yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (423)
  • medya (2)

  423. Kocanıza bile nude atmayın diyorum, tabii şahsi fikrim. Kaldı ki bu gözler araları bozulunca karısının çıplak fotoğrafını, birlikte çektikleri videoları eşe dosta, medyaya servis eden gözler gördü. Karşılıklı rıza çerçevesinde bir fantezi bile olsa başınıza iş açar...

  Ben kendim çektiğim sanatsal amaçlı nude'lerimi bile sildim. Bana bir şey olur telefon anne babanın, bir başkasının eline geçer diye...

  3 haziran 13:51

  422. güçlü olun. hayat sizi 9 defa yıkarsa 10 defa kalkın, omurganızı düz, başınızı dik tutun. kendimize inandıkça her şeyi başarabiliriz.

  27 mayıs 22:42

  421. Bazen bize psikolojik şiddet uygulanıyor ve fark etmiyoruz. Uzun zaman maruz kaldığım psikolojik şiddetten dolayı hep kendimi suçlu hissettim birçok konuda. Meğer sorun bende değilmiş, bunu da sorun bende sanıp dayanamayıp gittiğim psikoloğun sen iyi dayanmışsın demesiyle öğrendim. O anki rahatlamamı size anlatamam. Size kendinize güvenmediğiniz ve zor zamanlarınızda yani etkilenmeye en açık olduğunuz dönemlerde kendinizi güçsüz, çirkin, beceriksiz hissettiren insanlara inanmayın. Gerçekten öyle değilsiniz, sorun karşıda. Normal bir insan size öyle hissettirmez. Normal bir insan sizin olmayan kusurlarınızı, hatalarınızı bile size yükleyip üzmeyi komik bulmaz. Ben geç anladım çünkü karşımdakinin kötü niyetli olabileceği hiç aklıma gelmedi, inandım ve evet ben demek ki böyle bir insanım deyip psikolojimi mahvettim uzun bir dönem, patlayana kadar. ama siz aileniz, sevgiliniz, en yakın dostunuz bile olsa bunun size yapılmasına izin vermeyin, etkilenmeyin çünkü toparlanması kolay olmuyor. 

  24 mayıs 17:48


  420. Erkeklerin sizi manipüle edip ufak ufak kişiliğinizle ve psikolojinizle oynamasına izin vermeyin. Unutmayın sizi adeta heykeltraş gibi yontan erkek yarın sosyal hayatınız kalmadığı için, artık "onun gördüğü kadarıyla" sizinle zaman geçirmek isteyen insan kalmadığı için, eğlenceli olmadığınız için sizi terkedecek. Evet kendi elleriyle inşa ettiği bu görünmez parmaklıkların ardında ehlileşmiş ve uysallaştırılmış olan siz; onu heyecanlandırmamaya başlayacaksınız. Hep kendiniz olun ve kendiniz olmaktan asla vazgeçmeyin. Unutmayın; sizi o şekilde sevmişti.

  24 mayıs 01:21

  419. Sizi sınırlandırmak isteyenlere izin vermeyin.

  Bu hayat sizin ve istediğiniz gibi yaşayın. Size karışan birisi olduğunda ailenizden biri bile olsa ona bunun sizin tercihiniz olduğunu hatırlatın ve hep güçlü olun.

  23 mayıs 22:15

  418. kendi meşrebinizden olmayan kişilerle (siz rahat birisiniz sevgiliniz muhafazakar, siz etek giyiyorsunuz o mini giydin diyor, alkol aldığınızda karışıyor ama kendi içebiliyor çünkü "erkek", "erkek" olduğu için ilişkiyi yönetmesi gerektiğine inanıyor, ailesi kapalı bir aile siz değilsiniz gibi ya da aynı değerleri taşımıyorsunuz ama ortak noktada buluşuruz diye düşünüyorsunuz...) ilişki yaşamayın. yıllarınız gidecek, o insanla "ilgilenirken" yüzünüz yaşlanacak, çökeceksiniz, mutsuz bir insana dönüşeceksiniz ve kendinizi toparlamanız çok zorlaşacak. değer mi? asla değmez. yapmayın. başka biriyle çok daha mutlu olabilirsiniz, mutlu olmak için yaşamalıyız acı çekmek için değil.

  23 mayıs 17:21

  417. Birbirinizi sevin, açık aramayın, geliştirin, imrenebilirsiniz (gelişiminizi destekler) ama kıskanmayın.

  Küçümsemeyin, ezmeyin, ezdirmeyin, ezilmeyin.

  Birbirinizi el olun, tahammül edin, zarar görüyorsanız (birbirinizden) - kırılıyorsanız ifade edin, çabanıza rağmen hassaslığın zerresi yoksa da kendinizi tüketmeyin.

  Hiç sevmiyorum kadın kadının kurdudur lafını.

  Kadın kadının dostudur, kardeşidir.

  23 mayıs 14:05


  416. 1-Asla ama asla, biri için kendinizi değiştirmeye çalışmayın .Bir sürü örnek arkadaş var burada yazan ,içini döken. Sevgilisi hayatını kısıtlayan giyimine dahi karışan, ojesine bile ...  Bu nedenlerden dolayı  kimse için kaç yıldır tanıdığınız, sevdiğiniz şeylerden vazgeçmeye çalışmayın. kendiz olun sizi değiştirmek isteyene yol verin .sizde onu değiştirmeyin  (zamanında yaşandı tecrübe edildi).

  2-Sinirli olan ,size kaba davranan ,saygısız olan kişiye aşk adı altında ileride düzelir ,evlenirsem düzelir ,çocuk yaparsam düzelir demeyin asla düzelmiyorlar.

  3-Aldatıldıysanız şans vermeyin.Herkes ikinci şansı hakeder klişelerine inanmayın. gerçekten karşınızdaki kişi size aşık olsa zaten aldatmazdı .klasik ama bir kere aldatan bir daha yapacak.

  4-hiç kimseyi hayatınızın odak noktası haline getirmeyin .bu arkadaş veya sevgilide olabilir o insanlara göre yaşadığınız için ileride konuşmayı kesince boşluğa düşmüşsünüz gibi hissedeceksiniz .Hatta kavga ettiğinizde hatalı dahi olsalar, size iğrenç şeyler yaptıkları halde onlarsız bir hayat düşünemediğiniz için hep affedecek ,kazık yiyeceksiniz .

  5-Yersiz değil yapıcı eleştiriler yapın .birçok girdimde mevcut YouTuber da olur bir ünlüde kimseyi güzelliğinden ,konuşmasından,kazandığı paradan vb. nedenlerden vurmayın.

  6-üstteki yazdığımla aynı yola çıkarak, zamanınızı boş şeylere harcamayın. Zaman, öyle bir kavramki hızlıca akıp geçiyor. kendinize bir şeyler katmak vaktinizi dizi ,film ,yeni bir yer görmek, kitap okumak,yeni bir dil öğrenmek yerine bu insanları stalklayarak ,kaşına- gözüne kulp bularak harcamayın . siz onlarla uğraşırken onlar bilmem neredeki şehirde,ülkede yeni yerler tanımak için geziyor. kendilerine yeni bir şeyler katarken sizse bir hamster gibi çark içinde döndükçe dönüyor instagram-youtube-magazin bermuda üçgeninde  yerinizde sayıyorsunuz!çarkta dönmekten vazgeçin

  7-değişmeyecek fiziksel özelliklerinizi kabullenin. bu kemik yapısı , boy olur kendinizi olduğunuz gibi kabullenin .kimsenin bunlarla dalga geçmesine izin vermeyin .şaka adı altında özgüveninizi zedeleyen kişilerden uzak durun.

  8-biliyorum zor ama buradaki yazarların yaşının 18-35 arası çoğunlukta olduğunu düşünerek azda olsa spor yapın. illa zayıf gözükmek, squatlı durmak için değil. inanın hangi kiloda olursanız olun hayat standartınızı arttırmak ,yorulmamak için spor önemli .

  9-yine üstteki maddeyle uyuşuyor 18-25 yaş arasındaki gençler ne olur zamanındaki ölü ben gibi davranmayın .koşun, zıplayın, eğlenin biraz  bu hayatta deli olucaksınız. biraz enerji ,yeni nesilde bu durum pek kalmadı .herkes telefona gömülü. kalkıp su içmeye bile üşenmeler. 50 yaşına gelince bunların hiç birini yapamayacağız .hadi kalkın yerinizden ,az enerji !

  10-evlenmeyi ,çocuk yapmayı bu kadar önemli bir şey gibi görmeyin. biliyorum yıllardır bize bu aşılandı  yıkın bu tabuları! ekonomik olarak özgür olmadığınız sürece erkenden evlenmenin,çocuk sahibi olmanın size hiçbir getirisi yok. instamom olmak isterseniz ha o ayrı :))

  11-çocukları olan anneler çocuklarınızı ahlaklı yetiştirin ,inanın matematikten kaç almış bunların hiç bir önemi yok .Herkesin aynı cinsel yönelimleri olmadığını,cinsiyetciliğin saçma olduğunu,renklerin cinsiyete göre ayrılmadığını insanları kıyafetine,dinine göre yargılamaması gerektiğini öğretin şu an toplumda gördüğünüz ne yanlış varsa doğrusunu gösterin. belki biz bu konularda şu an böyle rahat değiliz ama 20-30 yıl sonra yetiştirdiğimiz çocuklar büyüyecekler en azından bizim şu an göremediğimiz değer yargıları gelecek nesil görsün.

  23 mayıs 07:06 23 mayıs 07:21

  415. Geçmişi sırtınıza yük etmeyin, insanları ve vasat fikirleri kendinize dert etmeyin. Henüz yaşanmamış günler için kaygı duymayın. Anda kalmaya ve keyif almaya çalışın olabildiğince. Her güne belki sağlıklı uyandığım son gün diye bakmaya başladığımdan beri saldım hayat çok kısa ve acımasız o yüzden siz kendinize şefkatli davranın. her şey geçer herkes unutulur, ölümün acısı bile uzun yıllar kalmıyor, sağlığınızın her seyden önemli bunun farkına varın gerisi kendiliğinden geliyor. Eğer bunları tek başınıza yapmak zorsa kendinize yüklenmeyin terapi alın (ben öyle yapıyorum) mental sağlık gerçekten çok önemli. Ruhsal olarak dingin değilsek özsaygı, özgüven, yaşama sevinci vs. hep yetersiz oluyor. Lütfen ruhunuzu ve bedeninizi önemseyin kadınlar hayat bize kolay değil, çoğumuzun kişisel toplumsal travmaları var ama o kadar güçlüyüz ki inanın her sorunu aşarız gerçekten.

  23 mayıs 05:09

  414. dilediğinizce yaşayın. özgürce. istediğiniz gibi. kendi hayatınızı kendi ellerinize alın. okuyalım, çalışalım, kimseye muhtaç olmayalım. birbirimize destek olalım. ve hayallerimizin peşinden gidelim. hayat bir kere yaşanıyor. ne istiyorsak almak icin uğraşalım. o çabalar bile yeter.

  23 mayıs 03:26