girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (114)
  • medya (2)

114. Yazıldı mı bilmiyorum ama şems arslan ın istenmeyen tüyler için bir peelingi var, kahveyi pişirip üzerine aynı oranda (1 fincana 1 fincan) karbonat ekliyorsunuz, tüylerin olduğu yere çıkış yönünde masajla yedirip 2 dk bekleyip yıkıyorsunuz. Güzelliği şurada istediğiniz kadar hazırlayıp buzdolabında saklayabilirsiniz bozulmuyor. Yaklaşık 1 aydır bacak ve koltukaltımda kullanıyorum tüylerim gerçekten inceldi tavsiye ediyorum.

Edit: kahve şekersiz olacak

11 ağustos 16:38

113. Elleri yumuşacık yapandır.

4 ağustos 21:25

112. Yaklaşık bir ay önce keşfettiğim ve çok sevdiğim yöntem! 

Hindistan cevizi yağı ile kahveyi karıştırıp yüzümde biraz bekletiyorum T bölgeme peeling yapıyorum sonra yıkıyorum. Vallahi bebek poposu gibi yumuşacık oluyor suratım :) 

4 ağustos 18:53


111. Uzun zamandır uyguladığım peeling. Fakat yağlı yüzüme değil tabii ki. Vücuduma da yapıyorum ama elime daha sık yapıyorum. Hem mis gibi kahve kokuyor hem de inanılmaz nemlendiriyor. Biraz toz şeker, limon suyu, zeytinyağı koyunca muhteşem oluyor. 1 hafta nemli tutuyor vücudumu. Denize girdiğim dönemlerde en büyük yardımcım bu çünkü losyonlar bu kadar iyi nemlendirmiyor. 

4 ağustos 13:32

110. Diğer süslülerin de dediği gibi yıkadıktan sonra yağı yüzümde kalıp kötü hissettiriyor. Ertesi gün birkaç sivilce çıkmıştı alnımda karma-yağlı ciltler uzak dursun bence de. 

4 ağustos 11:02

109. o kahvenin yağı sivilce yapıyor ne yazık ki. T bölgem yağlıdır ve bu zamana kadar çıkan sivilceler hep o bölgede çıktılar. ne zaman bu peelingi yaptım, yanağımda bile sivilce çıktı. sivilceye meyilli ciltler uzak dursunlar. artılarına gelince pamuk gibi bir cilt. yumuşacık yapıyor.

4 ağustos 08:34

108. Bugün banyoda yüzüm hariç tüm vücuduma kesenin ardından denedim. Sonrasında beyaz sabun ile yıkandım rengi ve bıraktığı yağlı his gitsin diye. Bıraktığı yumuşacık his, mis gibi kokusu ve vücudu ovalarken masaj etkisi yaratması çok hoşuma gitti. Haftada bir yaparım diye düşünüyorum.

Birde, ilk defa ellerime denediğimde de çok beğenmiştim yumuşacık olmuştu ellerim.

3 ağustos 22:18 3 ağustos 22:20


107. Eskiden yapardım ama sonra internette biraz araştırıp aslında yüzümüzdeki gözeneklere dolduğunu öğrenince bıraktım.

3 ağustos 16:42

106. Kahvenin yağından dolayı beni rahatsız ediyor ve karma cildim hiç sevmedi sivilce yaptı bende.

3 ağustos 15:46

105. Kafeinin saç dökülmesini engelleyici etkisinden dolayı, saç diplerine kahve ile yapılan peelingin saçlara iyi etki ettiğine dair bir video izledim. Demlediğim filtre kahveleri harcamayarak, bu şekilde değerlendirmeye karar verdim. Eğer saç dibimdeki egzemaya iyi gelirse bundan sonra benim bebeyimdir.

İşe yarasa da buraya mutlu mutlu girdiler girsem.

3 ağustos 15:42