sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (18)
 • medya (1)

18. Üşenmektir o, korku olsa duramayız :))

Şaka bir yana bisiklet sürersem bacaklarım kalınlaşır diye üç yıl falan eymirde bisiklet sürelim diye ikna etmeye çalıştığım eski bir arkadaşım aklıma geldi (gizlinot: SWH, kendim de yıllarca dağ bisikleti sporuyla uğraştım bu arada, tek istediğim kankimle 1 saat tur atmaktı)

Kas zaten beslenmeye dikkat etmeden kardiyosunu esnemesini ağırlık calismasini atlamadan düzgünce olacak is değil, haftada sadece toplamda 1 saat egzersizle kas kütlesini belirgin artıran varsa ne yapiyorsa bana da anlatsın, ben de istiyorum :)

31 ocak 02:35 31 ocak 22:39

17. gayette güzel omuz ve üst karın kasım var. güzellik göreceli ve kalıplara sığmayacak birşey. korkmak yersiz

31 ocak 00:43

16. gereksiz bir korkudur. kadınlarda kaslı bir görünüme erişmek sanıldığı kadar kolay değildir. aksine çok da zordur. kaslı görünüme ulaşmak için günlük olarak yağsız kütlenizin 1,5-2 katı gramda protein almanız gerekir. ayrıca kaslarınızın belirginleşmesi için yağ oranınızın düşük olması gerekiyor. yani ciddi beslenme ve haftada en az 3-4 gün spor gerektirir. kadınlarımızdaki spor yapınca kaslanırım kaygısı tam olarak spor yapınca oluşan yeme rahatlığı ve akabinde alınan kilodan dolayıdır. tartıya çıkılır, kilo artmıştır, aa kas yapmışım denir. sonuç olarak, spor yapınız efenim. merak etmeyin kas yapma amacıyla kendinizi zorlamadıkça kaslı bir görünüme sahip olmayacaksanız. olsanız da feminen ve fit görüneceksiniz. body builder gibi değil :)

not: 6 aylık body builder club

30 ocak 23:43

15. salondaki kadın üyelere program yazıldığında ben kaslı kaslı olmak istemiyorum diye ekstra belirtirlerdi. beslenmeyle desteklemediğiniz sürece zaten mümkün değil. iki ağırlık kaldırınca şıp diye bikini güzeli olunsa keşke 

30 ocak 13:18

14. korku derken. olsa yapıcaz ama olmuyor ki.

30 ocak 13:01

13. kadının kasma yapması çok basit birşey sanki :) kadınlarda daha çok yağlanma korkusu var bence. girdilerde de yazılmış. kadınların kaslanması zaten çok fazla doğalarında olmayan birşey. keşke kas olsa da korksak yani :) korkanlara söylüyorum: yaptıklarınızı bırakın hemen yağlanıyo zaten vücut. melis limes çok mu fit bu arada. fit kadın deyince aklıma gelen ilk isim olmaz.

30 ocak 11:24

12. Hatırlamadığım kadar küçük bir yaşta cimnastiğe başlayıp ergenliğime kadar lisanslı sporcuydum, ritmik cimnastik alanında. Yaklaşık olarak 5 senedir de amatör olarak koşu ve pilates ile ilgileniyorum. ilgilenmek derken, her gün en azından streching yaparım, gün aşırı koşarım ve genelde haftanın en az 5 günü pilates yaparım. Beslenmem protein ağırlıklı ve karbonhidrattan fakir. ileri seviye pilates yapıyorum, aralara muhakkak reformer sokuyorum. Buna rağmen 5 senede ancak hafif belli olacak şekilde kaslarım var. 

Demem o ki, öyle 2-3kg ağırlıklarla ve normal protein ağırlıklı diyetlerle, profesyonel olmayan egzersizlerle yapılacak şey değil yaldır yaldır kaslı görünüm. Zaten kaslı görünüm sevmem, karın kaslarım ancak sağa sola dönünce belli oluyor, bacaklarım çok kuvvetli ancak gören arkadaşlarım “ne güzel sımsıkısın” diyor, kesinlikle o şişkin kas görünümü yok. 

Pilatese ilk başladığınızda 1-2 ay kaslar çok şiştiği için kalınlaşmış, kaslanmış gibi hissedebilirsiniz, zamanla şekillenip incelecek, tecrübeyle sabittir. 

Not: profesyonel sporcu değilim şu an. Yanlışım varsa affola, gözlemlerim ve deneyimlerim sonucu yazdım :) 

30 ocak 11:09 30 ocak 11:11

11. Bir tek bacaklar konusunda böyle bir korkum var. Korku da değil ama ince bacak tercih ediyorum. Karın ve kollarda hafif kas kadına yakışan bir şey bence. Edit: düzenli spor yaptığımdan biliyorum, bacak programımı, lungeı squatı biraz abartırsam üstler şişmeye başlıyor hemen.

30 ocak 10:57 30 ocak 14:00

10. Keşke tek korkumuz bu olsa. Kas bulduk bir de korkacak mıyız, saçma.

29 ocak 22:18

9. kadınlarda testosteron hormonu dusuk oldugu için kas yapması kolay değil.alicia vikander hakkında lara croft rolu için testosteron aldıgı söyleniyordu.kas yapmak için yag oranının dusuk olması gerekiyor.yag kaybetmek için kardiyo yaptıgımız zaman kas kaybımız da oluyor kardiyo + ağırlık + proteince zengin beslenmeyle kaslarımızı belirgin yapabilecegimiz söyleniyor.

12 temmuz 2018 04:16 12 temmuz 2018 10:09