yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. olgunlaşmanın cinsiyetle alakası olmadığını düşünerek "hayır" diye cevap verdiğim başlıktır. düşünceme göre olgunlaşma yaşanmışlıkla ve aile kültürüyle yakından ilgilidir. genelde anneler oğullarını "paşa oğlum, kral oğlum" vs büyüttükleri için bu kişiler ilerde zor olgunlaşıyor.

  25 aralık 2015 12:00 25 aralık 2015 12:01

  2. olgunlaşmanın bilimsel tanımı, fiziksel olarak gelişip bir işi yapabilecek hale gelmeyi kapsar. bu bağlamda bakarsak evet kadınlar erkeklerden çabuk olgunlaşır.

  şöyle söyleyeyim, kız çocukları erkek çocuklardan daha erken konuşmaya başlar, bu kanıtlanmıştır.

  kız çocuklarının el becerileri yani makas kalem tutma gibi ince kas hareketleri yine erkeklerden erken gelişir, erkek çocukların kızların düzeyine gelmesi biraz zaman alır.

  kız çocuklar 12-13 yaşlarındayken erkek çocuklarından daha uzun boylu ve daha kilolu olurlar.

  kız çocuklar ergenliğe daha erken girerler, vücut tüylenmeleri, ve diğer değişimleri erkeklerden daha erken olur. ne zaman ki erkekler ergenliğe girer, bu aradaki açık kapanır ve zamanla boy kiloları kızları geçer.

  yetişkinlikte ise kadınlar genel olarak erkeklerden daha kısa boylu ve ince yapılıyken erkeklerin kasları gelişmiştir. yani kız çocuklarının önde başlayan gelişimini erkek çocukları biraz geriden takip eder, sonra bildiğimiz kadın erkek görünümünü alırlar

  ha olgunlaşmaktan kasıt eğer görmüş geçirmiş olmak, nerede ne yapacağını bilmekse o zaman başka, kimsenin yaşanmışlık düzeyini burada genelleyemeyiz

  25 aralık 2015 15:35

  3. Erkeklerin kendilerinden yaşça küçük kadınlara gönül rahatlığı içinde yavşamalarını sağlamak için uydurulduğunu düşündüğüm önermedir.

  Erkek kadından yaşça büyükse herkes okeyken kadın erkekten yaşça büyükse çoğu insanın tüyleri diken diken olur. Uyuz oluyorum.

  Kadınlar birlikte olabileceği yaş aralığında kaç yaş yukarı çıkabiliyorsa o kadar yaş aşağı da inebilmeli bence. Kadın erkekten daha çabuk gelişir, doğru ama olgunluk öyle bir şey değil (gizlinot: Reşit bireylerden bahsediyorsak tabii...).

  25 aralık 2015 17:12 25 aralık 2015 22:08


  4. bu gün bu başlığı okurken ne düşündüysem ve yazacaksam (yazar: lovestoned ) söylemiş.ben de bunu kart horozların çıkardığını düşünüyorum.ve toplumun bunu bu kadar normalleştirmesine şaşıyorum,kızıyorum da.herkesin ağzında bir " erkekler geç olgunlaşıyor ya 6-7 yaş olmalı."

  bu diziler bilmemneler yüzünden de 6-7 yi bırak 20 yaşı falan oldukça normal görüyoruz.20 yaşında çıtı pıtı bir kızın yanına koyuyorlAR 40-45 YAŞINDA BİR AKTÖRÜ herşey çok normalmiş gibi kimse garipsemiyor.aynı sahneyi tam tersi şekilde yayınlasalar eminim dizinin konusu içinde bolca yer bulacak,karşı çıkan anneler,babalar,sorunlar olacak.

  anlayacağınız gibi ben bu duruma oldukça gıcığım.kimse bunu normal görüp 30 -40 yaşındaki haline bakmadan karşı masama oturup bana kur yapamaz. (gizlinot: bozarım). yada haddini bilmez bir hocam laf arasında 10 yaştan nolacak diyemez.

  neyse efendim ben çıtır seviyorum.bazısı da bayat sever.ama küflenmişini de almayın bence.

  25 aralık 2015 22:06

  5. Kadin erkekden daha cabuk olgunlasmaz. Sadece kadin daha zekidir ve bu olgunlasmak olarak algilanir. Beyin bedava!

  26 aralık 2015 01:12

  6. Yaşını başını almış erkeklerin, kendilerinden en az 10 yaş küçük kadınlarla beraber olabilmek için uydurduğu safsatadır. 40 yaşında bir erkekle 20-30 yaşında bir kadın ne zihin olarak ne ruhen ne de cinsel anlamda denk olamazlar ama yurdum erkekleri bayılır yaşça küçük sevgilisi olsun. Sanki her anlamda yetebilecekmiş gibi! :))) Ama 40 yaşında olup da 30 yaşında sevgilisi olan kadını topa tutar bu ikiyüzlüler. Demediklerini bırakmazlar. Ama 20-30 yaş küçük kadını bile erkeklere hak görürler. Ortadoğu kökenli midemi bulandıran ataerkil saçmalıklar!

  26 aralık 2015 07:07

  7. fiziksel olgunluğu bir kenara bırakırsak, daha çabuk olgunlaştırılır olarak değiştirilmesi gereken önermedir. aynı yaştaki kız ve oğlan çocuklarına aynı şekilde davranılmaz, kız çocuklar daha küçük yaşlarda daha fazla sorumluluk yüklenip, cinsiyetleri yüzünden farklı muameleye maruz kaldığı için daha çabuk olgunlaşır evet. ama bu olgunluk süper bir şey değildir, bir baskı düzeninin sonucudur nihayetinde. bıraksalar da doğal sürecimizde olgunlaşsak tabi.

  26 aralık 2015 14:08


  8. Karısını gece gündüz çalıştırıp, on çocuk doğurtan adamların kendilerine daha uzun süre hizmetçilik yapması için uydurduğu bahaneler.

  Yaşlanma, olgunlaşma... Bunlar kişiden kişiye değişen şeyler.

  Çiftler arasındaki yaş farkının ise olabildiğince az olması taraftarıyım. Ayrıca kadın erkekten yaşlı olmamalı düşüncesine de karşıyım.

  26 aralık 2015 14:39

  9. elbette arada 10 yaş, 20 yaş varsa böyle bir durum olamaz ama bence 2-3 yaş için doğru. tabi ki erkeğin de kadının da yaşadıklarına göre değişir. ama ben kendimden de çevremden de çok görüyorum. ki şuan da yaşıtım veya 3-4 yaş büyük erkekler dahi çocuk gibi geliyorlar. yada arkadaşlarımın arasında 1 yaş olsa mutlaka kız daha olgun oluyor, erkek hala çocuk. kişiden kişiye değişir. benden büyük kız arkadaşlarım olup, hala çocuk gibi olan da var. yaşadıklarından ziyade onlardan bir şey çıkarabildin mi, o önemli tabi.

  26 aralık 2015 15:14