sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (37)
 • medya (2)

37. Bence kadın da erkek de kadının kurdu bu coğrafyada. Ama yine de bence kıvrak zekalılık, kurnazlık, tuttuğunu koparma hırsı vb konularda kadınlarla en iyi yine kadınlar başedebiliyor. Bence kadınlar daha tutkulu daha azimli ve hedef odaklı davranırken aynı zamanda ayrıntıların da farkında. Taktik biliyorlar bir kere. Bu sebeple görece İyi eğitimli iyi imkanlara sahip kendini geliştirmiş ne istediğini bilen özgüvenli kadınlar erkeklerden de kadınların geri kalanından da daha iş bitirici ve tehlikeli. kişisel tecrübelerime gelirsek sosyal ve duygusal anlamda erkeklerden görmediğim zararı kadınlardan gördüm ben de. Kız kardeşliğe kaka sürmemek için direkt böyle denmez, ama erkekler daha az zararlı bazı konularda.

16 ekim 00:35

36. tabi istisnalar kaideyi bozmaz baştan bunu belirteyim. ama hakikaten öyle ya. fesat, çirkef, karaktersiz, şımarık, kompleksli bunların hepsi hemcinslerimizden çıkıyor. yaşıtlarım olan beyler daha masum, akıllı.

26 eylül 17:35

35. dünyanın en güzel, en zayıf, en uzun, en fit, en fransız görünümlü, en elit, en eğitimli, en kültürlü, en zeki, en iyi kalpli ve elbette en mütevazı kadını olduğum için beni kıskanan arkadaşlarım ve iş yerimdekilerin her gün bana yaptıkları eziyetlerle haklı çıkardıkları söz.(gizlinot: swh)

29 temmuz 21:53 29 temmuz 21:53


34. bu durum kadın olmakla alakalı değil aslında insan olarak hepimizde bu özellik var.

birisinin kötü durumda olmasını istemeyiz ama çok iyi durumda olunca da ister istemez (özellikle kendimiz kötü durumdayken, hayatı çok iyi giden biri) sinirimizi bozabilir.

çok beğendiğimiz birini, çok istediğimiz bir işi harhangi birinin elde ettiğini görmek bizi bazen o kişiye kötü davranmaya itebilir, aslında bu kişisel değildir. bu durumlar geçicidir, kimse her zaman adil ve mükemmel davranamaz, her zaman kendimizi dışarıdan objektif bir şekilde izleme imkanımız olmuyor ne yazık ki.

bu işi sadece kadınlar üzerinden düşünmeyi bırakmalı ve insani bir durum olarak bakmalıyız.

29 temmuz 17:54

33. lisede Hobbes işlioduk sonra ben bunu duydm ortmlarda söylrm die ezbrldm tmm mı nyse işte yıllar geçti zorbalık gördm dedim ben bunu engin felsfe blgimle açıklim: kadın kadının kurdudurr.....öyle işte yni...

:d ben de kadınlardan çok zorbalık gördüm(gizlinot: ''kadın dediğin ele gelcek aaabi kadının kalçalısıı''), ama erkeklerden de gördüm-direkt ismime değil, ekşideki türk kadını ....başlıklarını unutuyorsunuz-.

kadınlardan bu kadar zorbalık görmenizin sebebi belki de erkeklerin sizi av olarak gördüğü için elden kaçırmamak amacıyla demediklerini kadınların demesidir ha ;) bu arada bi kadını güzel bulmuyorlarsa kıskandıklarından değildir belki de estetik anlamda çıtaları daha yükseklerdedir nası fikir?

hiçbir kadına zorbalık yapmadım. zorbalık yapanları koruduğum da yok. bazı kadınların nasıl fesat, içten pazarlıklı olduğundan bahsedebilirsiniz. ama hiçbir parametre belirtmeden bu lafı etmek komik. özgüvenli kadını kadınlar sevmez diyosunuz ama şu ülkede hangi özgüvenli seviliyor? fakir edebiyatı, mağdur edebiyatı her zaman satıyor. kadın demeden önce insan demeyi bir türlü öğrenemediniz.

Hobbes, i'm sorry, sweetie.

29 temmuz 17:32 29 temmuz 17:38

32. bunu söyleyen kişi erkeklerin kadınlardan daha rekabetçi, hırslı ve rakiplerine karşı daha agresif olduğunun farkında değil sanırım. ben demiyorum, istatistikler diyor. bir erkeğin sizin kurdunuz olduğunu düşünmüyorsanız, şanslısınız, size karşı üstünlüğe sahip olduğunu düşünüyor ve sizi rakibi olarak görmüyor. görseydi eline geçen ilk fırsatta sizi parçalara ayırırdı. eminim bu platforma yönetici pozisyonunda ve diğer erkeklerin üstünde çalışan kadınlar vardır, onlar anlatsın size anekdotlarını.

(bkz: beş büyük faktör kuramı)

(bkz: uyumluluk)

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3149680/

25 mart 10:53

31. valla ben karşımdakini sallamıyorum. nötr yaklaşırım ve öyle görürüm. kadın-erkek fark etmiyor yani. ne tür bir insan olursa olsun, neye sahip olursa olsun farklı düşüncelere girmiyorum. ben kimseyi çekiştirip, art niyetle yaklaşmadığım için o kişinin bana olan yaklaşımını, düşüncesini hiiiiç düşünmüyorum. hatta merak dahi etmiyorum. kötü bir niyeti veya düşüncesi varsa eğer zaten belli ediyor, çok yaşadım. yaşadıktan sonra da muhattap olmuyorsun zaten.

23 mart 15:45


30. Kabul edilemez bir söz ama yaşanmışlığı çok, sebebi kıskançlık, sebebi hatred!

23 mart 15:23

29. büyük konuşmayayım ama hayatım boyunca asla prim vermeyeceğim söz.

kimsenin "doğasında" hasetlik, kıskançlık falan yok arkadaşlar. bu tamamen karakter ile ilgili, bireysel bir şey. mesela erkeklerin birbirinin kuyusunu kazmadığını mı sanıyorsunuz? birbirlerinin arkasından iş çevirmediklerini mi sanıyorsunuz? işyerinde bir kadın bir erkek patronum vardı. kadın olan bir gıcıklık yaptığında "kadın işteee" diyen bir iş arkadaşım vardı ama aşırı kibirli ve mobbingin allahını yapan erkek olana kimse bir şey söylemezdi. kadını kadının kurdu olarak görmeniz tamamen kendi taraflı bakış açınız.

eğer bir söz söyleyecek olsaydım, erkeklerin herkesin kurdu olduğunu söylerdim. keza kadınların birbirleri içinde dayanışma içinde olamayışındaki en büyük etmen yine ataerkil zihtiyet, patriyarka.

ek: hiçbir kız arkadaşımı erkek birine tercih etmem. arkadaş seçimlerinizi sorgulamanız gerekiyordur belki de.

23 mart 13:05 23 mart 13:06

28. nosyon olarak rahatsız edici ve cinsiyetçi olsa da tarif ettiği durumun gerçeklik payı yüksek. zira haset duygusu, diğer birçok duygu gibi, kadında daha güçlü.

ego kavramını düşündükçe aklıma hep (gbkz: game of thrones)'un ejderhaları geliyor. bu yavrular büyüdükçe, doğaları gereği, vahşileşmeye başlıyorlar. izleyen hatırlar, khalesi ablamız da onları hapis tutarak terbiye etmeye çalışıyordu.

hayatının herhangi bir döneminde hemcinsinden haset güdümlü bir davranış ile karşılaşmış kişinin işi çok zor. çünkü kendi egosuna biat mı edecek yoksa onu terbiye mi edecek karar vermesi lazım.

kanımca, canı yananın aynı şekilde karşısındakinin de canını yakma isteği sergilemesi, bu durumu bir sinir savaşına dönüştürüyor. böyle bir oyunda, gerginliği sürdürerek, aslında kazanan da kaybediyor. o zaman ikinci seçenek var o da kaçmak. yani geri dönüşü olmayan bir süreç olarak self-izolasyon.

ya kanlı kanlı savaşırsın ya da uzak durup kaçarsın. ikisi de olmuyorsa duruma karşı hissizleşmeye çabalarsın ki bence çok daha zordur.

Konuyla alakalı video önerisi : Leyla Navaro - (link: https://www.youtube.com/watch?v=lWNQ_h6cjfM tedtalks)

23 mart 10:43