eleştiri bunlar değildir. Edit makyaj ürünü belki diksiyon konusunda düzgünce uyarmak video içeriği konusunda eleştiride bulunmak tamam ama gidip git estetik yaptır,o kilonun hali ne, ay bu da sıska, sevgili parası yiyor yhaaa , tüyü varmış ne ayıp ben de yokta iğrendim tarzı yorumlar kabalıktır. Okumuyor diye eleştiriyorsunuz okuyanı da eleştiriyorsunuz? Kim neye öncelik veriyorsa onu vurgular. Kız hayatının makyajdan ibaret olmadığını belirtiyor bu da görgüsüzlük oluyor. Eleştirdiğiniz noktaya sadık kalın o zaman. Karşıdaki de kadın siz de kadınsınız. Yarın aynı hatayı sizde yaparsınız sizde kilo alırsınız sizinde estetiğe ihtiyacınız olabilir,çirkinleşebilirsiniz , ağzınızdan çıkan söze dikkat edemeyebilirsiniz karşıdaki insan video çekiyor diye onu ayrı bir insan türü yerine koymayın.

  Sizden üstün özelliği olan yada düşük özelliği olan kadınları yere sermeyin . Gerçek hayatta da bu şekilde insanları "eleştiriyorsanız" tahmin edemiyorum. Sonrada biz abartan oluyoruz .

  Bu sevgi midir? Kadınların sürekli fiziksel özelliğiyle,hayat tarzıyla bu kadar meşgul olmak.

  Ekşi sözlük erkekleri cinsiyet değiştirip buraya mı geldi ?

  Erkeklerin kadın düşmanlığı daha da ayrı. Kendileriyle sevişmeyen,onlardan daha çok para kazanan, güzel çirkin hasta sağlıklı siyah beyaz evli bekar zengin fakir türk kızı yada başka milletin kızı ,eğitimli eğitimsiz her tür kadına düşman olabilirler.

  19 ocak 2016 15:19

  1. son zamanlarda sözlükte çok sık gördüğüm olaydır. derinlere inmeyecağim ama bunu kadının kadına yapması da ayrı bir ironi. sözlükten son zamanlarda soğuma sebebidir.

  ukte sahibesi (yazar: hypatia ) :):)

  19 ocak 2016 13:24