girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (159)
  • medya (2)

159. Suna dumankaya'nın söylediğine göre çiğ kahve ile yapılması gereken eylem. Pişirilen kahvede faydalı yağ kalmıyormuş

bugün 14:45

158. Sivilce tedavisi nedeniyle yüzüme uygulayamıyorum ama dudağım için çok az bal,telve ve azicik şekeri karıştırarak kullanıyorum biraz bekletiyorum ve yıkıyorum, balın nemlendirmesi güzel oluyor ama lipbalm sürünce resmen bebeksi oluyor

bugün 14:35

157. ben bunu eczacıgözüyle'den öğrendiğim şekilde uyguluyorum.deniz tuzu,türk kahvesi ve hindistan cevizi yğı ile hazırladığı bir peelingim var.tatil dönüşü bacaklarıma çok kullandım. evet yağlı oluyor ve havalar serinlediğinden donuyor ama nemlendirmesi çok iyi.kokusu ise müthiş.çatır çatır peeling yapıp üstüne krem sürmekle hiç uğraşamam derseniz deneyin.banyoda kullanıyorum duşta duruyor zaten. ha daha kucuk bir kapta mutfakta,lavaboda da tutabilirsiniz,elleriniz tırnak dipleriniz de yumuşacık oluyor.

bugün 10:52


156. Gözenekleri çok iyi temizliyor, ölü deriyi süper atıyor ama benim gözlemlerime göre yüzü çiziyor. Kahve sert tanecikli olduğu için aynı zamanda cildi tahriş ediyor,Etkili bir peeling ama sakıncalı yanları da yok değil. Bu peelingi ilk defa yapacaklar(gizlinot: ki hiç sanmıyorum denemeyen kalsın) yazdığım hususları dikkat etse iyi olur.

dün 19:09 dün 19:10

155. akne rozaseayı tetikleyebiliyor.

dün 16:59

154. Sevdiğim peeling çeşitlerinden biridir. Benim uyguladığım yöntem şu şekilde:

-Kahve telvesi 

-Karbonat

-Bal

-Tarçın 

Hepsinden birer tatlı kaşığı koyup macun kıvamına getiriyoruz. Sonra istediğimiz bölgeye uyguluyoruz. Karbonatın temizleme gücü, tarçın ve kahvenin nem özelliği, balın nem ve ışıltı özelliği ile yumuşacık bir cildimiz oluyor. 

Haftada bir kullanıma uygun olduğunu düşünüyorum. Genellikle banyo sırasında uyguluyorum. 

dün 14:45

153. arada aklıma gelirse içine biraz zeytinyağı katarak yapıyorum, cildi yumuşacık yapıyor.

dün 13:08


152. Biraz önce bitirdiğim kahvemin telvesi yüzümdeyken yazıyorum bu satırları. Kahvem biter bitmez yüzüme sürüp bir miktar bekleyip nazikçe yıkıyorum. İnsanın içinde hatır hutur yıkama isteği uyandırıyor Ama kendime hakim oluyorum. Göz kenarlarıma yıkarken bile değdirmemeye uğraşıyorum. Direkt göz çevresine yapılan uygulamalar gördüm, sanırım kafeinin cilde nüfuzuyla canlı görünüm kazanmak için yapılan bir uygulama. Bence yapılmamalı çünkü benim burnumda çoğu peelingin etki dahi edemediği siyah noktaları temizliyor kahve telvesi. Gözümün etrafındaki incecik deriye neler eder? 

Ellerimi, tırnaklarımın etrafındaki derileri ovuşturmaya da bayılıyorum, Tabii tırnaklarım kısacıkken. Yumuşacık oluyor yıkadıktan sonra. 

Neyse ben yüzümü yıkamaya. Çok kuruyunca tozlar patır patır etrafa dökülüyor. 

dün 12:41

151. sanırım ben hep yanlış uyguluyorum çünkü yağlı bir his bırakıyor. temizlendiğini hissetmiyorum. üstelik yüzümü kararttığını da düşünüyorum. 6.kez denedim bir daha denemeyeceğim.

17 eylül 23:08

150. türk kahvesinin telvesi, belki çeşidindendir bilemeyeceğim ama sürdükten sonra yağlı bir his bırakıyor o yüzden yüzüme uygulamıyorum. ama vücuda peeling yapıldığında özellikle bacaklarda güzel sonuç veriyor.

17 eylül 22:24