yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (91)
  • medya (24)

  91. 6 gün önce bagdat caddesindeki güzellik atölyem isimli yerde yaptırdığım ve bugün kendi kendime tırnaklayarak soyup çıkardığım şeydir. Sanırım biraz kalın sürüldüğü ve sürekli ellerim suda olduğu için hafiften kalkmaya başlamıştı bile.

  İlk sürüldügünde gözüme aşırı bombeli ve renk olarak da kötü gözükmüştü ama banyoya girip çıktıkça 2 güne oturdu ve renk de homojenleşip yumuşadı daha iyi durdu. Fakat bence parasına asla değen bir işlem değil 140 liraya yaptırdım ve şuan soydum gitti iyi ki bir de çıkarttırmaya para ödemedim. Ojelerin kuruması için tırnaklar uv lamba altında tutulduğu için bu işlem elleri yaşlandırmak için birebir olabilir. Yine de özel günlerinizde ojem çıktı mı ojem kurudu mu derdine düşmemek için ideal. Soyarak çıkarırkenki gözlemlerime göre tırnağın üst parlak tabakasını da beraberinde götürüyor bu ojeler. Şuan tırnağım incelmedi ama dokusu pürüssüz değil. Bu arada yaptirdigim yeri pek önermiyorum. Orada bazı influencerların çok övdüğü saykal hanim da calisiyor ama ondan randevu bulmak çok zor olduğu için başka bir çalışandan randevu almak durumunda kaldım, yapan kişi eldiven takmadı, ojeler eski ve sakızlaşmıştı manikür özensizdi. Her ne kadar ferah bir salon olsa da çalışan hanımların insiyatifindesiniz belli bir standart yok. Özetle bu işlemde yaptırılan yer ve kişi çok önemli diyor ve entrymi sonlandırıyorum. İmza: kalıcı ojeyi keşfeden masum köylü.

  13 nisan 03:48

  90. Uzun süre kendi tırnaklarıma yaptırdığım uygulama. Ancak o kadar inceldiler ki artık protez tırnak uygulamasına geçtim, hala oldukça memnunum.beni her gün oje sürmekten beni kurtarmıştır. eğlenceli tasarımlar yapmaya olanak sağlıyor. 

  ilgili medya:
  1
  20 mart 15:59

  89. hepsi güzel durmuyor, bazıları çok kalın duruyor ve bu basit bir görüntü. ikincisi ben, hele ki bu kısıtlı yapılacaklar listemiz olduğu dönemde tırnaklarımla uğraşmayı, manikür, bakım yapıp oje sürmeyi vs çok seviyorum. sadece yazın ince bir french oje çok güzel olur.

  26 şubat 15:11 26 şubat 15:13


  88. Dün yaptırdığım uygulama. Kendinize yaptıracağınız en güzel uygulamalardan biri. Terapi gibi. Gerçekten bende çok keyif aldım çok ilginç :d. Kesinlikle normal ojeden çok daha güzel duruyor. hatta normal oje ile alakası yok diyebilirim. Normal oje sürdüğümde sürekli tırnağımda bi ağırlık var gibi hissediyorum ama kalıcı ojede böyle bir şey hissetmedim. Çıkarttırdığımda da burayı güncellerim. Medyaya da ekledim fotoğrafını :)

  Tabiki kendi yaptırdığım ve etrafımdaki insanların yaptırdığı uygulamalardan bahsediyorum. Kötü uygulamalardan bahsetmediğim aşikar diye düşünüyorum:d

  26 şubat 11:45 26 şubat 15:52

  87. ara sıra yaptırıp kendimi mutlu ettiğim uygulama. kuaförde vakit geçirmek bana hep işkence gibi gelmiştir ama bu hariç. terapi gibi geliyor. tırnaklarıma bakıp bakıp mutlu oluyorum. bu başlıktaki görsellere bakmak hoşuma gittiği için, ben de kendi tırnaklarımı yüklüyorum.

  ilgili medya:
  2
  12 şubat 14:43

  86. hayatımda yalnızca bir kez yaptırmış olduğum ve bir daha yaptırmayı düşünmediğim uygulama. 

  sorun benim tırnak yapımla ve uygulamayı yaptırdığım kişiyle de alakalı olabilir tabii ki, o sebeple yaptırmak isteyenlere yaptırmayın vs. gibi önerilerde bulunmayacağım.

  öncelikle sık duş alan, ellerini sık yıkayan ve krem kullanmayı alışkanlık edinmiş biriyim bu yüzden tırnaklarım hızlı uzar yani zaten ben kalıcı ojeyi maksimum 2,5 hafta kullanabileceğimi biliyordum ancak daha birinci haftada oje kenarlardan kalkmaya başladı. o kadar ki bir tanesi yarıya kadar kalkmıştı. 

  ojeleri çıkarttırdığımda da tırnaklarımda beyaz beyaz lekeler oluşmuştu.

  kısacası ben hiç memnun kalmadım bu uygulamadan

  5 ocak 14:19

  85. Aslında düşününce büyük rahatlık. Bir süre hiç bozulmayan ojeleriniz ve her daim bakımlı görünen tırnaklarınız oluyor. Ben yaptırdığımda 2 hafta kadar gitmişti ama sonra soyulmalar başladı ufak ufak. Tırnağın yapısına ve yaptırılan yerin kalitesine göre değişen bir durum. Kısa olan tırnaklarıma kırmızı renk yaptırmıştım. Ama yapım işlemi bana o kadar uzun ve sıkıcı gelmişti ki sırf bu yüzden tekrar yaptırmayı düşünmüyorum. Aynı şekilde çıkarma işlemi de bir o kadar bunalttı beni. Kuaförde uzun zaman geçirmeyi sevmeyen biriyim. Ama özellikle yazın denize havuza girilen dönemlerde nude renk yaptırmak mantıklı olabilir.

  4 ocak 21:43


  84. 2 yıldır düzenli olarak kullandığım oje çeşidi. Gidip değiştirmediğiniz sürece akmıyor kokmuyor, mis. 3 hafta gidiyor rahat, ben dayanamayıp genelde 2. Hafta gidiyorum değiştirmeye. Bu kişinin tırnak uzama hızıyla da alakalı, ne kadar yavaş uzarsa o kadar uzun kullanırsınız. Badem şeklinde biraz kısa yaptırırsanız, 3 hafta gidiyor. Açık renklerin özellikle nude olanların 4 haftaya kadar yolu var. Gidemezseniz benzer bir renk ile üzerinden normal oje ile geçerseniz gidene kadar idare eder. Koyu renkler ve küt tırnaklarda uzama daha çok göze batıyor, haberiniz olsun süslüler. 

  ilgili medya:
  1
  4 ocak 21:25

  83. ilk başlarda tırnaklarımı güzelleştirdi ve kalınlaştırdı. ancak ikinci uygulamadan sonra tırnaklarımda hassasiyet başladı. iddia edildiği gibi üç hafta bozulmadan kalmıyor ya da ben de kalmadı. bir hafta sonra hafif bozulmalar başladı. en son uygulamamı mart ayında pandemi ülkede "resmi" olarak patlak vermeden önce yaptırmıştım. sonra bir anda kısıtlamalar gelince ojelerimi çıkarmak için gidememiştim kuaföre. mecburen kendim soyarak çıkarmaya çalıştım. sonuç facia oldu tabi. hassaslaşan tırnaklarımın üst tabakası bayağı zarar gördü. e vitaminli güçlendirici yağlar, mixup kremle toparlamaya çalıştım bir ay boyunca. giderek düzeldi. bundan sonra yaptırırsam tatile giderken falan yaptırırım sadece.

  12 kasım 2020 09:38

  82. Acayip bi rahatlıktır. Neden bu zamana kadar denememişim dedim alışınca

  ilgili medya:
  1
  10 eylül 2020 21:23