girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

8. kadınlarda testosteron hormonu dusuk oldugu için kas yapması kolay değil.alicia vikander hakkında lara croft rolu için testosteron aldıgı söyleniyordu.kas yapmak için yag oranının dusuk olması gerekiyor.yag kaybetmek için kardiyo yaptıgımız zaman kas kaybımız da oluyor kardiyo + ağırlık + proteince zengin beslenmeyle kaslarımızı belirgin yapabilecegimiz söyleniyor.

12 temmuz 04:16 12 temmuz 10:09

7. anneannem 72 yaşında vefat etti. son dönemlerinde çok hastaydı, özel bakımda duruyordu. hayatı boyunca hiç spor yapmamış bir kadındı. doktoru da çok sevdiğimiz bir yakınımızdı. en son yürüyememeye başladı, yatağa bağlı oldu anneannem.

ben de kardeşimle çok spor yapmayan, çok yağlı az kaslı insanlarız. doktor birgün bize bakıp 'bakın x hanım spor yapmamış bir insan, menepozu, hastalığı derken olan kasları da yok olmuş, yürüyememesi bu yüzden, kendinize çeki düzen verin' dediği günden beri hayatımıza sporu soktuk.

genç yaşlarda pek çok insanın görüntüsü bozulur mu korkusu oluyor, kadın dediğin naif olur kafası, ama o kaslar bize ileriki yaşlarımızda kaliteli bir hayat için gerekli. geleceğe dair herkesin güzel hayalleri var ama gelecekte bize sağlam bir vücut da gerekli. kendimize yapabileceğimiz en gerekli yatırım bence bu. o yüzden kaslı olmaktan korkmayın.

11 temmuz 14:29

6. Çok zordur.steroid kullanmadığınız sürece korktuğunuz şekilde kaslanamazsınız.almanız gereken kaloriden fazla alırsanız bir miktar şişebilirsiniz.hani bulk denen kavram var ya.sporcular kas kazanmak için önce bulk yapmayı tercih eder.yaza doğru “cut” yaparlar.yani kalori ve karbonhidrat alımını düşürürler.zahmetli süreçlerdir.3 senedir ağırlık çalışıyorum.çok güzel sıkılaştım ve güçlendim.yaşlılığıma yatırım yapıyorum.ve herkese tavsiye ediyorum.

10 temmuz 19:36


5. Beni mutlu eden ve endişelerimi gideren başlık olmuştur. Zira yıllarca kalınlaşmaktan korkup sadece cardio ile uğraştım. Bu arada istediğim kiloya ulaştığım bir dönem de olmuştu ama göbeğim hala duruyordu ve kollarım kalın geliyordu. Eminim ağırlık çalışsam böyle bir durum olmayacaktı. Ayrıca o formu koruyamadım, yediğimde direk eski kiloma döndüm. Bence yine ağırlık çalışmamamın bir sonucuydu. Ama naçizane tek bir öneride bulunmak istiyorum; ağırlık değil ama yüzmek kanat ve omuz bölgesini genişletiyor. Sadece ona karşı dikkatli olun eğer benim gibi zaten hali hazırda geniş omuzlu iseniz. 

10 temmuz 11:54

4. anlam veremedigim korku... bir kadinin asiri kas gorunumunu yakalayabilmesi exstrem bir olay, hormonlar izin vermiyor, keske izin verse de daha az selulit riskimiz olsa. bir de ben kas yaptigimda mutlu oluyorum, keske sixpacklerim olsa.

10 temmuz 09:23

3. (bkz: bayan) (gizlinot: bi bitmediniz cicikolar)

edit: başlık "kadın" olarak düzeltilmiş. benim entry boşa çıktı asjfhsjdf

10 temmuz 09:14 10 temmuz 09:24

2. zaten (erkeksi görünen kaslardan) yapamazsınız ki?

bizde erkeksi kaslı görüntüyü oluşturacak testosteron hormonu yok. erkeksi kaslı görüntüyü sağlamak için en az 8-10 kilo ile 8-10 (az tekrar) yapmalı, kasları şişirmek için de günde 4000 kaloriye yakın beslenmeliyiz.

bundan 3-4 sene önce spor salonunda 5-6 kilo ile çalışıp 12-14 (sık) tekrar yaparak, protein tozu kullanarak gayet sıkı bir fiziğe sahip olmuştum ben. belirgin kaslarım yoktu ama hiçbir yanım bıngıl bıngıl sallanmıyordu. kadınların kas korkusu yüzünden gidip pilatesle ya da leslie ile yürüyüşle falan vakit kaybetmelerine üzülüyorum.

10 temmuz 03:39


1. tamam bir melis limes olmayın ama 'kadın kaslı olmaz' diye böngül böngül de gezmeyin hanımlar. zaten ideal olan sıkılaşmış kaslar ve diri bir görüntüdür.(gizlinot: bana ve çoğunluğa göre )

11 kasım 2014 15:14 11 kasım 2014 15:14