girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (60)
  • medya (2)

60. en sağlıklı öğün ama kesinlikle yapamıyorum.. hatta kendimi bildim bileli böyleyimdir. sabahları canım hiçbir şey istemez, boş boş bakarım önümdeki zeytine peynire. belki tuhaf gelecek ama midem bulanıyor sabahları. resmen midem kabul etmiyor bir şeyleri yememi. ama cumartesi uykumu almışsam uyandıktan 1 saat sonra canım anamın kurduğu kahvaltı masası hazırsa oturur yerim. böyle de cinsim işte :D

16 nisan 14:38

59. en sevdiğim öğün, ama bir şartla... eğer kalabalıksa, aile ya da arkadaşlarla birlikte uzun sohbetler eşlik ediyorsa favorimdir. Masada saatlerce oturmak, doyduğunda bile çay-kahve-sohbet eşliğinde o masadan kalkmamak en güzelidir.

16 nisan 11:00

58. en sevdiğim öğün. hele ki pazar günü sevdiklerinle yayıla yayıla, bol sohbetli, bol çaylı yapılanına tapıyorum. okul zamanı bile 15 dakika daha erken kalkıp mükellef bir şekilde olmasada yumurtalı, peynirli bir şekilde yapmaya çalışıyorum. inanın psikolojimi pozitif anlamda etkiliyor.

15 nisan 18:55


57. Reflüsü olanlar için günün en sevimsiz öğünüdür çünkü normal insanların tükettiği her şey (poğaça, ekmek, meyve suyu, süt, yeşil zeytin) sizde asit hissine sebep olur.

15 nisan 11:44

56. Benim de çok sevdiğim bir öğün. Ne zaman güzel doyurucu bir kahvaltı yapsam daha enerjik oluyorum ve bu günümün güzel geçmesini sağlıyor. Ama kahvaltı yapamadan okula gittiğimde her ne kadar okulda atıştırsam da evde dolu dolu yaptığım kahvaltının etkisini asla ve asla vermiyor. aynı şekilde mısır gevreği veya yulaflı kahvaltılar için de geçerli. Tat olarak lezzetli olsa da doyamıyorum ve illa klasik kahvaltıyı arıyorum.

15 nisan 10:11 15 nisan 11:32

55. evdeysem en sevmediğim, dışarıda sevdiğim insanlarla berabersem en sevdiğim öğündür. bilirkişi değilim ancak kahvaltı bence kiloyu korumada da önemli. gerek evde gerek gezilerimde ne zaman kahvaltımı iyi yapsam saatlerce yemek düşünmezken eğer geçiştirdiysem sonraki öğüne kadar elli tane abur cubur yiyorum.

15 nisan 00:51

54. Klişe olacak ama kahvaltımı nasıl yaparsam günüm de öyle geçiyor. Mesela o sabah kahvaltı yapmadım, geçiştirdim. Tüm gün doğru düzgün bir şey yiyemiyorum. Midem küsüyor sanki. Ne yesem ağır geliyor.  Veya diyelim sabah hafif ve sağlıklı bir kahvaltı yaptım. Tüm gün bende bir pozitif enerji, bir hafiflik oluyor. Ama en sevdiğim dışarda kahvaltı. Böyle her şeyli, beş on çeşit reçelli serpme kahvaltı <3

Edit: kelime hatası.

14 nisan 23:11 14 nisan 23:12


53. kesinlikle mutlulukla bir alakası var, evet! tüm hafta çalışmışsın (gizlinot: cumartesi de dahil) pazar günü kalkıp güzel manzaralı, huzurlu bir mekana sevgiliyle gidilen, uzun uzun kahvaltılar, ardından kahvelerimizi içerken muhabbetin dibine vurmamız. bir kahvaltıyı 2 saatte bitiririz. oda dışarıda olunca. evde oluyoruz arada pazarları. o zaman 4 saat:d tüm hafta pazar gelsin de kahvaltıya gidelim diye düşünüyoruz. ben her gün 1 saat erken uyanıyorum kahvaltı yapayım güne dinç başlayayım diye. çünkü 7/24 kahvaltı yapabilirim (:

14 nisan 16:20

52. Bir tweette görmüştüm, kim yazmıştı hatırlamıyorum ama galiba ben de kahvaltıyı babamdan daha çok seviyorum <3

Hatta bugün de akşam yemeği yerine kahvaltı hazırlayacağım <3 Evde bazlama da var ooohhh :)

29 mart 08:55

51. Günün neden en önemli öğünü dendiğini bir türlü anlayamadığım öğün.  Biz kahvaltıda domates, peynir, salatalık, zeytin, ekmek falan yeriz çay içeriz ama ben tam doymuyorum ki?! En önemli öğünde daha böyle doyuran şeyler yememiz gerekmez mi? Allah’ım derdimi seveyim ya hakdkdkd

28 mart 12:57