yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (50)
  • medya (1)

  1. " Kadınlar müjde!! Avmniz ayağınıza geldi.

  Siz de gucci' den, vakko' dan eşarp alırken namahremlerle aynı mekanda bulunmaktan sıkılmadınız mı? Söyle bir feracenizle gönlünüzce gezmek varken, câbir bin câbullahu bilâl' in günah dolu bakışlarından kendinizi sakınamıyor musunuz?

  İşte tamamen sizlere özel avm. İçerisinde 5 vakit ezan okunacak olan bu avmde muhafazakar moda festivalleri de yapılacak. Hem modadan geri kalmayıp aynı zamanda ateşin sizi çağırmasını önleyeceksiniz sevgili " bayan " kardeşlerim.

  Adı muhafazakar olan bu avmde çok yüksek ihtimal " kabuğu soyulmuş domateslerin " girişine müsade etmeyeceğiz. Etsek bile onları da size benzetmek için türlü kitle baskı yöntemleri kullanacağız.

  Mağazamıza gelene kadar başınıza gelebilecek her türlü musibetten bizler değil siz sorumlusunuz. Bu süreçte taciz edilebilir, kacirilabilir, tecavüze uğrayabilirsiniz. Ama burada güvendesiniz. Bizce sizleri karantina altına almak, toplumdan soyutlamak, dışlamak çok daha kolay ve en makul çözüm. Nitekim taciz olaylarını engelleyemeyiz, sizleri de günahtan korumamız gerekir. Ayrıca sizin de kuyruk salladığınızı varsayarsak bu vesileyle buna da mâni oluyoruz.

  Hepinizi gelecek hafta olacak açılışımıza bekleriz. Çok yakında toplumumuzu da cinsler halinde ikiye ayırmak ümidi ve selam ve dua ile. "

  Muhtemelen yukarıdaki mottolar topluluğu ile ortaya çıkmış avm. Tüm İstanbullulara hayırlı olsun.

  (link: https://www.bundlehaber.com/detay/2ba7ac5e-2324-430b-8bb0-e285db3e79c1?l=1 Kaynak)

  edit: cevap niteliği taşıyor gibi olmasın da şunu belirtmek istiyorum. işin talep boyutuyla ilgilenirsek ülkedeki hatrı sayılır derecedeki  “ hilafet ” yanlılarını da hesaba katmak gerekir. aman diyorum. 

  7 mayıs 2018 05:15 7 mayıs 2018 09:19

  2. erkeklere yönelik bir şey satmamak o avm’yi kadınlara özel yapmaz bence. kendi adıma içten içe instagramdan takip ettiğim 1 sayfanın orada mağazası olacağı için de sevindim ayrıca. bu kadının festivallerini gören duyan giden bilir kadınlara özel festivaldir ama erkekler de genelde yanlarındadır.

  velhasıl kelam temayı destekleyip desteklememek kişisel yorumuma kalmış ama arz talep meselesi olmasa kimse bu kadar yüklü bir projeye kalkışmaz. bu kadın aileden zaten maddi durumu yerinde olan biri, festivallerden de iyi kazandığını varsayıyorum, neden riske girip kocaman bir avm alsın ki? zaten keyfi yerinde? tamamiyle bunun arz talepten ibaret olduğunu düşünüyorum.

  edit: istediğiniz kadar eksileyin ama toplumdaki herkes eşit haklara sahip olmak istemiyorsa buna elden gelebilecek bir şey yok. demek ki bazı kesim kadınlara özel avm istiyor, sizin eksileriniz ne talebi değiştiriyor ne de eşit olmak istemeyenleri :)

  7 mayıs 2018 08:48 7 mayıs 2018 09:07

  3. kadınlar sadece kendilerine ayrılan yollarda, yalnızca kadınlar için olan taşıma araçlarında gidebilsin bu avm'ye oldu olacak. yollardan geçerken bir sürü erkek var mazallah yani görürler falan ne gerek var. gerçi o avm'ye gidecek hanım ablaların çoğunun kendi özel jipleri var ne münasebet toplu taşımaya binsinler.

  girişimci olan kadının instagram sayfası gezilirse dönemin zenginlerinden olduğu çok net anlaşılır. instagram fonemeni kankileriyle dönem böyle devam ettikçe doldurdukça doldururlar. bu girişimcileri destekleyen kadınlar tesettürlü fenomenleri de çok seviyorlar. fenomenler boy boy fotoğraflarını atıyorlar instagrama ama konu topluma karışmak olunca "kadınlara özel" adı altında gereksiz girişimler yapılıyor. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

  spor salonlarını, otellerin kendi plajlarını bu şekilde ayırmasını anlayabiliyorum(gizlinot: ki ben de öyle tercih ediyorum. ) ama avm nedir yahu. ha tabii isteyen satın aldığı yeri yasalar dahilinde istediği şekilde işletebilir ama burada değişmesi gereken zihniyet. sanki biraz da arap turistler düşünülerek yapılmış gibi geldi bana. malum son yıllarda arap turist sayısı ortada. arapların ve dönem zenginlerinin tüm nimetlerinden faydalanmak istenilmiş belli ki.

  7 mayıs 2018 09:21


  4. verilen kaynaktan okuduğum habere göre kadınlara ve çocuklara özel ürünlerin satılacağı avm olacağı yazıyor. kimse taciz edilmekten korktuğu için ya da erkek sinek dahi giremesin gibi bi düşünce ortaya atmamış. yıllarca tesettürlü kadınlar istedikleri kıyafeti bulmakta zorlandılar. bırakın isteyen istediği yerden alışveriş yapmakta özgür olsun istediği yerde avm açsın. neden muhafazakarlara olan her şeye ön yargılı yaklaşıyoruz. bu da bir çeşit ayrımcılık değil midir?

  7 mayıs 2018 09:58

  5. “gerçekten tek eksiğimiz bu muydu?” dedirten girişim. düşünsene elinde o kadar maddi imkan var ama vizyonun “dur bir avm yapayım da erkekler giremesin :))) “ 

  başımıza daha neler çıkacak düşünmek istemiyorum. 

  7 mayıs 2018 10:08

  6. daha ne kadar kadın ve erkeği yan yana görmekten rahatsız olup ayırmaya çalışacaklar çok merak ediyorum diyodum, aldım cevabımı. yallah arabistana diye bir söz var ya cidden yaallllahhhh ya yetti artık. 

  gerçekten bu kafada bu düşüncede olan insanlar beni çok korkutuyo. karşı cins öcü değil, insanlarla iç içe yaşamayı öğrenin.

  7 mayıs 2018 12:15

  7. türkiye'de ve dünyada bir ilk olacakmış, işte bu süper bir haber. demek ki dünya yine bize bir yeriyle gülecek. işte budur dedirten avm. yaşasın son yıllarda sırtımızı yasladığımız zengin ve de muhafazakar kesim, yaşasın satın aldığı tasarım eşarbıyla ezan dinleyebilecek olan bu dev hizmetle kendini özel hissedecek kadınlarımız. çıkış noktasını da malezya'daki kadınlara özel çarşıdan almış. vay anasını demek oluyor ki tek rakibimiz malezya zaten. ne diyelim vatana millete hayırlı olsun.

  bunun bir adım sonrası içinde hayat olduğunu keşfettiğimiz en yakın gezegene kadınları toplayıp oraya göndermek olsun bari. hadi bilim insanları biraz daha seri çalışın, çalışın ki haremlik selamlık yaşanabilecek bir gezegen yaratın avm falan kesmez bizi çünkü.

  7 mayıs 2018 12:46


  8. Bende çıplak alışveriş yapmak istiyorum hadi o zaman çıplaklara özel bir avm yapalım. Eğer kadınlara özel avm gibi bir ayrıcalık varsa bende bunu istiyorum.ama burası müslüman ülke pardon.

  7 mayıs 2018 13:10

  9. Ben de tesettürlü bir insanım ama şu kadına(gizlinot: Zeruj) ve çevresindeki fenomen tayfaya zerre sempati duymuyorum. Tesettürün ne olduğunu bilmedikleri bu kadar belliyken bunun üzerinden para kazanmaları zoruma gidiyor. Bütün pampaları instagramda badana makyaj yapıp çirkin ötesi kıyafetlerle ne pozlar verirler ama onun dışında herşey "bayanlara" özel olsun. Peki. Tesettürlü diye makyaj yapmasın şunu bunu giymesin demek benim haddime değil ilgilendirmez de ama yaptıkları şeyler birbiriyle çelişmese keşke. Yahu sen dünyanın en kalabalık avm'sinde bile eline megafon alıp bağırsan instagramdaki kadar "dikkat çeken" olamazsın zaten eğer endişen buysa. O zaman kadınlara özel avm'nin olayı ne tam olarak anlayamıyorum.

  7 mayıs 2018 13:17 7 mayıs 2018 13:21

  10. Kadın ve erkeği daha ne kadar birbirinden uzak tutabiliriz fikriyle açılmış alışveriş merkezi.

  Bu avm'ye kadınlara özel mağazalar olacak şeklinde yorumlayan insanlara gülüyorum. Neden sıradan bir avm'ye böyle mağazalar açılamıyor? Siz ikinci sınıf insan olmaya neden bu kadar meraklısınız? Bunun müslüman olmakla ya da bizden daha namuslu olmakla alakası yok bunun tek sebebi kendini kandırma psiklolojisi. Bu ülkede bebeklere tecavüz ediliyor, kadınlar hala ikinci sınıf insan muamelesi görüyor, iş yerlerinde mobbinge maruz kalıyor, otobüste tekmeleniyor, gece sokaklarda yürüyemiyor ilk önceliğimiz kadınlara özel avm yapılması mı? Sorunu çözmek yerine kadınları belli alanlara kapatıyorlar çünkü hatayı kadında arıyorlar. Kadın kendi otobüsüne binse, kendi avm'sine gitse tecavüze, tacize uğramaz gözüyle bakıyorlar. Her geçen gün umudumu kaybediyorum bu ülkeye olan inancım da kadınlarına olan güvenim de sönümleniyor. Gerçekten korkmuyor musunuz anlamıyorum yarın öbür gün kadın erkek sokakta el ele gezemez deseler sonra yan yana yürüyemezler deseler ya da kadınlar tek başlarına sokağa çıkamasalar ne diyeceksiniz, ne hissedeceksiniz? Boşverin eşarbınızı da size özel avm'den almayıverin ama en azından özgür olun bunu dileyin, bunun için çabalayın.

  7 mayıs 2018 13:18