yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (419)
  • medya (2)

  419. Bir yerde okumustum;

  şiddeti asla affetmeyin. Şiddet eğilimi gösteren davranışı da.

  1 eylül 15:38 1 eylül 15:41

  418. mutlaka ekonomik özgürlüğünüz olsun.

  24 temmuz 14:32

  417. Kadınların yaşadığı bütün sorunların, Cinsellik, kalp ve kafa üçlüsünden birinin öne çıkarak diğerlerini yönetmesinden ileri geldiğine eminim. Aradaki bu dengeyi kurmak zor, üstelik farkındalık ve tecrübeyle çok ilgili bir şey. Ama basit bir yöntemi var. Kafanızdaki kişiyle ilgili, bunlardan 3'üne birden ayrı ayrı "evet mi?" Diye sorun... 3'ünden de evet yanıtı gelirse doğru kişidir.

  Bunu sadece ilişki değil de hayattaki tüm diğer motivasyonlarınıza da uygulayabilirsiniz, "ben bunu niye istiyorum/yapıyorum?" Sorusunun yanıtını verir size.

  23 temmuz 22:16

  416. bence asla kendinizden ödün vermeyin. herşeye karşı çok az bencilliğiniz olmalı. yani sevdiğiniz adam kadın vs bunun için sevdiğiniz şeylerden vazgeçmeyin. herkesi dinlemeyin .bilinki en doğru yol içinizdekidir. sevginizi bölün kendinizi değil.

  17 haziran 14:07

  415. evlenme teklifi alan, nişanlanan vs yakın bir arkadaşınız varsa çeyrek altınınızı aylar öncesinden alın ne olur ne olmaz. düğün zamanı sıkışırsınız ya da çok pahalı olur ve eliniz almaya gitmez de gram takarsanız, anlaşılma ve rezil olma ihtimali %99. takı videosunda anlaşılmasa bile, bilen birileri söyleyebiliyor yani asdghkl

  17 haziran 12:56

  414. Kukunuzdan çıkmayan hiçbir oğlan çocuğunu büyütmeye kalkmayın. Enerjinizi bir ihtimal doğabilecek olan müstakbel evladınıza saklayın. Evet. Sevgililerimizden bahsediyorum. 

  16 haziran 10:21

  413. çok güzel tavsiyeler verilmiş, gerçekten okudukça garip bir şekilde kendimi güçlü hissediyorum. benim de söylemek istediğim bir şey var. bir şeyi istiyorsanız onun için ciddi anlamda çaba gösterin. ben yurtdışında yaşamak ve çalışmak istiyorum ve bunun için hakikaten kendimce bir şeyler yapıyorum. babam normalde şeker gibi bir adamdır ama böyle konularda çok katı. istemiyordu hiç bir yere gitmemi ama ben düzenli olarak ona ne kadar istediğimden, orada mutlu olacağımı düşündüğümden bahsettim hala da bahsediyorum hatta. şimdi "sen nerede mutlu olacaksan git ama eğer mutsuz olursan gurur meselesi yapma. burada hep bir evin var, yaptım olmadı demeyi bil" demişti. şu an çalışmıyorum ama eğer çalışıyor olsaydım istediğim gibi çekip giderdim, ilk başta belki de sitem ederlerdi ama alışırlardı. evet, aile çok önemli ama bu hayat da benim, ben bir bireyim ve kendi sınırlarımı aşmadan dilediğimi yapmakta ve dilediğimce yaşamakta özgürüm.

  7 mayıs 01:52

  412. Kim ne der? Elalem ne der? O mini eteği giyersem nasıl bakarlar? Kırmızı ruj biraz abartılı mı oldu? ve daha binlerce türevlerinin olduğu bu sorular. 1 kere geldiğimiz şu hayatta canın nasıl istiyorsa onu yap. Vicdani rahatsızlık yaşatmayacak her konuda her şeyi yapabilme, giyebilme, sürebilme, söyleyebilme özgürlüğüne sahibiz. Bunu unutmayalım.

  8 mart 13:30

  411. 1- hayatınızda en önemli kişi olun. sizden daha değerli kimse yok, bunu hiç unutmayın. ama ben çok değerliyim diye de etrafınızdaki insanları yok saymayın. karşınızdaki kişinin kim olduğuna bakmadan kibar ve nazik biri olmak sizin değerinizi arttırır.

  2- insanların ne yaşadığını bilemezsiniz. içlerini de öyle. kimseyi dış görünüşüne göre yargılamayın. siz insanlara olan davranışlarınızı buna göre değiştirmeyin. siz hep aynı davranın. bırakın karşınızdakiler kendi tavırlarının sorumluluğunu alsınlar.

  3- hayatınızın merkezine eş, sevgili, flört.. bunları koymayın. evlenmek için evlenmeyin. evliliği aşama olarak görmeyin. eğer doğru kişiyle olacaksa olsun gözüyle bakın.

  4- beraber olduğunuz, oalcağınız kişide ne aradığınızı ne istediğinizi iyi analiz edin. bunların maddi temelli şeyler olmamasına özen gösterin. ne kadar anlaşıyorsunuz, ne kadar hoşgörülü, anlayışlı, sevecen, merhametli şefkatli bunlara çok dikkat edin. beraber eğleniyor musunuz buna bakın.

  5- hayatınızın merkezine çocuğunuzu da koymayın. elbette seviyorsunuz. canınızın bir parçası. ama o büyüyecek ve kendi hayatını kuracak. siz kendi hayatınızdan vazgeçtiğinizle kalmayın. hobilerinizi, arkadaşlarınızı, zevklerinizi ihmal etmeyin.

  6- herkese her şeyinizi anlatmayın. biraz ketum olun. herkese anında güvenmeyin. ince eleyip sık dokuyun. çok fazla dostunuz olmasına gerek yok. 1-2 sağlam dostluk yeterlidir. beraber farklı şeyler yapabileceğiniz bolca arkadaş edinebilirsiniz. ama arkadaş ile dost ayrımını iyi yapın.

  7-okuyun, öğrenin. her an her gün, durmadan. merak edin. daha çok merak edin. ilginizi ne çekiyorsa.

  8- aktif olun. kadın olarak sağlıklı kalmak için aktif olun. yürüyün, koşun, bisiklete binin. yapabildiğiniz neyse (Avrupa'da sıklıkla gördüğüm insanlar 60-70 yaşında dahi her yere bisikletle gidiyor ya da yürüyorlar. hepsi dinç, ayakta. yokuşu çıkamıyorsa bisikletinden inip yürüyor ama yine de vazgeçmiyor).

  9-hayatın tadını çıkarmayı ihmal etmeyin. kendinizi kıyaslamayın. sosyal medya gözünüzü boyamasın. büyük bir yalan olduğunu kendinize sürekli hatırlatın. sosyal medyada geçirdiğiniz zamanı kısıtlayın. neyseniz onu kabul edin ve bedeninizin içinde rahat olun. özgüvenli ve hoş, çekici gözükmenin yolu budur.

  benden şiimdilik bu kadar. aklıma gelirse burayı editlerim. umarım faydalı bulan birileri olur.

  8 mart 02:32

  410. Dün kocaeli’de bir kyk yurdunda gözümün önünde bir kız camdan atlayarak intihar etti. 20 yaşındaymış ve 30 yaşında bir adamla birlikteymiş. Hamile kalmış sanırım. Bu anlattığım olayda görebileceğiniz çok tavsiye var bence. 

  7 mart 20:40