girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (30)
  • medya (14)

30. Çok sevdiğim bir kumaş çeşidi. Bence özeldir, insanı rezil de eder vezir de. Kullanımına göre asil de durabiliyor avam da. Ben dokunduğumda hissettiğim yumuşaklığı çok seviyorum. Senelerce hoşlandığım beyle sonunda çıktığımız akşam yemeğinde kadife bir elbise giymiştim, benim için yeri ayrıdır da. Sonradan bir yerde okumuştum bu tür kumaşlar dokunma isteği oluşturur, randevularda giyin diye. benim giyme sebebim tamamen o anki kiloma o elbisenin uymasıydı ama bu sebebi de beğendim, mantıklı ve şirin.

28 eylül 17:36

29. mevsimi bir anda bastıran soğuklarla yavaş yavaş gelen kumaş. dolabımda 4-5 tane farklı renklerde kadife elbise var ve kışın akşam yemekleri, şık bir etkinlik gibi durumlarda tercihim oluyor. bordo, yeşil, lacivert gibi değerli taş tonlarında bir kadife elbise, çoraplarla ve güzel bir topukluyla çok şık duruyor bence, modası arada geçse de benim soğuk havalarda favorim olmaya devam edecek.

28 eylül 17:22 28 eylül 17:23

28. iddialı parçalarda güzel olabilen (göğüs dekolteki kırmızı kadife bluz gibi -kotonda şuan var-) ama onun dışında her şeye kadife kullanılması biraz göz yoran bir kumaş. 

7 aralık 2017 20:22


27. bana cok elegant gelen bir kumas turu. koyu yesil kadifeye bayilirim, sirti tamamen acik kadife elbisem var. giyince kendimi kraliyet ailesinden falanmis gibi hissediyorum, oyle bir elegantlik yani. ama sirt cantalarina falan yakistiramiyorum. basitlestiriyor kumasin asilligini.

6 aralık 2017 23:39

26. çocukken kış aylarının vazgeçilmez kumaştı. liseye kadar herhangi bir kışı kadife pantolonsuz geçirdiğimi hatırlamıyorum. liseden sonra da kottan başka bir şey giymez oldum. şimdi bir koyu lacivert, dar paçalı, yüksek belli kadife pantolon modeli bulsam koşa koşa alırım, ondan başkasını giymem öyle özledim kendilerini.

6 aralık 2017 23:17

25. taşlanacağım sanırım ama, affedersiniz bir kumaşın boku ancak bu kadar çıkarılabilirdi.

kadife gerçekten asil ve kaliteli duran güzel bir kumaş ama olur olmadık o kadar şeye saçmasapan kadife detaylar ekliyorlar ki harbiden bokunu çıkardılar. mesela h&m'de görmüştüm, kadife tişörtümsü bi şey, üzerinde saçma bir font ve baskıyla "VINTAGE" yazıyor ama o baskı resmen kalitesiz tişört baskısı yapan yerler gibi, eğreti duruyor üstünde. Kadife şıklık istiyor, biraz ağır bir duruş istiyor. Öyle aşırı salaş ya da günlük kıyafetlerde crop-top'larda vs hiçbir şekilde beğenemedim ki ben ne zaman bi şeyi sevmediğimi söylesem o şey moda olunca gözüm alıştı ve güzel gelmeye başladı, ama kadife kurtarmıyor ya. Olmuyor.

6 aralık 2017 17:18

24. kadifeye dokunduğunda fenalaşan süslüleri okuduğumda, “oh be bir ben değilmişim” tepkisini verdim direkt. çocukluğumdan beri kadifeye dokunduğumda nefesim kesilir. bazen saten için de aynı tepki veriyorum. başkalarına anlattığımda deli damgası yedim hep. sebebi ne ki bunun ? 

6 aralık 2017 17:04 6 aralık 2017 17:05


23. Parlak parlak bir değişik kumaş türü. Dolabımda sadece 1 adet kadife parça var o da sırt dekolteli-detaylı, sıkı sıkı saran efsanevi crop sayılabilen şarap kırmızımsı morumsu bir üst. Tarzınıza yakışacak şekilde giyindiğinizde farklı ve hoş olabileceğini düşünüyorum. Bu sezon da bayağı moda olmuşken kullanmakta fayda var. Şahsen çok da kullanışlı bulmuyorum ama yenilikler güzeldir

6 aralık 2017 16:56

22. ben çocukken, 90 larda diyeyim kadife eşofman takımları meşhurdu bilen bilir. eskilerin her şeyi gibi çok da dayanıklıydı kardeş kardeşinkini giyerdi.

fitilli kadife pantolonlar da aynı şekilde modaydı.

6 aralık 2017 15:08

21. ayakkabısından bluzuna, defterinden kalemine kadar kullanıldığı her ürünü beğenip sevdiğim kumaş türü <3 (cümle düşüklüğü oldu sankishjgdshf)

6 aralık 2017 13:55