yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (55)
  • medya (0)

  1. ben de bu soruya tabii ki olur diye cevap verdim. sonra arkadaş olduğum erkekleri düşündüm. kötü günümde kızlar kadar destek olan bir tane bile hatırlamıyorum. sanki erkekler kızlarla olan arkadaşlıklarına yüzeysel bakıyorlar. bilmiyorum benimkiler pek sağlam bir arkadaşlık şekli olmadı.

  30 ağustos 2015 17:00 31 ağustos 2015 00:21

  2. hali hazırda anket şeklinde bir (link: https://www.youtube.com/watch?v=ScRS9LumQ1Q videosu) bulunan soru.

  ve video bir insan bir kez daha kendi ırkının erkeğinden nasıl soğur sorusunun da cevabı adeta. istisnasız bütün kadınlar elbette evet derken erkeklerin hepsi imkansız demiş. hele bir tane hıyar var "mutlaka bir sonuç alınması lazım" diyen. abi sen bütün bir karşı cinsle olan ilişkini nasıl sadece cinsi çekimle sınırlayabilirsin ya? ben bunu anlayamıyorum işte.

  30 ağustos 2015 17:04 30 ağustos 2015 17:07

  3. her iki tarafın da kafası vücudunun alt bölgelerine fazla takılı kalmamışsa pekala olabilir. oluyor hatta.

  30 ağustos 2015 17:15

  4. cevabı "gayet de olabilir" olan soru. bunda hiç engel göremiyorum. bence soru "yakın arkadaş olabilir mi" olmalıydı çünkü kişiler yakınlaştıkça bi takım duygular beslemeye başlayabilir. hele ki 10 yıllık arkadaş grubumuzda bile bunca yıl sonra olabilen bi şeyse aman derim. ama imkansız değil. bence kafaları uyuşan ve birbirine karşı çekim hissetmeyen iki kişi arkadaş olabilir. olamaz demeyin, oluyor.

  30 ağustos 2015 21:03 ed.31 ağustos 2015 18:45

  5. genelleme yapılmayacak bir soru. kişiye göre değişir çünkü cevabı.

  30 ağustos 2015 21:05

  6. Arkadaşım, dostum dediğim adamların büyük bir kısmının single olduğum nadir dönemlerde bana koşmasıyla, bakın yürümesiyle demiyorum, koşmasıyla benim de mümkünatını sorguladığım sorudur.

  Bir tanesi uykumda öptü, bir kısmı alkolün etkisine güvendi de öyle öpmeye kalktı, bir kısmı o kadar aptal bir cesarete sahip değildi, ilgisini belli etmekle yetindi, sonuncusu da, neredeyse 14 yıllık arkadaşım, eski sevgilim zaten...

  Bu denemelerden hiçbiri benim için hayırlı değildi, ki şu anda hiçbiri yanımda değil zaten... İlki travma oldu (gizlinot: insanın en savunmasız anında dostum dediği adam tarafından öpülmesi ağır bir şeymiş), çoğunluğu sinir bozukluğu, sonuncusu da hayal kırıklığı...

  Bu demek değil ki tüm erkekler pisliğin, şerefsizin önde gideni, iyi günümde kötü günümde yanımda olan gerçek dostlarım da var. Bu yüzden kadın çoğunluğunun olduğu bir platformda tavsiyem kadınlara olacak:

  Utandırın böyle şerefsizleri! Onlar öyle çakaldır, öyle uyanıktır ki kartlarını hep doğru oynarlar. Size yakınlıklarını öyle bir noktada bırakırlar ki, içinize inceden bir huzursuzluk çökse bile kendisine bunu dile getirdiğiniz durumda acıtasyon yaratıp, mağduru oynayabilir, hatta aklınıza böyle bir şeyi nasıl getirdiğinizden dem vurarak sizi suçlayabilirler. sizi öyle bıçak sırtı bir yerde bırakırlar, çok sevdiğiniz için kırmayı da göze alamazsınız. zayıf bir anınızı kollayıp bombayı patlatırlar. Sonra babaannemin deyimiyle 'Yünmez arınmaz' olur o iş, hem arkadaslığınız rezil olur, hem sinirleriniz bozulur. En çok da kendinize kızarsınız.

  Içinize ufacık bir huzursuzluk çöktüyse, bir kere bile içinizden "bu arkadaslığa sığdı mı şimdi?" dediyseniz, o yaptığı arkadaslığa gerçekten sığmamıştır. "Yanlış anlar mı, kalbini kırar mıyım?" diye düşünmeden sınırlarınızı çizin, ufacık bir yanlış yaptığında da utandırın şerefsizi...

  erkeklerin bu tarz zayıflıklarının hoş görüldüğü, hep "dişi köpeğin kuyruk salladığı" bir toplumda yaşadığınızı unutmayın.

  30 ağustos 2015 21:55 30 ağustos 2015 21:57

  7. Elbette olabilir. Benim 2 tane erkek arkadaşım var yıllardır çok yakın olduğumuz. Evlendiler, eşleriyle de çok iyi görüşüyorum. Dostluklarını hiçbir kız arkadaşa değişmem çünkü hemcinslerimden yediğim kazıkları hesaba katarak böyle söylüyorum. İyi günlerimizde kötü günlerimizde hep yanımızda olduk. Varlıkları benim için öyle büyük destek,öyle kıymetli ki Allah eksikliklerini göstermesin. Canım arkadaşlarım benim.

  31 ağustos 2015 00:42

  8. ben hep bi ihtiyacını duyarım erkek arkadaşlığının çünkü acık ve net olarak kızlardan daha iyi arkadaşlık yaptıklarını düşünüyorum ve ben kızlara oranla erkeklerle daha iyi anlaşabiliyorum hep imrenirim erkek dostluklarına bu yüzden edinmeye çalışırım, çalışırdım yani

  başıma gelen : yakın arkadaşlarımın bana aşık olmasıyla bu hayalim suya düştü 3 defa da başıma gelince bunun imkansız bişi olduğunu anladım. belki ben hep yanlış kişileri seçmişimdir süslüler bilemedim ama gerçekten o kadar kötü bir şey ki bu insan çok zor durumda kalıyor

  evet arkadaş olabilir ama bu samimiyete dönüşmemesi gerekir sıkı dostluğa gitmemelidir bırakın sadece arkadaş olarak kalsın.

  31 ağustos 2015 01:45

  9. Bence bu herkesin tarzına baglıdır. Yani simdi kadınla kadın da arkadas olamayabilir kadın lezbiyense aynı mantık? Ama eger iki taraf birbirinin tipi degilse yani normalde asla cıkmayacagı bi insansa arkadas olabilirler. Bunun icin cizgisinden sapmayacak karakterde olmak gerek tabi.

  31 ağustos 2015 11:22

  10. Tabii ki olur. Lisede kız arkadaşlarım olduğu gibi erkek arkadaşlarım da vardı. Hala görüşüyoruz. Arkadaşlığı cinsiyete indirmek bana hep saçma gelmiştir. Şu anki sınıfımda 90 erkeğe 10 kızız (gizlinot: evet klasik mühendislik sınıfı ). Ve şöyle bir şey var erkek arkadaşlarımın hiçbirinde kıskançlık yok mesela sınav haftaları notları istemesem bile veriyorlar büyür ihtiyacın olur diye. Ama aynı şeyi kız arkadaşlarımda göremiyorum. İçten içe hep bi kıskançlık var. O yüzden yaşasın erkek kankalar diyorum (gizlinot: swh)

  31 ağustos 2015 14:18 31 ağustos 2015 18:47