yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (44)
  • medya (1)

  44. Ülkemizde adalet denen kavramın bittiğini bu olayla net bir şekilde görebiliriz bence. Tecavüzcüler serbest bırakılsın ama sen gel bir kadını savun, yıllarca hapis cezası ye. Ne diyeceğimi bilmiyorum ki. Ülkemin durumuna üzülüyorum biz nereden nereye geldik, nasıl bu kadar geriye gittik...

  17 ekim 03:22 17 ekim 03:23

  43. bu kararla kadın cinayetlerinin politik olduğu bir kez daha açıklık kazanmıştır. ben hukukçu değilim ama dün, devlet ve polis güzellemesi yapmayı pek seven müge anlı'nın programında bile, avukat rahmi özkan çocuğa verilen 12 yıla şaşırdı, anormal buldu ve ayrıntılarıyla "cezanın yarıya indirilmesi lazımdı ama garip bir şekilde bu çocuğa indirim yapılmamış" dedi. evet, takım elbise giydiği için iyi hal indirimi alan katillerin, tecavüzcülerin olduğu ülkede bu çocuğa gereken indirim dahi yapılmamış. yani tehdit gibi bir ceza bu. kadınlara, ileride böyle durumlarda onlara yardım etmek isteyecek erkeklere gözdağı.

  sistem her zaman kendi yansıması olan erkekleri korumuştur, görüyoruz ki korumaya devam da edecek. o yüzden aleyna çakır'ı dövüp satan ve öldürdüğüne de tüm türkiye'nin emin olduğu ümitcan tutuklanmıyor ama bu çocuğun cezası bu kadar kolay kesiliyor işte. başımızdakiler ne ise, sokaktaki muamele ve adalet de o maalesef ki.

  15 ekim 17:23 15 ekim 20:54

  42. Başına gelenler ve kadınların başına gelecekleri düşünmek acı verici. Kadir Şeker'in 2000 doğumlu ve tıp öğrencisi olması ayrıntısına ne dersiniz? O gün oralardan hiç geçmemiş olsa nasıl bir hayatı olacaktı, 12.5 yıl sonra nasıl bir hayatı olacak :(

  15 ekim 15:22


  41. her şey tepetaklak oldu dünyada. genel anlamda haklı haksız ayrımı, doğru yanlış ayrımı yok.

  rastgele bir şekilde girdim emindim daha az cezalar olduğuna.

  karısını öldüren adamın aldığı ceza 10 yıl. (link: https://www.hurriyet.com.tr/ege/esini-olduren-kocaya-muebbet-isteniyordu-bakin-kac-yil-verildi-28540785 link)

  aldattı, tahrik mahrik indirimi... 9 yıl. (link: https://onedio.com/haber/esini-oldurdu-muebbetle-yargilandi-9-yil-sonra-serbest-kalacak-892400 9 yıl)

  ...

  ve hepimizin tanıdığı ümitcan uygun daha tutuklu bile yargılanmadı. rabia naz vatanın dosyası kapatıldı. siz adaleti kimlere uyguluyorsunuz ? herkese istiyoruz ve vicdan istiyoruz.

  merak ediyorum eğer o gün o adam kadiri öldürmüş olsaydı ne kadar ceza alacaktı acaba?

  keşke o gün oradan hiç geçmeseydi.

  15 ekim 11:57

  40. dünya hiçbir zaman değerli olana zamanında kıymet vermedi. ne sanatçısına ne devrimcisine ne mucidine. sen de geç değer görenlerden olacaksın sanırım. bunun için üzgünüm. bir başkasının yatağında/koğuşunda yattığın için üzgünüm. iyi ol kadir. 

  15 ekim 01:53

  39. 3 çocuğunu kasten insan yaralama, torbacılık vb. suçlardan 19 sabıkası bulunan bir herif için terk ettiğini açık açık söyleyen bir kadının ifadesi yüzünden 12.5 yıl hapis cezası alan genç insan. bu kadının verdiği ifadenin doğru olmadığını düşünüyorum. kadir'in gözaltına alınırken çekilmiş fotoğraflarında boynundaki ve yüzündeki yara izleri net bir şekilde görülüyor. kadının uğruna çocuklarını terk ettiği herif, hayattayken bu kadını ya da başka bir kadını öldürseydi ceza almazdı. birkaç ay önce cezaevindeki pislikler afla serbest bırakıldı. serbest bırakılan pisliklerden biri kızını döverek öldürdü. maçoluk kültürü ve iğrenç vahabi zihniyeti yüzünden türkiye, kadınlar için dünyanın en güvensiz ülkeleri arasında yer alıyor.

  14 ekim 22:12 14 ekim 22:18

  38. Bu karar ne demek oluyor biliyor musunuz? Kadınların öldürülmesi zerre umrumuzda değil demek oluyor. Neymiş yanında çakı mi bıçak mi ne tasiyormus. Demekki cinayet isleyene gayet güzel ceza verilebiliyor ama mevzu bahis kadın cinayeti olunca sizin gözünüzde insan bile değiliz. Katilimizin ceza alması için erkek olmamız gerekiyor. Ben bu karardan bunu anladım. Umitcan uygun'un Değil de kadir seker'in ceza aldığı iğrenç bir dunyadayiz. Teşekkürler her şey için.

  14 ekim 21:04 14 ekim 21:05


  37. Bu davanın sonucu biz kadınların ölüm fermanıdır. Artık meydanda şiddete uğrasak hekes yanımızdan geçip gidecek. 

  Ümitcan şerefsizi ve musa orhon kansızı ortada dolanıyor. Bir kadının YardımIna koşan kadir hapiste. Tecavüzcüler 2 sene alırken kadir 12,5 sene aldı.

  Ey Ülkeyi bu hale getirenler! toprak altındaki ve üstündeki kadınlarımızın ahı sizinle olsun.

  Sevgili kardeşim kadir, sen yanlış değildin. artık yalnız hiç değilsin. Bir gün bu devran değişecek.

  14 ekim 19:25

  36. Bu çocuğun sokak ortasında sevgilisine şiddet uygulayan adam yerine, herhangi bir kadını öldürseydi eğer doğru düzgün ceza almayacağına o kadar eminim ki. Her gün kaç kadın ölüyor ya da şiddet görüyor artık yetişemiyoruz. Zamanında münevver karabulut öldürüldüğünde bütün türkiye ayağa kalkmıştı. Aylarca gündemden düşmemişti. Şimdiyse bir günde unutuluyor çünkü insanlar kadınların öldürülmesine şaşırmıyor. Bir sebep bulup geçiştiriyorlar. Eskiden, bir insanı durduk yere öldürmek sadece çok büyük psikolojik problemleri olan kişilerin yapacabileceği bir şey diye düşünürdüm. ama artık o kadar ekstrem örnekler görüyoruz ki, kusura bakmayın ama her erkeği potansiyel birer katil olarak görmeye başladım. Ceza alacaklarını düşünmeden, yakalanacaklarını, çevrelerine rezil olacaklarını düşünmeden böyle bir eylemi gerçekleştirebilmek, hadi bunları geçtim çoğunluğu müslüman diyelim insan öldürmenin dini boyutlarını bile düşünmüyorlar. Arkadaş, bir erkek değil, iki değil, yüzlerce erkeğin mi psikolojisi bu denli bozuk? 

  14 ekim 19:21

  35. Sabahtan beri pek çok mecrada kendisini kötülemek için girdiler yazılan, başını değmeyen insanlar için yakan genç. 

  darp edilen kadının önce "hayatımı kurtardı" diyip sonra ifade değiştirmesi, kendisini darp eden adama yaptığı güzellemeler, sonrasında daha önce bıçağı kendisini savunmak için taşıdığını söyleyen kadir'in, bugün pek çok yerde yazan "bıçağı internetten tesbih gibi oynamak için aldım" ifadeSi falan, çok şüpheli. 

  komplo teorilerine pek takılan biri değilimdir ama bu durum bana normal gelmiyor. kadir şeker gördüğü bir saldırıya müdehale etti. bunun sonucu maalesef ki ölüm oldu. gönül isterdi ki ülkede şiddet uygulayan insan hakettiği cezayı alsın. Eğer Kadir salıverilseydi bu karar bir emsal olacak, insanlar devletin sağlayamadığı adaleti, saldırı altında birini gördüğünde, kendi sağlamaya daha yatkın olacaktı. bu kararla bunun önü kesilmiş oldu. Zaten amaç da bu bence. artık Emine bulut öldüğünde dediğimiz gibi "bir tane insan yok muydu engel olacak?" Diyemeyeceğiz. çünkü artık kimse, kimsenin ölmesine engel olmak istemeyecek. kimse, darp edilen bir insanın sonradan ifadesini değiştirebileceği gerçeğiyle, o darpa, dayağa, öldürme teşebbüsüne müdahalede bulunamayacak. dövülmesi ve belki de öldürülmesi engellenen bir kadının, ölen dayakçısını savunabileceğini her daim hatırlayacak insanlar. dolayısıyla dayak yiyeceksek yiyeceğiz, öleceksek de öleceğiz. biraz şanslıysak sosyal medyada hashtag'imiz açılıp, insanlar Kadıköy'de biralarını yudumlarken, kendilerini duyarlı hissetmek adına adımızın yanına adalet yazıp tweet atacak. Eğer ölenlerin %90'ı gibi şanssızsak, katilimiz mahkemede arkamızdan namussuz diyecek, aldattı diyecek, kandırdı diyecek, ölmüşken kendini savunamazsın ya, fırsat bu fırsat diyecek de diyecek, iyi hal olacak, bok olacak, püsür olacak, sonra elini kolunu sallayarak "insanım" diye aramıza karışacak. budur yani. 

  Erkek kardeşim var. şu saatten sonra hiç bir kavgayı ne önlemesini isterim, ne de karışmasını. dövülen, dövülmek istiyordur belki, durduk yere çocuğun başı yanmasın. 

  Türkiye budur. inşallah hiç birimiz Türk adaletinin ellerine kalmayız. 

  14 ekim 18:59