yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (3)

  28. (link: https://kadin.ombudsman.gov.tr/siddete-maruz-kalindiginda/index.html bunu buraya bırakmak istedim.)

  11 eylül 2019 08:42

  27. toplumun her kesiminde, sosyal ve ekonomik her koşulda gerçekleşebilmektedir. Eğitim düzeyi, gelir düzeyi, coğrafya tanımamaktadır. ben de bu şiddetin mağdurlarından biriyim, bu boyuta gelene kadar gözlerimi kapattığımı ve hayatımdaki insanın beni ne kadar değersizleştirdiğini geç idrak ettim.

  sizden ricam lütfen ama lütfen böyle bir meyili olan insanla bir dakika bile vakit geçirmeyin. ben bir dk durmadım, iyi ki de durmadım. korkmayın, yalnız değilsiniz, etrafınızdan manevi destek göremiyor olmanız sizinle ilgili değil. toplum fiziksel şiddet mevuzusunda deve kuşu misali kafasını kuma gömüyor. siz, size insan gibi davranamayan birini açıklamak, anlatmak zorunda değilsiniz. kendinizi koruyun, kurtulun.

  psikolojik destek alın, kamburu üstünüzden atın.

  8 mayıs 2019 10:32

  26. güvenli alanımız olan evimizden çıktığımız anda binlercesine maruz kaldığımız. evinde de görenler var öyle bir illet. kadın veya erkek bütün insanların bilinçaltında meşrulaştırabildiği bir gen bozukluğu bu. öyle bir içimize işlediler ki bazen şiddete maruz kaldığımızın farkında bile olmuyoruz.

  18 nisan 2019 12:03


  25. (link: http://anitsayac.com http://anitsayac.com)

   Kelimeler kifayetsiz...

  18 nisan 2019 02:05 18 nisan 2019 13:45

  24. Az önce bir sosyal medya hesabında (9gaang) yolun ortasında bir kadını acımasızca döven bir mahluğun videosuna denk geldim. Videoda kadın yerlerde sürüklenirken oralı olmayan ahali adamın üzerine atlayan başka bir adamı görünce karınca gibi üşüşüyor. Gelen bazı “hak etmiştir” minvalindeki yorumları ve beğenen şiddet yanlısı erkek müsveddelerini ifşalıyorum. Spam’leyen elleriniz dert görmesin.

  Tanım: nedeni ne olursa olsun hiçbir kadının yaşamayı hak etmediği fiziksel/ psikolojik güç gösterisi. 

  ilgili medya:
  3
  1 şubat 2019 14:49 1 şubat 2019 14:55

  23. android kullanıcısıysanız (İOS'ta var mı bilmiyorum.) ve özellikle şiddet nedeniyle emniyet veya savcılığa yolunuz düştüyse KADES uygulamasını mutlaka indirmenizi öneririm. uygulamada butona basmanız halinde 3-4 dakika içerisinde konumunuz alınarak size dönüş yapılıyor ve bulunduğunuz yere polis sevk ediliyor. Birebir deneyen birini tanımamakla birlikte uygulama testlerinin başarılı neticelendiğini biliyorum. 

  4 ocak 2019 16:05

  22. (link: http://anitsayac.com/ anıt sayaç) bu siteyi inceleyin, 2018'de 364 kadın öldürülmüş. kiminin neden öldüğü belli değil, kiminin ismi bilinmiyor. tüylerim diken diken olur bu sayacı ne zaman görsem. bakmak çok zor, okumak çok zor ama gerçeklerden kaçamıyorsunuz. kadınlar için bu ülke cehennem. son 10 yılda 2455 kadın ölmüş. 2455... her konuyu siyasete bağlayan insanlardan değilim ama bu sayı her geçen yıl ciddi oranda artmış çünkü caydırıcı suç yok, tam tersi indirimler var, yok saymalar var, şiddet gören kadını kocasıyla barıştırmaya çalışmalar var... 2008'de 66 kadın cinayeti var, 2018'de 364. Daha da artacak bu gidişle. Çantamda biber gazı taşıyorum, en ön gözde tek başına duruyor ki almam çabuk olsun, sürekli arkama bakıyorum, bir hafta-on gün önce tacize uğradım ve maalesef erkek arkadaşıma gittiğim yerleri konum atacak, beni takip et, eğer bir şey olursa en azından nerde oldugumu görürsün, bilirsin raddesine gelecek kadar etkilendim. çünkü dışarıda kendimi güvende hissedemiyorum. ileri anksiyeteme artık ufak çapta agorafobi de eklendi. hangimiz sadece bakmayı veya sadece laf atmayı "gene şanslıyım" olarak nitelendirmedi? hangimiz karşı komşusundan, selam veren amcadan şüphelenmedi? söylemesi çok basit değil mi, 364 kadın öldürülmüş. polise karşı komşusunu şikayet eden, beni tehdit etti diyen komşumu polisler ciddiye almadı, güldü geçti. adam kadını tehdit etmiş, gülüp geçilir mi? Sonra cennet anaların ayakları altında, 8 mart dünya kadınlar günü, kadına şiddete hayır. herkesten gerçekten ciddi manada tiksiniyorum.

  4 ocak 2019 02:36 ed.4 ocak 2019 09:32


  21. Öncelikle biraz uzun bir girdi olacak. Bütün duygularımı yazmak istiyorum. Çünkü bu konu zor bir dönem geçirmiş bir kadın olarak üç satırla anlatıp geçebileceğim bir mevzu değil. Başta yazıp yazmamakta kararsız kaldım ama utanması gereken taraf ben değilim o yüzden belki benim durumumda olup birşeylerden vazgeçmeye korkan veya düzelir diye umut eden süslüler için yazmaya karar verdim.

  Ailede şımarık yetiştirilen, kız kardeşlerinden ayrı özel ilgi gören, evde annesine fiziksel-duygusal şiddet uygulayan babasını görüp bunu normalleştiren erkek çocuğu geleceğin canavarı oluyor. Üstelik bu canavarı yetiştiren de malesef bir kadın.

  Yediğiniz tokatın sebebini sorup benim oğlum sinirlidir, benim oğlumun damarına bastın diyen ve kendi yıllarca kocası tarafından ezilmiş, hor görülmüş, defalarca göz göre göre aldatılmış, kızının haklarını koruyamayan ve onu evde babasının ve erkek kardeşlerinin hizmetlisi yaparak bunalıma sürükleyen, cüzdanında yemek yemeye parası olmazken kocası orada burada alem yapan ve benim annemin özgüvenli, dik duruşunu dert eden, benim fikirlerimi rahatça söylememden, özgürlüğümden rahatsızlık duyan bir kayınvalide adayına kendini ezdirmediği için ilişkisi biten bir kadın olarak diyorum ki asla boyun eğmeyin ve sakın birşeyleri sevgiyle değiştirebileceğinizi sanıp ümide kapılmayın. Ayrıca bu durumun okumakla, maddi olanaklarla alakası olmadığını belirtmek isterim. mutluluk parayla satın alınmıyor ve mutluluk huzurdan geçiyor. Sizin birşeyleri başarabileceğinize inanmayan, devamlı onun gölgesinde yaşamanızı isteyen bir zihniyeti asla değiştiremezsiniz. sevdim çok sevdim. Ailem, arkadaşlarım herkes uyardığı halde bazı şeyleri görmedim, sustum. O tokatı iyiki attı (bunu diyeceğimi asla düşünmezdim) ona o kadar minnettarım ki. O tokat benim gerçekleri görmemi sağladı ve gelecekte olacakların ön gösterimiydi sanki. Bıraktım, mutluyum, özgürüm. Hayatımda kendim için aldığım en güzel karardı ve mutlu bir şekilde tecrübelerimle yoluma devam ediyorum.

  2 aralık 2018 01:22

  20. (yazar: depresifizm) süslünün attığı video linkine diyecek söz bulamıyorum. Bir de insan diye sokakta geziyorsunuz! Hepinizden fitil fitil çıkar acısı umarım.

  1 aralık 2018 06:47

  19. (link: https://twitter.com/whyemir/status/1068520032836083716?s=19 Tık )

  Gerçekten elim ayağım titredi. Bu nasıl bi vicdansızlık ya nasıl? Siz nasıl insansınız? Karşındaki kadın napmış olabilir bunu hak edecek ya? Kim bilir kaç kadın her gün bunları yaşıyor... çok Üzgünüm sözlük hiç umudum yok insanlardan. Korkuyorum çevremdeki bütün erkeklerden. Babam kardeşim dahil..

  1 aralık 2018 01:13