yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • medya (2)

  40. Bu sözü düstur edinmiş kişilerin, bahsi geçen cümledeki ''kurt''un bizzat kendisi olduğunu düşünüyorum.

  6 nisan 23:47 6 nisan 23:54

  39. Pek çoğunun hemcinsleriyle yaşadığı romantik hikayeleri bir kenara bırakırsak, homo homini lupus diye haykırayım. Sevgili Hobbes bunu büyük ihtimalle çalıştığı konuyu politik açıdan önemli bir sonuca ulaştırırken dile getirmişti; siyaset felsefesine kıymetli katkılarda bulunmuştu ve de. Lakin şimdilerde cinsiyetçi pislik erkeklerin dilinde ve tatlı kızların hikayelerinde. üzülüyorum. Demeyin öyle. 

  6 nisan 19:45

  38. Tamamen olmasa da katıldığım önerme, neden mi? Çünkü sırf bana karşı bir eziklik duygusu içinde diye kızın sevgilime asıldığını gördüm, kendinin de sevgilisi varken, arkadaşlarına gidip ay goldrose un kulağına gitsin diye yaptıım demiş. çok sıkı fıkı 5 kişilik sınıftan kız arkadaş grubunun birbirlerine bir kere bile iltifat etmediğini gördüm. Gruptaki kızlardan birinin gözü yeşildi, ona ay senin gözlerin yeşil değil biliyosun diğ miii ela o ela yaptılar. Kız sormadı gözlerim ne renk diye.e diyemiyorlar gözlerini çok beğeniyoruz kendimizde olsa kamerayı burnumuzdan çıkarmazdık ama sende diye haset ediyoruz diye. Tuvalette kıyafetime bakarken arkamdan aniden gelip de sen de 50 kilosunu ben de demek ki vücut şeklii dedi hiç selamlaşmadığım kız, kilomu nerden nasıl buldu ve neden arkamdan gelip bunu deme gereği duydu? Hemcinslerinde görüp sevmedikleri şeye örneğin tenine gitmeyen saç rengi ya da renkli lens takma tırnak gibi şeylere özellikle ay çok yakışmış dedikten sonra arkasından modifiyeli,zevksiz dediklerini gördüm. O gün güzel hissediyorsunuz, kilo verdiniz/ yeni kıyafet aldınız diyelim. Sizi baştan aşağı süzerler, herkes fark eder değişiklik olduğunu. Ama iltifat etmezler, erkekler eder mesela. Kadınlar böyle yarım ağız nerden aldın gibisinden samimiyetsiz samimiyetsiz. Bir kez şeye tanık oldum; okuldan kız ağlıyordu sevgilisinden mi ayrılmış kavga mı etmiş, biz de teselli ediyoduk yakın arkadaşı da yanımızda sözde nasıl teselli ediyor, iki üç gün sonra tuvalette iyi oldu zaten çok havalanmıştı dediğini bizzat duydum aynı insan ve aynı teselli tayfasından.mesela sevdiği birinin yanında bir kız var istisnasız kaşardır, akrabası arkadaşı olamaz çünkü kesin tek amacı o çocuktur (!) kız güzelse estetiklidir estetiği yoksa ay fotoshop buu (sanki kendi yapmıyormuş gibi) karşısındaki zayıfsa kazulettir esmerse kara kurudur sarıysa salaktır. Benim lisede kulak piercinglerim vardı, ama genelde açık saçla gezerdim görünmezdi bile, kapanmasın diye çıkarmıyordum büyük şeyler de takmıyordum. Bana hepsi bir ağızdan ay marjinal olacak sözde, eleğe dönmüş, satanist gibi yakıştırmalar yaptılar yaptılar; çok değil ertesi döneme kendileri de kulaklarına ikişer üçer küpeler takmaya başladılar. Herhalde cesaret edebilince dertleri geçiyor. Hani kurbana o da onu giymeseymiş, o saatte ne işi varmış, 19 sabıka birini kötü yapmaya yetmez diyenler de kadın ya. Yazıklar olsun.

  6 nisan 17:50


  37. Çok acı ama doğru bir tanım. Genelleme yapmamak lazım tabi ki. Bir kadın kendiyle ilgili,eşi ya da sevgilisiyle ilgili olumlu ya da olumsuz hiçbir şeyi anlatmamalı. Sevgilim şunu sever ya da sevmez. Bana küstü ya da şöyle dedi diye en yakınına bile anlatmamalı. 

  Öyle bir zamandayız ki kimseye koz vermemeliyiz. Acı ama gercek. 

  30 ocak 2019 13:38

  36. maalesef doğru söz.. özellikle iş yeri gibi insanlardan kaçamayacağınız ortamlarda çok geçerli.. dostlarımı bir kenara bırakırsam, kıskançlık yapmayan, modumu düşürmeye çalışmayan, kendiyle barışık, uğraşları amaçları olan çok az kadın gördüm

  30 ocak 2019 11:39

  35. kötü bir deyiş. ama doğru. maalesef ülkemizde hala bir durum oluştuğunda kadın kadının yanında olması gerekirken ona düşman oluyor. dedikodu yapıyor, kuyusunu kazıyor, hayat çizgisini değiştiriyor. mesela bir kaynana kızı için "o çalışıyor evi nasıl toplasın" derken gelini için "herkes çalışıyor evleri böyle mi? düzensiz bu." diyebiliyor. empati yoksunluğu. erkeği koruma maalesef var. bir erkek için bir kadın başka bir kadının hayatını değiştiriyor. yine kadın dayak yiyen tecavüz edilen tacize uğrayan kadınlar için "yapmıştır bir şey" diyor. bunları bir erkekten duymak insanı o kadar etkilemiyor da bir kadın bir kadına deyince yüreğim alev alıyor. keşke biraz özverili, biraz empati, biraz kendilerini koruyabileceklerini bilseler.

  30 ocak 2019 08:37 30 ocak 2019 16:31

  34. ne nefret bir deyiş... ama gerçek. çok, çok istedim gerçekten bunun aksine inanmayı, daha önce de yazdım, "insanın insanın kurdu olduğuna" inanan biriyim ben. kadınlar kadınların çok daha fazla kurdu... hepsi o kadar.

  bu sorunun en çok nerede ortaya çıktığını da yazayım: kendine yapılmasını istemediği şeyi bir başkasına yapmakta beis görmeme egosu. üzerine düşününce, gerçekten böyle bir ego sahibi olmayanlar lütfen üzerine alınmasın. sözüm onlara değil çünkü.

  30 ocak 2019 03:35 30 ocak 2019 03:37


  33. Bence kadın da erkek de kadının kurdu bu coğrafyada. Ama yine de bence kıvrak zekalılık, kurnazlık, tuttuğunu koparma hırsı vb konularda kadınlarla en iyi yine kadınlar başedebiliyor. Bence kadınlar daha tutkulu daha azimli ve hedef odaklı davranırken aynı zamanda ayrıntıların da farkında. Taktik biliyorlar bir kere. Bu sebeple görece İyi eğitimli iyi imkanlara sahip kendini geliştirmiş ne istediğini bilen özgüvenli kadınlar erkeklerden de kadınların geri kalanından da daha iş bitirici ve tehlikeli. kişisel tecrübelerime gelirsek sosyal ve duygusal anlamda erkeklerden görmediğim zararı kadınlardan gördüm ben de. Kız kardeşliğe kaka sürmemek için direkt böyle denmez, ama erkekler daha az zararlı bazı konularda.

  16 ekim 2018 00:35

  32. tabi istisnalar kaideyi bozmaz baştan bunu belirteyim. ama hakikaten öyle ya. fesat, çirkef, karaktersiz, şımarık, kompleksli bunların hepsi hemcinslerimizden çıkıyor. yaşıtlarım olan beyler daha masum, akıllı.

  26 eylül 2018 17:35

  31. dünyanın en güzel, en zayıf, en uzun, en fit, en fransız görünümlü, en elit, en eğitimli, en kültürlü, en zeki, en iyi kalpli ve elbette en mütevazı kadını olduğum için beni kıskanan arkadaşlarım ve iş yerimdekilerin her gün bana yaptıkları eziyetlerle haklı çıkardıkları söz.(gizlinot: swh)

  29 temmuz 2018 21:53 29 temmuz 2018 21:53