yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • medya (10)

  33. Yeşil, mavi, bordo, lila renkler çok yakışabilir. Ancak makyajda önemli olan daha çok cilt alt tonu. Cildinize gitmeyen bi renk tonu gözünüze gitse de memnun kalmazsınız kolay kolay. Mesela bana yeşil yakışmaz. Çünkü sarı alt tonluyum baya sarı. Olive ve pembemsi bir ten rengi.

  Neyse. Mavinin de tonu çok önemli. Saç ve ten renginiz arasında kontrast çok ise. Simsiyah saçlar bembeyaz ten gibi mesela daha iddialı, canlı tonlar hem makyaj hem kıyafette çok yakışacağı gibi ten ve saç arasında kontrast azaldıkça, buğday ten açık kahve saç gibi mesela daha soft renkler gidiyor kişiye. Patlayan renkler içinde kayboluyor bedeni sanki. Elbette yine de yakıştırmak, yetenekte bitiyor iş.

  4 temmuz 13:26 4 temmuz 13:33

  32. Neredeyse siyah denilecek gözlerim var öncelikle bunu belirteyim. Bence her renk yakışıyor kahverengi göze. Kışın kahveler,gül kuruları kullanıyorum farda. far sürmediğimde de siyah eyeliner ve göz kalemiyle gözlerimi iyice belli ediyorum (evet hala göz içine göz kalemi çekiyorum yıl 2020). Yazın ise turuncular sarılar yeşiller ne bulduysam düz sürüyorum gözüme. Etrafını da kahverengi çerçeveliyorum hafiften farla dağıtıp. Kirpiklerimi kıvırıyorum,kaşlarımı yukarı doğru tarıyorum. Genel olarak düşüncem her renk uyuyor bence. 

  4 temmuz 00:09

  31. Yeşil fardan kaçmayın demeye geldim ben. Ama her yeşil değil. Koyu yeşil tonlarından bahsediyorum. Koyu güzel bir mat yeşil tonunu göz kapağınıza, yeşilin dozunu kaçırmadan da alt kirpik diplerinize kahve far geçebilirsiniz. Easyneon’un bu şekilde efsane bir videosu var, görselini bulursam ekleyeceğim.

  Göz kapaklarınıza mat kahverengi far kullandığınız makyajınızda alt kirpik diplerinize yeşil, lacivert ya da kızıl tonlarda farlar geçebilirsiniz. Günlük kullanılabilir ve sıradan olmayan bir görünüm elde edilebilir bu şekilde. 

  Ayrıca diğer süslüler gibi bordo kızıl renkleri de kahverengi gözlere çok yakıştırıyorum. kızıl tonları kullanımının özellikle gözleriniz açık kahve ise, ela yanılsaması yaratabileceğini de söyleyeyim.

  ilgili medya:
  3
  9 mart 2019 17:13 9 mart 2019 17:13


  30. Her gün muhakkak renkli bir far kullarak makyaj yapan orta kahvelikte gözlere sahip bir süslü olarak yorum yapmam gerekirse göz makyajı için yorumlarım kısaca şöyle efendim. Renk alt tonuna göre karar vermek doğru bir yaklaşım yani genel olarak sıcak alt tonluysanız kahveler, yeşiller, turuncular şeftaliler; soğuk alt tonluysanız maviler, mürdümler, pembeler ve griler daha çok yakışır. Ancak ben deneme yanılma yoluyla her türlü rengi kendime yakıştırabildiğime inanıyorum. İddialı renkler için geçiş tonu olarak kullanmaya dikkat ettiklerim çok özetle şöyle:

  - yeşillerde koyu yeşilleri ya da haki tonlarını kullanmaya dikkat edip şeftali tonları ile geçiş yapıyorum. koyu yeşil kullandığımda geçiş rengi olarak çok koyu kahvelerden kaçınıyorum. mac club muadili wet n wild farın yeşil yansımalarını kullanmak istersem mesela önce çok iyi dağıtarak bu farı tüm göz kapağıma uyguluyorum sonra ıslatılmış fırça ile göz kapağımın ortasına bir kat daha dağıtmadan geçiyorum.

  - mavi farda mümkünse lacivert kullanıyorum. İddialı ve parlak mavilerde muhakkak sıcak bir kahve ile geçiş yapıyorum. (gizlinot: bir tek bebek mavisi fardan kaçınıyorum, bende uzaylıdan hallice duruyor çünkü) Ayrıca kahverengi ya da uçuk şeftali dümdüz sürülmüş bir far ve kahverengi göz kalemi ile parlak renkteki mavi rimel de çok modern duruyor.

  - İddialı pembelerde genellikle şeftali ya da turuncu tonları ile geçiş yapıyorum. ya da uçuk pembeleri göz kapağında kullanıp katlanma bölgesi ve gölgelendirme renklerinde daha koyu ve mat pembe farları tercih ediyorum. Ağlamış gibi görünmemek için de alt göz pınarlarıma ve göz içine muhakkak ten rengi göz kalemi geçiyorum. Çok modern bir görüntü için pembe far kullandığınızda fümeye yakın gri renkte bir kalemi üst kirpik diplerinizde kullanabilirsiniz. (gizlinot: Sanırım benim bu özellikteki kalemim essence marka idi, üstünden yazıları silinmiş, okuyamıyorum. )

  - Gri kullanmakta en zorlandığım renk, mümkünse maviye dönmeyen ve hafif metalik etkili/ışıltılı gri farlar seçiyorum. Gri far kullanacaksam göz kapağımı çok iyi nötrlemem gerekiyor çünkü gri far bebek mavisine dönüştüğü anda facia oluyor yine. :) metalik grileri göz kapağımın tümüne iyice yaydığımda ya soğuk bir pembe ya da biraz daha turuncuğu yoğun mat bir şeftali far ile geçiş yapıyorum. Kirpik dibine incecik siyah kalem geçmez isem yine uzaylı görüntüsü oluyor, bu adımı atlamıyorum.

  - Şeftaliler, sıcak kahveler, bakırlar, kızıllar, mürdüm ve hatta morlar göz makyajında en sevdiğim renkler. İddiasız dümdüz bir far bile kullansam genellikle acı kahve ya da siyah bir kalem çekip dağıtıyorum. Bolca rimelle tek tek ayrılmış kirpikler ve smokey göz makyajı ile muhakkak iltifat alıyorum.

  Bütün önerilerime ekleyeceğim ortak not şu olabilir: Güzel ve cildinizi sağlıklı gösteren bir bronzer kullanın ve göz makyajınızı soğuk renklerde tercih ettiyseniz bronzeri mümkün olduğunca doğal tutmaya bakın. Sıcak renklerde far kullandıysanız allığınızı da sıcak renklerde (şeftali ya da bronz) seçin. Aynı şekilde soğuk tonlarda far kullandıysanız da allığınız pembe ya da mürdüm tonlarında kullanın. Rujda hep nude tercih eden biri olduğum için bu konuda çok fazla önerim yok. kısacası her tonda farı kullanım için önceden kolunuzda bi deneme yapın, renk uyuşması gözünüze zevkli geliyorsa bence göz makyajında kullanılabilir. Benim bu zamana kadarki en çok yakıştırdığım en kullanılabilir bulduğum uygulamalar bu şekilde, biraz uzun bir postla da olsa paylaşmak istedim, umarım işinize yarar süslüler :)

  11 ocak 2018 15:35 11 ocak 2018 15:51

  29. bana kalırsa cilt alt tonuyla ilgisi var. yine kahve gözlü arkadaşıma mavi tonlarında far muazzam olurken bende bir faciaya dönüşüyor. kendi adıma konuşuyorum; pembe, bordo, kahve tonlarında farlar ve color tattoolardan pink gold ve on and on bronze ikilisi her türlü gidiyor.

  18 mayıs 2016 19:59

  28. cilt tonunuz çok etkilidir. koyu buğday, sıcak bir cildim var. ben genelde bir tane canlı renk, bir açık sıcak kahve ve bir soğuk kahveyi bu sırayla göz pınarımdan dışarı doğru uygulayıp dağıtıyorum, hoş durduğu kanısındayım.

  18 mayıs 2016 17:35

  27. her kahve tonlu far bana olur deyip rastgele bir kahve farla makyaj yapmayın. sıcak tonlu veya soğuk tonlu kahveler var. burda deneme-yanılma devreye giriyor. bir gözünüze sıcak kahveyle, diğerine soğuk kahveyle makyaj yapıp karşılaştırın. hangisi sizi soluk, ölü gibi göstermiyorsa onu seçin derim.

  18 mayıs 2016 16:17


  26. Bakır, altın ve bronz renkler, ama bana kalırsa en çok bordo tonları yakışıyor.

  18 mayıs 2016 15:04

  25. Mac antiqued ve bol maskara ikilisini tek gecerim.

  18 mayıs 2016 14:56

  24. Bordomsu kahveleri öneririm. Mümkünse eyeliner gibi sürülebilir. Biraz daha kalın sürüp rengi vurgulayabilirsiniz.

  Rengi tam olarak anlatmak gerekirse;

  clinique black honey Göz kalemi

  Maybeline pink diamond eyeliner

  essence berry merry Göz kalemi

  Bu renklerden bahsediyorum..

  Benim gözlerimi daha açık balımsı açık renk oluyor.

  18 mayıs 2016 14:15