girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (80)
  • medya (0)

80. eskiden hiç sevmez ve aramazdım. kırk yılda bir bir bardak içtiğimde direkt uykumu açardı bu yüzden. son bir yıldır o kadar düşkün oldum ki günde bazen 1 bazen 2. ve hiç etki etmiyor. hatta artık midemi ağrıtmaya başladı.

28 eylül 15:27

79. nescafe'nin tek kullanımlık sade kahvesini içmek yerine güzel bir kahve dükkanında filtre kahve/americano içmeye başladığımdan beri kesinlikle çok sevdim. demir eksikliğim yüzünden az içmeye çalışıyorum maalesef. ama yine de günde 1 ya da 2 fincan türk kahvesi içmeyi çok seviyorum.

21 eylül 04:02

78. ennn kritik biliyi veriyorum: nescafe içmeyin selülit yapıyor, mideyi bozuyor.. filtre kahve için, kesinlikle yapmıyor.

20 eylül 21:58


77. Sevmedim, sevemedim. Belki içebileceğim bir çeşidi vardır ama sevmediğim bir şeyin çeşitlerini denemek de mantıksız ve acılı bir süreç gibi geliyor. O yüzden size afiyet bal şeker olsun :)

20 eylül 14:04

76. benim için en keyif verici şeylerden biri. üstelik diyeti de bozmuyor(gizlinot: şeker ve süt tozu kullanmamak şartıyla tabi).

3 yıl önce granül kahve tüketmeyi bıraktım. Zaten tadı da kötü geliyor artık. Sütlü filtre kahveye alıştım. French press'le 5 dakika demleyip üzerine süt ekliyorum. Hatta çin malı ucuz süt köpürtücülerden aldım, artık cappuccino da yapabiliyorum.(gizlinot: swh)

kahve çekirdeklerini bütün olarak alıp kendim evde 1'er hafta yetecek porsiyonlar halinde öğütüyorum. farklı aromaları olan çekirdekleri denemeyi seviyorum. farklı pişirme teknikleri için farklı çekirdekler gerekiyor zaten. örneğin french press için aldığım "medium" kahveyi moka pot'ta pişirince yanık yanık acı oluyor. o yüzden moka pot için "blonde" kahve çekirdekleri aldığımda sonuç daha çok hoşuma gidiyor.

çekirdek çeşitleri, pişirme teknikleri,aromaları filan bambaşka bir dünya ve gerçekten bende yavaş yavaş hobi haline gelmeye başladı kahve.

20 eylül 03:17

75. Sabah uyandığımda kahvaltımla birlikte en büyük zevkim bir kupa filtre kahve, içmeden güne başladığımda olacak o kadar da'ki levent kırca'nın sarhoş rolü ben oluyorum.

19 eylül 23:49 20 eylül 10:30

74. Kahve denilince aklıma hep House dizisindeki kahve makinesinin üzerinde yazan yazı geliyor;

“Good coffee cheaper than prozac!”

Gerçekten öyle. 

19 eylül 23:37


73. Bayılıyorum. Ortaokuldan beridir her gün mutlaka ki içerim.

Uzunca bir süre üçü bir arada olanlardan içtim, lise son sınıftayken granül içmeye başladım daha dinç tutsun beni geceleri ders çalışırken diye fakat ikişer üçer şeker atarak. Zamanla üçü bir aradaları bıraktım, granülde şekeri azalttım. Şimdi üçü bir aradaları çok nadir içiyorum, midem yanıyor onları içince. Granülde de keyfime göre yarım, bir veya iki küp şeker kullanıyorum.

Keyif kahvesi yapmak için yer, zaman ayırt etmiyorum. Her sabah makyajımı yaparken bir yandan da kahvemi hazırlıyorum. En son da mugımı alıp evden çıkıyorum. Ben otobüsten inene kadar kahvem bana eşlik ediyor, her bir yudumda o gün için şükrediyorum ve o günü seviyorum. Gün içinde canım ne zaman isterse yine içerim kahvemi.

Fark ettiğim bir nokta var, su içmeyi az tutarsam gün içinde o kahve bedenimde ağırlığa yol açıyor. Günün sonunda kendimi daha yorgun hissediyorum. Bu nedenle gün içinde 1 buçuk litrenin altına düşmemeye çalışıyorum.

19 eylül 21:29

72. iş hayatına ve stresine dayanabilme mücadelemde en büyük destekçim.

19 eylül 19:02

71. kahve; sabahları yataktan kalkmak için ufak bir neden daha. (gizlinot: <3)

19 eylül 18:45