girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (416)
  • medya (0)

416. Lütfen pedinizi çöpe atarken tamamen kapandığına emin olun, o açık manzarayla karşılaşmaktan yoruldum artık.

31 ağustos 21:10

415. DUYDUĞUNUZ EN UFAK ŞÜPHE DOĞRU.YOK CANIM DEMEYİN,ÖYLE.UZAKLAŞIN.

ARKADAŞINIZ İSTERSE 20 YILLIK OLSUN,CİDDİ ANLAMDA SİZİ KIRDIYSA MESAFE KOYUN,YILLARDIR ARKADAŞIZ OLACAK O KADAR DEMEYİN,SİZ DE 20 YILLIK ARKADAŞISINIZ ONUN,SİZ NİYE YAPMADINIZ? KİMSE SİZDEN ÖNEMLİ DEĞİL. ELBETTE ORTAMA UYUM SAĞLAMAK ÖNEMLİ AMA BİRİ SİZE BİLE İSTEYE KÖTÜ DAVRANDIYSA UZAKLAŞIN.YOK CANIM SEN YANLIŞ ANLADIN FALAN HİKAYE.GAYET DOĞRU ANLADINIZ.SİZİ ARAMAYAN ADAMI DA ARAMAYIN ARTIK,ARAYANI ARAYIN.

31 ağustos 17:06 31 ağustos 17:15

414. kadın düşmanı olmayın.

31 ağustos 01:44


413. bir şey hissediyorsanız, muhtemelen doğrudur.

30 ağustos 22:38

412. Tavsiye verebilecek kadar hayat tecrübem olmasa da benim de var bildiklerim;

Karşınızdakinden şüpheleniyorsanız yaptıklarını iyiye yormaya çalışmayın. Fazla duygusal olmadan mantıklı düşünmeye çalışın. Verdiğiniz ufak tavizler ilerde çok büyük sıkıntılar çıkarabilir.

Karşınızdaki kişide(arkadaş, sevgili vs), sizi iten, içinize sinmeyen bişeyler varsa bitirin. Arkadaşsa mesafe koyun, sevgiliyse ayrılın. Tabi en ufak şeyden nem kapmayın ama kötü niyetle, özgüveninizi zedeleyip sizi aşağı çekmekyr ve sizi kullanmaya yönelik yapılan tavırları görmezden gelmeyin. Bir de kimyanızın uymadığı biriyle zorlamayın.

30 ağustos 22:13 30 ağustos 22:14

411. asla emin olmadığınız biri için taviz vermeyin. karşı taraftan emin değilseniz, verdiğiniz tavizleri kullanacağını ve hep isteyeceğini düşünüyorsanız ve bu tavizler sizi kişiliğinizden giderek uzaklaştırıyorsa bırakın o adamdan uzaklaşın.

29 ağustos 10:58

410. beğenmediğiniz insanları düzeltmeye değiştirmeye çalışmayın. bizler insan tamircileri değiliz.

kim olursa olsun, ne kadar güvenirseniz günenin bazı sırları kendinize saklayın. geçmişinizi ve gizli durumlarınızı en ince ayrıntısına kadar sayıp dökmeyin

son olarak kendinizi sevin ve mutlu olmak için bir şeylerin varlığını kendinize şart koşmayın.

29 ağustos 04:25 29 ağustos 04:27


409. "Gücüm kalmadı, artık her şey bitti" gibi düşüncelere kapılma. Gece yine sabah olur.

22 ağustos 13:25 22 ağustos 13:33

408. Yalnız kalmamak, anne olmak adına olmadık adamlarla evlenmeyin

Kadınlık onurunuzu herşeyin önünde tutun... maddi menfaat için cinsellik odaklı ilişkiler kurmayın.. en kibarca böyle söyleyebildim... 

22 ağustos 00:23

407. kendi kendinizi dış görünüşünüz yüzünden yargılayıp, üzmeyin.

ben hayata daha başlarken yenik başlamış, ölü doğmuş ve sonradan hayata döndürülmüş bir bebekmişim. oksijensiz kalmamdan dolayı sol gözümde bir tür felç oluşmuş. Yani kaba tabirle "şaşılık" benzeri bir durum ama emin olun çok daha kötü görünen bir şey. Her neyse, yıllarca kendimden ve gözlerimden nefret ettim. üstüne bir de ergenlik dönemimde yüzüm öylesine korkunç bir hal aldı ki, her tarafı siyah siyah izlerle doluydu ve yıllarca geçmedi. yüzümü sirkeli pamukla kazımaya çalıştığımı bilirim, o kadar psikolojim bozuktu ki... herkes cüzzam falan mı olduğunu soruyordu o derece, üstüne gözlerim de eklenince bildiğiniz çirkin bir kız oldum işte kendime ve topluma göre. insanlar acımasızca dalga geçti, ben aynalardan nefret ettim. kendimden nefret ettim, arkadaş sahibi olmadım, sürekli depresyondaydım.

sonra geçti bütün bunlar. gözlerim seneler içinde daha az belli olmaya başladı ama hala belirgin yine de, ama ben kabullendim. onları öyle sevdim. cildim düzeldi, zamanla daha özgüvenli bir kadın oldum ve kendimi deli gibi ezdigim için öyle pişmanım ki... kim ne derse deseydi, neden bir de kendi kendimi yargıladım ben ? cildim düzeldi derken, hala lekeler var ama öncekine göre çok çok az. kafaya takmadıkça daha iyi görünüyor gözüme cildim. eskiden donuk bir kızdım, şimdi ise mutluyum ve insanların ben mutlu olunca dış görünüşüme o kadar da bakmadıklarını gördüm. verdiğiniz enerji mi nedir bilmiyorum artık.

uzun ve dağınık yazdım belki de ama sevgili kız kardeşlerim, kendimizi en çok yine biz eziyoruz. Her kadın güzel halbuki, kendini seven, gözleri ışıl ışıl olan her kadın güzel. kusurlarımız belki de bizi biz yapan şeyler. böyle diyorum ama hala bazen pms döneminde falan kendime yardırıyorum ama en azından diğer dönemler yapmıyorum bunu :)

klişe şeyler söyledim biraz. bu entryi de bugün gördüğüm bir entrye cevaben yazdım. bir süslü "kendimden nefret ediyorum, aynaya bakmak istemiyorum" minvalinde bir şey yazmıştı. bulamadım tekrar ama burdan söyleyeyim, kendini sev süslüm, güzelsin ve hayatın boyunca sahip olacağın yegâne dost yine kendinsin. umarım bu buhranı atlatıp çok mutlu olursun. öptüm çok :)

20 ağustos 02:46