sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (424)
 • medya (0)

1. hemcins dayanışmasıdır.

birbirimize vereceğimiz bir takım tavsiyeler olmalı. tecrübeler, bildiklerimiz, uyguladıklarımız, kaçındıklarımız..

mesela; (no:20826)

17 ağustos 2014 10:05 17 ağustos 2014 12:39

2. Bakımlı olun. bakımlıdan kastettiğim makyaj yapmak,saçı boyamak,takıp takıştırmak vs değil. temiz olun.yağlı saçlarla,ter kokunuzla dolaşmayın ki bu şekilde sevgilinizin ya da kocanızın karşısına çıkmayın .temizlik insanın kendine olan saygısından gelir öncelikle.çocuklarınızı sevin, çok sevin. onların kişiliklerinin oluşmasında ve ileride nasıl bir insan olacağı konusunda en büyük etken sizsiniz. hayat makyajdan, ikili ilişkilerden, o ne giymiş,bu ne sürmüş, şaziyenin kızı kocaya kaçmıştan ibaret değil.

biraz gündemi takip edin, kitap okuyun, dünyada neler oluyor, memleket ne halde bunları öğrenin. 3 5 çeşit de olsa yemek yapmayı bilin, bilmiyorsanız öğrenin. hiçbir şey kaybetmezsiniz. sevgilinize ona buna ay ben yemek yapmayı bilmem kiii diyorsunuz ya ağzınızın ortasına yapıştırasım geliyor emin olun. bu çok mu matah bişey de bizim mi haberimiz olmadı yıllardır?

bebek taklidi yapmayın iticilikte sınırları zorluyorsunuz. yerine ve zamanına göre giyinin. geçen gün akşam çocuğumu parka götürmüştüm. bi tane ablamız giymiş topuklu ayakkabılarını kumun içinde bata çıka çocuğunu kaydırağa bindircem diye debeleniyo. canı istemiş giymiş mi? evet. yığınla kumun içinde pehlivanvari görüntüler sergiledi durdu.makyaj yapıyorsanız öğrenin de yapın.

cilt tipinizi,tonunuzu, yüz şeklinizi, hangi renklerin size uyduğunu öğreniverin bi zahmet. aksi halde basit görüntüden ve görüntü kirliliğinden başka bişey olmuyor yaptığınız

ayrıca girdiğiniz her ortamda ay benim kocam bi tane, benim çocuğum şöyledir böyledir diye abidik gubidik muhabbetlere girip esra erolvari tavırlar sergilemeyin. bir tek sizin kocanız bir tek sizin çocuğunuz yok. buldumcuk olmayın. kibar olun,nazik,zarif olun. biraz kadınlığın fıtratına uygun davranışlarda bulunun. bu sözüm küfreden, oturmasını kalkmasını bilmeyen, görgüsüz bağyanlara. kendinizle barışık olun. siz siz olun öncelikle kendinizi sevin.

17 ağustos 2014 12:52 ed.17 ağustos 2014 16:05

3. ya lütfen gösteriş meraklısı olmayın. herhangi bir mekana gitmek kimseyi elit yapmaz. elit olmak nedir zaten? saçma sapan bir kavram. mekanların, markaların, rujların, far paletlerinin, yaşadığınız evin ya da kıyafetlerin size kişilik kazandırmasını beklemeyin. süslenip starbucks a gidip oturmak çok saçma bence.

mesafeli olmakla ukala olmayı karıştırmayın. hiçbirimiz hint kumaşı değiliz. ben hayatım boyunca bana rahatsızlık veren kişiler hariç kimseyi ezmeye çalışmadım. hoşlanmadığım insanlara bile kötü söz söylediğimde üzüldüm. kimseyi aşağılamadım ya nasıl ifade edebileceğimi bilmiyorum şu an. ben karşımdakini rencide etmezken patavatsızlık görmek çok rahatsız edici. alınmıyorum çünkü umrumda değil. çok sinirleniyorum cehaletlerine sadece.

ha bir de, rica ediyorum kasıntı olmayın ya.

18 ağustos 2014 10:06

4. (gizlinot: ifade sert gelmesin kimseye-başka türlü anlam kayması oluşacak )çenenizi tutun.

18 ağustos 2014 13:43

5. ne olursa olsun yalan söylemeyin..

18 ağustos 2014 15:44

6. toplumun ataerkil yapısını nesilden nesle taşıyan sosyolojik kanal olmaktan vazgeçin, kısıtlayıcı olmayın, sorumluluk adı altında kimsenin özgürlüğünü kısıtlamayın, hayata geniş pencerelerden bakabilin.

şekilci olmayın, biçimsel düşünmeyin, samimi olun-bundan kastım cağnımm cicim diye konuşmak değil içinizden geldiği gibi davranmaktır, kendinizi her daim bilgi olarak zenginleştirin, cinsiyet olarak toplumun ezilen sınıfına ait olma ihtimalimiz daha yüksek olduğu için cinsiyet sorumluluğu geliştirin, ben bilmem beyim bilir olmayın, kendinize karışılmasına, sizin hakkınızda karar verilmesine izin vermeyin, aynı şey baba, abi vs. için de geçerlidir. oyunun içindeki fasulyeden eleman olmayın her daim yumruğunuzu masaya vurabilin, diğer kadınları küçümseyip, ezip onlar üstünde statüsel fark yaratmaya çalışmayın, destekçi olun

son olarak lütfen zengin koca bulup kasıntı kasıntı dolaşmayın. zira ekonomik statü size artı değer kazandırmaz, kişisel özelliklerinizle elde edeceğiniz sosyal statünüzün de kocanızla alakası yoktur. kimse kimsenin zekasını, bilgisini ve kişiliğini kocasıyla ölçmez. üzgünüm ama bu tip kadınlar siz statü sahibi görünmekten çok aciz görünüyorsunuz. çünkü kocanızı işin içinden çıkartınca ortada size ait bir kişilik kalmıyor.

18 ağustos 2014 17:01

7. Önce kendinizi sonra oğullarınızı iyi eğitin. Onlara şiddeti öğretmeyin, Dünya üzerinde erkeklerden zulüm gören kadınlarda payınız olmasın. Onları el bebek Gül bebek büyütmeyin sonra hayatı paylaşacak bir eş yerine işlerini yapacak bir hizmetçi arıyorlar. Onlara sen erkeksin yaparsın demeyin bir organa sahip diye herşeyin hakkı olduğunu sanmasın. Onlara sevgiyi öğretin, saygı duymayı öğretin, gerekirse vazgeçmeyi öğretin.

18 ağustos 2014 18:15

8. (gizlinot: hangi konuda olursa olsun )hep bir "b planı"nız olsun.

18 ağustos 2014 19:59

9. (gbkz: feminizm) hakkında biraz okuyup öğrenin. ben biliyorum işte eşit olmak, çocuk da yaparım kariyer de, seçme seçilme hakkı demeyin. hele size komik, biraz da ürkünç geliyorsa evde kalmış bıyıklı kadınları, erkek düşmanlığını çağrıştırıyorsa mutlaka biraz araştırın. bu sözlüğe bakışınız bile değişir.

18 ağustos 2014 20:03

10. en yakın arkadaşınızın erkek(dost olarak)arkadaşlarıyla çok samimi olmayın.zamanla aranızda bir ego savaşı boy gösterecek ne hale geldiğinize oturup kendiniz şaşıracaksınız.

18 ağustos 2014 21:28