girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (153)
  • medya (4)

153. kalın bacağın sebebi orada biriken yaglar ve kalın kemikli olmak olabilir.cok dusuk yag oranına sahipseniz cross fit tarzı egzersizler yapmıyorsanız zaten bacagınız incedir.bacagın kalın olması kemiklerin kalın olmasından kaynaklı olup olmadıgını ogrenmek için dukan'ın bir testi var.bas ve yanındaki parmakl ile bileziğinizi kavrayamıyorsanız kemikleriniz kalındır.

yazarın biri sporla kaslar şişer yag dokusu kalır gibi bir şey söylemiş.katılmıyorum, ne kadar çok kasınız çalışırsa, yaktığınız kalori miktarı o kadar çok demektir, sadece oturuyor olsanız bile. vucut nereden yag yakacagına genetiğe baglı karar verir üst bölgenizde yag dokunuz zayıfsa alt bölgenizde yagları yakmaya baslar.erkekler daha cok kaslı oldukları ıcın kadınlardan daha kolay kilo verebiliyorlar ya da selulitleri olmuyor.

her insanın kas tipi farklıdır kalınsa yapılacak bir şey yoktur demiş. yıllardır siyahi insanların kaslarından dolayı sporlarda performans üstünlüğü arastırılıyor.hala kesin bir veri elde edilmiş değil.genetik mi sosyal çevre mi oldugu tartısmaları gunumuzde de sürüyor.bir sürü siyahi manken var.mesela azaelia banks'in boyu 1.60 ama bacakları kürdan gibi.kalın bacaklı gösterilen rihanna,beyonce gibi kadınların zaten yag oranları yuksek.

1 saat önce

152. spor ve beslenmeyle genel olarak incelirsiniz ama vücudunuza göre nerenin kalın olacağına genetik altyapınız karar verin. duurma haykır kalın bacaklı kadınlar vardır :d

bugün 02:57

151. eskiden vücudumun diğer bölgelerine göre daha orantısız durduğu için çok kafaya takardım. ama son yıllarda spora olan düşkünlüğüm çok şey değiştirdi.

snowboarda başladığımda farkettim ki bacaklarım vücudumdaki en kalın ama aynı zamanda en güçlü bölgesi. grupça kayarken erkek arkadaşlarım 1-2 saatte yoruluyorsa benim yorulmam 3-4 saati buluyor. aynı şekilde bisiklet, yürüyüş, koşu vb. bacak kaslarının ağırlıklı olarak kullanıldığı sporlarda da durum bu. hiç atletik bir insan sayılmamama rağmen sporcu ve oldukça atletik bir arkadaşımla bisiklet bindiğimizde mesela benim performansım ondan çok daha yüksek oluyor.

vücuduma bu açıdan bakıp aslında pozitif yanlarını görmeye başladığımda da zaten güzellik algım da değişti. daha güçlü, daha dayanıklı ve sağlıklı bir görünümü olan sporcuların, atletlerin vs. vücutları çok daha çekici geliyor artık ki bu bahsettiğim sporu yapanların çoğunun da alt vücutları oransal olarak daha kalın.

demek istediğim orantısızlık her zaman kötüdür diye bir şey yok. bunun size kattığı bambaşka artıları da olabilir.

bugün 01:31 bugün 01:37


150. Kadın her haliyle güzeldir, kalınmış inceymiş çok takılmayın ve kendinizi sevin <3

dün 23:20

149. genetiğimizin bir gerçeğidir. çok da kafaya takmaya gerek yok.

dün 23:01

148. Keşke insanlar tavsiye verirken bilimi, insan anatomisini hiçe saymasa. Vücudunun geri kalanına oranla kalın ve yağlı bacağın sporla ince olabileceğini savunan şahıslar 80li yıllarda bilimin ışığıyla aydınlandılar sanıyordum. Şişmek gayet kolaydır ama şişme tam da erkeklerde görülen şişme gibi olmaz. Subkütan yağ dokusunun altında kaslarımız bulunur. Bu kaslar fazla çalıştığında hipertrofi durumuna geçebilir ve hacimce şişebilirler. Sonuçta hem içten şişen kas grubunuz hem de onun üstündeki yağ dokunuz kalır elinizde. Victoria’s Secret egzersizleri izleyip bunu akdeniz kadını üstünde uygulamaya çalışanlar bitmediler hala. Ağırlık kaldırmaya en uygun vücut tipi uzuvları cılız ve yumuşak olan kadınlardır. Bir de her insanda aynı tip kaslar bulunmaz. Tip 1, tip 2, vs. O bacaklarıyla, kollarıyla ayı gibi ağırlıklar kaldırıp da şişmeyen kadınlar 180 boyunda 53 kilo ve göbekten kilo alan kadınlar. Ama herkes istediğini düşünüp hayal dünyasında yaşayabilir. Spor faydalıdır, sağlık için yapılmalıdır ama sizi orantısal olarak ince bacaklara kavuşturmayacak . ağırlık kaldıracaksanız vücudunuzun cılız kısmını seçin ki kalın kısımla dengelenip ilüzyon oluştursun.

dün 21:00

147. Özendiğim bacak tipi. Bacaklar böyle hafif kalın-üst alt kısmı orantılı olduğunda vücudu dengeliyor, ufacık göbek çıksa belli etmiyor kurtarıyor insanı. Bir de çok hoş duruyor. Sütun gibi dolu dolu böyle kütür kütür. Çok istiyorum :(

dün 20:48 dün 20:49


146. Bu başlıkta o kadar yalan yanlış bilgi var ki. Ağırlık kaldırmanın, bisiklet sürmenin, squat’ın hatta ve hatta “kısa süreli koşu”nun bacakları kalınlaştırdığını iddia edenler olmuş. Allah aşkına. İnsanlar bunları okuyor, farkında mısınız? Bunca insana yanlış bilgi vermek gerçekten vicdanınıza sığıyor mu? Bacaklarını inceltmek isteyen bir süslünün işinde uzman bir eğitmenle çalışmasını öneririm. Burada spordan ve vücut geliştirmeden bihaber insanların yanlış yönlendirmesiyle hareket etmeyin. Kalın bacak genetik olabilir ama kader değildir. Abuk subuk diyetlerle 40 kilo olup memeye silikon taktırmakla değil, düzgün ve düzenli sporla en kalın bacak bile ince ve şekilli hale getirilebilir. Spordan kastım yürüyüş, koşu bandı vs. değil bu arada. Cardio yalnızca tartıdaki kilonuzu azaltır, vücudunuzu sıkılaştırmaz. Bunun için ağırlıkla çalışmak gerek. Ağırlıkla çalışmaktan korkmayın. Kas yapıp şişmek o kadar kolay olsaydı... şişmeye çalışan erkekler deli gibi protein almaya çalışmazdı.

Edit: “bilimi hiçe sayıyorsun.” Diyen kişinin millete verdiği tavsiye, anoreksiya derecesinde zayıflayıp meme silikonu taktırmak. Bunu söyleyen kişinin eğitim ve kültür seviyesini tartışmaya gerek duymuyorum.

dün 20:05 dün 22:29

145. ne yaparsam yapayım bir türlü istediğim bacaklara sahip olamıyorum, genetik yani özellikle üst bacaklarım kalın ve bir ara o kadar takmıştım ki asla pantolon giyemiyordum. Ebru şallıyla iki haftada iki beden incelin videosuna başladım şimdi bi de squat girl bacak inceltme egzersizlerini yapıyorum zaman geçtikçe yazıcam gelişmeleri(gizlinot: umarım gelişme görürüm tabi) Keşke ince bacaklı bi aileye sahip olsaydım diyorum çoğu zaman ama hırslandım şu sıralar incelicek bu bacaklar! Ayrıca bişi okumuştum söylemeden edemeyeceğim sporun yanı sıra koşu yaparken kısa süreli koşarsanız bacaklarınız kalınlaşıyormuş, kaş yaparken göz çıkartmayalım süslüler.

dün 18:07

144. Ben bu uğurda 10 yılımı harcadım bana inanın ve savaşmayın kendinizle genetiğinizde bacağınız kalın bir yapıdaysa asla o hayal ettiğiniz ince sütun bacaklara sahip olamayacaksınız, şekillendirmeye bakın. Seksiliğini öne çıkarın. Off taş gibi kalın basenlerim! :) 

dün 16:39