sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (422)
 • medya (0)

422. Psikologum şunu demişti bana, "özgür olmak ve kendi hayatını yönetmek başka bir yere gitmekle olmaz. Bak kuzenin yıllarca yurtdışında yaşamış, başka şehirlerde yaşamış ama şu an tekrar annesine döndü. Annesi ipini salmış, oraya gitmesine izin vermiş ve tekrar istediğinde geri çekmiş. Bizim amacımız ise gerçek özgürlüğü sağlamak, başka bir yere gitmek değil asıl beraberken kendine ait alanı yaratıp özgürleşmen. Diğeri sanal bir durum."

Gerçekten de öyle. Burda hemen ayrı eve çık falan deniyor ama o tarz durumlarda insanlar evlendiklerinde bile aileleri yönetiyor sanki bu evlilikleri. Lütfen gerçek özgürlüğünüzü yaratın. Ayrı ev, aynı ev hiç fark etmiyor o mesafeyi yaratıp koruyun. Maddi bağımsızlık bu noktada evet çok önemli buna sahip olmaya çalışın. Kilometrelerce öteye gitseniz bile o ip ailenizde olunca özgür olmuyorsunuz asıl yanyanayken o ipi ailenizin elinden alın. Kendinize güvenin ve kendinizi çok sevin.

9 aralık 17:42 9 aralık 18:50

421. Buzzfeed'de (link: https://www.buzzfeed.com/katangus/relationship-advice-from-readers Şu) makaleyi görünce resmen küçük çaplı aydınlanma yaşadım. İlişkilere ait bakış açısını tamamen değiştiremeyecek olsa da oldukça güzel tavsiyeler içeren bir içerik olmuş. Buraya yazmamın sebeplerinden biri de unutmayıp ara sıra okumak istediğim için(gizlinot: swh).

5 aralık 00:23

420. sizi bırakın değerli bir sevgili insan olarak bile değer vermeyen erkek-kadın şahısları baş tacı yapmayın.ama seviyorum ama ona ölüyorum demeyin.diyen 3-5 tane arkadaşım oldu oradan söyleyebiliyorum bunu.

sosyal medya kullanımınızı minimuma indirin.sürekli kim nerde ne giymiş kiminleymiş derdine düşmeyin.

4 kasım 22:16


419. kendinize değer verin, kendinizi sevin. böylece sizi negatif etkileyen toksik insanlardan ve ilişkilerden otomatik olarak kurtulacaksınız.

kadınlara uygulanan fiziksel şiddet gibi olaylarda "kadın hakları" , kadınlar olarak birbirimize destek olmalıyız" derken başka kadınlara psikolojik şiddet uygulamayın. psikolojik şiddetten kastım özel hayatınızda tanıdığınız kadınları küçümsemek, arkasından konuşmak, mutsuzluğuyla mutlu olmak, kuyusunu kazmak gibi onları kötü hissettirecek şeylerden bahsediyorum. maalesef kadın dayanışması sadece internette birkaç yazı yazıp, fotoğraf paylaşmakla olmuyor. bu düşünceyi kendi yaşamınıza da aktarın.

ekonomik özgürlüğünüzü mutlaka elinize alın. kimseye muhtaç olmayın.

bedeninizi sevmeniz ve kabullenmeniz için kendinizi güzel bulmanıza gerek yok, güzel olmak gibi bir zorunluluğunuz da yok.

dış görünüşünüzün sizi siz yapan unsur olmadığının bilincinde olun. yüzünüzün görünümünden ya da vücut ölçülerinizden çok daha fazlasınız.

4 kasım 01:49

418. Kadın hakları hassasiyetine sahip olduğunuzu belirtip, kötü bir vakada hemcinsininiz yanında olduğunuzu söyleyip, konu erkek meselesi olunca birbirinizi yemeyin lütfen. Hepimiz buna denk geliyoruz. bilinçli, eğitimli, iyi bir şeyler yapma çabasında olduklarını gördüğüm iki arkadaş hemcinsim, tek derdi keyif yapmak olan ve ikisine de ümitlendirici şeyler söyleyen bir karşı cins yüzünden birbirlerine girdi. Üzücü olan bu durun karşısında kadının kadına, kadının kendisine yaptığı haksızlığı görememesi.

4 kasım 00:24

417. ter kokmayın, lütfen her gün akşam üstünüzü çıkardığınızda kıyafetiniz, vücudunuz kokuyor mu diye kontrol edin kendinizi. özellikle kat kat giyinen biriyseniz. insanın yakın arkadaşı, sevgilisi söylemiyor böyle bir şeyi. aynı evde anne baba kokuyorsa onlar da farkedemiyor. o yüzden lütfen siz kendinizi kontrol edin ve koktuğunuzu düşünüyorsanız deodorantınızı antiperspirantınızı değiştirin. bu ürünleri sadece yeni yıkanmış temiz cilde sürün. spordan çıkınca ya da terleyince deodorant ve ya da antiperspirantla ter kokunuzu daha da ekşi hale getirmeyin. bu ürünler sadece temiz tene uygulamak içindir. var olan ter kokusunu geçirmek değil amacı, ter kokusunu önlemek.

gencecik güzel, yüzünde makyajı olan bakımlı kadınların kokması çok üzücü oluyor. yaşlı olsa bilmiyordur, yaşlıdır diyeceğim. giyimi, saçı başı bakımsız olan kişiyi kokusuyla asla yargılamam. ama saçlarda fön, yüzde makyaj, tırnakta oje olan bir kadının ter kokması daha da korkunç...  lütfen önce öz temizlik, sonra diğer bakımlar ve süsler.

not: ağız kokusunun boşanmalarda çok önemli bir sebep olduğunu biliyor muydunuz? kaç kişinin bu yüzden evliliğini bitirdiğini bilseniz inanamazsınız. (bkz: istatistikler) ter kokusunun da bundan aşağı kalır bir yanı yok. koku en güçlü hafızamız, insanların sizi pis olarak hatırlamalarına izin vermeyin.

edit: kokuşuklar eksilerken inşallah bir şeyler de öğreniyorlardır, tek temennim bu.

3 kasım 15:50 3 kasım 17:57

416. Sevgisinden şüphe ettiğiniz adamı bırakın gitsin. Zaman en kıymetli şey diğer türlü olan zamanınıza oluyor. İki satırlık adamları musallat etmeyin ömrünüze, ben yaptım siz yapmayın 

2 kasım 18:50


415. Yeteneklerinizi geliştirin. Her konuda. Ama ilk yetenek “tehlike nereden gelir” olmalı.

Hayata bir kez geliyorsunuz ve bu girdiyi okuyorsanız yüksek ihtimal anadoluda doğmuşsunuzdur. Anadoluda bir kadın olmanın hayat mücadelesi demek olduğunu benden daha iyi biliyorsunuz. İşte bu mücadeleyi kazanmak için bir çok yeteneğinizi geliştirmek zorundasınız. Zaman yönetimi, iradeli inisiyatif alma becerileri , ekonomik özgürlük vb. Kendinizi gerçekleştirmek için ekstra bir efor harcamak zorundasınız.

Son olarak , savaşalım. Yıkalım hep beraber kadınların ezik hor görüldüğü odaları , evleri. 

2 ekim 07:07

414. Kimseyi kendinizden çok düşünmeyin. Mutlu olsunlar diye siz mutsuz olmayın. Sizi değiştirmeye çalışan birinin kafasında yarattığı kalıplara uyum sağlamayın. Sınırlarınız olsun ve dışına asla çıkmayın. Sizinle mutlu olmak isteyen olacaktır, gerisine yol verin. 

2 ekim 03:01

413. hiçbir erkek vazgeçilmez değildir.

2 ekim 02:38