yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (119)
  • medya (57)

  119. neredeyse 1,5 senedir düzenli olarak yaptırıyorum. arada sadece 2 aylık yaptırmama, tırnaklarımı dinlendirme olayı oldu. benim hikayem şöyle başladı aslında; kalıcı oje fikri uzun zamandır çok mantıklı geliyordu her hafta oje değiştirmekle uğraşmaktan yorulmuştum artık. evimin yanında olan forum istanbul'a da my choice beauty açılınca bir denemek istedim. aslında başlarda güzeldi (gizlinot: güzel olduğunu sanıyordum). bir kız vardı sadece ona yaptırıyordum. 3 haftada bir değiştiriyordum. sonra bu kızımız işten ayrıldı vee kalıcı ojenin kötü sürülmesini bırakın manikür bile güzel yapılamaz hale geldi artık. bende tırnaklarımdaki ojeyi çıkarttırıp tırnaklarımın geldiği son hali görünce 2 ay hiçbir şey yaptırmadım. incelmiş soyulmuş tırnaklarıma bol bol yağlar kremler sürerek kendine getirmeye çalıştım.

  daha sonra nişanımdan önce denemek için ala arnavutköy'e gittim. ve bingo. aşırı memnun kaldım. anladım ki benim güzel sandığım uygulama aslında güzel değilmiş. eskiden kırılan tırnaklarım kırılmaz oldu. uçlardan çıkan kalıcı ojeler tam bir ay boyunca tek bir yerden çıkmayı bırakın renkleri bile solmadı. manikürüm pedikürüm bütün parmaklarımda eşit oldu. en önemlisi de kalıcı ojenin dalga dala sürülmesi yok. gayet ince bir şekilde. tırnağımda hiçbir bomb olmadan sürülüyor.

  yaklaşık bir senedir ala arnavutköy'e gidiyorum. aşırı memnunum. kalıcı oje, manikür ve pedikür. bazen 3 hafta bazen 4 hafta da bir yaptırıyorum. randevu bulmak aşırı zor. ben her randevumu bir ay önceden alıyorum.

  pahalı mı evet pahalı. ama kesinlikle değiyor fiyatına.

  8 ağustos 09:04 8 ağustos 09:07

  118. hayatı çok kolaylaştırdıgını düşündüğüm uygulama. özellikle iş seyahati ya da tatil gibi insanın ojesini düşünmek istemediği zamanlar için çok mantıklı buluyorum. günlerce parlak ve düzgün kalması harika bir şey.

  birkaç kere kuaförde yaptırdıktan ve her yaptırdığımda çıkar çıkmaz huylanıp elime ayağıma kolonya boca ettikten sonra dedim ki ben bunu evde yaparım. zaten manikür pedikürümü de evde yapıyordum o yüzden benim için çok mantıklı bir karar oldu.

  aldıklarım:

  168 w uv makina

  primer-base-top coat üçlüsü

  farklı markalardan 3 renk oje; rakı beyazı, kan kırmızı ve bordo (gizlinot: en çok kullandığım renkler)

  uv eldiven (gizlinot: vallahi varmış böyle bir şey, yaz kış güneş koruyucu kullanırken sürekli uv makineyle haşır neşir olmayı mantıklı bulmayarak aldım)

  tırnaklarımı uzun kullanamayan bir insan olduğum için ve tırnak kısa olunca o dip görüntüsü daha rahatsız edici olduğu için 7-8 gün kullanıyorum. benim için gayet iyi bir süre çünkü normal ojeyi 2 günden fazla kullanamıyorum. ayrıca tırnaklarımı güçlendirdi, net bir şekilde daha az kırılıyorlar.(gizlinot: hiç ara vermeden sürekli kalıcı ojeyle kullanmıyorum, ara ara dinlendiriyorum tırnaklarımı)

  özetle, evde yapınca daha ekonomik, hijyenik ve pratik buldum. normal oje sürebilen herkesin de evde yapabileceğini düşünüyorum.

  4 ağustos 11:32 4 ağustos 11:34

  117. Ben iki defadır bu uygulamayı yaptırıyorum. Oje sürmeyi beceremeyen, sürünce anında oraya buraya çarpıp bozan, tırnak etlerini ister istemez yiyen biriyim. ilk uygulamam 1 ay kaldı ama iki parmağımdaki oje soyuldu ve 1 ayda tırnaklarım çok uzadı. O yüzden kullanım süresi bence 3 hafta olarak uygun. Tırnağıma biraz zarar verdiğini söyleyebilirim ama yapan kişi çok dikkatli bu konuda. Ben şimdilik memnunum açıkçası, 1 defa daha yaptırıp 1 ay ara vereceğim. Ellerim sürekli bakımlı duruyor çok pratik.

  ilgili medya:
  1
  15 mayıs 14:48 15 mayıs 14:49


  116.    Kalıcı oje başlığına uzun bir girdi yazmıştım. Kalıcı oje çeşitlerinden de bahsetmiştim. Açıkçası hepsine kalıcı oje demek yanlış anlaşılmalara sebep oluyor. Bu nedenle bundan sonra kendi tırnağınız üzerine yapılan kalıcı renklendirme işlemi hybrid oje olarak anılacaktır. Konunun ciddiyeti belli olmuştur sanırım. Uzun bir girdi yazmıştım, sonra evde profesyonel kalıcı oje seti de aldım. Sıra geldi deneme ve tecrübelerimi aktarmaya. Sırası ile:

  1-Önceki kalıcı oje çıkarma işlemini makine ile yaptım. Daha sonra manikürümü yaptım. 

  2- ince sünger ile ( bu aslında bir zımpara ) tırnak yüzeyini pürüzsüz hale getirdim. Bir kısım base bırakıyorum ben, tırnağımın fazla incelip hassasiyet oluşmaması için. İşte işin püf noktası da bu.

  3- base coat uyguladım. 60s Uv/ led.

  4- tek kat oje sürdüm, 60s Uv/led. Birkaç tırnağımda iki kat oje var. ojeler arasında da uv/led var. 

  5- top coat uyguladım. 2x60s/ led 

   Bitti , işte bu kadar. Base uygularken tırnak etine gelmemesine çok dikkat edin. Birleşik bir şekilde kuruyabilir lambada. Hatta her aşamada dikkat edin buna. Gül ağacı çubuklarla taşan yerlerini alabilirsiniz, oldukça pratik olacak. Ojeyi beğenmezseniz renk olarak kurutucuya koymadan tamamen silebilirsiniz uv/ led olmadan asla kurumuyorlar zaten. Ojeyi asıl tırnak yüzeyine tam kilitleyense top tabiiki. Tırnak uçlarını ihmal etmeden her yerine sürdüğünüzden emin olun. Top gelmeyen yerler çabuk açılır. 

     Gelelim uv/led lambaya. 5s, 30s, 60s gibi seçenekler var. Tırnak süsleme, nokta koyma gibi işlemler 5s, iki kat oje sürecekseniz araları 30s, tam kurutma için 60s. Bunlar tavsiye edilenler. Benim gibi garantici olanlar hep 60s kullanıyor, bitişte de 2x60s yapıyorum. Sorusu olan varsa yazabilir. Seve seve yardımcı olurum. Tabiiki görsel ekleyeceğim. 

  ilgili medya:
  2
  16 nisan 16:29 16 nisan 20:23

  115. Tam başlık bu mu bilmiyorum ama buraya yazmaya karar verdim. Çünkü yazının içeriğinde yalnızca kalıcı oje değil, tırnakta uzun süre kalan oje tiplerinden bahsedeceğim. 

  - Akrilik oje; toz halinde bulunan akrilik maddenin özel bir sıvıyla jel forma getirilmesi sonucu yapılan yeni tırnak. Aslında yapılması en kolay olan işlem bu Ama ülkemizde genellikle jel tırnak kullanıldığını gözlemlemiş bulunmaktayım. Tırnaklar bu madde ile uzatılmak isteniyorsa eğer, iki tarafı yapışkanlı Tırnağın hemen altına yerleştirilen bir şablon ile tırnağa yeni form verilmekte. Sonra makine ile yüzeyi temizlenmekte ve en son ojeyi uzun süre tutması İçin tekrar yüzeyi törpülenmekte. Diğer işlemler aynı; base coat, hybryt oje ( genellikle 2 kat sürülür), top coat. Tabii ki bu işlemlerin arasında tırnaklarımızı uv/led ışınları veren makineye koyuyoruz. 

  - Jel tırnak ; jel halindeki maddenin yine tırnak şablonuna göre şekil verilmesi için kullanılan madde. Uygulaması zor çünkü sünen bir madde, ve zorlayıcı. Konforlu bir sürümü yok. Takma tırnakla  şablon yapılıp yeni tırnaklar yapıldığını da gördüm ama muntazam bir form verme konusunda başarılı değil. Oje işlemleri değişmiyor, yine aynı. 

  - Hybryt oje ( yani kalıcı oje) : gerçek tırnak üzerine yapılan kalıcı oje işlemi. Base coat, oje ve top coat uygulanıyor sırası ile. Eğer tırnaklarınız çok güçsüz ise birkaç kat oje sürdürerek daha güçlü bir hale getirebilirsiniz.     

  - Şimdi ojenizin iyi yapılıp yapılmadığı ve nelere dikkat edeceğinizi yazmak istiyorum ( orta Avrupa ve Doğu Avrupa’ da uzun mesailer harcamış biri olarak kendimde hak gördüm herhalde tavsiye vermeyi. Bu arada bu işin anavatanı Doğu Avrupa’dır).  Hijyeni falan zaten geçiyorum onlar olmazsa olmaz. 

  - Manikürü iyi yapamamışsa tırnak yaptırmaktan vazgeçin hemen. Tırnak daha kötü olacaktır. 

  - Akrilik veya jel oje ile form verilirken ortasını gereğinden fazla bombe yapıyorsa tavuk tırnağı yapacak demektir, uzak durun.

  - Şablonu dikkatli yerleştirmiyorsa uyarın çünkü tırnak etinize temas edecektir, sonrasında canınız yanar, çok havada kalırsa da yan taraftan bakınca kötü görünür. 

  - Çok kalın yapıyorsa eliniz hiçbir yere değmeyecek bir süre, tırnaklar yabancı cisim gibi algılanacak tarafınızdan, kalın yaptırmayın. 

  - Özel bir sebep yoksa 1 veya 2 numara şablondaki uzunluğu seçin, diğer uzunluklar düğme iliklemeyi dahi imkansız hale getiriyor. 

  - Açık renkler seçerseniz eğer tırnağınız uzadığında daha az göze çarpar ve daha uzun zaman kullanabilirsiniz. 

  - İşlem sırasında tırnak uçlarını kilitletmeyi unutmayın, böylece ojeniz uçlardan gitmeyecek daha uzun süre dayanacak. Yani ojeyi tırnak uçlarınıza da sürdürün demek istiyorum, genellikle yatay şekilde sürülüyor oralara. 

  - Çıkarma esnasında iyice tırnak yüzeyine indirmeyin eğer akrilik veya jel varsa. Bir kısım kalsın ki tırnaklarınız incelmemiş olsun. Şeffaf oje sürerek o süreci geçirebilirsiniz. Eğer hybryt yaptırdıysanız çare yok, üzerine bir kat ince jel geçtirerek ince tırnak sendromundan kurtulabilirsiniz. 

  - Semilac, vasko, neonail ve slowianka en iyi ojeler. Oje markasına bakarak da bir fikir edinebilirsiniz. Sanırım semilac markasını Nişantaşı’nda kullanan bir yer var, markaya göre araştırma yaparken gördüm ama gitmedim. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Kalıcı oje müptelası bir insan olarak sorularınız varsa özelden de yazabilirsiniz. 

  ilgili medya:
  3
  25 mart 18:11

  114. ısrarla ve kati suretle karşı çıktığım uygulama. son yıllarda o kadar arttı ki bu ve benzeri güzellik çabası uygulamaları. bir de sosyal medya fenomenleri tarafından çok kıymetli bir şey gibi sürekli paylaşımı yapılıyor. bir defa olmak üzere o da yanlış bir anlaşılma sonucu el tırnaklarıma uygulama yaptırdım. anlatırken dahi içim bir hoş oluyor. tırnak katmanını sağlamlaştırmak için içten ve dıştan bir sürü takviye alıyoruz. fakat bu uygulama tırnak yüzeyini kazıyor resmen. her yeni uygulama tırnaklardan bir şey alıyor. her ay düzenli yaptıranların tırnak yapılarını merak etmiyor değilim. zaten güzellik sektörü ve kozmetik ürünleri, bu sektörde bizim daha güzel ve sağlıklı olmamız adına kurulu bir düzen değil. en azından benim hissettiğim. % 90 beni mükemmel hissettiren bir ürün kullanmam, üstelik çok yüksek fiyatlara rağmen, çok zor. saç dökülmesi, kaşlar, kirpikler.... bilinen çok kalıcı çözümlerini göremedim ben. aksi olsa deli gibi paralar dökülmez. işin döngüsünde yine sağlıksızlık, görüntüde bozukluk, kendi çapında dönüp durma.. yani garip bir paradoks var.

  nitekim az önce okuduğum haber (link: https://www.diken.com.tr/turk-dermatoloji-derneginden-kalici-oje-uyarisi-tirnagini-kaybeden-hastalar-var/) de burada. tke bir haberden bu kanıya varmış değilim lakin düşüncelerime karşılık bulmuş oldum. sosyal medya bizim yaramızdan çok zararımız üzerine kurulu, tüketim odaklı. bunun aksi olmadıkça da bu ve benzeri uygulamalar bana sağlıklı gelemiyor üzgünüm.

  25 mart 16:58 25 mart 16:59

  113. genelde evde kendi yaptığım bir uygulamadır. uv lambası, base/top coat'u, kalıcı ojesi ve daha birçok zımbırtısı (gizlinot: polygel, uzatma jeli, medikal törpüsü, tırnak şekilleri, taşları vs vs) bulunuyor bende ve bu zamana kadar hep evde kendim yaptım, güzellik işlerine meraklı ve moda olacak şeyleri saniyesinde takip eden abla sağolsun 3-4 senedir de kullanıyorum. gerçekten çok büyük rahatlık, ama dışarıda yaptırması sanırım daha da bir rahatlık sağlıyor.

  geçen hafta sonu 5 tane tırnağımı tek gecede kırdığım için ve evde kendim protez yapsam çok kolay çıkacağı için dışarıda yaptırmaya karar verdim, sonucundan da çok memnun kaldım. ojeler de protezler de çok sağlamlar. evde yaptığım ve dışarıda yaptırdığım arasında şu takım farklar oluyor: evde yapınca ojeler daha kolay matlaşabiliyor ben bazen 2. haftada yeniden top coat geçiyorum, tırnaklar daha ince görünebiliyor, oje daha kolay soyuluyor, yaptırıldığında tırnaklar daha dayanıklı, güçlü ve sağlam oluyor. hele bir de güzel bir yer bulduysanız mutlaka özel vakitlerde gidin. ben bundan sonra 3 ay boyunca 2-3 kere giderim belki 2 belki 3 ay ara veririm. ankarada yaşayan süslüler güzel bir yer arıyorlarsa dm'den yardımcı olabilirim hepsini deneyimlemesem de arkadaşlarım sağolsun oldukça bilgim var :)

  3 şubat 14:00


  112. hayatımın düzenli ve detaylı olarak temizlik/temiz tutma çabası kısmına geçtiğimde ödün vermeyeceğim tek lükstür. yok yani şurda kıytırıktan iş yapmama rağmen 2 günde bir oje, top coat-kurutucu ciğerim soldu ama dayanmıyor yine de. o uçlar ne yaparsan yap gidiyor. kalıcı ojeyi yaptır bir ay ardına bakma, mis gibi rahatlık gerçekten. tırnakları öyle kırmıyor da çok. başarılı bir icat, kim bulduysa sağolsun

  3 şubat 02:17

  111. elime yaptırdıklarımdan öyle mutluyum ki bu hafta biçimsiz ayaklarıma da yaptıracağım oje. biçimsiz de olsa ayak ayaktır buna da şükür deyip hale yola sokmaya çalışıyoruz bakalım.

  18 aralık 2021 23:44

  110. hemen her ay, en fazla iki ayda bir yaptırdığım uygulama.

  tırnaklarımla uğraşacak çok fazla zamanım yok. tırnaklarımda oje olmayınca da çıplak gibi hissediyorum, en azından bir nude oje sürmek zorundayım hep. kalıcı oje aşırı derecede rahat oluyor. normal oje sürdüğümde ikinci günde uçlardan gitmeye başlıyor. kalıcı ojede böyle bir sorunu hiç yaşamadım.

  eğer koyu renk ojem varsa tırnaklar uzadıkça diplerden gelen açık ten rengi birazcık kötü duruyor tabi ama özellikle french, açık pembe gibi renkler daha da kullanışlı ve uzun gidiyor.

  ojeler parlaklığını yitiriyor mu derseniz, benim elim sürekli suyla, kolonyayla muhattap olmasına rağmen ojelerim gayet parlak kalıyor.

  son olarak tırnak sağlığına gelelim. tırnakları zayıflatıyor mu? belki birazcık. kalıcı ojenin en çileli kısmı onu çıkarması. çünkü üstünde aseton bekletip sonra bildiğiniz kazıyorlar üstünü. ama açıkçası normal ojeden çok aşırı fazla tırnak yıprattığını düşünmüyorum. ola ki olaydan sıkıldınız, bir daha kalıcı oje yaptırmayacağım dediniz hemen toparlıyor zaten tırnak kendini. kalıcı hasar yok yani.

  sonuç olarak kalıcı oje benim için kozmetik ve güzellik sektöründe epilasyondan sonra en iyi ikinci uygulama.

  17 aralık 2021 12:02