sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • medya (2)

  39. Çok acı ama doğru bir tanım. Genelleme yapmamak lazım tabi ki. Bir kadın kendiyle ilgili,eşi ya da sevgilisiyle ilgili olumlu ya da olumsuz hiçbir şeyi anlatmamalı. Sevgilim şunu sever ya da sevmez. Bana küstü ya da şöyle dedi diye en yakınına bile anlatmamalı. 

  Öyle bir zamandayız ki kimseye koz vermemeliyiz. Acı ama gercek. 

  30 ocak 13:38

  38. maalesef doğru söz.. özellikle iş yeri gibi insanlardan kaçamayacağınız ortamlarda çok geçerli.. dostlarımı bir kenara bırakırsam, kıskançlık yapmayan, modumu düşürmeye çalışmayan, kendiyle barışık, uğraşları amaçları olan çok az kadın gördüm

  30 ocak 11:39

  37. kötü bir deyiş. ama doğru. maalesef ülkemizde hala bir durum oluştuğunda kadın kadının yanında olması gerekirken ona düşman oluyor. dedikodu yapıyor, kuyusunu kazıyor, hayat çizgisini değiştiriyor. mesela bir kaynana kızı için "o çalışıyor evi nasıl toplasın" derken gelini için "herkes çalışıyor evleri böyle mi? düzensiz bu." diyebiliyor. empati yoksunluğu. erkeği koruma maalesef var. bir erkek için bir kadın başka bir kadının hayatını değiştiriyor. yine kadın dayak yiyen tecavüz edilen tacize uğrayan kadınlar için "yapmıştır bir şey" diyor. bunları bir erkekten duymak insanı o kadar etkilemiyor da bir kadın bir kadına deyince yüreğim alev alıyor. keşke biraz özverili, biraz empati, biraz kendilerini koruyabileceklerini bilseler.

  30 ocak 08:37 30 ocak 16:31

  36. ne nefret bir deyiş... ama gerçek. çok, çok istedim gerçekten bunun aksine inanmayı, daha önce de yazdım, "insanın insanın kurdu olduğuna" inanan biriyim ben. kadınlar kadınların çok daha fazla kurdu... hepsi o kadar.

  bu sorunun en çok nerede ortaya çıktığını da yazayım: kendine yapılmasını istemediği şeyi bir başkasına yapmakta beis görmeme egosu. üzerine düşününce, gerçekten böyle bir ego sahibi olmayanlar lütfen üzerine alınmasın. sözüm onlara değil çünkü.

  30 ocak 03:35 30 ocak 03:37

  35. Bence kadın da erkek de kadının kurdu bu coğrafyada. Ama yine de bence kıvrak zekalılık, kurnazlık, tuttuğunu koparma hırsı vb konularda kadınlarla en iyi yine kadınlar başedebiliyor. Bence kadınlar daha tutkulu daha azimli ve hedef odaklı davranırken aynı zamanda ayrıntıların da farkında. Taktik biliyorlar bir kere. Bu sebeple görece İyi eğitimli iyi imkanlara sahip kendini geliştirmiş ne istediğini bilen özgüvenli kadınlar erkeklerden de kadınların geri kalanından da daha iş bitirici ve tehlikeli. kişisel tecrübelerime gelirsek sosyal ve duygusal anlamda erkeklerden görmediğim zararı kadınlardan gördüm ben de. Kız kardeşliğe kaka sürmemek için direkt böyle denmez, ama erkekler daha az zararlı bazı konularda.

  16 ekim 2018 00:35

  34. tabi istisnalar kaideyi bozmaz baştan bunu belirteyim. ama hakikaten öyle ya. fesat, çirkef, karaktersiz, şımarık, kompleksli bunların hepsi hemcinslerimizden çıkıyor. yaşıtlarım olan beyler daha masum, akıllı.

  26 eylül 2018 17:35

  33. dünyanın en güzel, en zayıf, en uzun, en fit, en fransız görünümlü, en elit, en eğitimli, en kültürlü, en zeki, en iyi kalpli ve elbette en mütevazı kadını olduğum için beni kıskanan arkadaşlarım ve iş yerimdekilerin her gün bana yaptıkları eziyetlerle haklı çıkardıkları söz.(gizlinot: swh)

  29 temmuz 2018 21:53 29 temmuz 2018 21:53

  32. bu durum kadın olmakla alakalı değil aslında insan olarak hepimizde bu özellik var.

  birisinin kötü durumda olmasını istemeyiz ama çok iyi durumda olunca da ister istemez (özellikle kendimiz kötü durumdayken, hayatı çok iyi giden biri) sinirimizi bozabilir.

  çok beğendiğimiz birini, çok istediğimiz bir işi harhangi birinin elde ettiğini görmek bizi bazen o kişiye kötü davranmaya itebilir, aslında bu kişisel değildir. bu durumlar geçicidir, kimse her zaman adil ve mükemmel davranamaz, her zaman kendimizi dışarıdan objektif bir şekilde izleme imkanımız olmuyor ne yazık ki.

  bu işi sadece kadınlar üzerinden düşünmeyi bırakmalı ve insani bir durum olarak bakmalıyız.

  29 temmuz 2018 17:54

  31. lisede Hobbes işlioduk sonra ben bunu duydm ortmlarda söylrm die ezbrldm tmm mı nyse işte yıllar geçti zorbalık gördm dedim ben bunu engin felsfe blgimle açıklim: kadın kadının kurdudurr.....öyle işte yni...

  :d ben de kadınlardan çok zorbalık gördüm(gizlinot: ''kadın dediğin ele gelcek aaabi kadının kalçalısıı''), ama erkeklerden de gördüm-direkt ismime değil, ekşideki türk kadını ....başlıklarını unutuyorsunuz-.

  kadınlardan bu kadar zorbalık görmenizin sebebi belki de erkeklerin sizi av olarak gördüğü için elden kaçırmamak amacıyla demediklerini kadınların demesidir ha ;) bu arada bi kadını güzel bulmuyorlarsa kıskandıklarından değildir belki de estetik anlamda çıtaları daha yükseklerdedir nası fikir?

  hiçbir kadına zorbalık yapmadım. zorbalık yapanları koruduğum da yok. bazı kadınların nasıl fesat, içten pazarlıklı olduğundan bahsedebilirsiniz. ama hiçbir parametre belirtmeden bu lafı etmek komik. özgüvenli kadını kadınlar sevmez diyosunuz ama şu ülkede hangi özgüvenli seviliyor? fakir edebiyatı, mağdur edebiyatı her zaman satıyor. kadın demeden önce insan demeyi bir türlü öğrenemediniz.

  Hobbes, i'm sorry, sweetie.

  29 temmuz 2018 17:32 29 temmuz 2018 17:38

  30. bunu söyleyen kişi erkeklerin kadınlardan daha rekabetçi, hırslı ve rakiplerine karşı daha agresif olduğunun farkında değil sanırım. ben demiyorum, istatistikler diyor. bir erkeğin sizin kurdunuz olduğunu düşünmüyorsanız, şanslısınız, size karşı üstünlüğe sahip olduğunu düşünüyor ve sizi rakibi olarak görmüyor. görseydi eline geçen ilk fırsatta sizi parçalara ayırırdı. eminim bu platforma yönetici pozisyonunda ve diğer erkeklerin üstünde çalışan kadınlar vardır, onlar anlatsın size anekdotlarını.

  (bkz: beş büyük faktör kuramı)

  (bkz: uyumluluk)

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3149680/

  25 mart 2018 10:53