yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (440)
  • medya (7)

  440. Havada kapacak olanlar varken, yerin üzerindekilere yaranamamaktan yorgun düşmek gibi bir şeyi, hayatının hiçbir alanında kabul etme...

  Sen zora inandıkça zorluklar bırakmaz peşini.

  Yapman gerekeni yap ama daha fazlasını hiçbir zaman, hiç kimse için değil...

  Nerede durman bırakman gerektiğini bil.

  Dünyanın yükü senin üzerinde değil.

  15 eylül 12:39

  439. süslüler, biraz önce maalesef bir arkadaşımın sosyal medya üzerinden tacize uğradığını öğrendim. flörtü olacak şahıs, arkadaşım istemediği halde ona cinsel organının fotoğrafını gönderip duruyormuş ve "katlanacaksın" gibi tabirler de kullanmış. benzer bir durumu yaşayan bir kullanıcının uyguladığı yöntemi başka bir arkadaşım bizlerle paylaştı. Caydırıcılığı olabileceğini düşündüğüm için sizlerle de paylaşmak istedim. Umarım böyle bir durum yaşamak zorunda kalmayız...

  (link: https://onedio.com/haber/dm-den-cinsel-organini-yollayan-adami-o-an-uydurdugu-bir-taktik-ile-yerin-dibine-sokan-kadin-914029?fbclid=IwAR0Td64UlWLn8_Dd7sOyRYXcGyTXrup4RkDHOdDa_srK4x-yB788fgHNHiE DM’den Cinsel Organını Yollayan Adamı, O An Uydurduğu Bir Taktik ile Yerin Dibine Sokan Kadın!)

  23 ağustos 22:43 23 ağustos 22:44

  438. Her zaman standartlarınız olsun ve sonuna kadar peşinden gidin. Onları kimse için değiştirmeyin. Bu erkek arkadaşınız da olsa, arkadaşınız da olsa ya da aile bireyi bile olsa geçerli. İnsanların nasıl biri olduğunu anlamada sezgilerinize güvenin, kadın sezgileri yanıltmaz. Eğer o durumda içinize sinmeyen bir şey varsa kesinlikle bir problem vardır. Size ve standartlarınıza saygı göstermeyen kişilerle ilişkinizi bir anda kesin.  İnsanlara ikinci şansı vermeyin, bir kere saygısız davranan her daim saygısızdır. Son olarakta, sizi ve standartlarınız olmasını eleştiren, standartlarınızı düşürmeniz gerektiğini söyleyen kişilere prim vermeyin. İnsanlar hayatta kendi yüzleşemediği gerçekleri gören ve bu yüzden de hayatta her zaman mutlu olan, kendine saygısını yitirmemiş insanlara tahammül edemiyorlar. Çünkü onlar kendilerine saygısı olduğu için her zaman mutlu ve başarılılar. 

  23 ağustos 22:03


  437. size sevgiyi kaşığın ucuyla gösterenlerin belki güzel bir söz çıkar diye ağzının içine bakmayı bırakın. Değer veren arar, sorar, konuşur ve şüpheye yer bırakmaz. Ilgilenmeyen, umursamayan insana ayıracağınız zamanı kendinize ayırın. Kimse için değişmeye gerek yok. Ve tabii en önemlisi çalışın ve kimseye muhtaç olmayın.

  23 ağustos 16:33

  436. değer görmediğinizi, sevilmediğinizi düşündüğünüz insanlarla, ortamlarla bağınızı koparın. açıklamalar tanımlamalar  gereksiz. Hissedersiniz bunu. nefes alıp vermek gibi. Siz hissetmiyorsanız ötesi yoktur. 

  bi şey yapmanıza gerek yok sevilmek ve değer görmek için. sizsiniz. Her halinizle değerli ve sevilmeye değersiniz. hiç kimseden sevgi ve ilgi dilenmek zorunda değilsiniz.

  23 ağustos 12:55

  435. ömrünüzde en azından bir kez psikologa gidin. bana bildiğim şeyleri söyleyecek ne gerek var demeyin. emin olun çok faydasını görürsünüz. kendinizi zorlamadan sırf keyif aldığınız için yapacağınız bir hobi bulun. son olarak çok çabaladığınız halde bir şey inatla olmuyorsa bir nedeni vardır. annem bu tür durumlarda bana hep yağ kapısı kapanır bal kapısı açılır derdi. 

  23 ağustos 11:33 23 ağustos 12:43

  434. Birisiyle eğer ciddi bir ilişkiniz varsa, evliliğe gidiyorsa, nişanlanmayı beklemeden sözlenmek ve (bkz: söz yüzüğü) takmak diye bir kavram var... İşte o boşunadır zannetmeyin. Geleneksel davrandığımı da düşünmeyin. Takın ve taktırın.

  Çünkü ister size ister ona, "bekar" olduğunuzu düşünerek yaklaşabilirler.

  Bekar değilseniz olmadığınız sizi hiç tanımayan birinin de görür görmez anlayacağı şekilde belli olmalı, ve bunun da tek yolu o yüzük.

  23 ağustos 04:32


  433. benim tavsiyem aslında sadece kadınlar için değil herkes için geçerli. kendinizi kimseyle kıyaslamayın. en yakın arkadaş, en uzak arkadaş, kardeş, sevgili, fenomen hiç farketmez. kıyasladığınız an o insana benzemek için çabalarsınız istemsizce o da kendiniz olmanızı engeller. 

  kendinize bakın ve kimseyi değiştirmeye çalışmayın. en yakın arkadaşımla bu konuyu çok tartışırım. mesela hoşlandığı biri olur ama karakterinde beğenmediği şeyler vardır ve bunlar değişsin ister sürekli ve bunun için de çabalar. bunu yapmayın işte. karşınızdaki insanı değil kendinizi şekillendirmek için uğraşın. siz kendiniz olup kendinizi sevdikten sonra zaten her şey çok güzel olacaktır hayatınızda. 

  dipnot: bunları daha önce söyleyen süslüler olmuştur muhakkak ama tüm girdileri okumadım ve yazasım geldi. buraya kadar okuyanlar için de bir şarkı hediye etmek istedim;(link: https://youtu.be/h-jvl5Yo184 tık tık)

  30 temmuz 00:40

  432. kendinizi partnerinizin (sevgili veya eş) statüsüyle, parasıyla, karizmasıyla vs. tanımlamayın. aynı şeyi erkekler de yapıyor tabii, zira artık insanlar olarak hepimiz karşı cinsi bir çanta gibi, sadece kendimizi daha iyi göstermek için kullanıyoruz. yalnız bunu kadın yapınca iş erkeğin yapmasına göre daha çok çirkinleşiyor. çünkü şiddete maruz kalan çoğunlukla kadın, sevilmeyen ve sevilmek isteyen kadın, anne olan kadın ve çocuğu tek başına büyüten yine kadın. ama adama olan hayranlığından işin toksikliğini göremiyor, belki de büyüsü bozulmasın diye görmek istemiyor. karizmasına, kalbur üstü ailesine, iyi bir diplomasına, ortalama üstü tipine kanıyor ve ömür boyu kendini ezip, adama hayranken aslında sürünerek yaşıyor. mutlu değil, ama önemsemiyor. çünkü adam mantığına ve kalbi zannettiği aşağılık kompleksine iyi geliyor.

  yapmayın, etmeyin. kimseye bu kadar hayran olmayın.

  10 temmuz 00:09

  431. Asla ama asla partnerinizin size fiziksel ve psikolojik şiddet uygulamasına izin vermeyin."Benim giyimime karışıyor. Çünkü beni seviyor.""Kıskanıyor çünkü aşık." "Haklı aslında kilo vermeliyim/almalıyım."Bir kere vurdu öfkesini kontrol edemedi. Bir daha yapmaz."Bir kere yapan bir daha yapar. Bir kere size karışan hep karışır. Beden sizin ruh sizin. Emek verdim, bırakamam demeyin. Emin olun ayrılınca "ben neler yaşamışım, nasıl katlanmışım ?"Diyorsunuz.Sizin üzerinizde kimsenin tahakküm kurmasına izin vermeyin. Karşınızdaki insan olamıyorsa yapacak bir şey olmuyor maalesef. Hayat kendinizi bir ilişkinin içerisinde yıpratmak için çok kısa.

  9 temmuz 20:53