sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (144)
 • medya (4)

144. Güzel görünmesini vs. geçtim artık ama pantolon alırken zorlanıyorum çünkü bacaklarım üst kısmıma göre gerçekten kalın. Skinny pantolonu zar zor bacağımdan geçirmeyi başarıyorum derken bir bakıyorum belime bol gelmiş. Neyse diyorum böyle giyeyim sonra gün boyu pantolon aşağıya çekiyor ben de sürekli elimle geri yukarı çekmekle uğraşıyorum. çeken bilir...

31 ekim 2018 22:42 31 ekim 2018 22:44

143. üst bacaklarım kalındır benim de. bir bacağım belim kadar vardır diyeyim öyle anlayın kalınlığını. belim 62 ise bacağımın en kalın yeri 57-58 falan. bir de orantısız bir şekilde alt bacağım acayip ince, ayak bileklerim ince ve 35 numara ayaklar. üst bacakla baya bir fark var bazen komik gözüküyor diz altı etek falan hoş durmuyor maşallah bir basene çırpı alt bacak gözüküyor. ama uzun zamandır düzenli bisiklet kullanımı ve tırmanış sporuyla bacaklarım bana daha bir ince gözükür oldu ve bence baya inceldi en azından yağsız kaslı bir görüntüsü var artık. evet üst bacakları biraz kaslandırıyor bisiklet ama eğer yağsız olursa hoş bir görüntü oluyor bence. seviyorum dolu dolu geliyor.

20 temmuz 2018 15:58

142. elbette kedimizi her halimizle sevmeliyiz. vücut tipini değiştirmek mumkun olmasa da mevcut halini korumada ya da daha iyi bir formuna dönüştürme konusunda her zaman bir miktar şansımız var. yani istiyorsak sporla etkili bir değişim görebiliriz. saddlebag workout olarak arayıp çeşitli platformlarda bir sürü egzersiz bulabilirsiniz. Daha basensiz görünebilirsiniz. Blogilates adlı youtube kanalının bacak egzersizleri oldukça iyi. Ev ortamı dışında alternatif olarak aletli pilatese gidebilirsiniz. Yürüyüşün genel olarak zayıflamaya yardımcı olduğunu düşünüyorum. Yani sadece yürüyerek bacakların incelmesi söz konusu değil.

20 temmuz 2018 15:13

141. Hepimiz joey tribbiani gibi bağırıyoruz “I’m curvy and I like it!” İncecik bacaklara sahip olmam imkansız kalın bacaklarımı sevmeyi öğrendim ben de i. 

19 temmuz 2018 18:05

140. ayyyy vallaahi bezdim ben bu kalin bacaklarimdan. hayir diyet yapinca da direkt ustten kaybediyorum. belim kurdan gibi bacaklarim lop lop cildiriyorum :( 

ama artik bacaklarimla barisik olmayi seciyorum, etliyim butluyum ve de mutluyuuum...

19 temmuz 2018 17:56

139. kalın bacağın sebebi orada biriken yaglar ve kalın kemikli olmak olabilir.cok dusuk yag oranına sahipseniz cross fit tarzı egzersizler yapmıyorsanız zaten bacagınız incedir.bacagın kalın olması kemiklerin kalın olmasından kaynaklı olup olmadıgını ogrenmek için dukan'ın bir testi var.bas ve yanındaki parmakl ile bileziğinizi kavrayamıyorsanız kemikleriniz kalındır.

yazarın biri sporla kaslar şişer yag dokusu kalır gibi bir şey söylemiş.katılmıyorum, ne kadar çok kasınız çalışırsa, yaktığınız kalori miktarı o kadar çok demektir, sadece oturuyor olsanız bile. vucut nereden yag yakacagına genetiğe baglı karar verir üst bölgenizde yag dokunuz zayıfsa alt bölgenizde yagları yakmaya baslar.erkekler daha cok kaslı oldukları ıcın kadınlardan daha kolay kilo verebiliyorlar ya da selulitleri olmuyor.

her insanın kas tipi farklıdır kalınsa yapılacak bir şey yoktur demiş. yıllardır siyahi insanların kaslarından dolayı sporlarda performans üstünlüğü arastırılıyor.hala kesin bir veri elde edilmiş değil.genetik mi sosyal çevre mi oldugu tartısmaları gunumuzde de sürüyor.bir sürü siyahi manken var.mesela azaelia banks'in boyu 1.60 ama bacakları kürdan gibi.kalın bacaklı gösterilen rihanna,beyonce gibi kadınların zaten yag oranları yuksek.

19 temmuz 2018 11:36

138. spor ve beslenmeyle genel olarak incelirsiniz ama vücudunuza göre nerenin kalın olacağına genetik altyapınız karar verin. duurma haykır kalın bacaklı kadınlar vardır :d

edit: genetik bir bilgi verdim nesinden rahatsız oldunuz ki?

19 temmuz 2018 02:57 19 temmuz 2018 16:56

137. eskiden vücudumun diğer bölgelerine göre daha orantısız durduğu için çok kafaya takardım. ama son yıllarda spora olan düşkünlüğüm çok şey değiştirdi.

snowboarda başladığımda farkettim ki bacaklarım vücudumdaki en kalın ama aynı zamanda en güçlü bölgesi. grupça kayarken erkek arkadaşlarım 1-2 saatte yoruluyorsa benim yorulmam 3-4 saati buluyor. aynı şekilde bisiklet, yürüyüş, koşu vb. bacak kaslarının ağırlıklı olarak kullanıldığı sporlarda da durum bu. hiç atletik bir insan sayılmamama rağmen sporcu ve oldukça atletik bir arkadaşımla bisiklet bindiğimizde mesela benim performansım ondan çok daha yüksek oluyor.

vücuduma bu açıdan bakıp aslında pozitif yanlarını görmeye başladığımda da zaten güzellik algım da değişti. daha güçlü, daha dayanıklı ve sağlıklı bir görünümü olan sporcuların, atletlerin vs. vücutları çok daha çekici geliyor artık ki bu bahsettiğim sporu yapanların çoğunun da alt vücutları oransal olarak daha kalın.

demek istediğim orantısızlık her zaman kötüdür diye bir şey yok. bunun size kattığı bambaşka artıları da olabilir.

19 temmuz 2018 01:31 19 temmuz 2018 01:37

136. Kadın her haliyle güzeldir, kalınmış inceymiş çok takılmayın ve kendinizi sevin <3

18 temmuz 2018 23:20

135. Keşke insanlar tavsiye verirken bilimi, insan anatomisini hiçe saymasa. Vücudunun geri kalanına oranla kalın ve yağlı bacağın sporla ince olabileceğini savunan şahıslar 80li yıllarda bilimin ışığıyla aydınlandılar sanıyordum. Şişmek gayet kolaydır ama şişme tam da erkeklerde görülen şişme gibi olmaz. Subkütan yağ dokusunun altında kaslarımız bulunur. Bu kaslar fazla çalıştığında hipertrofi durumuna geçebilir ve hacimce şişebilirler. Sonuçta hem içten şişen kas grubunuz hem de onun üstündeki yağ dokunuz kalır elinizde. Victoria’s Secret egzersizleri izleyip bunu akdeniz kadını üstünde uygulamaya çalışanlar bitmediler hala. Ağırlık kaldırmaya en uygun vücut tipi uzuvları cılız ve yumuşak olan kadınlardır. Bir de her insanda aynı tip kaslar bulunmaz. Tip 1, tip 2, vs. O bacaklarıyla, kollarıyla ayı gibi ağırlıklar kaldırıp da şişmeyen kadınlar 180 boyunda 53 kilo ve göbekten kilo alan kadınlar. Ama herkes istediğini düşünüp hayal dünyasında yaşayabilir. Spor faydalıdır, sağlık için yapılmalıdır ama sizi orantısal olarak ince bacaklara kavuşturmayacak . ağırlık kaldıracaksanız vücudunuzun cılız kısmını seçin ki kalın kısımla dengelenip ilüzyon oluştursun.

18 temmuz 2018 21:00