yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (2)

  1. Özellikle süslü sözlük gibi bir platformda bol bol olması gereken, kadınların birbirine destek çıkması halidir. Her fırsatta kadını horlamaya çalışan türk toplumunda en ihtiyaç duyulan şeyken bence varlığı son derece az. (gbkz: kadın kadının kurdudur) daha fazla revaçta ne yazık ki. Birbirimize bari yapmasak.

  Bi' gün yine (yazar: femme) uktesi dolduruyorum. (gizlinot: swh)

  31 ekim 2015 08:42

  2. http://www.suslusozluk.net/gorseller/19754_3520_1446288277_e125d5.jpg

  "Başka kadınların acılarına gülme, başka kadınları ağlatma.

  Tecavüze uğradı diye diri diri toprağa gömülen 16 yaşındaki Medine'yi, hastane odasında yaralıyken öldürülen güldünya'yı unutma.

  sesin çıkıyorsa, sesi çıkmayan tüm kadınların sesi ol"

  31 ekim 2015 12:47 31 ekim 2015 12:47

  3. kalabalık bir cumartesi günü. tramvaya binme gafletinde bulunduğum, biraz da zorunda kaldığım bir gün. kapının önünde gidiyorum, etraf oldukça kalabalık aileler var, grup halinde erkekler var filan. kimseye dokunmamaya çalışıyorum, önceki deneyimlerimden dolayı oldukça temkinliyim. hemen çaprazımda ayakta duran adama ilişiyor gözüm. tam önünde bir kız oturuyor. kızın hiçbir yeri açık saçık değil hatta başörtülü (bu girdiyi biraz da tacize uğrama sebebinin açık giyinmek olamayacağını belirtmek için yazıyorum) kızın yüzü çok güzel, gerçekten çok tatlı, ufak tefek bir kız 20'li yaşlarda. bacaklarını büzmüş iyice küçülmüş oturduğu yerde. çünkü önündeki adam bacaklarını açmış ve kızın dizlerini araya almış vaziyette, neredeyse kızın üzerine çıkmış durumda. hani bir fren olsa kızın ağzına sokacak hayvan. tabi bu ben hariç kimsenin dikkatini çekmemiş, tramvaydaki geriye kalanlar için hayat normal seyrinde devam ediyor. ben adamı izlemeye başlıyorum. yaklaştıkça yaklaşıyor, kızı nasıl süzüyor hiç gözünü ayırmıyor, tam bir profesyonel sapık. benim de çok iyi bildiklerimden. kız geri gitmeye çalışıyor büzülüyor kafasını çeviriyor camdan dışarı bakmaya çalışıyor, olmuyor. kendim aklıma geliyorum. daha önceden uğradığım tacizlerde nasıl korktuğum, aslında cevval de bir insan olmama rağmen ne yapacağımı bilememem. oradaki hemcinsimin halini öyle bir anlıyorum ki. bir süre izledikten sonra artık dayanamıyorum. yüksek sesle "bakar mısınız biraz geride durabilirsiniz arkanızda kimse yok" diyorum. bir şey dese ağız burun dalıcam öyle gerilmiş durumdayım. acayip tedirgin oluyor, bir şeyler geveliyor ve hemen geri çekiliyor. bir iki durak sonra inene kadar kızı ara ara izliyor, ben de onu izliyorum. adam indikten birkaç durak sonra kız inmeye niyetleniyor, benim kapının önüne geliyor. inerken gözlerimin içine bakıyor ve gülümsüyor. ben de gülümsüyorum.

  2 ağustos 2016 20:41 3 ağustos 2016 11:35


  4. bundan 3-4 ay önce kadıköyde boğaya çıkan yolda osmanağa camiisi vardır bilen bilir neyse bilmeyenler için de çok çok çok merkezi bir yer olduğunu belirteyim. Stajdan dönüyorum baktım bir kalabalık. Normalde de öyle bakmam ne var ne oluyor ama vaktim tek bir kadın var bir sürü adam hemen kadının yanına gittim dedim taciz mi evet dedi. Kadın yolda yürürken bi adam klasik bildiğimiz seni şöyle yaparım falan diyor kadın da adamı duvara yapıştırmış (gizlinot: swh ) neyse ordaki erkek kalabalığı da olayı izliyor!!! İşte tacizci in önünde izbandut gibi bir abi var avukatmış onu tutuyor falan. Kadın defalarca aramış polisi gelmemiş , avukat adam aramış şahit bi de olaya gelmemiş bu sırada 2-3 tane genç çocuk geldi abla şurda ekip arabası var diye onlar oraya söyledi, gelmediler . Bu arada kadın arada adama nasıl bağırıyor bi de nezih bir yerde olsak ne yapacaksın benim evde iki kızım var ben burda şenle uğraşıyorum vs. Diye adam da kadının yalan söylediğini söylüyor ki bu arada cidden şahitler var ve kadın adama bağırmaya başlayınca yanına bir kız gelmiş az önce anneme de yaptı demiş. Nasıl güveniyor adam ama kendine bu arada avukat beden diliyle sürekli önündeydi adam kaçamaşın diye ama çok takdire şayandı. Bu arada 3-4 kişilik kızlı erkekli bir grup geldi. Baya ağtesiflerdi kız baş baş bağırıyor ne polisi ya kızıl sopalıları çağıralım cızrede şurda gezide bize tecavüz eden bu polis değil mi diye o arada çocuk adama daldı . Argümanı tabi ki çok klasikti benim de annem var lan ! Neyse bu arada adam bi ara allah yalan söyleyeni sevmez vs. Bişey dedi ben de adama bağırdım ancak işinize gelince adını ağzınıza alın diye sonra slogan gibi bir laf çıktı ağzımdan 'NE SEN TEKSİN, NE BİZ YALNIZIZ' diye. Çünkü bu arada izleyen adamlar da abla abartıyorsun olur böyle şeyler diye güya kadını sakinleştiriyorlardı. Ha tabi kadın onlara da haddini bildirdi sen de ondan farklı değilsin diye. Neyse bu arada aramızda bir de sivil polis vardı çünkü sürekli anons gelen bir cihaz vardı ama tabi ki polis gelmedi o sivil kimse müdahale de etmedi ! Bir tane kadın avukat geldi daha doğrusu hep ordaymış telefonla birilerini ararken uzaklaşmış o da diyor oturma eylemine mi başlasak kesin gelir polis öyle (gizlinot: swh ) neyse ben orada yaklaşık 20 dk kaldım ve polis gelince ayrıldım. Ben gitmeden de bi 20 dk geçmiştir muhtemelen. Kadıkoyun en merkezi yerinde oluyor bu tekrar ediyorum. Neyse sonuç olarak oradaki kadın dayanışmasından çok umutlanmıştım ben de.özellikle beden dili ve erkeklere karşı duruşumuz çok güzeldi. Ben o kızıl sopalıları çağıralım diyen kızı sakinleştirmek durumunda hissettim kendimi çünkü o gün çilemin duruşması vardı ve turuklu yargılanmasına karar verilmişti. Bak dedim hukuk yanımızda değil, sakin olmamız lazım. Mantık mıydı bu bilmiyorum çünkü biliyorum ki polis de hiçbir şey yapmayacak o sapık adama.

  Not: evet gbkz falan veremiyorum , bi el atın :)(yazar: tatar ) uyardi

  3 ağustos 2016 18:18 3 ağustos 2016 18:31

  5. kendisine twitter platformunda sesini duyurmaya çalışırken denk gelmiştim. aklıma burada paylaşarak daha çok kişiye duyurmak geldi. belki kendisi ile de iletişime geçmek isteyen ya da fikir veren olabilir diye düşündüm.

  "İKM memuru olmak istiyordum 2 puanla kaçırdım hiç sınava çalışamadım ilk annemi kaybettim sonra babam yatalak kaldı sınava başka şehirde moralim bozuk girdim yinede aldım puan yapabildiğimi yaptım kafam dalgındı ama neyse zaten nasıl dalgın olmasın sınav açıklandı babama yine bu senede olmadı dedim işim olsa katkı sağlıyacaktım eve 27 kasımda babam ani kalp krizi geçirdi vefat etti maalesef.Abilerim babama baktıkları için işsizdi bende öyle zaten memlekette iş yok bizim küçük bir yer

  Sadece ablam çalışıyor oda kışın ücretsiz izne gönderiliyor elde avucta bişey yok ben iş istiyorum ayakta sağlam durmak alnımın teriyle  para mı kazanmak istiyorum bir.Bu ülke farklı ülkelerden vatandaşları bağrına bastı biz işsiz kaldık farklı ülkelere yardım gitti biz yoksul

  Kaldık.Bu kez beni benim gibi diğer işsiz kalan tüm insanların sesi duyulsun kimse kimseye yardım edemez uzun süre.Sesimi duyun lü[email protected] @ailevecalisma"

  (link: https://twitter.com/huriyaman4242/status/1338605080149454848?s=19 Twitter linki)

  20 aralık 2020 14:25