sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (110)
 • medya (0)

110. düğün... bak yine tüylerim diken diken oldu.

düşünsenize...

-kuzenleriniz ve arkadaşlarınız masanin altından kolaya vodka karıştırıyor.

-flaşı açık vaziyette bir kamera sürekli burnunuzun dibinde.

-halanız teyzeniz giller yarın yokmuşçasına çiftetelli oynuyor.

-hoşgeldin demeyi unuttuğunuz ebenizin dıdısının dıdısı size killer look fırlatıyor.

-gelinlik gibi bir elbisemsi mengeneyle dolaşıyorsunuz.

bonus : tonla para harcıyorsunuz ama başkaları eğleniyor.

not :kendi düğününü sevenler ya da düğün sevenler sizi ayrı tutuyorum kızmayın bana öptüm. xoxo

22 şubat 14:12

109. Astığım astık kestiğim kestik,höt diyince dizlerimin bağının çözülmesine sebep olan bir baba ve evlilikte beklediğini bulamamış fakat bunu kanıksamış bir anne ile büyüdüm oldukça ataerkil bir ailede.. Evlenmeyi günün birinde istesem de annemin başına gelenin benim başıma gelmesinden çekiniyorum.

Sevgiliyken gözümün boyanmasından ve evlendiğimde yemeği,temizliği kısacası her ev işini benden bekleyen ve beni hayattan soğutan biriyle karşılaşmaktan,sevdiğim kişinin hiç kendini bana tasvir ettiği gibi görünmemesinden çekiniyorum.

29 ağustos 2018 12:57

108. tek eşli, kapalı ilişki yaşamıyor olmam.

geçliğime toyluğuma verilebilir ama kimseye böyle geleneksel bir bağ kuracak kadar aşık olamayabilirim. çocuk yapma düşüncem olmadığı için evliliği gereksiz buluyorum. eğer çocuk isteseydim evlenirdim, türkiye'de evlilik dışı çocuk yapmak çocuğu da sizi de oldukça yıpratır çünkü.

hal böyleyken, ben biraz bencil bir gençken, yalnız yaşamak hoşuma gidiyor daldan dala atlamak heyecanlı geliyorken evlenmek hayatta yapabileceğim şeyler arasında son sıralarda kalıyor.

edit: dürüstlük sevilmiyor yahu. (gizlinot: :(()

28 ağustos 2018 23:41 28 ağustos 2018 23:50

107. buna degecek gercekten sevicek bir erkek bulamamam olabilir.

28 ağustos 2018 13:28

106. mutsuz aile hayatlarına şahit olmaları olabilir.

Veya tam tersi. Etrafımda iki düşüncede de insan vardı. Birisi aile hayatında ki rahatlığın bozulacağını düşünüyordu.

Diğeri de ailesinde mutsuzluğu gördüğü için korkuyordu.

Sevgilisi tarafından aldatılan, ihaneti yaşayanlardan bahsetmiyorum bile..

28 ağustos 2018 10:26

105. Aslında evlenmek istememe değil de evliliğe uzak oluş sebepleridir benim için.

Sebepler:

Genel olarak insanlara olan güvensizliğim

Hayatta yalnız başıma yapmak istediğim şeylerin, başarmak istediğim hedeflerin oluşu

Kendimi tam olarak tanımadığımı, hayatta deneyimsiz olduğumu düşünmem

İnsanları tanımak için yeterli gücü hissetmeyişim (yorgun hissediyorum bu konuda hayatıma yeni biri -herhangi biri sevgili adayı falan değil- girecek diye ödüm kopuyor.)

Bu liste daha uzar...

28 ağustos 2018 01:23

104. Annem ve babamı hiç yanyana görmedim. Nasıl bir duygu olduğunu bilmiyorum. Ardından annem iki kere daha evlendi, ikiside hüsran. Anneannem ve Dedem yanyana hiç görmedim. Ben daha doğmadan ayrılmışlar sanırım... Teyzem ve eniştem. 14 yıllık evliliklerinin 8 senesi onlarlaydım sanırım. 14. yılın sonunda teyzemde nefretten başka bir şey kalmamıştı. Sonuç boşanma.. ve daha niceleri :) Bu yüzden evlenmekten korkarım evlenmeyi çok istesem bile.. Çünkü ailesel açıdan sürekli eksik olduğum için aile kurduğumda tadını bilmediğim o şeyleri hissetmek istiyorum. Bu yüzden gerçekten hayatımda hem arkadaşım, hem dostum, hem babam, hem kardeşim olabilecek bir adam beni bulana veya ben onu bulana kadar evlenmek istemiyorum.. :)

27 ağustos 2018 23:07

103. hamarat olmak zorunda bırakılmak. temiz tertipli erkek isteyince öyle şeymi olur canım diye resmen dalga geçilmesi. ha bir de kaynanamla iç çamaşırı bakmalı düğün öncesi sonrası adetleri istememem. ama zorunda bırakılırsam yapacağımı biliyorumda:d

hakkımı arayınca terbiyesiz diye lanse edileceğimden.

27 ağustos 2018 18:19

102. Hayatımın hiç bir döneminde evlenmek amacım olmadı. Benim çevremde, hatta kendi ailemde gördüğüm kadarıyla tüm yük kadınların sırtında. Hem çalış, hem de ev her daim tertemiz olsun, yemek dört dörtlük olsun, yemekten sonra çay, meyve hazır olsun ama aynı zamanda süper bakımlı ol, asla eski eşofmanla evin içinde dolaşma. Yok ya! Çalıştığım dönemde eşimle beraber geliyorduk eve ve her işi beraber yapıyorduk, zaten böyle olmasa sanırım çocuk falan düşünmeden usulca kaçardım bu evlilikten. Şimdi evdeyim, çocuk büyütüyorum ve eşim hala eskisi kadar hatta belki daha fazla yardımcı oluyor bana. Sonuç olarak evlenmek istemek kadar istememek de normal, yeter ki nasıl mutlu olacağınızı bilin. Herkesin doğru insanla karşılaşması dileğiyle

27 ağustos 2018 15:00

101. Eşim hayatı gerçekten paylaşan biri. Temizlik yapan, yemek yapan, camasir yıkayan, ütü yapan, alışveriş yapan ve daha da önemlisi bunlari lütuf olarak görmeyen bir insan. bunlar zaten olmasi gereken nitelikler ama çevremizde o kadar az ki. En yakınımda kendi babam eşimle tüm bunlari eşit paylaşmamızı garip buluyor. Bir keresinde bunlar erkeğin işi değil ki diye bir tepki verdi bana. işe gidip çalışmak da benim işim mi değil o zaman baba diye karşılık verdim, sessiz kaldi. Ki kendisi beni kendi ayaklarım üzerinde durmam için okuttu ve bu şekilde yetiştirdi ama yine de toplumun cinsiyet rollerinden kurtulamıyor demek ki... ve işte tam da bu, kadınların evlenmek istememe sebeplerinin başında geliyor bence.

27 ağustos 2018 14:48