yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (1)

  31. Bir kadını öldürürsen hiçbir şey olmaz ama korumaya çalışırsan cezalandırılırsın.

  Onlarca sabıkası olan, topluma zararlı, insan demeye bin şahit isteyen kişiler dışarıdayken Kadir'in hala içeride olması kalbimi acıtıyor.

  16 eylül 20:18

  30. Öldürülen diğer kadınlara canım ne kadar yandıysa bu çocuğa da o kadar yanıyor. Allah aşkına ya aklım almıyor adam yaralamaya artık 6 ay bile vermiyorlar, bu çocuk bir kadının hayatını kurtardı. Onca öldürülen kadın arasında ismi maalesef ki kaybolup gidecekken, deniz yıldızı misali bir kadını kurtardı. Bana ne bıçak mı taşıyormuş ne yapıyormuş. Evet bana ne; çünkü sabıkası yok. Çünkü hakkındaki her şeyi okudum yakın çevresi vs bir kişi bile olumsuz bir şey söylememiş, korumak olarak değil ciddi ciddi yaşam tarzının dışına çıkmadığını ifade etmeye çalışmış onlar da.

  Ya resmen biz koruyamıyorsak kimse de korumasın diyerek kurban gidiyor çocuk. Eğer kendisini savunmasaydı fiziken hayatı kaymıştı, sonrasında da o kadın. Daha zaten tövbe etmiştir  kimseye yardım etmemeye.

  İyi biri olduğuna şu olay yetiyor, ama hakkındaki bazı şeyleri okursanız hayvanlar için yapmaya çalıştığı birçok şey olmuş. Bu çocuk bıçak taşısa nolur taşımasa nolur..Belki de tamamen güvende hissetmek için taşıdı. Keşke kadın-erkek kimse buna ihtiyaç duymasa.

  15 eylül 23:15 15 eylül 23:17

  29. kendisini hatırlatmak istedim. yarın davası varmış, umarım meşru müdafaa olduğu anlaşılır... adalete güvenimizin hiç kalmadığı şu günlerde, kadir'in içeriden çıkması hepimizin içine bir nebze su serper...

  15 eylül 21:41


  28. Burada ve sosyal medyada en çok tartışılan konu, 19 yaşında bir genç neden bıçak taşır? Soru cevap sekmesinde onlarca soru soruldu. "Kendimi nasıl koruyabilirim? biber gazı yeterli mi? Bıçak taşımalı mıyım?" Şeklinde. Gece geç saatlere kadar kütüphanede çalışan, teyzesinin evine yürüyerek giden bir gencin üzerinde bıçak olması onu nitelikli katil yapmaz. Kadir'in fotoğraflarına bakın, bir insanı öldürmeyi meşrulaştırmak istemiyorum ama bakın yüzüne sizce bunu isteyerek yapmış gibi mi bakıyor? Kadir'in yerinde olsaydım karışmazdım. Çünkü üzülerek söylüyorum bu toplumda kadınlar nankördür. Burda bile aldatılan arkadaşına ihaneti söyleyen kadınların nasıl zorbalıklara maruz kaldığını konuşuyoruz. Yüzüne eski erkek arkadaşının asit attığı berfin'i hatırlarsınız ona bu kötülüğü yapan canavar bile komik denilecek bir ceza almışken, yanlış zamanda yanlış yerde olan kadirin cezalandırılması toplum vicdanında ciddi hasar oluşturacaktır. 

  12 şubat 20:19

  27. evet sosyal medyanın tehlikeli yönleri de var. ama bir serseri için 3 çocuğunu bırakıp gittiğini söylemekten çekinmeyen biri bana güvenilir gelmiyor. ayrıca olayı gören bir kadın, sabıkalı herifin ilk başta kadir'e saldırdığını söyledi. kasten insan yaralama, uyuşturucu ticareti vb. suçlardan 19 sabıkası bulunan bir serseri için çocuklarını satan bir kadının yüzünden tanımadığı heriflerin saldırısına maruz kalan kadınlara kimse yardım etmeyecek. herkes saldırıya uğrayan bütün kadınların onun gibi olduğunu düşünecek.

  12 şubat 15:59

  26. Ben bunu daha oncede soylemistim yine soyluyorum. Bu gibi haberler ozellikle one cikartilip kopurtuluyor. Her seye yayin yasaga gelirken, depremle bile ilgili dogru duzgun bilgi alamazken boyle bir konuya neden gelmiyor acaba? Her gun kadin cinayeti isleniyor bu ulkede, yeterince manyak var kac tanesini duyuyorsunuz? Yilda 5-10 tanesini.

  Kadirin olayinin one cikartilmasinin sebebi íse " bu tarz islere bulasmayin birakin kadinlar baslarinin caresine baksin" mesaji vermektedir, kadinlari yalniz ve caresiz birakmaktir. Boyle boyle kadinlari sokaklardan evlere cekecekler ve kolluk guclerinin ( bekci, polis...) sayilarini arttiracaklar.

  12 şubat 13:57

  25. üzülerek söylüyorum taşıdığı bıçak meyve bıçağı değil sustalı bir bıçaktı. 3. bir kişi olarak olaya müdahale edip silahsız birinin kalbine bıçak saplaması müşru müdafaa seçeneğini de ortadan kaldırıyor. dolayısıyla kadının ifadesi baz alınacaktır. biz bu olayları daha önce defalarca izledik haberlerde. genç olması, kendince adaleti sağlamak için müdahalede bulunmuş olması, maktülün sabıkalı olması, kadının ahlaksız olması gerçeği değiştirmiyor maalesef. şanssızlık mı, tecrübesizlik mi, bir anlık kendini kaybetme mi nedir ne değildir söyleyecek şey bulamıyorum.

  12 şubat 13:54 12 şubat 13:56


  24. bu çocuğun bu durumda kalmasına çok üzüldüm. fakat son kalan hukuk kırıntılarını bir kenara süpürüp ülkeyi tamamen orman kanunlarına teslim etmemek için usülüne uygun şekilde tutuklanıp yargılanması gerekiyordu bence de (yargılanacak olması ille de 1.dereceden suçlu bulunacağı anlamına gelmiyor). eğer tutuklanmasa bu sefer başka başka suçların önü açılır, iş iyice çığrından çıkardı türkiye'de. yani suistimal söz konusu iken mantığı bir kenara itemeyiz.

  12 şubat 12:15

  23. kadir'in kurtarmaya çalıştığı kadın en son " karı-koca arasında yaşanacak bir tartışmaydı bizimki. özgür bana vurmuş olsa illa ki darp izi olurdu. üniversiteye hazırlanan bir çocuğun üzerinde bıçağın ne işi var? 19 suç kaydı olması bir insanı kötü yapmaz." diye açıklama yapmış.

  bu kadın kadir'i yakacak. ilk başta kadir'in kendisini kurtardığını söylemişti. daha sonra teşekkür etmek yerine çark etmiş.

  ileride peşine takıldığı başka bir serseri kendisini öldürmeye kalkıştığında ağlayarak milletten yardım isteyecek. böyle nankör, karaktersiz ve ikiyüzlülerin cirit attığı bir ülkede yaşıyoruz maalesef. bu kadın, en başta emine bulut, özgecan aslan, şule çet gibi cinayete kurban giden kadınlara ve şiddete maruz kalan diğer kadınlara büyük bir saygısızlık yapmıştır. bu kadın ve ona benzeyenlerin yüzünden ileride hiç kimse kadınlara şiddet uygulayan heriflere müdahale etmeyecek.

  3 çocuğunu bırakıp beş para etmez bir herifin peşinden giden karaktersiz ve ahlaksız bir kadın yüzünden kadir ceza alacak gibi görünüyor.

  12 şubat 11:43 12 şubat 11:59

  22. İlla popülist bir akıma kapilmaya gerek yok bu olayda haklıyı haksızı ayırt edebilmek için az aklı, mantığı, vicdanı olan, bu ülkede yaşananlar karşısında kör olmayan herkes aynı şeyi düşünür. Hadi herkes aynı şeyi düşünmüyor olsun, fikir özgürlüğü falan... Bari bu kadar saçmalamayın. Üstteki bir süslü çok güzel cevap vermiş zaten Ama şu an eksinin yokluğunu çok aradım. Güzel bir eksiyi hakediyordu o girdi.

  12 şubat 11:03