girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (160)
  • medya (2)

160. Suna dumankaya'nın söylediğine göre çiğ kahve ile yapılması gereken eylem. Pişirilen kahvede faydalı yağ kalmıyormuş

19 eylül 14:45

159. Sivilce tedavisi nedeniyle yüzüme uygulayamıyorum ama dudağım için çok az bal,telve ve azicik şekeri karıştırarak kullanıyorum biraz bekletiyorum ve yıkıyorum, balın nemlendirmesi güzel oluyor ama lipbalm sürünce resmen bebeksi oluyor

19 eylül 14:35

158. ben bunu eczacıgözüyle'den öğrendiğim şekilde uyguluyorum.deniz tuzu,türk kahvesi ve hindistan cevizi yğı ile hazırladığı bir peelingim var.tatil dönüşü bacaklarıma çok kullandım. evet yağlı oluyor ve havalar serinlediğinden donuyor ama nemlendirmesi çok iyi.kokusu ise müthiş.çatır çatır peeling yapıp üstüne krem sürmekle hiç uğraşamam derseniz deneyin.banyoda kullanıyorum duşta duruyor zaten. ha daha kucuk bir kapta mutfakta,lavaboda da tutabilirsiniz,elleriniz tırnak dipleriniz de yumuşacık oluyor.

19 eylül 10:52


157. Gözenekleri çok iyi temizliyor, ölü deriyi süper atıyor ama benim gözlemlerime göre yüzü çiziyor. Kahve sert tanecikli olduğu için aynı zamanda cildi tahriş ediyor,Etkili bir peeling ama sakıncalı yanları da yok değil. Bu peelingi ilk defa yapacaklar(gizlinot: ki hiç sanmıyorum denemeyen kalsın) yazdığım hususları dikkat etse iyi olur.

18 eylül 19:09 18 eylül 19:10

156. akne rozaseayı tetikleyebiliyor.

18 eylül 16:59

155. Sevdiğim peeling çeşitlerinden biridir. Benim uyguladığım yöntem şu şekilde:

-Kahve telvesi 

-Karbonat

-Bal

-Tarçın 

Hepsinden birer tatlı kaşığı koyup macun kıvamına getiriyoruz. Sonra istediğimiz bölgeye uyguluyoruz. Karbonatın temizleme gücü, tarçın ve kahvenin nem özelliği, balın nem ve ışıltı özelliği ile yumuşacık bir cildimiz oluyor. 

Haftada bir kullanıma uygun olduğunu düşünüyorum. Genellikle banyo sırasında uyguluyorum. 

18 eylül 14:45

154. arada aklıma gelirse içine biraz zeytinyağı katarak yapıyorum, cildi yumuşacık yapıyor.

18 eylül 13:08


153. sanırım ben hep yanlış uyguluyorum çünkü yağlı bir his bırakıyor. temizlendiğini hissetmiyorum. üstelik yüzümü kararttığını da düşünüyorum. 6.kez denedim bir daha denemeyeceğim.

17 eylül 23:08

152. türk kahvesinin telvesi, belki çeşidindendir bilemeyeceğim ama sürdükten sonra yağlı bir his bırakıyor o yüzden yüzüme uygulamıyorum. ama vücuda peeling yapıldığında özellikle bacaklarda güzel sonuç veriyor.

17 eylül 22:24

151. Bacaklara uygulandığında batıklara iyi geldiğini duydum.

Uzun bir süre batıklardan şikayetçiydim ve sırf bu nedenle jilet kullanmaya başladım bacaklarımda. Bu esnada teyzem kahve telvesinin batıklara çok iyi geldiğini söyledi. Ben jilet zaten çok azalttığı için denemedim ancak iki teyzem de batıkları için duştan önce kullanıyor kahve telvesini. Çok memnunlar.

17 eylül 19:01