sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (331)
  • medya (27)

  331. çocukluğumdan beri,inatla, dönem dönem kendimi kuaförde bulma sebebimdir. her seferinde de "uzatacağım artık" diyorum ve uzuyor.

  sonra hoooop, başa dön tekrar. kestirme, 1-2 ay hevesle kullanma ve sonra sıkılma süreci başlıyor.

  özellikle yaz aylarında çok can sıkıntısı...

  gerçi insan çeşit çeşit, her yüz tipine uyum sağlayabilecek modellerini görünce dayanamıyor. yüze saf ve masum bir görüntü verdiğini düşünüyorum.ve 70'ler 60'lar ruhunu yansıtmak için muhteşem bir seçenek.

  dalgalı ve kıvırcık saçlı iseniz uzak durmanız gerekendir. düzleştiriciyle, fönle sürekli haşır neşir olmak istiyorsanız orası ayrı tabii.

  ama üzgünüm. artık uzatacağım çünkü dalgalı saçlı birisi olarak uğraşamıyorum!

  25 haziran 12:49

  330. herkes hızlı uzar,modeli bozulur der ama benim kaküllerim inatla uzamıyor arkadaş 3 aydır aynı yerinde! saçlarımın dalgalı-kıvırcık olmasının da bir payı olabilir ama düzleştirince bile aynı.sürekli kestiğim için saçlarım küstü mü bana diye bi düşünmedim değil...

  14 mart 14:01

  329. zaman zaman yaptırmak istediğim ancak bir türlü cesaret edemediğim saç şekli. Cesaret edememek değil de sıkıldığım zaman uzama süreci beni üzüyor.

  22 şubat 11:04

  328. Sonunda kestirme cesaretinde bulunduğumdur. Çok fena sayılmaz, arkadaşlarımın bir kısmı kaküllü halimi, bir kısmı kakülsüz halimi daha güzel bulduğunu söyledi. Bir aydır kaküllüyüm, şekillendirmesi benim kalın telli saçlarım için oldukça zor. Bu yüzden bir daha kestirmeyi düşünmüyorum. Hevesimi almak için güzel bir denemeydi.

  Saçlarım ince telli, daha az gür ve alnım biraz daha geniş olsaydı keşke... kakül çok sevimli bir şey bence

  ilgili medya:
  1
  21 şubat 21:15

  327. Sık ve yanlarının uzun kalan modellerini beğeniyorum. Kakülün seyrek olması hep saça yağlanmış gibi gözüken bir hava katıyor. Ve saçı sağlıksız sönük gösteriyor. Kullanmak isteyenler mutlaka biraz daha saçına kıyıp sık bir kakul kestirmeli.

  27 ocak 17:33

  326. benim de kafamın sol tarafında döner şekilde ayrılma var orada kakül sabit durmuyor. o yüzden sağ tarafımda yarım kakül kullanıyorum. sabahları birbirine giriyor olsa da bakımını yaptıktan sonra çok hoş duruyor.

  27 ocak 09:16 27 ocak 09:17

  325. tam saçlarının çıkış noktasında döner (gül de diyorlar) olan benim gibi biri için imkansız bir saç şekli. oysa saçlarım pırasa gibi düz ve alnım çok geniş, çoook isterdim kestirebilmeyi. bu döner olayına çare bulan süslüler varsa mesajlarını beklerim. perma ilacının işe yarayabileceğini duydum ama deneyip başaran var mı görüp cesaretlenmem gerek.

  (fön hiç işe yaramıyor, 5 dk tutuyor sonra hemen iki yana ayrılıyor çok kötü :/ )

  27 ocak 00:02

  324. lisedeyken hep kestirmek istiyordum. hep kaküllü saçlara bakardım. ama sınava falan giricem, onlarla uğraşmayayım diye hiç kestirmedim. mezun olur olmaz kimseye haber vermeden arkadaşımla gidip kestirdim. beni gören herkes o kadar çok yakıştığını söyledi ki hemencecik alıştım. 1 yıl falan kaküllerimi hep kuaförlere kestirdim. ilk başlarda adını bilmediğim bir makasla kesiyorlardı, saçları incelte incelte. bense dümdüz kakül seviyordum. sürekli kakülüm azalıyordu. en son çok dandik bir kuaföre kestirdim yemin ederim kakülün boyu kafamdaydı. ve o kadar yamuktu ki eve gidene kadar ağlamıştım. yaz ayıydı ve kafamda şapkayla dolaşmak zorunda kalmıştım. o günden bugune (5 yıldır) kakülümü kendim kesiyorum. asla bir kuaföre güvenip kestiremedim. şuan kaküüm 100% simetrik mi? hayır. ama belli oluyor mu? hayır. güzel duruyor mu? evet :) 6 yıldır istikrarla kakül kullanmaya devam ediyorum ve uzunca bir süre de bırakamayacağım sanırım. işyerinde bile beni, beni tanımayan birine anlatırken " var ya kaküllü kız" diye anlatıyorlar, baya baya benim kimliğim oldu :) 

  edit: bu arada ben lisede ne zaman kuaföre gidip kakül kestirmek istiyorum desem "senin alnın küçük, yüz yapın uygun değil" diyip kesinlikle bana yakışmayacağını söylediler. kakülü kestirdiğim kuaför bile "ama senin alnın küçük bence kesmeyelim" filan dedi ısrarım sonucu kesti. kesinlikle kuaförlere inanmayın, belli olmuyor o alın mesafesi, yüz şekliyle :) 

  26 ocak 23:30 26 ocak 23:44

  323. Jane birkin kakül’ü rüyam resmen, çocukken hep kaküllü dolaşırdım hatta ilkokulda’da kahkülüm vardı fakat en net hatırladığım şey çok çabuk uzayıp gözüme girdikleriydi. Şimdi ise 22 yaşıma geldim ve resmen kakül aşeriyorum. Aylardır aklımda ama cesaret edemiyorum gerçekten risk işi mesela saçlarımı 2 günde bir yıkıyorum fakat kakül kestirirsem eminim her gün yıkamam gerekecek iyi durması için, rüzgarda yağmurda bozulacak şekli sapıtacak. Yine de istiyorum..

  7 aralık 2018 17:46

  322. Bugün ani bir kararla gittim kestirdim. Saçlarım ince telli ve alnım geniş. Şu an fönlü haliyle çok güzel. Asıl yarın ortaya çıkar pişman olup olmayacağım.

  5 aralık 2018 18:21